ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260015128
NAT260015128 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების მიზნით მოსაწყობი ინფრასტრუქტურის სამუშაოების საპროექტო - სახარჯთაღრიცხვო მომსახურება 1. გორში 26 მაისის სახელობის სანაპიროს და იაკობ გოგებაშვილის ქუჩის კვეთა 2. მშვიდობის გამზირის და ალექსი მაჭავარიანის ქუჩის კვეთა

გორის მუნიციპალიტეტის მერია 398 tenders 2.2 avg bidders 89 failed 147 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N119 running 94 days remaining Contract PDF ↗
28,379 ₾ contract amount no payments recorded yet 14.08.2026 – 30.11.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260015128
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიგორის მუნიციპალიტეტის მერია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71300000-საინჟინრო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება34`300.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობამოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი22.07.2026 16:25
წინადადებების მიღება იწყება28.07.2026 00:03
წინადადებების მიღება მთავრდება30.07.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი343.00 GEL
გარანტიის ოდენობა343 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 60 კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (13)

NAT260015128_ოქმი #3 713_უსაფრთხოების კუნძული.pdf.pdf თეა ქერდიყოშვილი 10.08.2026 16:32

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს Project action 34,300 24,050 won
NAT260015128_ფასების ცხრილი_დანართი 1.xlsx.xlsx · NAT260015128_ფასების ცხრილი_დანართი 1 - შ.პ.ს Project action.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 22.07.2026 16:25 Announced
  • 28.07.2026 00:03 Bidding opens
  • 30.07.2026 14:30 First bid placed (1 bidders in total)
  • 30.07.2026 14:30 Last bid activity
  • 30.07.2026 15:00 Bidding closes
  • 04.08.2026 11:21 Buyer published: NAT260015128_ოქმი #2 713_უსაფრთხოების კუნძული-.pdf
  • 06.08.2026 17:01 Buyer published: NAT260015128_დანართი # 3 -გამოცდილება - შ.პ.ს Project action.pdf
  • 06.08.2026 17:01 Buyer published: NAT260015128_დანართი #4 - სპეციალისტები - შ.პ.ს Project action.pdf.pdf (06/08/2026 05:08)
  • 06.08.2026 17:02 Buyer published: NAT260015128_#1 ხელშეკრულება ზაქარია დარჩაშვილი-signed.pdf.pdf
  • 06.08.2026 17:02 Buyer published: NAT260015128_#2 ხელშეკრულება ბექა აღნიაშვილი-signed.pdf.pdf
  • 06.08.2026 17:02 Buyer published: NAT260015128_#3 ხელშეკრულება ზურაბ ჩადუნელი-signed.pdf
  • 06.08.2026 17:02 Buyer published: NAT260015128_ლევან ჩადუნელი (CV პირადობა)-signed.pdf
  • 06.08.2026 17:02 Buyer published: NAT260015128_ლევან ჩადუნელი (დიპლომები სერთიფიკატები)-signed.pdf
  • 06.08.2026 17:03 Buyer published: NAT260015128_ზაქარია დარჩაშვილი (CV დიპლომი პირადობა)-signed.pdf
  • 06.08.2026 17:03 Buyer published: NAT260015128_ბექა აღნიაშვილი (CV დიპლომები პირადობა)-signed.pdf
  • 06.08.2026 17:03 Buyer published: NAT260015128_ზურაბი ჩადუნელი (CV დიპლომი პირადობა)-signed.pdf
  • 06.08.2026 17:48 Buyer published: NAT260015128_დანართი #4 - სპეციალისტები გორი - შ.პ.ს Project action.pdf
  • 10.08.2026 16:32 Buyer published: NAT260015128_ოქმი #3 713_უსაფრთხოების კუნძული.pdf
  • 14.08.2026 00:00 Contract signed: N119 — 28,379 ₾
  • 23.08.2026 22:43 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების მიზნით მოსაწყობი ინფრასტრუქტურის სამუშაოების საპროექტო - სახარჯთაღრიცხვო მომსახურება 1. გორში 26 მაისის სახელობის სანაპიროს და იაკობ გოგებაშვილის ქუჩის კვეთა 2. მშვიდობის გამზირის და ალექსი მაჭავარიანის ქუჩის კვეთა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
