ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260014713
NAT260014713 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტია სარეცხი და საწმენდი საშუალებების შესყიდვა

4% outside our line

Can we win this?

4% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.6 bidders, 47% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Incumbent "კლინტექ" has won 2 of the last 3 awards from this buyer here.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 39800000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260014713
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველისს "ბორჯომი ლიკანი ინტერნეიშენალი"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია39800000-საწმენდი და საპრიალებელი პროდუქცია
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება50`894.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი15.07.2026 18:29
წინადადებების მიღება იწყება25.07.2026 00:02
წინადადებების მიღება მთავრდება27.07.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა509 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (5)

NAT260014713_ოქმი #2 ქიმია.pdf (03/08/2026 06:08) დავით გაგუა 03.08.2026 18:37
NAT260014713_ოქმი #2 ქიმია.pdf.pdf დავით გაგუა 03.08.2026 18:41
NAT260014713_ოქმი #3 ქიმია.pdf.pdf დავით გაგუა 13.08.2026 18:13

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
"კლინტექ" 49,888 49,888
NAT260014713_2026-07-27 - საგარანტიო ვადები და ჯამური ცხრილი -signed.pdf.pdf · NAT260014713_2026-07-27 - დანართი #6 - ფასების ცხრილები ## 1-5.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 15.07.2026 18:29 Announced
  • 25.07.2026 00:02 Bidding opens
  • 27.07.2026 12:38 First bid placed (1 bidders in total)
  • 27.07.2026 12:38 Last bid activity
  • 27.07.2026 15:00 Bidding closes
  • 03.08.2026 18:37 Buyer published: NAT260014713_ინტერესთა კოფლიქტი ქიმია.pdf
  • 03.08.2026 18:37 Buyer published: NAT260014713_ოქმი #2 ქიმია.pdf (03/08/2026 06:08)
  • 03.08.2026 18:41 Buyer published: NAT260014713_ოქმი #2 ქიმია.pdf
  • 06.08.2026 16:42 Buyer published: NAT260014713_2026-08-06 - წერილი ნიმუშის მიწოდებაზე - signed.pdf
  • 13.08.2026 18:13 Buyer published: NAT260014713_ოქმი #3 ქიმია.pdf
  • 23.08.2026 22:45 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 19 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტია სარეცხი და საწმენდი საშუალებების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
საქონლის ტექნიქური მახასიათებლები, რაოდენობები და მოცულობები მოცემულია დანართი #1,2,3,4,5-ში. აუცილებელი მოთხოვნა: მიმწოდებელი ვალდებულია მიწოდებული საქონლის თითოეული სახეობის გამოყენების და შენახვის პირობების შესახებ უზრუნველყოს ტრენინგის ჩატარება შესაბამისი თანამშრომლებისათვის. სამრეცხაოს პროფ.ხსნარები: 1. მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ნიმუშები და ტექნიკური ბარათი რეცხვის თითოეულ რეჟიმზე. ერთ-ერთ მანქანაზე გამართოს დოზაციის სისტემა და ხსნარების შერჩევა/დატესტვა მოხდეს ყველა რეჟიმზე 2 კალენდარული დღის განმავლობაში. 2. ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს დოზაციის სისტემების გამართვა მინიმუმ 4 სარეცხ მანქანაზე თავისივე დოზაციის სისტემით. 3. მიწოდებული ქიმიკატები უნდა იყოს ქარხნულად შეფუთული და უნდა ჰქონდეს ვადა მიწოდებიდან არანაკლებ 24 (ოცდაოთხი) თვე. აღნიშნული უნდა იყოს ქარხნული წესით დატანილი შეფუთვაზე. 4. ყველა ხსნარი უნდა იყოს პროფესიონალური, სამრეცხაოს (Laundry_ს) ხაზით. 5. ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ, მიმწოდებელმა ხსნარების მიწოდებისა და დოზაციის სისტემის გამართვის შემდეგ კვარტალში ერთხელ უნდა შეამოწმოს დოზაციის სისტემის ფუნქციონირება. 6. ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში, დოზაციის სისტემის გამართულად ფუნქციონირების პრობლემის შემთხვევაში შემსყიდველის მიერ წერილობითი შეტყობინების შემდეგ კომპანია უნდა გამოცხადდეს ადგილზე შემდეგი 72 (სამოცდათორმეტი) საათის განმავლობაში და გამოასწორონ ხარვეზი/მოიყვანონ დოზაციის სისტემა გამართულად ფუნქციონირების რეჟიმში. 7. შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში უზრუნველყოს პერსონალის ტრენინგი. სამრეცხაოს არაპროფ.ხსნარები: 1. მიწოდებული ქიმიკატები უნდა იყოს ქარხნულად შეფუთული და უნდა ჰქონდეს ვადა მიწოდებიდან არანაკლებ 24 (ოცდაოთხი) თვე. აღნიშნული უნდა იყოს ქარხნული წესით დატანილი შეფუთვაზე. 2. მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ნიმუშები, გამართოს დოზაციის სისტემა (საჭიროების შემთხვევაში) სატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად და მოხდეს ხსნარების შერჩევა/დატესტვა 2 კალენდარული დღის განმავლობაში. 3. შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში უზრუნველყოს პერსონალის ტრენინგი. ოთახებისათვის განკუთვნილი ხსნარები: 1. კომპანიამ უნდა წარმოადგინოს ნიმუშები, გამართოს დოზაციის სისტემა (საჭიროების შემთხვევაში) სატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად და მოხდეს ხსნარების შერჩევა/დატესტვა 2 კალენდარული დღის განმავლობაში. 2. მიწოდებული ქიმიკატები უნდა იყოს ქარხნულად შეფუთული და უნდა ჰქონდეს ვადა მიწოდებიდან არანაკლებ 24 (ოცდაოთხი) თვე. აღნიშნული უნდა იყოს ქარხნული წესით დატანილი შეფუთვაზე. სამზ.პროფ.ხსნარები: 1. მიწოდებული ქიმიკატები უნდა იყოს ქარხნულად შეფუთული და უნდა ჰქონდეს ვადა მიწოდებიდან არანაკლებ 24 (ოცდაოთხი) თვე. აღნიშნული უნდა იყოს ქარხნული წესით დატანილი შეფუთვაზე. 2. მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ნიმუშები, გამართოს დოზაციის სისტემა (საჭიროების შემთხვევაში) სატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად და მოხდეს ხსნარების შერჩევა/დატესტვა 2 კალენდარული დღის განმავლობაში. 3. შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში უზრუნველყოს პერსონალის ტრენინგი. სამზ. სარეცხი მანქანა: 1. მიწოდებული ქიმიკატები უნდა იყოს ქარხნულად შეფუთული და უნდა ჰქონდეს ვადა მიწოდებიდან არანაკლებ 24 (ოცდაოთხი) თვე. აღნიშნული უნდა იყოს ქარხნული წესით დატანილი შეფუთვაზე. 2. მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ნიმუშები, გამართოს დოზაციის სისტემა სატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად და მოხდეს ხსნარების შერჩევა/დატესტვა 2 კალენდარული დღის განმავლობაში. 3. შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში უზრუნველყოს პერსონალის ტრენინგი. 4. ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში, დოზაციის სისტემის გამართულად ფუნქციონირების პრობლემის შემტხვევაში შემსყიდველის მიერ წერილობითი შეტყობინების შემდეგ კომპანია უნდა გამოცხადდეს ადგილზე შემდეგი 72 (სამოცდათორმეტი) საათის განმავლობაში და გამოასწორონ ხარვეზი/მოიყვანონ დოზაციის სისტემა გამართულად ფუნქციონირების რეჟიმში. 5. მიმწოდებელმა ხსნარების მიწოდებისა და დოზაციის სისტემის გამართვის შემდეგ კვარტალში ერთხელ უნდა შეამოწმოს დოზაციის სისტემის ფუნქციონირება. 6. ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს დოზაციის სისტემების გამართვა ერთ სარეცხ მანქანაზე თავისივე დოზაციის სისტემით. ფასების ცხრილში დანართი #6-ში მოცემულია ცხრილი #1, ცხრილი #2, ცხრილი #3, ცხრილი #4 და ცხრილი #5, რომლებიც უნდა შევსებულ იქნას პრეტედენტის მიერ. ფასების ცხრილი წარმოდგენილი უნდა იყოს ექსელის ფაილით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება შემსყიდველისათვის უნდა განხორციელდეს: პირველ ეტაპზე ხელშეკრულების გაფორმებიდან 20 (ოცი) კალენდარულ დღეში უნდა მოხდეს ქიმიკატების 70%-ს მოწოდება, დარჩენილი 30%-ის მოწოდება უნდა მოხდეს შემსყიდველის მოთხოვნით ხელშეკრულების გაფორმებიდან 1 წლის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მისამართზე: ქ. ბორჯომი, მესხეთის ქუჩა #16.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
სარეცხ საშუალებებზე უნდა ვრცელდებოდეს მინ. 18 თვიანი ვარგისიანობის ვადა შეფუთვაზე ქარხნულად დატანილი;
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მოსაწოდებელი შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი ქვეყნის და მწარმოებელი კომპანიის შესახებ ინფორმაცია, სატენდერო დოკუმენტაციის/კითხვარის 1.3. პუნქტში მიმაგრებულ ფაილში - ფასების ცხრილში მითითებულ ცხრილებში.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1.სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა დანახარჯების, გადასახდელებისა და გადასახადების გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარებში; 2.9.2.საავანსო ანგარიშსწორება არ გამოიყენება; 2.9.3.პრეტენდენტს უფლება არ აქვს წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება; 2.9.4. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ. 2.9.4.1. შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. 2.9.5. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 2.9.6 ფასების ცხრილში დანართი #6-ში მოცემულია ცხრილი #1, ცხრილი #2, ცხრილი #3, ცხრილი #4 და ცხრილი #5, რომლებიც უნდა შევსებულ იქნას პრეტედენტის მიერ. ფასების ცხრილი წარმოდგენილი უნდა იყოს ექსელის ფაილით.
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
პრეტედენტმა უნდა წარმოადგინოს ნიმუშები, გამართოს დოზაციის სისტემა სატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად და მოხდეს ხსნარების შერჩევა/დატესტვა. პრეტედენტმა ნიმუშების წარდგენის ეტაპზე უნდა წარმოადგინოს ტექნოლოგიური ბარათები სარეცხი პროგრამების შესაბამისად.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ქ. ბორჯომი, მესხეთის ქუჩა #16.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით ნაკლებია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას აკრედიტებული (ექსპერტის) პირის დასკვნა (აკრედიტებული პირის მიერ გაცემულ დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), ასევე შესაძლებელია წარმოდგენილ იქნას აუდიტორული პირის მიერ გაცემული ექსპერტიზის დასკვნა (დასკვნის გამცემ პირს ან/და ექსპერტს უნდა გააჩნდეს აუდიტორული საქმიანობის დამადასტურებელი სერთიფიკატი). ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადასტურების მიზნით, პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი დასკვნით, ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს, როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის ერთეულებთან მიმართებით. • ზემოთ აღნიშნულიდან გამომდინარე, რეკომენდაცია ეძლევა ყველა პრეტენდენტს, ვინც უშვებს შესაძლებლობას, რომ შესაძლოა ვაჭრობის დროს დააფიქსიროს ფასი, რომელიც 20%-ით ან მეტით ნაკლები იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, წინასწარ გაარკვიოს ექსპერტიზასთან დაკავშირებული ყველა დეტალი. რაიმე სახის პრეტენზია აღნიშნულთან დაკავშირებით შემსყიდველის მიერ არ განიხილება.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება, მიღება-ჩაბარების აქტის (რომელსაც მიმწოდებელი წარუდგენს შემსყიდველს ყოველი კონკრეტული საქონლის მიწოდების დროს) და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის საფუძველზე (საგადასახადო დოკუმენტაციაში დამატებით მითითებული უნდა იქნას ხელშეკრულების ნომერი); 7.2.2. ანგარიშსწორება განხორციელდება ლარებში, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, მიმწოდებლის მიერ ფაქტიურად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის ღირებულების შესაბამისად; 7.2.3. ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის საბანკო რეკვიზიტებზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. ანგარიშსწორება განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო დოკუმენტაციის საფუძველზე, აღნიშნული დოკუმენტაციის მიმწოდებლის მიერ შემსყიდველისათვის წარდგენიდან არაუმეტეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
დავით გაგუა, 577102010, datogagua4@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250008362 02.05.2025 contract signed same category · 56% title match · same buyer · similar size

