ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260016633
NAT260016633 NAT · აუქციონის გარეშე evaluation On procurement.gov.ge ↗

კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები

79% strong

Can we win this?

79% — strong, helped by expected competition and helped by deal size.

  • Expected competition this category averages 1.6 bidders, 40% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Our line of business reads like our own bids (კომპიუტერული, აქსესუარები) — 88% match to our bidding history. Closest thing we have bid on: "კომპიუტერული მოწყობილობებისა და აქსესუარების სახელმწიფო შესყიდვა".
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 30200000: 10 wins from 27 bids.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260016633
შესყიდვის სტატუსიშერჩევა/შეფასება
შემსყიდველითბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია30200000-კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება14`490.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცის 1.2 და 1.3 პუნქტები
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი07.08.2026 18:30
წინადადებების მიღება იწყება17.08.2026 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება19.08.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი100.00 GEL
გარანტიის ოდენობა145 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაციის 1.4 პუნქტი
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ჯეო-ტეჩი 9,990 9,990
NAT260016633_NAT260016633-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 07.08.2026 18:30 Announced
  • 17.08.2026 00:06 Bidding opens
  • 19.08.2026 13:28 First bid placed (1 bidders in total)
  • 19.08.2026 13:28 Last bid activity
  • 19.08.2026 15:00 Bidding closes
  • 23.08.2026 22:56 Current status: evaluation