გორის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე გზების რეაბილიტაციის სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო და სატენდერო პროცედურების ჩატარებასთან დაკავშირებული ტექნიკური დოკუმენტების შედგენაზე მომსახურების გაწევა. წინამდებარე ტექნიკური დავალება აღწერს მიმწოდებლის მიერ განსახორციელებელ მომსახურებას, დავალების მიზნებს, მისი შესრულებისათვის საჭირო სამოქმედო პრინციპებს, საშუალებებსა და ძირითად საბაზისო მონაცემებს. შენიშვნა: დეტალური ტექნიკური დავალება იხილეთ მიმაგრებულ ფაილში;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მომსახურების მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 60 (სამოცი) კალენდარული დღის ვადაში (ექსპერტიზის მომსახურების ვადის ჩათვლით);
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1 .მომსახურების დასრულებისას მიმწოდებელის მიერ საკუთარი ხარჯებით წარმოდგენილი იქნას სრულ საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაზე სსიპ ,,ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ქსპერტიზის ეროვნული ბიურო“-ს, ან/და სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის საექსპერტო დასკვნა. იმ შემთხვევაში, თუ დასკვნის გამცემი ორგანო არ იქნება სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო”, მიმწოდებელმა დამატებით უნდა წარმოადგინოს დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი. 1.5.2. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს მხოლოდ ქართულ ენაზე. 1.5.3. საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ეგზემპლიარების რაოდენობა: 1.5.3.1 საპროექტო დოკუმენტაცია - 4 ეგზემპლიარი ბეჭდური (A-3 და A-4 ფორმატები); 1.5.3.2 სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია - 4 ეგზემპლიარი ბეჭდური (A-4 ფორმატი); 1.5.3.3 საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის სრული ელექტრო (PDF და Excel ფაილები) ვერსია - 1 CD/DWD დისკი; 1.5.3.4 საჭიროების შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველ ორგანიზაციას საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის სამუშაო ელექტრონული ფაილები (MS Word, Excel, AutoCAD, ArchiCAD და სხვა); 1.5.4. სრული საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია წარდგენილ უნდა იქნას შემდეგ მისამართზე: ქ. გორი, გრ.ფერაძის N5, გორის მუნიციპალიტეტის მერია;
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
1. პრეტენდენტს 2023 წლის 01 იანვრიდან აღნიშნული ტენდერის გამოცხადების დღემდე დაპროექტებული უნდა ჰქონდეს არანაკლებ 450 000 (ოთხასორმოცდაათი) ლარის ჯამური ღირებულების (დაპროექტებული სამშენებლო ობიექტის სამუშაოების ღირებულება), გზების მოწყობის ან/და რეაბილიტაციის ან/და შეკეთების სამუშაოები, ან/და საავტომობილო მოძრაობის მარეგულირებელი ინფრასტრუქტურის მოწყობის ან/და რეკონსტრუქციის ან/და მოდერნიზაციის ან/და რეაბილიტაციის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურება. 2. ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ წარმოდგენილი უნდა იყოს დანართი #3–ის შესაბამისად; 2.1. პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ანალოგიური სამუშაოების გამოცდილების დამადასტურებელი სამუშაოების საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურების გამოცდილების დამადასტურებელი, მხარეთა მიერ ხელმოწერილი დოკუმენტები: ხელშეკრულებები და მათი შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტები: მიღება-ჩაბარების აქტები. სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულებ(ებ)ის არსებობის შემთხვევაში თუ მოცემული დოკუმენტები ატვირთულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში საკმარისია შესაბამისი განცხადების ნომრ(ებ)ის (SPA, NAT, DAP, CMR და ა.შ.) წარმოდგენა. 2.2. შემსყიდველი უფლებამოსილია შესყიდვის ობიექტის საჭირო საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურების გამოცდილების იდენტიფიცირების მიზნით მოითხოვოს პრეტენდენტისაგან დამატებითი ინფორმაციის სახით სხვა ნებისმიერი დოკუმენტი, რომლის მიწოდებაც კანონმდებლობით არ არის აკრძალული.
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
