ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260017025
NAT260017025 NAT · აუქციონის გარეშე announced On procurement.gov.ge ↗

დიზელ გენერატორის შესყიდვა (მონტაჟით)

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 40% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 2× with this buyer and won 0.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 31100000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260017025
შესყიდვის სტატუსიგამოცხადებულია
შემსყიდველისსიპ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია31100000-ელექტროძრავები, გენერატორები და ტრანსფორმატორები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება135`750.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაერთი ერთეული
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი13.08.2026 17:42
წინადადებების მიღება იწყება22.08.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება24.08.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი2`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`358 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 13.08.2026 17:42 Announced
  • 21.08.2026 16:28 Current status: announced
  • 22.08.2026 00:00 Bidding opens
  • 24.08.2026 12:00 Bidding closes

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
დიზელ გენერატორის შესყიდვა (მონტაჟით)
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. ერთი ერთეული დიზელ გენერატორის მინიმალური ტექნიკური მახასიათებლები: სარეზერვო სიმძლავრე არანაკლებ (Standby Power) 500 კვა/400 კვტ ნომინალური სიმძლავრე (Prime Power) 450კვა/360კვტ±5 კვტ. გაბარიტები არაუმეტეს: სიგრძე - 4000 მმ, სიგანე - 1600 მმ, სიმაღლე - 2700 მმ ნომინალური ძაბვა: 400/230 დენის სიხშირე: 50 ჰერცი ფაზის რაოდენობა - სიმძლავრის კოეფიციენტი: 3 – 0,8 ძრავის მოცულობა: 12.5 -12.55 ლ. ცილინდრების რაოდენობა/ტიპი: 6/ხაზოვანი შეკუმშვის კოეფიციენტი (Compression Ratio): 16:1 ძრავის მართვის სისტემა: ელექტრონული ძრავის სიჩქარე: 1500 RPM გაგრილება: წყლით აგრეგატის ელექტრონული ამძრავის სისტემა: 24 v (მუდმივი ძაბვა) სისტემის გამაგრილებლის მაქსიმალური ტევადობა: 55 ლიტრი საწვავის ავზის მაქსიმალური ტევადობა: 850 ლიტრი ავტომატური სტარტით საწვავის ხარჯი 100% დატვირთვაზე არაუმეტეს 110,1 ლიტრი, 50% დატვირთვაზე არაუმეტეს 55,05 ლიტრი ხმის ჩამხშობი 1.2.2. თბილისს სამმართველოში არსებული დიზელ გენერატორების (KAPLAN POVER" მოდელი-/KPR220 6113AZLD -176 KW და TPH-RR-170"-136KW) დემონტაჟი; 1.2.3. გორის სამართველოში არსებული გენერატორის (KAPLAN POVER მოდელი-KPR44 K41000ZD -35,2 KW) დემონტაჟი და დიზელ გენერატორის მონტაჟი (KAPLAN POVER" მოდელი-/KPR220 6113AZLD -176 KW); 1.2.4. ზუგდიდის სამმართველოში არსებული გენერატორის (AKSA-APD-40 –26KW) დემონტაჟი და დიზელ გენერატორის მონტაჟი (KAPLAN POVER მოდელი-KPR44 K41000ZD -35,2 KW). 1.2.5. შემსყიდველის ქონების დაზიანების შემთხვევაში მიმწოდებელმა საკუთარი ხარჯებით უნდა აღმოფხვრას მიყენებული ზიანი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. ახალი დიზელ გენერატორის მონტაჟი უნდა განხორციელდეს თბილისის სამმართველოში, მის: ქ. თბილისი, პ. ქავთარაძის ქუჩა N21: 1.5.1.1. შემსყიდველის საკუთრებაში არსებული დიზელ გენერატორის KAPLAN POVER" მოდელი-/KPR220 6113AZLD -176 KW მონტაჟი უნდა განხორციელდეს გორის სამმართველოში, მის: ქ. გორი, ი. სუხიშვილის ქუჩა N40; 1.5.1.2. შემსყიდველის საკუთრებაში არსებული დიზელ გენერატორის KAPLAN POVER მოდელი-KPR44 K41000ZD -35,2 KW მონტაჟი უნდა განხორციელდეს ზუგდიდის სამმართველოში, მის: ქ. ზუგდიდი, შ. ხუბულავას ქუჩა N9.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. შემოთავაზებულ დიზელ გენერატორზე ასევე გაწეულ მომსახურებაზე უნდა ვრცელდებოდეს გარანტია მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 2 (ორი) წელი. საგარანტიო პერიოდში რაიმე დეფექტის აღმოჩენის შემთხვევაში, როდესაც 1.7.1.2. პუნქტით გათვალისწინებული წუნის/ხარვეზის გამოსწორება შეუძლებელია, შესყიდვის ობიექტი უნდა შეიცვალოს ახლით არაუგვიანეს 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღის განმავლობაში მიმწოდებლის ხარჯებით. 1.7.1.2. მიმწოდებელმა, საგარანტიო ვადის პერიოდში, გამოვლენილი წუნდებული შესყიდვის ობიექტის შეკეთება ან/და სამონტაჟო სამუშაოებისას გამოვლენილი ხარვეზის გამოსწორება უნდა უზრუნველყოს საკუთარი ხარჯებით, მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 3 (სამი) სამუშაო დღის ვადაში. შენიშვნა: მიმწოდებლისთვის შეტყობინების გაგზავნა მოხდება ელექტრონული ფოსტის ან საფოსტო გზავნილის საშუალებით.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის წარმოშობის ქვეყნის, მწარმოებლი კომპანიის (მწარმოებელი კომპანია ან/და ბრენდი ან/და სავაჭრო ნიშანი) და მოდელი/დასახელების შესახებ სატენდერო დოკუმენტაციის ფასების ცხრილის (დანართი №1) შესაბამის გრაფაში მითითებით (გარდა ფასების ცხრილის მე-2, მე-3 და მე-4 პოზიციებზე მოცემულისა). 