ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260016517
NAT260016517 NAT · აუქციონის გარეშე announced On procurement.gov.ge ↗

შპს ,,სთარინგ ჯორჯია"-ს მიერ აუდიტორული (2025 წლის ფინანსური აუდიტი) მომსახურების შესყიდვა

შპს სთარინგ ჯორჯია 12 tenders 1.7 avg bidders 3 failed 64 CMR deals
7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 41% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 79200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260016517
შესყიდვის სტატუსიგამოცხადებულია
შემსყიდველიშპს სთარინგ ჯორჯია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია79200000-საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება110`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი07.08.2026 12:01
წინადადებების მიღება იწყება23.08.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება25.08.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი2`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`100 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 07.08.2026 12:01 Announced
  • 21.08.2026 16:36 Current status: announced
  • 23.08.2026 00:00 Bidding opens
  • 25.08.2026 12:00 Bidding closes

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შპს ,,სთარინგ ჯორჯია"-ს მიერ აუდიტორული (2025 წლის ფინანსური აუდიტი) მომსახურების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ტენდერში გამარჯვებულმა კომპანიამ უნდა უზრუნველყოს აუდიტორული მომსახურების გაწევა: 1) 2025 წლის 1 იანვრიდან 2025 წლის 24 დეკემბრის ჩათვლით პერიოდის ფინანსური აუდიტი, როგორც შპს „სთარინგ ჯორჯია"-სათვის ასევე შპს „სერვისი 7"-სათვის; 2) 2025 წლის 24 დეკემბრიდან 2025 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით პერიოდის ფინანსური აუდიტი შპს „სთარინგ ჯორჯია“-სთვის; 3) ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის 2025 წლის 16 ივნისის N278 ბრძანების საფუძველზე, შპს „სთარინგ ჯორჯია“ და შპს „სერვისი -7 წარმოადგენენ საზოგადოებრივი დაინტერესების პირის (სდპ) სტატუსის მქონე საწარმოებს.(პრეტენდენტს მინიჭებული უნდა ჰქონდეს საზოგადოებრივი დაინტერესების პირის (სდპ) აუდიტის უფლებამოსილება); გასაწევი მომსახურების აღწერილობა: 2025 წლის ფინანსური ანგარიშგებების აუდიტი, ფინანსური ანგარიშგების საერთაშორისო სტანდარტის მიხედვით: - საწარმოს ფინანსური მდგომარეობის ანგარიშგების აუდიტი (ბალანსი); - მოგება-ზარალისა და სხვა სრული შემოსავლის ანგარიშგების აუდიტი; - ფულადი ნაკადების მოძრაობის აუდიტი; - საწარმოს კაპიტალში ცვლილებების ანგარიშგების აუდიტი; - ფინანსური ანგარიშგების შენიშვნები. 2025 წლის მმართველობითი ანგარიშგების დადასტურება.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
დასკვნა წარმოდგენილი უნდა იქნეს ხელშეკრულების ძალაში შესვლიდან არაუგვიანეს 30 ოქტომბრისა.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ფინანსური ანგარიშგების აუდიტის დასკვნა და მმართველობითი ანგარიშგება წარმოდგენილი უნდა იქნას ელექტრონული სახით და ამობეჭდილი ორ ეგზემპლარად შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, მერაბ ალექსიძის ქ. N1.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს უკანასკნელი 4 წლის განმავლობაში ანალოგიური (ფინანსური აუდიტის ჩატარების) მომსახურების გაწევის გამოცდილება. აღნიშნულის დადასტურების მიზნით, პრეტენდენტი ვალდებულია თითოეულ წელზე წარმოადგინოს შესაბამისი ხელშეკრულება და ამავე ხელშეკრულების საფუძველზე მომსახურების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი. სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების შემთხვევაში, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს უფლებამოსილი პირის ხელმოწერით დამოწმებული დოკუმენტი, სადაც მითითებული იქნება შესაბამისი SPA/ CMR/ NAT და ა.შ. ნომერი - ამ შემთხვევაში დამატებითი დოკუმენტაციის (ხელშეკრულება, მიღება-ჩაბარების აქტი) წარმოდგენა სავალდებულო არ არის.
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
- პრეტენდენტმა სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია აუდიტორულ კომპანიაში დასაქმებულ არანაკლებ 1 (ერთი) აუდიტორის შესახებ (სახელ(ებ)ი და გვარ(ებ)ი), რომელიც დარეგისტრირებული იქნება ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის ოფიციალურ ვებ-გვერდზე, სადაც მითითებული იქნება სამუშაო ადგილი (ტენდერში მონაწილე აუდიტორული კომპანია). - პრეტენდენტმა სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში უნდა წარმოადგინოს მოქმედი სერთიფიკატი აუდიტორულ კომპანიაში დასაქმებული არანაკლებ 1 (ერთი) აუდიტორის შესახებ, რომელიც გაცემული იქნება სსიპ საჯარო აუდიტის ინსტიტუტის მიერ სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის შესახებ საქართველოს კანონის 364-ე მუხლის მე-2 პუნქტის შესაბამისად.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
- პრეტენდენტი "ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშებისა და აუდიტის შესახებ" საქართველოს კანონის მოთხოვნების შესაბამისად, ტენდერში წინადადების მიღების დაწყების თარიღამდე რეგისტრირებული უნდა იყოს აუდიტორული (აუდიტური) ფირმების სახელმწიფო რეესტრის აუდიტის უფლებამოსილების მქონე პირთა რეესტრში (www.saras.gov.ge) და მინიჭებული უნდა ჰქონდეს საზოგადოებრივი დაინტერესების პირის (სდპ) აუდიტის უფლებამოსილება (აღნიშნული გადამოწმდება შემსყიდველის მიერ).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
სატენდერო წინადადების ფასი წარმოდგენილი უნდა იქნეს დღგ-ის ჩათვლით.
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
შესყიდვის თავისებურებიდან (მომსახურების სპეციფიკიდან) გამომდინარე, ვინაიდან აღნიშნული შესყიდვის ობიექტი წარმოადგენს ინტელექტუალურ მომსახურებას, ხოლო ინტელექტუალური მომსახურების დანახარჯებს ძირითადად წარმოადგენს ადამიანური რესურსის შრომითი გასამრჯელო, მიმწოდებელს აქვს შესაძლებლობა აღნიშნული ინტელექტუალური მომსახურება განახორციელოს საბაზრო ღირებულებასთან შედარებით დაბალ ფასად. ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, პრეტენდენტის მიერ სისტემაში შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებასთან 20%-ით ან მეტით დაბალი საბოლოო ფასის დაფიქსირების შემთხვევაში არ წარმოეშვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთების ვალდებულება.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების გზით, მიღება-ჩაბარების აქტისა და საგდასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (არსებობის შემთხვევაში) საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის წარმოდგენიდან (არსებობის შემთხვევაში) არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ავთანდილ ტყეშელაშვილი, 599233053, avto.tkeshelashvili@gmail.com სატენდერო დოკუმენტაციასთან დაკავშირებით არსებული კითხვების თაობაზე გთხოვთ დაუკავშირდეთ სატენდერო კომისიის წევრს ნინო პაპიშვილი558277258
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250006765 03.04.2025 contract signed same category · 39% title match · same buyer · similar size