1. მომსახურების მიწოდებისას მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს შემდეგი კვალიფიკაციისა და საპროექტო სამუშაოების ჩატარების კუთხით გამოცდილების მქონე, შესაბამისი რაოდენობის ძირითადი სპეციალისტების ჩართვა. ამ ხელშეკრულების მოქმედების პერიოდში მიმწოდებელს მუდმივად უნდა ჰყავდეს აყვანილი საავტომობილო გზების მშენებლობის სპეციალისტი - სპეციალობის მუშაობის არანაკლებ 5 წლის გამოცდილებით - 1 სპეციალისტი; 2. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს: ა) პირადობის მოწმობის ასლი; ბ) უმაღლესი განათლების დამადასტურებელი დოკუმენტი; გ) ინფორმაცია სპეციალისტის შესახებ სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი #4 გათვალისწინებული მოთხოვნების შესაბამისად, რომელიც ხელმოწერილი უნდა იყოს შესაბამისი უფლებამოსილი პირის მიერ. დ) მიმწოდებელსა და სპეციალისტს შორის გაფორმებული შრომითი ხელშეკრულება, (რომელიც დაადასტურებს სპეციალისტის მიმწოდებელთან მუშაობის ფაქტს) რომლის მოქმედების ვადაც განსაზღვრული უნდა იყოს არანაკლებ 2026 წლის 31 დეკემბერის ჩათვლით. 3. საჭიროების შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია მომსახურების დროს უზრუნველყოს იმ სპეციალისტის წარმოდგენა რომლებიც ჩამონათვალში არ არის გათვალისწინებული. დამატებითი სპეციალისტის შესახებ ინფორმაცია, მიმწოდებელმა შესათანხმებლად უნდა წარუდგინოს მუნიციპალიტეტს. 4. საჭიროების შემთხვევაში მომსახურების დროულად დასრულების მიზნით მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს ძირითადი სპეციალისტების რაოდენობის გაზრდა. ასევე, აუცილებლობის შემთხვევაში შემსყიდველი ორგანიზაციის დასაბუთებული არგუმენტაციის საფუძველზე უზრუნველყოს სპეციალისტ(ებ)ის ჩანაცვლება სხვა უფრო მაღალი კვალიფიკაციის სპეციალისტებით.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
1. საპროექტო ორგანიზაციამ საკუთარი ხარჯებით უნდა უზრუნველყოს პროექტის სრული ექსპერტიზის ჩატარება. ექსპერტიზა უნდა მოიცავდეს შემდეგ მიმართულებებს:  საპროექტო დოკუმენტაციის სამშნებლო ნორმებთან შესაბამისობა;  საავტომობილო გზების და საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების სტანდარტებთან შესაბამისობა;  საპროექტო დოკუმენტაციისა და ხარჯთაღრიცხვის ერთმანეთთან შესაბამისობა;  ხარჯთაღრიცხვის ექსპერტიზა; 2. შემყიდველი უფლებამოსილია პროექტის განხორციელებისას საპროექტო დოკუმენტაციაში არსებითი ხარვეზის აღმოჩენის შემთვევაში აცნობოს სსიპ აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანოს - აკრედიტაციის ცენტრს და მოსთხოვოს ექსპერტიზის განმახორციელებელი ორგანოს მიერ გაცემული დასკვნის შესწავლა.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1.1 იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტი არის ამხანაგობა, მაშინ მისმა მონაწილეებმა ტექნიკურ დოკუმენტაციაში მკაფიოდ უნდა განსაზღვრონ (შინაარსობრივად), თუ თითოეული მონაწილე კონკრეტულად რომელ ვალდებულებას შეასრულებს სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულების ფარგლებში. ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N2-ის შესაბამისად. 2.9.1.2 ამხანაგობის მონაწილეთა ტექნიკური დოკუმენტაციის სატენდერო პირობებთან შესაბამისობა დგინდება მონაწილის მიერ შესასრულებელი ვალდებულებისადმი დადგენილ მოთხოვნასთან მიმართებით, ამ მუხლის 2.9.1.1. პუნქტის მოთხოვნათა გათვალისწინებით. ამასთან, არ დაიშვება გამოცდილების შეკრება. 2.9.1.3 ამხანაგობის არცერთი წევრი არ უნდა იყოს რეგისტრირებული სახელმწიფო შესყიდვებში მონაწილე არაკეთილსინდისიერ პირთა რეესტრში – „შავი სია“; წინააღმდეგ შემთხვევაში მოხდება ამხანაგობის დისკვალიფიკაცია წინამდებარე ტენდერიდან დაზუსტების გარეშე;
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
