ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260016343
NAT260016343 NAT · აუქციონის გარეშე evaluation On procurement.gov.ge ↗

„ Arduino-სთან თავსებადი სენსორების, მოდულებისა და სასწავლო ნაკრებების”- შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 10% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 46% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 2× with this buyer and won 0.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 31700000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260016343
შესყიდვის სტატუსიშერჩევა/შეფასება
შემსყიდველისაქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიების სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია31700000-ელექტრონული, ელექტრომექანიკური და ელექტროტექნიკური აქსესუარები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება19`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობატექნიკური დავალების შესაბამისად
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი05.08.2026 17:30
წინადადებების მიღება იწყება15.08.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება17.08.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი380.00 GEL
გარანტიის ოდენობა190 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 45 კალენდარული დღის ვადაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ფლუქს სთორი 10,477 10,477
NAT260016343_განფასება - ელექტრონიკის ტენდერი - ასატვირთი-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 05.08.2026 17:30 Announced
  • 15.08.2026 00:05 Bidding opens
  • 17.08.2026 11:09 First bid placed (1 bidders in total)
  • 17.08.2026 11:09 Last bid activity
  • 17.08.2026 12:00 Bidding closes
  • 23.08.2026 22:58 Current status: evaluation

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
„ Arduino-სთან თავსებადი სენსორების, მოდულებისა და სასწავლო ნაკრებების”- შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
- მიბმული ფაილის სახით იხილეთ ტექნიკური დავალება შენიშვნა: სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის აღწერილობაში, სადაც მითითებული არის სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში), იგულისხმება „მსგავსი“, „ეკვივალენტური“. ამასთან, სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული სატენდერო წინადადება.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 45 კალენდარული დღის ვადაში
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიწოდების ადგილები: 1. ბათუმი, ლეონიძის ქ. N15; 2. ახმეტა, ჭანტურიას ქ. N1; 3. ზუგდიდი, ლაღიძის ქუჩა N2; 4. გურჯაანი, კოსტავას ქ . N63 შენიშვნა: საბოლოო მისამართები მიწოდებამდე დაზუსტდება შემსყიდველთა
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
შემოთავაზებულ საქონელზე უნდა ვრცელდებოდეს გარანტია ფასების ცხრილი მიხედვით, რომლის ათვლაც დაიწყება შესაბამისი მიღება ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდგომ
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში (დანართი N1) პოზიციების შესაბამისად მიუთითოს ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყნის და მწარმოებლის შესახებ; 2.1.1.2 სატენდერო კომისია ვალდებულია პრეტენდენტს მიმართოს ტექნიკური დოკუმენტაციის დაზუსტების მოთხოვნით, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის შესახებ წარდგენილი ინფორმაცია არასრულყოფილია ან შეიცავს უზუსტობებს, თუმცა პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების სახით წარდგენილი დოკუმენტ(ებ)ის/ინფორმაციის ერთობლიობით, მათი შეფასების, ანალიზისა და ურთიერთშეჯერების საფუძველზე შესაძლებელია შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის იდენტიფიკაცია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტმა ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს: ა) ფასების ცხრილი დანართის N2-ის შესაბამისად; - ტექნიკური დოკუმენტაციის წარდგენა შესაძლებელია როგორც ქართულ, ისე უცხოურ ენებზე; - დოკუმენტების უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული სადავო საკითხების გადაწყვეტისას უცხოურენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს შემსყიდველი ორგანიზაცია; - სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული ყველა გადასახადის ჩათვლით. - თუ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასიდან გამომდინარე ერთეულის ღირებულებები დაჯდება მრავალნიშნა ათწილადი, პრეტენდენტი ვალდებულია ერთეულის ღირებულება შეამციროს და დაამრგვალოს მეასედებამდე, შესაბამისად შეამციროს საერთო ღირებულებაც. - შემოთავაზებული საქონლის საერთო და ერთეულის ფასების წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. შენიშვნა 1: „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შესრულებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, მიმწოდებელი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს საშემფასებლო დასკვნით (ამასთან,ბუღალტრული აღრიცხვის,ანგარიშგებისა და აუდიტის შესახებ საქართველოს კანონის 28-ე მუხლის მე-8 პუნქტის ,,გ“ ქვეპუნქტის შესაბამისად, საშემფასებლო მომსახურების გაწევის უფლება ეძლევა მხოლოდ იმ პირს, რომელშიც დასაქმებულია აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სერტიფიცირებული შემფასებელი. შეფასების განხორციელების და შეფასების ანგარიშზე/დასკვნაზე ხელის მოწერის უფლება ენიჭება აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სერტიფიცირებულ შემფასებელს. საშემფასებლო დასკვნასთან ერთად ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას ანგარიშზე/დასკვნაზე ხელის მოწერის უფლების მქონე პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი), რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას, როგორც მის მიერ დაფიქსირებულ წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებაში.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანაგრიშსწორებით ეროვნულ ვალუტაში-ლარში და ითვალისწინებს ყველა ხარჯს დღგ-ს ჩათვლით. აგრეთვე, საქართველოს მოქმედი კანონმდებლობით დადგენილ ყველა სხვა გადასახადს. 7.2.2. ხარჯი, რომელიც ღირებულებაში არ იქნება გათვალისწინებული, არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ყოველთვიურად, შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი შესაბამისი დოკუმენტების წარმოდგენიდან არაუმეტეს 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ანნა მამაგეიშვილი, 591101402, amamageishvili@gita.gov.ge /Gita@procurement.gov.ge; ტექნიკურ საკითხებთან დაკავშირებით: ბესო უნდილაშვილი -551 90 92 02
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარებში. 10.1.2. სატენდერო წინადადება, აგრეთვე ამ წინადადებასთან დაკავშირებული შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი მთელი კორესპონდენცია წარმოდგენილი იქნას ქართულ ენაზე. ტენდერთან დაკავშირებული დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3. „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით დამოწმებული. 10.1.4. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.5. აღნიშნულ ელექტრონულ ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ადასტურებს, რომ სრულად ეთანხმება ამ კონკრეტული ელექტრონული ტენდერის სატენდერო განცხადებით და სატენდერო დოკუმენტაციით მოთხოვნილ პირობებს.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250009929 30.05.2025 no result same category · 29% title match · same buyer

