ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260015870
NAT260015870 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

პროგრამული ბიბლიოთეკის (ASPOSE.Total for .NET) მხარდაჭერის ლიცენზია

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 22% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.3 bidders, 64% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Incumbent საქართველოს სამეცნიერო-საგანმანათლებლო კომპიუტერული ქსელების ასოციაცია - გრენა has won 6 of the last 9 awards from this buyer here.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 48900000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N39 running 125 days remaining Contract PDF ↗
24,399 ₾ contract amount no payments recorded yet 21.08.2026 – 31.12.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260015870
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაფინანსო-ანალიტიკური სამსახური
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია48900000-სხვადასხვა სახის პროგრამული პაკეტები და კომპიუტერული სისტემები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება25`900.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი31.07.2026 19:10
წინადადებების მიღება იწყება10.08.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება12.08.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი105.00 GEL
გარანტიის ოდენობა259 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

NAT260015870_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf ირაკლი ბახტაძე 17.08.2026 14:08
NAT260015870_ოქმი #2.pdf.pdf ირაკლი ბახტაძე 17.08.2026 14:08

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ჰაიტექარმორ 24,399 24,399 won
NAT260015870_ფასების ცხრილი.pdf.pdf
საქართველოს სამეცნიერო-საგანმანათლებლო კომპიუტერული ქსელების ასოციაცია - გრენა 24,440 24,440
NAT260015870_გრენას სატენდერო წინადადება_Aspose tender FAS-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 31.07.2026 19:10 Announced
  • 10.08.2026 00:00 Bidding opens
  • 11.08.2026 21:17 First bid placed (2 bidders in total)
  • 12.08.2026 11:33 Last bid activity
  • 12.08.2026 13:00 Bidding closes
  • 17.08.2026 14:08 Buyer published: NAT260015870_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 17.08.2026 14:08 Buyer published: NAT260015870_ოქმი #2.pdf
  • 17.08.2026 14:09 Buyer published: NAT260015870_წერილი-შეტყობინება ხელშეკრულებაზე.pdf
  • 21.08.2026 00:00 Contract signed: N39 — 24,399 ₾
  • 21.08.2026 15:47 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
პროგრამული ბიბლიოთეკის (ASPOSE.Total for .NET) მხარდაჭერის ლიცენზია.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
პროგრამული ბიბლიოთეკის (ASPOSE.Total for .NET) მხარდაჭერის ლიცენზიის მინიმალური მოთხოვნები: შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა - 1 (ერთი) ცალი; • ლიცენზია 1 (ერთი) დეველოპერზე; • პროდაქშენ სერვერებზე შეუზღუდავი ინსტალაციების რაოდენობა (Developer OEM License); • ტექნიკური მხარდაჭერა 2026 წლის 29 სექტემბრიდან 1 (ერთი) წლის განმავლობაში; • პროგრამული განახლებებებით სარგებლობის შესაძლებლობა 2026 წლის 29 სექტემბრიდან 1 (ერთი) წლის განმავლობაში;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდება/ლიცენზიის გააქტიურება უნდა განხორციელდეს შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ძალაში შესვლიდან არაუგვიანეს 2026 წლის 29 სექტემბრისა, რომელიც აქტიური უნდა იყოს 2026 წლის 29 სექტემბრიდან 1 (ერთი) წლის განმავლობაში;
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდება/ლიცენზიის გააქტიურება უნდა განხორციელდეს სსიპ საფინანსო-ანალიტიკურ სამსახურში, შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი გორგასლის ქუჩა №16.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია მოსაწოდებელი საქონლის/ლიცენზიის მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებელი კომპანიის/ბრენდის, მოდელისა (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) და მისი მახასიათებლების შესახებ.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია უზრუნველყოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულ ვადაში. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადასტურება შესაძლებელია შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით პრეტენდენტის მიერ გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტით, ანგარიშფაქტურით, ზედნადებით ან/და მწარმოებელი კომპანიის მიერ გაცემული წერილობითი დოკუმენტით. საიდანაც, მწარმოებელი კომპანიის მიერ გაცემული წერილობითი დოკუმენტი, გაცემული უნდა იყოს მოცემული ტენდერის, სატენდერო კომისიის მიერ შერჩევა/შეფასების ოქმში ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტის წარმოდგენისთვის განსაზღვრული ვადის ამოწურვამდე ბოლო 1 (ერთი) წლის განმავლობაში. ხოლო, სხვა დანარჩენი დოკუმენტაცია, მოცემულ ტენდერში წინადადებების მიღების დასრულებამდე 1 (ერთი) წლის განმავლობაში.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით; 7.2.2. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ირაკლი ბახტაძე, 592144449, I.bakhtadze@mof.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხო ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს სანოტარო წესით დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.2 ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული პრეტენდენტის მიერ შექმნილი ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია (გარდა ფასების ცხრილისა) ,,ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, სავალდებულოა დამოწმებული/დადასტურებული იყოს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით. ამასთანავე, ხელმოწერა უნდა განხორციელდეს შესაბამისი უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთული უნდა იქნეს მინდობილობა); 10.1.3 შესასყიდ საქონელზე, სადაც მითითებულია კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, სტანდარტი, წარმოშობის წყარო, ესკიზი, ფოტო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება „მსგავსი,“ „ანალოგი“ ან „ეკვივალენტური“, იგივე მახასიათებლებით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT240016951 21.08.2024 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