შესყიდვის თავისებურებიდან (მომსახურების სპეციფიკიდან) გამომდინარე, ვინაიდან აღნიშნული შესყიდვის ობიექტი წარმოადგენს ინტელექტუალურ მომსახურებას, ხოლო ინტელექტუალური მომსახურების დანახარჯებს ძირითადად წარმოადგენს ადამიანური რესურსის შრომითი გასამრჯელო, მიმწოდებელს აქვს შესაძლებლობა აღნიშნული ინტელექტუალური მომსახურება განახორციელოს საბაზრო ღირებულებასთან შედარებით დაბალ ფასად. ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, პრეტენდენტის მიერ სისტემაში შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებასთან 20%-ით ან მეტით დაბალი საბოლოო ფასის დაფიქსირების შემთხვევაში არ წარმოეშვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთების ვალდებულება.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. ანგარიშსწორება განხორციელდება გორის მუნიციპალიტეტის მერიისთვის წარდგენილ სრულ საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაზე სსიპ ,,ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო"-ს ან შესაბამის სფეროში აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული დადებითი დასკვნის შემსყიდველ ორგანიზაციასთან წარდგენის და მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდგომ (იმ შემთხვევაში, თუ დასკვნის გამცემი ორგანო არ იქნება სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო”, მიმწოდებელმა დამატებით უნდა წარმოადგინოს დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი (აკრედიტაციის სფერო უნდა ფარავდეს მოთხოვნილ მომსახურებას). დასკვნის მომზადების საფასური ანაზღაურდება მიმწოდებლის მიერ. 2. მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ხარისხის დაცვის მიზნით, შემსყიდველი ორგანიზაციის მიერ ყოველ კონკრეტულ ობიექტზე დაკავებული იქნება ასანაზღაურებელი თანხის 10%, რომლის დაბრუნებაც განხორციელდება დაპროექტებული ობიექტის სამშენებლო სამუშაოების დასრულების (შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების) შემდგომ 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში, მაგრამ არაუგვიანეს 2026 წლის 31 დეკემბრისა. 3. მშენებლობის პროცესში წარმოქმნილი გარემოებებიდან გამომდინარე, საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაში კორექტირების საჭიროების შემთხვევაში საპროექტო ორგანიზაცია ვალდებულია შემსყიდველის შეტყობინების მიღებიდან 5 (ხუთი) სამუშაო დღის ვადაში შეისწავლოს წარმოქმნილი გარემოება და წარმოადგინოს კორექტირებული საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია ან არგუმენტირებული პასუხი აღნიშნულ პროექტში კორექტირების გარეშე სამუშაოების განხორციელების აუცილებლობის შესახებ. აღნიშნული ვალდებულებ(ებ)ის შეუსრულებლობის შემთხვევაში მიმწოდებელს არ აუნაზღაურდება ამ პუნქტის მე-2 ქვეპუნქტით დაკავებული თანხა. 4. მიმწოდებელი უფლებამოსილია მოითხოვოს ამ პუნქტის მე-2 ქვეპუნქტით გათვალისწინებული ხარისხის დაცვის მიზნით დაკავებული თანხის ანაზღაურება სსიპ - საქართველოს ეროვნული ბანკის ან სსიპ - საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულების ან სადაზღვევო ორგანიზაციის მიერ დაკავებული თანხის იდენტური ოდენობის გარანტიის წარდგენის საფუძველზე. გარანტია უნდა იყოს უპირობო, გამოუხმობადი და შემსყიდველ ორგანიზაციას უნდა აძლევდეს უფლებას გარანტიის გამცემისგან, პირველივე მოთხოვნისთანავე, მიიღოს შესაბამისი თანხა. გარანტია მოქმედი უნდა იყოს 2027 წლის 1 თებერვლის ჩათვლით. 5. იმ შემთხვევაში, თუ განსაზღვრული გარემოებების გამო მიმწოდებლის მიერ გაწეული მომსახურების ღირებულებამ არ შეადგინა ამ ხელშეკრულებით გათვალისწინებული თანხა, შემსყიდველი ორგანიზაცია აუნაზღაურებს მიმწოდებელს მის მიერ ფაქტობრივად გაწეული მომსახურების ღირებულებას ამ ხელშეკრულებით განსაზღვრული ფასების (პროცენტების) შესაბამისად. აღნიშნულიდან გამომდინარე მიმწოდებელს პრეტენზია არ უნდა გააჩნდეს აუთვისებელ მომსახურების მოცულობათა შესრულებაზე და მის გადახდაზე. 6. საპროექტო დოკუმენტაციაში არსებითი ხარვეზის, კერძოდ ისეთი ხასიათის გარემოების რომლის განსაზღვრა წინასწარ შესაძლებელი იქნებოდა საპროექტო ორგანიზაციის მიერ პროექტზე მუშაობის პროცესში, გამოვლენის შემთხვევაში შემსყიდველი უფლებამოსილია დააკისროს მიმწოდებელს ჯარიმა საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ხარისხის დაცვის მიზნით დაკავებული თანხის ოდენობით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება, მიღება-ჩაბარების აქტისა და დამატებითი ღირებულების გადასახადის ანგარიშფაქტურის წარდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში;
