ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260014908
NAT260014908 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის (Teledyne) სადგურებში განთავსებული აირ ანალიზატორებისთვის საჭირო ფილტრების სახელმწიფო შესყიდვა

გარემოს ეროვნული სააგენტო 189 tenders 1.8 avg bidders 42 failed 455 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.6 bidders, 44% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 38400000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract NT-081701 running 156 days remaining Contract PDF ↗
3,816 ₾ contract amount no payments recorded yet 18.08.2026 – 31.01.2027

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260014908
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიგარემოს ეროვნული სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია38400000-ფიზიკური მახასიათებლების კონტროლის ხელსაწყოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება5`100.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი17.07.2026 17:39
წინადადებების მიღება იწყება27.07.2026 00:03
წინადადებების მიღება მთავრდება29.07.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი60.00 GEL
გარანტიის ოდენობა51 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან ეტაპობრივად ან/და ერთჯერადად 70 (სამოცდაათი) კალენდარული დღის ვადაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს სქაიქრესთ თრეიდინგ 3,816 3,816 won
NAT260014908_ფასების ცხრილი (დანართი №1)-signed.pdf.pdf · NAT260014908_enviro.pdf.pdf
შპს ემ აი დი 4,081 4,081
NAT260014908_ფასების ცხრილი (დანართი №1). (1)-signed (2).pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 17.07.2026 17:39 Announced
  • 27.07.2026 00:03 Bidding opens
  • 28.07.2026 12:49 First bid placed (2 bidders in total)
  • 28.07.2026 18:25 Last bid activity
  • 29.07.2026 15:00 Bidding closes
  • 05.08.2026 11:15 Buyer published: NAT260014908_ოქმი №2- ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტაციის მოთხოვნა.pdf
  • 06.08.2026 17:38 Buyer published: NAT260014908_NAT260014908 შპს სქაიქრესთ თრეიდინგ ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასკვნა.pdf
  • 11.08.2026 21:32 Buyer published: NAT260014908_ოქმი №3- შეტყობინება პრეტენდენტს.pdf
  • 18.08.2026 00:00 Contract signed: NT-081701 — 3,816 ₾
  • 23.08.2026 22:44 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის (Teledyne) სადგურებში განთავსებული აირ ანალიზატორებისთვის საჭირო ფილტრების სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ტექნიკური დავალება 1) ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის (Teledyne) სადგურებში განთავსებული აირ-ანალიზატორისთვის თავსებადი ფილტრი: • ხელსაწყოების მწარმოებელი: Teledyne • მოდელი/თავსებადი: T100, T300 და T300U ანალიზატორთან თავსებადი ფილტრი • ობიექტის დასახელება/მახასიათებლები: Particulate Filters TFE 47mm Filter 5-6u • რაოდენობა: 144 (ას ორმოცდაოთხი) ცალი 2) ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის (Teledyne) სადგურებში განთავსებული აირ-ანალიზატორისთვის თავსებადი ფილტრი: • ხელსაწყოების მწარმოებელი: Teledyne • მოდელი/თავსებადი: T204 ანალიზატორთან თავსებადი ფილტრი • ობიექტის დასახელება/მახასიათებლები: Particulate Filters TFE 47mm Filter 1-2u • რაოდენობა: 60 (სამოცი) ცალი სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის აღწერილობაში, სადაც მითითებული არის სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში), იგულისხმება „მსგავსი“, „ეკვივალენტური“. ამასთან, სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული სატენდერო წინადადება.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ფილტრების მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან ეტაპობრივად ან/და ერთჯერადად 70 (სამოცდაათი) კალენდარული დღის ვადაში
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ფილტრების მიწოდების ადგილი: ქ.თბილისი, დავით აღმაშენებლის გამზირი №150 - სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტო.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. ფასების ცხრილის (დანართი №1) წარმოუდგენლობა, ან მასში შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებლის და მოდელის ან/და კატალოგის ნომრის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) მიუთითებლობა, ასევე განუფასებლად წარმოდგენილი ფასების ცხრილი, დაზუსტებას არ ექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, ასევე დაზუსტების ეტაპზე (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) პრეტენდენტის მიერ თავდაპირველად შემოთავაზებული მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებლის და მოდელის ან/და კატალოგის ნომრის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) ცვლილება გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. გარდა იმ შემთხვევისა, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის ან/და კატალოგის ნომრის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის შესახებ წარდგენილი ინფორმაცია არასრულყოფილია ან შეიცავს უზუსტობებს, თუმცა პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების სახით წარდგენილი დოკუმენტ(ებ)ის/ინფორმაციის ერთობლიობით, მათი შეფასების, ანალიზისა და ურთიერთშეჯერების საფუძველზე შესაძლებელია შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის ან/და კატალოგის ნომრის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის იდენტიფიკაცია. 2.1.1.2. იმ შემთხვევაში, თუ წარმოებულ პროდუქციას არ გააჩნია მოდელი ან/და კატალოგის ნომერი, ფასების ცხრილის (დანართი №1) შესაბამის გრაფაში უნდა გაკეთდეს შესაბამისი ჩანაწერი, მაგალითად - "მოდელი ან/და კატალოგის ნომერი არ გააჩნია" ან მსგავსი აღმნიშვნელი ჩანაწერი. წინააღმდეგ შემთხვევაში, პრეტენდენტი დაზუსტების გარეშე დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას წინამდებარე ელექტრონული ტენდერიდან.