ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › SPA260000716
SPA260000716 SPA · რევერსული აუქციონი contract signed On procurement.gov.ge ↗

ა(ა)იპ აჭარის განათლების ფონდის პოლონეთში, ვროცლავში საზოგადოებრივ მეცნიერებათა საგნების მასწავლებლებისათვის ერთკვირიანი სტაჟირებისათვის შესარჩევი კონკურსის გამარჯვებული მასწავლებლებისა და თანხმლები პირების (სულ 12 პირი) საჰაერო ტრანსპორტით და ტრანსფერით (ქ. ბათუმი, ბაგრატიონის 123-დან აეროპორტამდე და უკან) უზრუნველყოფის მომსახურება

აჭარის განათლების ფონდი 14 tenders 1.6 avg bidders 6 failed 61 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.0 bidders, 64% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 63500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N27 running 156 days remaining Contract PDF ↗
14,160 ₾ contract amount no payments recorded yet 14.08.2026 – 31.01.2027

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA260000716
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიაჭარის განათლების ფონდი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია63500000-ტურისტული სააგენტოების, ტუროპერატორებისა და ტურისტების დახმარების მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება15`126.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი30.07.2026 13:31
წინადადებების მიღება იწყება05.08.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება07.08.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი70.00 GEL
გარანტიის ოდენობა151 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა2026 წლის 04-11 ოქტომბერი
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

SPA260000716_ხელწერილი.pdf (10/08/2026 04:08) ირმა აბაშიძე 10.08.2026 16:32
SPA260000716_ხელწერილი.pdf.pdf ირმა აბაშიძე 10.08.2026 16:35