ქუთაისის ტექნოპარკისთვის Hardware AI სასწავლო ნაკრებების და მასთან დაკავშირებული სხვა ი…

საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიე… 31700000ელექტრონული, ელექტრომექანიკური და ელექტროტექნიკური აქსესუარები 1 bidder 40,186 ₾
NAT250013488 29.07.2025 contract signed same category · 29% title match · same buyer

ქუთაისის ტექნოპარკისთვის Hardware AI სასწავლო ნაკრებების და მასთან დაკავშირებული სხვა ი…

საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიე… 31700000ელექტრონული, ელექტრომექანიკური და ელექტროტექნიკური აქსესუარები → შპს ედისონ სთორი 1 bidder 40,186 ₾
NAT250011728 01.07.2025 no result same category · 28% title match · same buyer

ქუთაისის ტექნოპარკისთვის Hardware AI სასწავლო ნაკრებების და მასთან დაკავშირებული სხვა ი…

საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიე… 31700000ელექტრონული, ელექტრომექანიკური და ელექტროტექნიკური აქსესუარები 1 bidder 40,186 ₾
NAT250006359 28.03.2025 contract signed same category · same buyer

დრონები, ასაწყობი დრონის ნაკრებების სხვა საჭირო მოდულები და სამართავი მოწყობილობები

საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიე… 31700000ელექტრონული, ელექტრომექანიკური და ელექტროტექნიკური აქსესუარები → შპს ედისონ სთორი 2 bidders 68,191 ₾
NAT250009211 19.05.2025 contract signed same category · same buyer

ქუთაისის ტექნოპარკისთვის ელექტრონული კომპონენტების (STEAM სასწავლო ნაკრები) სახელმწიფო …

საქართველოს ინოვაციების და ტექნოლოგიე… 31700000ელექტრონული, ელექტრომექანიკური და ელექტროტექნიკური აქსესუარები → შპს ინვოლვეა 2 bidders 65,170 ₾
NAT260015326 24.07.2026 contract signed same category · similar size

რადარი FURUNO FAR 2127-ზე თავსებადი 3 (სამი) ერთეული მაგნეტრონის შესყიდვა

შინაგან საქმეთა სამინისტროს საქვეუწყე… 31700000ელექტრონული, ელექტრომექანიკური და ელექტროტექნიკური აქსესუარები → მაი მობაილ 1 bidder 16,560 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ახალგაზრდული ინოვაციების ცენტრი 10×
შპს სინტაქსი
შპს კავკასიის მეწარმეობის ცენტრი
შპს ედისონ სთორი
შპს აკერ თბილისი