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1. პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური დოკუმენტაცია, რომლითაც დადასტურდება შემსყიდველის მიერ მოთხოვნილი პარამეტრების შესაბამისობა შემოთავაზებულ საქონლის (მაგ: PRODUCT TECHNICAL DATA SHEET); ან/და პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებაში უნდა მიუთითოს ელექტრონული მისამართი - მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმული ,,ლინკი”, რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს ექნება საშუალება მოიძიოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური პირობების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით (ვებ-გვერდის ბმულში არ იგულისხმება ისეთი ბმული („ლინკი“), რომელზე გადასვლისას იხსნება კონკრეტული დოკუმენტი PDF ან სხვა ფორმატის ფაილის სახით; აგრეთვე, შესაბამისობის დადგენისთვის ვერ ჩაითვლება წარმოდგენილ ვებ-გვერდის ბმულზე განთავსებული ისეთი ინფორმაცია, რომელიც მოითხოვს გადასვლას კონკრეტულ დოკუმენტზე – PDF ან სხვა ფორმატის ფაილზე); ან/და პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის მიერ ხელმოწერით დადასტურებული შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური დოკუმენტაცია, რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს საშუალება ექნება შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური პირობების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის. შენიშვნა: მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმულის ,,ლინკი”-ის წარმოდგენის შემთხვევაში თარგმანი სავალდებულო არ არის.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყოს ახალი, ქარხნული, არა მეორადი და შეესაბამებოდეს ამ საქონლისათვის დადგენილ სტანდარტებს. 2.9.2. მიწოდებული საქონელი შეფუთული უნდა იყოს ქარხნულად, შესაბამის შეფუთვაში იმ ფორმით, რომ არ იწვევდეს ხარიხის გაუარესებას ან დაზიანებას. 2.9.3. მოწოდებული ფილტრი თავსებადი უნდა იყოს ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის (Teledyne) სადგურებში განთავსებული აირ-ანალიზატორებთან. იმ შემთხვევაში თუ ფილტრი ვერ დააკმაყოფილებს აღნიშნულ მოთხოვნას შემსყიდველი იტოვებს უფლებას არ მიიღოს საქონელი.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან მოითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს სსიპ ,,ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტებული პირის ან დამოუკიდებელი სერთიფიცირებული აუდიტის დასკვნით (დასკვნას თან უნდა ახლდეს დასკვნის გამცემი ორგანოს (პირის) შესაბამისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი), რომელიც დაადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება მოხდება, ფაქტობრივად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება–ჩაბარების აქტის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება მოხდება მიწოდებულ საქონელზე მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მარიამი ქიტოშვილი, 595794080, Mariami.Kitoshvili@nea.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 10.1.2. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე, ვალდებულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 10.1.3. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება; 10.1.4. სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით; 10.1.5. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარი; 10.1.6. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით. 10.1.7. სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის აღწერილობაში, სადაც მითითებული არის სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი ან/და კატალოგის ნომერი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში), იგულისხმება „მსგავსი“, „ეკვივალენტური“. ამასთან, სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული სატენდერო წინადადება. 10.1.8. სახელმწიფო შესყიდვის დაფინანსების წყარო: 2026 წლის - სახელმწიფო მიზნობრივი ქვეპროგრამა „გარემოს დაბინძურების მონიტორინგი“. 10.1.9. პრეტენდენტის მიერ შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი ინფორმაცია/დოკუმენტაცია: ა) ფასების ცხრილი - დანართი №1; ბ) პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური დოკუმენტაცია, რომლითაც დადასტურდება შემსყიდველის მიერ მოთხოვნილი პარამეტრების შესაბამისობა შემოთავაზებულ საქონლის (მაგ: PRODUCT TECHNICAL DATA SHEET); ან/და პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებაში უნდა მიუთითოს ელექტრონული მისამართი - მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმული ,,ლინკი”, რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს ექნება საშუალება მოიძიოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური პირობების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით (ვებ-გვერდის ბმულში არ იგულისხმება ისეთი ბმული („ლინკი“), რომელზე გადასვლისას იხსნება კონკრეტული დოკუმენტი PDF ან სხვა ფორმატის ფაილის სახით; აგრეთვე, შესაბამისობის დადგენისთვის ვერ ჩაითვლება წარმოდგენილ ვებ-გვერდის ბმულზე განთავსებული ისეთი ინფორმაცია, რომელიც მოითხოვს გადასვლას კონკრეტულ დოკუმენტზე – PDF ან სხვა ფორმატის ფაილზე); ან/და პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის მიერ ხელმოწერით დადასტურებული შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური დოკუმენტაცია, რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს საშუალება ექნება შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური პირობების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250013162 23.07.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის (Teledyne) სადგურებში განთავსებული აირ-ანალიზა…