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს დანიფსო 14,160 14,160 won
SPA260000716_01. ფასების ცხრილი -ვროცლავი პოლონეთი.xlsx.xlsx · SPA260000716_01. ფასების ცხრილი -ვროცლავი პოლონეთი-signed.pdf.pdf · SPA260000716_გამოცდილება-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 30.07.2026 13:31 Announced
  • 05.08.2026 00:05 Bidding opens
  • 06.08.2026 16:36 First bid placed (1 bidders in total)
  • 06.08.2026 16:36 Last bid activity
  • 07.08.2026 13:00 Bidding closes
  • 10.08.2026 16:32 Buyer published: SPA260000716_ხელწერილი.pdf (10/08/2026 04:08)
  • 10.08.2026 16:32 Buyer published: SPA260000716_სატენდერო კომისიის ოქმი 11.pdf
  • 10.08.2026 16:35 Buyer published: SPA260000716_ხელწერილი.pdf
  • 14.08.2026 00:00 Contract signed: N27 — 14,160 ₾
  • 21.08.2026 15:58 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ა(ა)იპ აჭარის განათლების ფონდის პოლონეთში, ვროცლავში საზოგადოებრივ მეცნიერებათა საგნების მასწავლებლებისათვის ერთკვირიანი სტაჟირებისათვის შესარჩევი კონკურსის გამარჯვებული მასწავლებლებისა და თანხმლები პირების (სულ 12 პირი) საჰაერო ტრანსპორტით და ტრანსფერით (ქ. ბათუმი, ბაგრატიონის 123-დან აეროპორტამდე და უკან) უზრუნველყოფის მომსახურება
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
სატენდერო წინადადება მგზავრობის მარშრუტი: 10 მასწავლებლის და 2 თანმხლები პირის მომსახურება მოიცავს, როგორც სახმელეთო, ასევე საჰაერო მომსახურებას: 1. სახმელეთო ტრანსპორტის მომსახურება: ბათუმი - საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტი - ბათუმი (მიკრო ავტობუსი, არანაკლებ 20 ადგილიანი, ბარგის გათვალისწინებით). ავტობუსით მგზავრობის უზრუნველყოფა: გამგზავრება (საჰაერო სატრანსპორტო განრიგის მიხედვით): 12 ადამიანის ქალაქ ბათუმიდან (ქ. ბათუმი, ბაგრატიონის ქ. 123), საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტში ჩაყვანა ავტობუსით, ფრენამდე 3 საათით ადრე; დახვედრა (საჰაერო სატრანსპორტო განრიგის მიხედვით): 12 ადამიანის დახვედრა საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტში და ქალაქ ბათუმში ჩამოყვანა ავტობუსით (ქ. ბათუმი, ბაგრატინის ქ. 123), ჩამოფრენისთანავე. ტრანსპორტი უნდა იყოს არა ნაკლებ 20 ადგილიანი ტექნიკურად გამართული, აღჭურვილი კონდიცირების სისტემით, კომფორტული, სუფთა სალონით, საბარგულითა და სავარძლებით. 2. საჰაერო ტრანსპორტის მომსახურება: საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტი - პოლონეთი, ქ. ვროცლავი - საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტი: ვიზიტის დაწყება: საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტიდან გამგზავრება და 2026 წლის 04 ოქტომბერს 12 ადამიანის ვიზიტი პოლონეთი, ქ. ვროცლავში, ჩაფრენა შესაძლებელია ერთი ფრენით ( პირდაპირი ფრენა). ვიზტის დასრულება - გამომგზავრება: 2026 წლის 11 ოქტომბერსს, 12 ადამიანის გამომგზავრება პოლონეთი ქ. ვროცლავიდან საქართველოს საერთაშორისო აეროპორტში, ჩამოფრენა შესაძლებელია ერთი ფრენით ( პირდაპირი ფრენა). თვითმფრინავის ბილეთის ღირებულება უნდა მოცავდეს ხელბარგს თითოეული მგზავრისათვის არანაკლებ 8 კგ და რეგისტრირებული ბარგს არანაკლებ 20 კგ -ს.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
2026 წლის 04 ოქტომბრიდან (პოლონეთი, ქალაქი ვროცლავში ვიზიტის დღე) 11 ოქტომბრის ჩათვლით (პოლონეთი ქ. ვორცლავი - გამომგზავრების დღე)
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
პოლონეთი, ქ. ვროცლავი
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
მიმწოდებელს 2022 წლის 1 იანვრიდან ტენდერის გამოცხადებამდე უნდა ჰქონდეს არანაკლებ 5000 ლარის საზღვარგარეთ სასწავლო ტურების განხორციელების ან საზღვარგარეთ ტურისტული მომსახურების გაწევის გამოცდილება. წარმოდგენუილი უნდა იქნას დოკუმენტაცია (მიღება-ჩაბარების აქტი, საგადასახადო ანგარიშფაქტურა), რომელიც ადასტურებს, რომ მიმწოდებელს 2022 წლის 1 იანვრიდან ტენდერის გამოცხადებამდე აქვს არანაკლებ 5000 ლარის საზღვარგარეთ სასწავლო ტურების განხორციელების ან საზღვარგარეთ ტურისტული მომსახურების გაწევის გამოცდილება. იმ შემთხვევაში თუ, მომსახურება განხორციელებული არის სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის გამოყენებით (w.w.w. http://procurement.gov.ge/) და საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტი დამკვეთის (შემსყიდველი) მიერ ატვირთული არის სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, შესაძლებელია წარმოდგენილი იყოს დოკუმენტაცია/ინფორმაცია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემის საშუალებით ჩატარებული შესყიდვის საშუალების ნომრის (SPA, DAP; NAT, DEP; MEP; TEP; GEO: CMR ან სხვა არსებობის შემთხვევაში) შესახებ.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1.1 გამარტივებული ელექტრონული შესყიდვა ტარდება სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის (შემდგომში სისტემა) მეშვეობით. 1.2 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაცია შედგენილია ,,სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ“ საქართველოს კანონის, “ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ” სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების საფუძველზე. http://procurement.gov.ge/ 1.3 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 1.4 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია უნდა იყოს ელექტრონულად ხელმოწერილი. 1.5 ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 1.6 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 1.7. მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ვალდებულებების შეუსრულებლობის შემთხვევაში, მიმწოდებელს ეკისრება პირგასამტეხლო ხელშეკრულების საერთო ღირებულების 20%-ის ოდენობით; 1.8. ხელშეკრულების პირობების არაჯეროვანი შესრულებისათვის (მათ შორის, ვალდებულების შესრულების ვადაგადაცილების დროს) მიმწოდებელს ეკისრება პირგასამტეხლო ყოველ ვადაგადაცილებულ დღეზე შესასრულებელი ვალდებულების შესაბამისი ღირებულების 0.04 %-ის ოდენობით; 1.9. ხელშეკრულების ნაწილობრივ შესრულების შემთხვევაში, მიმწოდებელს ეკისრება პირგასამტეხლო შესასრულებელი (დარჩენილი) ვალდებულების შესაბამისი ღირებულების 10%-ის ოდენობით. 1.10. მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ვალდებულებების შეუსრულებლობის შემთხვევაში, შემსყიდველი უფლებამოსილია, პირგასამტეხლოს თანხა გამოქვითოს მოწოდებული მომსახურების ასანაზღაურებელი თანხიდან 1.11. პრეტენდენტი სატენდერო წინადადებას წარადგენს დღგ-ის გარეშე, მიუხედავად იმისა, არის თუ არა იგი დღგ-ის გადამხდელი. თუ გამარჯვებული პრეტენდენტი ხელშეკრულების დადების მომენტისთვის, საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად, არის დღგ-ის გადამხდელი, შემსყიდველი ვალდებულია, დღგს-თი დაბეგვრის ნაწილში (ტრანსფერი საქართველოს ტერტორიაზე), ხელშეკრულების ღირებულებაში გაითვალისწინოს წინადადების ფასის შესაბამისი დღგ-ის ოდენობა.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
1.1. იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად გამარჯვებული მიმწოდებლის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, მიმწოდებელმა უნდა დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა - ამ ფასად ტენდერით გათვალისწინებული ვალდებულების შესრულების შესაძლებლობა, აღნიშნულის თაობაზე მიმწოდებელი ვალდებულია სატენდერო წინადადებასთან ერთად ან სატენდერო კომისიის მოთხოვნის საფუძველზე წარმოადგინოს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით დადებული ხელშეკრულება ან მიღება-ჩაბარების აქტი ან ანგარიშფაქტურა ან ინვოისი. 1.2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის - ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმება
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში, შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების საფუძველზე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ირმა აბაშიძე, 577032106, abashidzeirma1991@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
პრეტენდენტმა უნდა უზრუნველყოს: ა) სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული დოკუმენტების ატვირთვა სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, კერძოდ: - ფასების ცხრილი - სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3. პუნქტის მოთხოვნათა შესაბამისად. - ინფორმაცია/დოკუმენტაცია სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1 პუნქტის მოთხოვნათა შესაბამისად. ბ) დოკუმენტაციის უცხო ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში თან უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. გ) 2019 წლის 1 იანვრიდან, შემსყიდველი ორგანიზაციები და შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. შეგიძლიათ ისარგებლოთ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს ელექტრონულ გვერდზე არსებული სახელმძღვანელო ინსტრუქციით http://procurement.gov.ge/getattachment/News/news-(50)/eSignature_25-Dec-18.pdf.aspx შენიშვნა: პრეტენდენტის მიერ ფასების ცხრილი ერთიან ელექტრონულ სისტემაში უნდა აიტვირთოს Excel-ის ფორმატის ცხრილის სახით. Excel-ის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპი
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA250000783 24.07.2025 contract signed same category · 95% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ აჭარის განათლების ფონდის პოლონეთში, ვროცლავში საზოგადოებრივ მეცნიერებათა საგნები…

