ტსTenderscope

Filters

Apply to every page — dashboards, lists, buyers, categories

Period

or an exact range

Applies to the date a tender was announced; plans by their year, direct purchases by their date.

Categories

30125100 ტონერიანი კარტრიჯები, 30200000 კომპიუტერული მოწყობილ…, 31400000 აკუმულატორები, დენის …, 32200000 რადიოტელეფონიის, რადი… and 11 more — manage the list in the classifier →

Buyers

Suppliers

Tenders where any of these took part; wins where they won.

Status

Procedure

Estimated value ₾

Categories: 15 watched ×
HomeTenders › NAT260017521
NAT260017521 NAT · აუქციონის გარეშე not held On procurement.gov.ge ↗

სსიპ „სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს“ სტრუქტურულ ერთეულებში და ფილიალებში (მდებარე: ქუთაისის და თერჯოლის მუნიციპალიტეტებში) რიცხული გარდაცვლილი ბენეფიციარის დაკრძალვის მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this? how the score works →

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.3 bidders, 56% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 12 of 21.
  • Deal size under ₾10k: we have won 9 of 20 bids in this range.
  • Procedure NAT: 20 wins from 51 bids.
  • Category fit 98300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 56 decided bids (20 won, 36% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260017521
შესყიდვის სტატუსიარ შედგა
შემსყიდველისსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია98300000-სხვადასხვა მომსახურება
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება9`990.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი19.08.2026 18:50
წინადადებების მიღება იწყება29.08.2026 00:03
წინადადებების მიღება მთავრდება31.08.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი40.00 GEL
გარანტიის ოდენობა100 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების ძალაში შესვლიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 19.08.2026 18:50 Announced
  • 29.08.2026 00:03 Bidding opens
  • 31.08.2026 12:00 Bidding closes
  • 04.09.2026 16:29 Current status: not held

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სსიპ „სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს“ სტრუქტურულ ერთეულებში და ფილიალებში (მდებარე: ქუთაისის და თერჯოლის მუნიციპალიტეტებში) რიცხული გარდაცვლილი ბენეფიციარის დაკრძალვის მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 იმ შემთხვევაში, თუ ბენეფიციარი გარდაიცვლება ქ. ქუთაისში და მისი დაკრძალვა მოხდება ქ. ქუთაისის ტერიტორიაზე მომსახურების ღირებულების ანაზღაურება უნდა მოხდეს ქ. ქუთაისის ტერიტორიაზე რიცხული ბენეფიციარის ღირებულების შესაბამისად, მიუხედავად იმისა, ბენეფიციარი ქუთაისი ტერიტორიაზე არსებულ დაწესებულებებში ირიცხება თუ არა. 1.2.2 ყოველ კონკრეტულ შემთხვევაში, სარიტუალო მომსახურება შეიძლება შეიცავდეს ზემოჩამოთვლილი მომსახურეობის სახეობების ერთ ან რამოდენიმეს. შესაბამისად ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტიურად გაწეული მომსახურეობის სახეობების ფასების მიხედვით. აქედან გამომდინარე, შეიცვლება შესყიდვის ობიექტის – გარდაცვლილ მოქალაქეთა დაკრძალვის მომსახურების ღირებულება. 1.2.3 პრეტენდენტი ვალდებულია გაითვალისწინოს „სამარხის ადგილის გამოყოფა, სამარხის გათხრა, სასახლის ჩასვენება, საფლავის ამოვსება და ბორცვის გაკეთება“ და „ლითონის საიდენტიფიკაციო ფირფიტის დამზადება და სამარხის ბორცვზე დამაგრება“ პოზიციებით გათვალისწინებული მომსახურებების ღირებულება არ უნდა აღემატებოდეს შესაბამისი მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლონითი ორგანოს ადმინისტრაციული აქტით დადგენილ ფასებს (რომელიც მითითებულია მომსახურების ხარჯთაღრიცხვაში). 1.2.4 მიმწოდებელი ვალდებულია ბენეფიციარის გარდაცვალების ადგილას დაკრძალვის დღემდე ცხედარის გაჩერების შეუძლებლობის შემთხვევაში (გვამის გაფუჭების საფრთხიდან გამომდინარე ან ორგანიზაცია, სადაც გარდაიცვალა ბენეფიციარი, არ აჩერებს მიცვალებულს), უფასოდ გადაასვენოს თავის დაწესებულებაში და მოათავსოს მაცივარში/საყინულეში (დაყოვნების ვადა არაუმეტეს 48 საათი).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1 მომსახურების გაწევის ვადა: ხელშეკრულების ძალაში შესვლიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ეტაპობრივად, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად. 1.4.2 სატენდერო დოკუმენტაციის 1.4.1 პუნქტით გათვალისწინებული შემსყიდველის მოთხოვნა უნდა შესრულდეს მოთხოვნაში მითითებულ ვადაში. 1.4.3 სატენდერო დოკუმენტაციის 1.4.1 პუნქტით გათვალისწინებული ყოველი კონკრეტული მოთხოვნისათვის შემსყიდველი მიმწოდებელს წერილობით, ელექტრონული ფოსტის ან/და სატელეფონო (მოკლეტექსტური) შეტყობინების სახით უგზავნის მოთხოვნას, რომელშიც მითითებული იქნება ინფორმაცია გასაწევი მომსახურების სახეობის, მომსახურება გასაწევი ბენეფიციარის სახელის და გვარის, მომსახურების გაწევის ადგილისა და ვადის შესახებ.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1 მომსახურების გაწევის ადგილი: 1.5.1.1 სასახლისა და სუდარის მიწოდების ადგილი: 1.5.1.1.1 ქ. ქუთაისი, შემსყიდველის მიერ მითითებული (ცხედრის განთავსების) ადგილი; 1.5.1.1.2 თერჯოლის მუნიციპალიტეტი, შემსყიდველის მიერ მითითებული (ცხედრის განთავსების) ადგილი; 1.5.1.2 კათაფალკის (მარშუტი) მომსახურება: 1.5.1.2.1 ქ. ქუთაისი, მიცვალებულის განთავსების ადგილიდან გაპატიოსნების ადგილამდე ტრანსპორტირებას (ტრანსპორტირების საჭიროების შემთხვევაში), გაპატიოსნების შემდგომ ცხედრის შესანახ მაცივრის განთავსების ადგილამდე (საჭიროების შემთხვევაში) და ქ. ქუთაისის ტერიტორიაზე არსებულ სასაფლაომდე (ქ. ქუთაისი, ავტოქარხნის საქალაქო სასაფლაო) (შემყიდველის მიერ განსაზღვრული მარშუტი); 1.5.1.2.2 თერჯოლის მუნიციპალიტეტი, მიცვალებულის განთავსების ადგილიდან გაპატიოსნების ადგილამდე ტრანსპორტირებას (ტრანსპორტირების საჭიროების შემთხვევაში), გაპატიოსნების შემდგომ ცხედრის შესანახ მაცივრის განთავსების ადგილამდე (საჭიროების შემთხვევაში) და ქ. ქუთაისის ტერიტორიაზე არსებულ სასაფლაომდე (ქ. ქუთაისი, ავტოქარხნის საქალაქო სასაფლაო) (შემყიდველის მიერ განსაზღვრული მარშუტი)
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის ან/და საშემფასებლო დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომლებშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო მომსახურების ხარჯთაღრიცხვაში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე მომსახურების ხარჯთაღრიცხვით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობა. დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული წესის მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში, 2026 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტის სახსრებით (ბიუჯეტის კოდი: 270205). 7.2.2 ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის მიერ ფაქტიურად გაწეული მომსახურების შესახებ ინსპექტირების დასკვნის, საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის და მოქმედი კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის „შემსყიდველისათვის“ წარმოდგენის შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ფაქტობრივად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის შემდეგ, საბოლოო მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან და მოქმედი კანონმდებლობით გათვალისწინებული საგადასახადო დოკუმენტაციის „შემსყიდველისათვის“ წარმოდგენის შემდეგ 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ლადო ლეჟავა, 551624141, lalejava@moh.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული სატენდერო დოკუმენტაციის დანართ N1-ის (ფასების ცხრილი/მომსახურების ხარჯთაღრიცხვა/პრეისკურანტი) შესაბამისი ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს MS Excel-ის ფორმატის ფაილის სახით, რომელიც არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს), ხოლო პრეტენდენტის მიერ ტენდერის ფარგლებში შედგენილ სხვა დოკუმენტაციაზე სავალდებულოა კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა. 10.1.4 სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ხარჯის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.5 პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.6 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 10.1.6.1 მომსახურების ხარჯთაღრიცხვა (დანართი N1) MS Excel-ის ფორმატის ფაილის სახით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