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თეა ქერდიყოშვილი, 599142558, teaker2727@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. მიმწოდებლი ვალდებულია საკვლევაძიებო და საველე სამუშაოების განხორციელებამდე, მინიმუმ 1 (ერთი) დღით ადრე აცნობოს შემსყიდველს. საკველევაძიებო სამუშაოების, მათ შორის გეოლოგიური დასკვნის მომზადების მიზნით შესასრულებელ სამუშაოებს, უნდა დაესწროს შემსყიდველის მიერ გასაზღვრული პირი, რაზეც უნდა შედგეს შესაბამისი აქტი 10.1.2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.3. ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.4. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში წარმოდგენილ უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი #3 და დანართი #4 წარმოსადგენ ინფორმაციაზე სავალდებულოა კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა. 10.1.5. სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.6. პრეტენდენტი წინადადების ფასში არ ითვალისწინებს დღგ-ს, მიუხედავად იმისა, არის თუ არა იგი დღგ-ს გადამხდელი საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად. შერჩევა-შეფასება განხორციელდება წარმოდგენილი წინადადების ფასების მიხედვით. შემსყიდველი ორგანიზაცია ხელშეკრულების ღირებულებაში გაითვალისწინებს სატენდერო წინადადების ფასის შესაბამის დღგ-ს ოდენობას, თუ ხელშეკრულების დადების მომენტისთვის პრეტენდენტი არის დღგ-ს გადამხდელი საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად. 10.1.7. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.8. სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოდგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები და ხელმომწერი პირების უფლებამოსილება დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული. 10.1.9. 2023 წლის 03 თებერვლის ,,სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციის სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ფასების ცხრილის/ ხარჯთაღიცხვის Excel-ის ფორმატის სახით განთავსებასთან დაკავშირებით/თანახმად" - პრეტენდენტმა ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთონ Excel-ის ფორმატის ცხრილის სახით. 10.1.10. „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების თანახმად, პრეტენდენტის მიერ Excel-ის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს). 10.1.11 სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი - დანართი N1, ან წარდგენილ ფასების ცხრილში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს. პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი დოკუმენტები: 1. მომსახურების ხარჯთაღრიცხვა წარმოდგენილ უნდა იქნას დანართი #1-ის მიხედვით, სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3. პუნქტის შესაბამისად ექსელის (Excel) ფაილის სახით, (ხარჯთაღრიცხვის წარმოუდგენლობა ან/და განუფასებლად წარმოდგენა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას). 2. ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ წარმოდგენილ უნდა იქნას დანართი #3-ის და სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1. პუნქტის შესაბამისად. 3. ინფორმაცია თანამშრომელთა კვალიფიკაციის შესახებ დანართი #4-ის და სატენდერო დოკუმენტაციის 2.4.1. პუნქტის შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260013764 03.07.2026 not held same category · 90% title match · same buyer

საგზაო მოძრაობის უსაფრთხოების მიზნით მოსაწყობი ინფრასტრუქტურის სამუშაოების საპროექტო - …

გორის მუნიციპალიტეტის მერია 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 11,440 ₾
NAT260009507 08.05.2026 not held same category · 67% title match · same buyer

საგზაო სამუშაოების_წრიული მოძრაობის საპროექტო- სახარჯთაღრიცხვო მომსახურების შესყიდვა შე…

გორის მუნიციპალიტეტის მერია 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 13,300 ₾
NAT260012875 23.06.2026 contract signed same category · 32% title match

ქალაქ თბილისი, სამგორის რაიონი, როსტომ აბრამიშვილის ქუჩის (ნოდარ სიგუას და როსტომ აბრამ…

ქ. თბილისის სამგორის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს ოთო 3 bidders 68,400 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

,,საგზაო სამშენებლო სამმართველო №1" 20×
შპს მოურავი 18×
შპს იბოლია 15×
ნოდარი ბალახაშვილი 10×
ალონისი