აჭარის განათლების ფონდი 63500000ტურისტული სააგენტოების, ტუროპერატორებისა და ტურისტების დახმარების მომსახურებები → ინდივიდუალური მეწარმე რუს… 3 bidders 16,930 ₾
SPA260000083 30.01.2026 contract signed same category · 28% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ აჭარის განათლების ფონდის მიერ კონკურსის გზით შერჩეული მასწავლებლლების შვეიცარიის…

SPA250000277 07.03.2025 contract signed same category · 28% title match · same buyer · similar size

(ა)იპ აჭარის განათლების ფონდის მიერ კონკურსის გზით შერჩეული მასწავლებლლების შვეიცარიის …

NAT260014179 08.07.2026 contract signed same category · similar size

სსიპ ახალგაზრდობის სააგენტოს" მიერ 2025 წელს, „ახალგაზრდული ღონისძიებების ხელშეწყობის” …

NAT260016467 06.08.2026 not held same category · similar size

საქართველოსა და აზერბაიჯანის რესპუბლიკას შორის ახალგაზრდობის სფეროში არსებული რამდენიმე…

NAT260017283 17.08.2026 announced same category · similar size

საქართველოსა და აზერბაიჯანის რესპუბლიკას შორის ახალგაზრდობის სფეროში არსებული რამდენიმე…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს წიგნი-ბ
შპს დანიფსო
მინდია გაბაიძე
შპს ნაკო 2024
ინდივიდუალური მეწარმე რუსუდან ბურჭულა…