შესყიდვის ობიექტია სარეცხი და საწმენდი საშუალებების შესყიდვა ფასების ცხრილის -დანართი N…

სს "ბორჯომი ლიკანი ინტერნეიშენალი" 39800000საწმენდი და საპრიალებელი პროდუქცია → "კლინტექ" 1 bidder 53,975 ₾
NAT260004619 09.03.2026 contract signed same category · 78% title match

შესყიდვის ობიექტია სხვადასხვა სახის სარეცხი და საწმენდი საშუალებები

შპს ფსიქიკური ჯანმრთელობის და ნარკომა… 39800000საწმენდი და საპრიალებელი პროდუქცია → შპს გამა-გ 2 bidders 13,836 ₾
NAT250021896 01.12.2025 contract signed same category · 54% title match · similar size

შესყიდვის ობიექტია სხვადასხვა სახის საწმენდი სარეცხი და საპრიალებელი პროდუქცია

გორის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრ… 39800000საწმენდი და საპრიალებელი პროდუქცია → შპს გამა-გ 1 bidder 46,743 ₾
NAT250007520 15.04.2025 contract signed same category · 78% title match

შესყიდვის ობიექტია სხვადასხვა სახის სარეცხი და საწმენდი საშუალებები

შპს ფსიქიკური ჯანმრთელობის და ნარკომა… 39800000საწმენდი და საპრიალებელი პროდუქცია → შპს გამა-გ 1 bidder 11,775 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს სუპერმაქს ჯორჯია
სს სადაზღვევო კომპანია უნისონი
შპს სინტაქსი
შპს დელტა კონსალტინგი
შპს გამა-გ