პროგრამული ბიბლიოთეკის (ASPOSE.Total for .NET) მხარდაჭერის ლიცენზია

საფინანსო-ანალიტიკური სამსახური 48900000სხვადასხვა სახის პროგრამული პაკეტები და კომპიუტერული სისტემები → საქართველოს სამეცნიერო-სა… 1 bidder 25,900 ₾
NAT250015556 25.08.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

პროგრამული ბიბლიოთეკის (ASPOSE.Total for .NET) მხარდაჭერის ლიცენზია

საფინანსო-ანალიტიკური სამსახური 48900000სხვადასხვა სახის პროგრამული პაკეტები და კომპიუტერული სისტემები → შპს ენერჯაიზი 2 bidders 25,900 ₾
NAT220014823 28.07.2022 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

პროგრამული ბიბლიოთეკის (ASPOSE.Total for .NET) მხარდაჭერის ლიცენზია

საფინანსო-ანალიტიკური სამსახური 48900000სხვადასხვა სახის პროგრამული პაკეტები და კომპიუტერული სისტემები → შპს ჰაიტექარმორ 2 bidders 21,980 ₾
NAT230015680 31.07.2023 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

პროგრამული ბიბლიოთეკის (ASPOSE.Total for .NET) მხარდაჭერის ლიცენზია

საფინანსო-ანალიტიკური სამსახური 48900000სხვადასხვა სახის პროგრამული პაკეტები და კომპიუტერული სისტემები → საქართველოს სამეცნიერო-სა… 1 bidder 21,570 ₾
NAT210015483 13.08.2021 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

პროგრამული ბიბლიოთეკის (ASPOSE.Total for .NET) მხარდაჭერის ლიცენზია

საფინანსო-ანალიტიკური სამსახური 48900000სხვადასხვა სახის პროგრამული პაკეტები და კომპიუტერული სისტემები → საქართველოს სამეცნიერო-სა… 1 bidder 16,420 ₾
NAT240016953 21.08.2024 contract signed same category · 49% title match · same buyer

პროგრამული ბიბლიოთეკის (Telerik DevCraft Complete) მხარდაჭერის ლიცენზია

საფინანსო-ანალიტიკური სამსახური 48900000სხვადასხვა სახის პროგრამული პაკეტები და კომპიუტერული სისტემები → საქართველოს სამეცნიერო-სა… 1 bidder 10,350 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

საქართველოს სამეცნიერო-საგანმანათლებლ…
შპს დელტა კონსალტინგი
შპს ჯი-თი ჯგუფი
შპს გრინ სისტემს
შპს ჰაიტექარმორ