გარემოს ეროვნული სააგენტო 38400000ფიზიკური მახასიათებლების კონტროლის ხელსაწყოები → შპს სქაიქრესთ თრეიდინგ 2 bidders 6,660 ₾
NAT260014748 16.07.2026 contract signed same category · 87% title match · same buyer

ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის (HORIBA) სადგურებში განთავსებული აირ-ანალიზატო…

გარემოს ეროვნული სააგენტო 38400000ფიზიკური მახასიათებლების კონტროლის ხელსაწყოები → შპს ემ აი დი 1 bidder 14,850 ₾
NAT250013276 24.07.2025 contract signed same category · 87% title match · same buyer

ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის (HORIBA) სადგურებში განთავსებული აირ-ანალიზატო…

გარემოს ეროვნული სააგენტო 38400000ფიზიკური მახასიათებლების კონტროლის ხელსაწყოები → შპს 5ბ 3 bidders 26,600 ₾
NAT250013223 23.07.2025 contract signed same category · 87% title match · same buyer

ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის (KIMOTO) სადგურებში განთავსებული აირ-ანალიზატო…

გარემოს ეროვნული სააგენტო 38400000ფიზიკური მახასიათებლების კონტროლის ხელსაწყოები → შპს გლობალტექნიქსი 2 bidders 61,380 ₾
NAT260015649 29.07.2026 contract prep same category · 85% title match · same buyer

ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის (KIMOTO) სადგურებში განთავსებული ანალიზატორები…

გარემოს ეროვნული სააგენტო 38400000ფიზიკური მახასიათებლების კონტროლის ხელსაწყოები → შპს ემ აი დი 1 bidder 69,120 ₾
NAT260008397 24.04.2026 terminated same category · 77% title match · same buyer

ატმოსფერული ჰაერის ხარისხის მონიტორინგის სადგურებში განთავსებული აირ-ანალიზატორებისთვის…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს პოსეიდონი 13×
მაი მობაილ 11×
შპს უნივერსალი
ორიენტ ლოჯიკ
მანტა სისტემსი