ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260015756
NAT260015756 NAT · აუქციონის გარეშე not held On procurement.gov.ge ↗

ელექტრომასალების სახელმწიფო შესყიდვა

41% fair

Can we win this?

41% — fair, held back by our line of business and helped by expected competition.

  • Our line of business 31% like our past bids — adjacent to what we sell, not core to it. Nearest of our bids: "(ორმოცდათხუთმეტი) ერთეული უწყვეტი ელექტრომომარაგების წყაროს ".
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 32% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 31200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260015756
შესყიდვის სტატუსიარ შედგა
შემსყიდველიშპს საქართველოს გაერთიანებული წყალმომარაგების კომპანია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია31200000-ელექტროენერგიის გამანაწილებელი და საკონტროლო აპარატურა
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება6`680.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობასატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი30.07.2026 16:21
წინადადებების მიღება იწყება09.08.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება11.08.2026 13:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი67.00 GEL
გარანტიის ოდენობა67 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადასატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 30.07.2026 16:21 Announced
  • 09.08.2026 00:09 Bidding opens
  • 11.08.2026 13:30 Bidding closes
  • 23.08.2026 22:40 Current status: not held

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ელექტრომასალების სახელმწიფო შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის დასახელება, ტექნიკური მახასიათებლები, რაოდენობები და განზომილებები მოცემულია ფასების ცხრილში, დანართი N1.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდების ვადაა - ხელშეკრულების გაფორმებიდან 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1. მისაწოდებელი საქონელი უნდა აკმაყოფილებდეს ფასების ცხრილში (დანართი N1) მითითებულ ტექნიკურ პარამეტრებს. 2. საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს მიმწოდებლის ხარჯით ქ. გორი, ცხინვალის გზატკეცილი მე-3 კმ. კომპანიის ცენტრალური საწყობი. 3. მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველს ახალი, ექსპლუატაციაში არ მყოფი, უფლებრივად და ნივთობრივად უნაკლო საქონელი. 4. შემსყიდველი უფლებამოსილია მოახდინოს საქონლის ინსპექტირება და მისი სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შეუსაბამობის შემთხვევაში უარი თქვას მის მიღებაზე.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1. საქონლის საგარანტიო ვადა უნდა მოქმედებდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 3 (სამი) წელი; 2. თუ საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში საქონლის ექსპლუატაციისას გამოვლინდება დეფექტი ან/და ნაკლი, მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის შეტყობინებიდან 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღის ვადაში უზრუნველყოს დეფექტის ან/და ხარვეზის ან/და ნაკლის ან/და წუნის აღმოფხვრა საკუთარი ხარჯით, ან/და განახორციელოს შემსყიდველთან შეთანხმებულ გონივრულ ვადაში (მაგრამ არაუგვიანეს 30 კალენდარული დღისა), საქონლის ჩანაცვლება ახალი, ექსპლუატაციაში არ მყოფი, ანალოგიური პარამეტრების მქონე საქონლით, შემსყიდველის მხრიდან რაიმე დამატებითი დანახარჯის გაწევის გარეშე, გარდა იმ შემთხვევისა, თუ ასეთი ხარვეზი გამოწვეულია მექანიკური დაზიანებით. 3. საგარანტიო ვადის მითითება უნდა მოხდეს ფასების ცხრილში (დანართი N1).
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
1. შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანასთან და მწარმოებელ კომპანიასთან დაკავშირებული ინფორმაციის მითითება უნდა მოხდეს ფასების ცხრილში (დანართი №1); შენიშვნა: პრეტენდენტის მიერ, „წინადადებების მიღება დასრულებულია“ ეტაპზე, შემოთავაზებული საქონლის წარმოშობის ქვეყნისა და მწარმოებელი კომპანიის შესახებ სატენდერო წინადადების ფარგლებში ინფორმაციის წარმოუდგენლობა, ან ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობა, ან ფასების ცხრილის განუფასებლად წარდგენა გამოიწვევს სატენდერო პროცედურებიდან პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას დაზუსტების მექანიზმის გამოყენების გარეშე. ასევე, პრეტენდენტის მიერ დაზუსტებული სატენდერო წინადადების წარმოდგენის შემდგომ შემოთავაზებული საქონლის წარმოშობის ქვეყნისა და მწარმოებელი კომპანიის ცვლილება გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს, ყველა პოზიციაზე ISO 9001 ხარისხის სერთიფიკატი. შენიშვნა: წარმოდგენილი დოკუმენტაცი(ებ)ის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
1. იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ, სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა შემსყიდველი ორგანიზაციის წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე, უნდა წარმოადგინოს (სისტემაში ატვირთოს) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი). აღნიშნულის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით უნდა დასტურდებოდეს ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა, როგორც ჯამური, ისე ერთეულის ფასების მიმართებაში.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება, მიღება–ჩაბარების აქტის, ინსპექტირების აქტის (დადებითი დასკვნით), სასაქონლო ზედნადებისა და საგადასახადო ანგარიშფაქტურის (დღგ-ს გადამხდელის შემთხვევაში) მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენის შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის მიერ ანგარიშსწორებისთვის საჭირო დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თამარი ოზბეთელაშვილი, 555008088, t.ozbetelashvili@water.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – „სისტემა“) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად; 2. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგიმოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება; 3. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე, რომელშიც, თარგმანის სისწორე ან/და მთარგმნელის ხელმოწერის ნამდვილობა დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიული წესით; 4. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული, პრეტენდენტის მიერ შექმნილი,დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 5. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად; 6. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი, ან ის წარმოდგენილი იქნება განუფასებლად (გარდა იმ შემთხვევისა, თუ წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა არ აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260008443 24.04.2026 contract signed same category · 56% title match · similar size

შიდა გაყვანილობის ელექტრო მონტაჟის მასალების სახელმწიფო შესყიდვა

შ.პ.ს. ,,თბილსერვის ჯგუფი” 31200000ელექტროენერგიის გამანაწილებელი და საკონტროლო აპარატურა → შპს ბიზნეს ჯგუფი 2023 2 bidders 8,823 ₾
NAT250022000 02.12.2025 contract signed same category · 58% title match

ელექტრონული საქონლის სახელმწიფო შესყიდვა

გორის მუნიციპალიტეტის სასმელი წყლის ს… 31200000ელექტროენერგიის გამანაწილებელი და საკონტროლო აპარატურა → შპს ქენცო 2 bidders 12,300 ₾
SPA260000613 01.07.2026 not held same category · 31% title match · similar size

ავტომატური ამომრთველების, სამონტაჟო და სახარჯი მასალების შესყიდვა

სს "საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსის… 31200000ელექტროენერგიის გამანაწილებელი და საკონტროლო აპარატურა 0 bidders 7,491 ₾
SPA260000639 07.07.2026 not held same category · 29% title match · similar size

ელ.სამეურნეო საქონლის და ელექტრო გამანაწილებელის შესყიდვა

სს "საქართველოს სახელმწიფო ელექტროსის… 31200000ელექტროენერგიის გამანაწილებელი და საკონტროლო აპარატურა 0 bidders 7,385 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს საქართველოს წყლის სისტემები
შპს დიზაინ კომფორტ გრუპი
მუნიციპალპროექტი
შპს უნივერსალი
შპს იჯ ჩემისთრი