შპს ,,სთარინგ ჯორჯია"-ს მიერ აუდიტორული (2024 წლის ფინანსური აუდიტი) მომსახურების შესყი…

შპს სთარინგ ჯორჯია 79200000საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები → შპს მოორ ეიბისი 1 bidder 65,000 ₾
NAT260006208 26.03.2026 contract signed same category · same buyer · similar size

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს შპს „სთარინგ ჯორჯიას“ ბალანსზე რიცხული ძირითადი საშუალებე…

შპს სთარინგ ჯორჯია 79200000საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები → ინტელექტ-აუდიტი 4 bidders 87,000 ₾
NAT250008153 28.04.2025 contract signed same category · 56% title match · similar size

2024-2025 წლის ფინანსური ანგარიშგების აუდიტორული მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

შ.პ.ს. ,,თბილსერვის ჯგუფი” 79200000საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები → შპს მოორ ეიბისი 5 bidders 188,800 ₾
NAT250008210 29.04.2025 contract signed same category · 47% title match · similar size

2025 წლების ბუღალტრული აღრიცხვისა და ფინანსური ანგარიშგების აუდიტორული მომსახურების შეს…

შპს შავი ზღვის ფლორისა და ფაუნის შემს… 79200000საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები → ბეიკერ ტილი ჯორჯია 3 bidders 118,000 ₾
NAT250007701 17.04.2025 contract signed same category · 46% title match · similar size

შპს "ეკოსერვის ჯგუფი"-ს 2024 - 2025 წლების ფინანსური და მმართველობის ანგარიშგების აუდიტ…

შპს "ეკოსერვის ჯგუფი" 79200000საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები → შპს არესემ საქართველო 3 bidders 118,000 ₾
NAT250012150 07.07.2025 contract signed same category · 42% title match · similar size

შპს „ვარდნილჰესების კასკადი“-ს მიერ 2024-2025 წლების ფინანსური ანგარიშგების აუდიტის მომ…

შპს ,,ვარდნილჰესების კასკადი 79200000საბუღალტრო, აუდიტორული და ფისკალური მომსახურებები → შპს არესემ საქართველო 1 bidder 118,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

სს სადაზღვევო კომპანია უნისონი
შპს მეგა სთეფ
შპს ,,ომეგა მ.ბ.რ."
შპს მოორ ეიბისი
ინტელექტ-აუდიტი