ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260017106
NAT260017106 NAT · აუქციონის გარეშე announced On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტია შპს „საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანიისათვის“ საჭირო სისტემებისათვის საჭირო ელექტრო-ქიმიური დაცვის მოწყობილობების შესყიდვა

22% weak

Can we win this?

22% — weak, held back by our line of business and helped by expected competition.

  • Our line of business 28% like our past bids — adjacent to what we sell, not core to it. Nearest of our bids: "სსიპ საზღვაო ტრანსპორტის სააგენტოს საჭიროებისათვის ქსელური მ".
  • Expected competition this category averages 1.7 bidders, 35% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 44100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260017106
შესყიდვის სტატუსიგამოცხადებულია
შემსყიდველიშპს საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია44100000-სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება100`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი14.08.2026 14:42
წინადადებების მიღება იწყება25.08.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება27.08.2026 16:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`000 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 14.08.2026 14:42 Announced
  • 21.08.2026 16:32 Current status: announced
  • 25.08.2026 00:00 Bidding opens
  • 27.08.2026 16:00 Bidding closes

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტია შპს „საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანიისათვის“ საჭირო სისტემებისათვის საჭირო ელექტრო-ქიმიური დაცვის მოწყობილობების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის დასახელება და დეტალური ტექნიკური მახასიათებლები წარმოდგენილია სატენდერო დოკუმენტაციის შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური მახასიათებლები იხილეთ დანართი N1 - ში. შემოთავაზებული საქონელი უნდა იყო ახალი, ქარხნული, არ უნდა იყოს ნამყოფი ექსპლუატაციაში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუმეტეს 20 (ოცი) კალენდარული დღე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მოწოდება უნდა განხორციელდეს მისამართზე - ქ.თბილისი, ლილო, ჭირნახულის N9. მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯით გადმოტვირთოს და დაასაწყობოს საქონელი შემსყიდველის მიერ მითითებულ მისამართზე.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
შემოთავაზებულ საქონელზე გარანტია უნდა ვრცელდებოდეს მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ის გაფორმებიდან არანაკლებ 3 (სამი) წლის განმავლობაში.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა დანართი N2 - ფასების ცხრილის შესაბამის გრაფაში უნდა მიუთითოს შემოთავაზებული საქონლი მწარმოებელი კომპანია, წარმოშობის ქვეყანა და მოდელი (არსებობის შემთხვევაში). იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ არ იქნება მითითებული ზემოაღნიშნული ინფორმაციები, პრეტენდენტი დაექვემდებარება ტენდერიდან დისკვალიფიკაციას სახელმწიფო შესყიდვების კანონმდებლობის შესაბამისად. თუ შესასრულებელი სამუშაოების ფარგლებში შემოთავაზებული საქონელს არ გააჩნია მოდელი, პრეტენდენტი ვალდებულია მიუთითოს ინფორმაცია არარსებობის შესახებ.
2.6.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის ფინანსური შესაძლებლობების შესახებ
პრეტენდენტს 2024 წლის 1 იანვრიდან ტენდერის გამოცხადების თარიღამდე პერიოდში უნდა გააჩნდეს არანაკლებ შესყიდვის სავარაუდო ღირებულების 50%-ის ოდენობის ფინანსური ბრუნვა (,,დებეტი“-ს ნაწილში). პრეტენდენტმა სისტემის საშუალებით უნდა წარმოადგინოს ბანკის მიერ დადასტურებული დოკუმენტ(ებ)ი (ცნობა) ფინანსური ბრუნვის ისტორიის შესახებ.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
1.პრეტენდენტმა შერჩევა-შეფასების ეტაპზე შემოთავაზებულ საქონელზე უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის ან შესაბამისი უფლებამოსილი ორგანოს/პირის მიერ გაცემული დოკუმენტი ან/და ბროშურა ან/და პასპორტი ან/და მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმული, რომელშიც მითითებული ინფორმაცია დაადასტურებს შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილ პარამეტრებთან შესაბამისობას. 2.შემოთავაზებულ საქონელზე პრეტენდენტმა საქონლის მოწოდების მომენტისთვის უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის/ქარხნის მიერ გაცემული დოკუმენტ(ებ)ი, რომლებიც დაადასტურებს შემოთავაზებული საქონლის დანართი N1-ით განსაზღვრულ სტანდარტებთან შესაბამისობას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა შემსყიდველი ორგანიზაციის წერილობითი მოთხოვნის შემდეგ, უნდა წარმოადგინოს/ატვირთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს სსიპ ლევან სამხარაულის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან/და საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით. დასკვნასთან ერთად ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი. დასკვნა ცალსახად უნდა ადასტურებდეს პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით, ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან და შესაბამისი საგადახდო ანგარიშ-ფაქტურ(ებ)ის დადასტურებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
სანდრო ჩიკვილაძე, 577257525, S.Chikviladze@ggtc.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება; 2. სატენდერო წინადადების ღირებულება უნდა მოიცავდეს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებულ ყველა ხარჯსა და კანონით გათვალისწინებულ გადასახადებს. ხარჯები, რომლებიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული, არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას; 3. სატენდერო წინადადების ერთეულის ფასის და საერთო ღირებულების წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ საქართველოს ეროვნულ ვალუტაში (ლარი); 4. პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტაცია უნდა იყოს დადასტურებული ელექტრონული ხელმოწერით ან/და ელექტრონული შტამპით (გარდა სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილის Excel-ის ფორმატის დოკუმენტისა) 5. სატენდერო წინადადება, აგრეთვე ამ წინადადებასთან დაკავშირებული შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი მთელი კორესპონდენცია და დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში,მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260010803 22.05.2026 contract signed same category · 50% title match · same buyer

შპს ,,საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანიის" საჭიროებისთვის საიზოლაციო მასალები დ…

შპს საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების… 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → შპს ალლსონ 1 bidder 240,000 ₾
NAT260012469 17.06.2026 contract signed same category · 50% title match · same buyer

შესყიდვის ობიექტია შპს „საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანიისათვის“ საჭირო გაზსად…

შპს საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების… 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → შპს უნივერსალი 3 bidders 360,000 ₾
NAT260017111 14.08.2026 announced same category · 44% title match · same buyer

შპს ,,საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანიისთვის” საჭირო სამკაპები და მუხლები

შპს საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების… 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები 0 bidders 14,500 ₾
NAT260014489 13.07.2026 contract signed same category · similar size

სოციალურად დაუცველი მოსახლეობის საცხოვრებელი სახლებისთვის სახურავის შესყიდვა

შუახევის მუნიციპალიტეტი 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → ნოვა 1 bidder 100,000 ₾
NAT260010801 22.05.2026 not held same division · 54% title match · same buyer · similar size

შესყიდვის ობიექტია შპს „საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანიისათვის“ საჭირო სხვადა…

შპს საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების… 44300000კაბელები, მავთულები და მათთან დაკავშირებული მასალები 0 bidders 70,000 ₾
NAT260010322 18.05.2026 no result same division · 59% title match · same buyer

შესყიდვის ობიექტია შპს „საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების კომპანიისათვის“ საჭირო ლითონი…

შპს საქართველოს გაზის ტრანსპორტირების… 44300000კაბელები, მავთულები და მათთან დაკავშირებული მასალები 2 bidders 50,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

GEO250000249 08.05.2025 not held

GEO250000249

0 bidders 1,001,267 ₾

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ენერჯი ქონსთრაქშენ 14×
შპს ენერჯი სერვისი
შპს გაზპროექტი 2009
შპს ალლსონ
შპს გრინ სისტემს