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. კომპიუტერის ქეისი " პროცესორი (CPU) არანაკლებ მე-12 თაობის მინიმუმ 8 ფიზიკური ბირთვი. ოპერატიული მეხსიერება (RAM) არანაკლებ 32 GB DDR5. სიხშირე არანაკლებ 4800 MHz. მუდმივი მეხსიერება (SSD) არანაკლებ 4 TB NVMe PCIe Gen4 (ან უფრო მაღალი). წაკითხვის სიჩქარე არანაკლებ 5000 MB/s. კვების ბლოკი (PSU) არანაკლებ 850 Watt. სერტიფიკატი:(მოყვება მოწოდების ეტაპზე) 80 Plus Gold ან უფრო მაღალი. დედაპლატა (MB) თავსებადი მე-12 (ან უფრო ახალ) თაობის პროცესორთან. DDR5-ის და PCIe 4.0 NVMe-ს მხარდაჭერით.გაგრილების სისტემა პროცესორის სიმძლავრეზე გათვლილი ეფექტური გაგრილება (თხევადი ან მაღალი წარმადობის ჰაერის ქულერი)" 1 ცალი 2. სვიჩი 48 პორტი POE 1 GB/s 48 პოე პორტით 6 ცალი 3. CAT5 ქსელის კაბელი არანაკლებ 80% სპილენძი FTP 2 ცალი 4. ვაიფაი USB მიმღები ვინდოუს 11 თან თავსებადი 20 ცალი
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების ძალაში შესვლის დღიდან 45 კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს საკუთარი სახსრებით და ადამიანური რესურსით, მისამართზე: თბილისი, ვაშლიჯვარი, სარაჯიშვილის. N17, მენტალური ჯამრთელობის სტომატოლოგიური კლინიკა.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
შესყიდვის ობიექტის საგარანტიო ვადა განისაზღვრება არანაკლებ 1 წლის ვადით მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა ფასების ცხრილის შესაბამის ველებში უნდა მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი ქვეყანა, მწარმოებელი ან/და ბრენდი და მოდელი ან/და კატალოგის ნომერი. იმ შემთხვევაში, თუ შემოთავაზებულ საქონელს მოდელი ან/და კატალოგის ნომერი არ გააჩნია, პრეტენდენტმა სატენდერო დოკუმენტაციის ფასების ცხრილის შესაბამის სვეტში, შესაბამის პოზიციაზე უნდა მიუთითოს "არ აქვს", "არ გააჩნია" და ა.შ.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. პრეტენდენტმა, უნდა წარმოადგინოს შესყიდვის ობიექტის ოფიციალური კატალოგ(ებ)ი ან/და ინსტრუქცი(ებ)ი ან/და ბროშურ(ებ)ი ან/და ტექნიკური აღწერა(ები) ან/და ინფორმაცია ინტერნეტრესურსებიდან - რომელშიც მითითებული იქნება ინფორმაცია სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი პროდუქტის და მისი მახასიათებლების შესახებ (სავალდებულოა). 2. სატენდერო დოკუმენტაციის 2.9.1. პუნქტის შესაბამისად წარმოდგენილ დოკუმენტ|(ებ)ში სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილი რაიმე პარამეტრის/ინფორმაციის არ-არსებობის შემთხვევაში, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის წერილი ასეთი პარამეტრის/ინფორმაციის შესახებ. შენიშვნა: შერჩევა/შეფასების ეტაპზე, 1.1 პუნქტით გათვალისწინებული დოკუმენტ(ებ)ის წარმოუდგენლობის შემთხვევაში, ანუ, მხოლოდ მწარმოებლის წერილის წარმოდგენის შემთხვევაში, პრეტენდენტი მიიღებს დისკვალიფიკაციას. 3. სატენდერო დოკუმენტაციის 2.9.2. პუნქტის მიხედვით წარმოდგენილი წერილი მიმწოდებლის მიერ ატვირთული უნდა იყოს შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში და ამასთანავე მწარმოებლის ელ-ფოსტიდან გადმოგზავნილი უნდა იყოს შემსყიდველის მეილზე - (samedicino@tsmu.edu). შენიშვნა: აღნიშნულ დოკუმენტ(ებ)ში უნდა იდენტიფიცირდებოდეს ინფორმაცია შემოთვაზებული პროდუქტის მწარმოებლის/ბრენდის და მოდელის/კატალოგის ნომრის (იგულისხმება ფასების ცხრილის შესაბამის ველებში წარმოდგენილი ინფორმაცია) შესახებ. 4. პრეტენდენტმა, სატენდერო წინადადებაში წარმოდგენილი ტექნიკური დავალების ნაწილში ან/და დაზუსტებულ ტექნიკური დავალების ნაწილში უნდა მიუთითეოს კონკრეტული (ზუსტი) პარამეტრები (თუ სხვა რამ არ არის განსაზღვრული 2.9.1 ან/და 2.9.2 პუნქტის მიხედვით წარმოდგენილ დოკუმენტაციაში). 5. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს: ა) პროდუქტის ინსტალირება; ბ) პერსონალის ტრენინგი მომზადება/გადამზადება; გ) საჭიროების შემთხვევაში სატელეფონო კონსულტაცია; 6. ელექტრო კვების პარამეტრები და როზეტის ჩანგალი ქარხნულად უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოში არსებულ სტანდარტებს. 7. იმ შემთხვევაში თუ აღწერილობა ითვალისწინებს ზუსტ პარამეტრებს, შესაძლებელია გაუმჯობესებული პარამეტრების შემოთვაზება
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს: საექსპერტო, აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის მიერ ფაქტიურად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის შემდგომ, მიღება-ჩაბარების აქტის საფუძველზე საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (თუ მიმწოდებელი არის დღგ-ს გადამხდელი) დადასტურებიდან 7.3 პუნქტში მითითებულ ვადაში. ეტაპობრივი მიწოდების შემთხვევაში, მიმწოდებელს, ანგარიშსწორების პირველ ეტაპზე, დაუკავდება სახელშეკრულებო ღირებულების 10%, რომელიც ანაზღაურდება საბოლოო ანგარიშსწორებისას.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება 7.2 მუხლში მითითებული დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის თარიღიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თინათინ ჭანტურიძე, 592212187, tsmu@procurement.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
✔ ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. ✔ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისთვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. ✔ პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. ✔ პრეტენდენტი, ტენდერში სატენდერო წინადადების წარდგენით, გამოხატავს თანხმობას სატენდერო დოკუმენტაციაში მოცემულ პირობებზე. ✔ თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში და ფასების ცხრილში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი, ან სურათი, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ინფორმაცია გულისხმობს „მსგავსის“ და „ეკვივალენტურის“ მნიშვნელობას, ხოლო პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი. ✔ პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები დაადასტუროს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250009641 27.05.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები

თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერ… 30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები → შპს ჯეო-ტეჩი 5 bidders 11,796 ₾
NAT260005901 24.03.2026 contract signed same category · 100% title match · similar size

კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები

საჯარო სამართლის იურიდიული პირი კადეტ… 30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები → შ.პ.ს"ზუმერი ჯორჯია" 2 bidders 14,148 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

NAT250014638 12.08.2025 contract signed

3D პრინტერი

→ შპს ედისონ სთორი 2 bidders 6,000 ₾

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ენჯი მედიქალ 23×
ივერმედი 18×
შპს ვატექი 16×
შპს ,,გოლდმედი" 13×
მოწინავე სამედიცინო ტექნოლოგიები და ს… 12×