2.1.1.2 პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტის მიერ ფასების ცხრილის პირველ პოზიციაზე შემოთავაზებულ შესყიდვის ობიექტზე წარმოდგენილი უნდა იქნას შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებილის მიერ გაცემული ინფორმაცია/დოკუმენტი ან/და ვებ-ბმული მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდიდან (მწარმოებლის წერილი ან/და მისაწოდებელი საქონლის პასპორტი ან/და ბმული მწარმოებლის ოფიციალური საიტიდან, ამობეჭდილი და ნათარგმნი ქართულ ენაზე, დამოწმებული ნოტარიულად.), ან კატალოგიდან რომელიც დაადასტურებს შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური მახასიათებლების შესაბამისობას სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2.1. პუნქტით განსაზღვრულ მოთხოვნებთან ან აღნიშნული ინფორმაცია ქარხნულად უნდა იქნას დატანილი შემოთავაზებული საქონელზე ან/და მითითებული უნდა იყოს ეტიკეტზე და პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს აღნიშნულის დამადასტურებელი დოკუმენტი (მაგ. ფოტო სურათები) (აღნიშნული პირობა ეხება ფასების ცხრილის პირველ პოზიციებზე მოცემულ პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებულ დიზელის გენერატორს).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის აღწერილობა სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური დავალებით განსაზღვრული მოთხოვნების მიხედვით ფასების ცხრილის შესაბამის გრაფაში მითითებით. 2.9.2. შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყოს ტექნიკური დავალებით განსაზღვრული მინიმალური მახასიათებლების მატარებელი ან გაუმჯობესებული პარამეტრების მქონე.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას; 4.1.1.2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს სსიპ "ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნით, შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით (პრეტენდენტის მიერ დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი); 4.1.1.3.ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს, როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორება განხორციელდება შემსყიდველის მიერ ეროვნულ ვალუტაში, უნაღდო ანგარიშსწორებით; 7.2.2. მიმწოდებელი ანგარიშსწორებისას ვალდებულია წარმოადგინოს ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის ღირებულება (დღგ-ს გათვალისწინებით). 7.2.3. ანგარიშსწორება მოხდება ერთიანად შესყიდვის ობიექტის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების, სასაქონლო ზედნადებისა და შესაბამისი ღირებულების დღგ-ს გადასახადის ანგარიშ-ფაქტურის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. ანგარიშსწორება მოხდება ერთიანად მოწოდებული შესყიდვის ობიექტის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების, სასაქონლო ზედნადებისა და შესაბამისი ღირებულების დღგ-ს გადასახადის ანგარიშფაქტურის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გიორგი ორჯონიკიძე, 599856222, giorgi.orjonikidze@sa.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია უნდა იქნეს ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისი უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნქტის საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.2. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება. 10.1.4. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 10.1.5. სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის" მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად. 10.1.6. სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, სატენდერო წინადადების ფასი მოიცავს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით მიმწოდებლის ყველა ხარჯს და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ გადასახადებს. 10.1.7. პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას, თუ მის მიერ არ იქნება წარმოდგენილი ფასების ცხრილი (დანართი N1) ან წარდგენილი ფასების ცხრილი იქნება განუფასებელი. 10.1.8. ფასების ცხრილის (დანართი N1) excel ფორმატით წარმოდგენის შემთხვევაში არ საჭიროებს ელექტრონულ ხელმოწერას. 10.1.9. სატენდერო დოკუმენტაციაში, შესყიდვის ობიექტის აღწერილობაში, თუ იკითხება სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი, იგულისხმება „მსგავსი”, „ეკვივალენტური” მახასიათებლების მქონე საქონელი. 10.1.10. პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, სსიპ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის“
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260011768 05.06.2026 contract signed same category · 100% title match

დიზელ-გენერატორის შესყიდვა მონტაჟით

შპს ამბოლატორიული პოლიკლინიკური გაერთ… 31100000ელექტროძრავები, გენერატორები და ტრანსფორმატორები → შპს კატანა ფაუარ ფროდაქტ … 4 bidders 42,000 ₾
NAT250016118 03.09.2025 contract signed same category · 84% title match

დიზელ-გენერატორის (მოწოდება მონტაჟით) შესყიდვა

შსს ქვემო ქართლის პოლიციის დეპარტამენ… 31100000ელექტროძრავები, გენერატორები და ტრანსფორმატორები → შპს ნუტა 2 bidders 75,112 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს გრინ სისტემს
შპს ტრანსპორტერი
ფავორიტი სტილი
შპს "კაბადონი +"
თეგეტა მოტორსი