AI review what to offer, and whether to bid

Reviews run for tenders scoring 60% or more; this one scores 10%. You can still run one.

The same thing, bought before

NAT260018238 31.08.2026 announced same category · 100% title match · same buyer · similar size

სსიპ „სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს…

სსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგ… 98300000სხვადასხვა მომსახურება 0 bidders 9,900 ₾
NAT260009772 11.05.2026 not held same category · 66% title match · same buyer

სსიპ „სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს…

სსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგ… 98300000სხვადასხვა მომსახურება 0 bidders 37,430 ₾
NAT260011185 28.05.2026 no result same category · 66% title match · same buyer

სსიპ „სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს…

სსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგ… 98300000სხვადასხვა მომსახურება 1 bidder 37,430 ₾
NAT260012390 16.06.2026 contract signed same category · 66% title match · same buyer

სსიპ „სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს…

სსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგ… 98300000სხვადასხვა მომსახურება → ჰერმესი 1 bidder 37,430 ₾
NAT260012290 15.06.2026 contract signed same category · similar size

ააიპ "ბოლნისის მუნიციპალიტეტის კულტურის ცენტრის" შემოქმედებითი კოლექტივებისათვის სასცენ…

ბოლნისის მუნიციპალიტეტის კულტურის ცენ… 98300000სხვადასხვა მომსახურება → სოფიო სეთურიძე 1 bidder 9,870 ₾
NAT260013957 07.07.2026 contract signed same category · similar size

კოროზირებული ანძების შეკეთებისათვის საჭირო დეტალების დამზადების მომსახურების შესყიდვა

სს "საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსის… 98300000სხვადასხვა მომსახურება → შპს დემე 1 bidder 10,169 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ჯი აი სი ჯორჯია
შპს გამა-გ
შპს იმპექსფარმი
შპს თიდი თრანსლეიშენ გრუპი
შპსბესტ როუდი