ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260017058
NAT260017058 NAT · აუქციონის გარეშე announced On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტია გაყინული თევზი

3% outside our line

Can we win this?

3% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 9% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Incumbent შპს ნება პლიუსი has won 3 of the last 3 awards from this buyer here.
  • Expected competition this category averages 0.9 bidders, 52% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 15200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260017058
შესყიდვის სტატუსიგამოცხადებულია
შემსყიდველიზესტაფონის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების გაერთიანება
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია15200000-მზა და დაკონსერვებული თევზი
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება50`160.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაფასების ცხრილის მიხედვით
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი14.08.2026 10:27
წინადადებების მიღება იწყება22.08.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება24.08.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი201.00 GEL
გარანტიის ოდენობა502 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის25 დეკემბრამდე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 14.08.2026 10:27 Announced
  • 21.08.2026 16:27 Current status: announced
  • 22.08.2026 00:00 Bidding opens
  • 24.08.2026 12:00 Bidding closes

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტია გაყინული თევზი
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
თევზი -1520კგ • ფერი, სუნი და გემო უნდა იყოს მისი ჯიშისთვის დამახასიათებელი. •არ უნდა აღენიშნებოდეს მექანიკური დეფექტები, ლორწო, დეფროსტაციის კვალი, არასასიამოვნო სუნი. * დაფასოებული უნდა ოყოს მუყაოსყუთებში (წონით 1-2 კგ). ყუთებს არ უნდა ეტყობოდეს დეფროსტაციის კვალი. შესაბამისად მითითებული უნდა იყოს შენახვის ვადები და პირობები. პროდუქტისუვნებლობა, ხარისხი, ეტიკეტირება, შეფუთვა/ტარადატრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. მიწოდებული საქონლის დარჩენილი ვარგისიანობის ვადა უნდა იყოს საერთო ვადის არანაკლებ 40%, მაგრამ არანაკლებ 4 თვე. ტრანსპორტირება მხოლოდ სამაცივრომანქანებით, სადაც უნდა იყოს დაცული ტემპერატურული რეჟიმი. პირობები. ყოველ მოწოდებულ პარტიასთან უნდა ახლდეს ხარისხისა დაშესაბამისობის სერტიფიკატი დასაქართველოში აკრედიტებული სერტიფიკაციის ორგანოს(ლაბორატორიის ) მიერ გაცემული პროდუქტის კვლევის შედეგი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიწოდება განხორციელდება ეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 25 დკემბრამდე , შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 2 კალენდარული დღისა.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონელი მიწოდებული უნდა იყოს მიმწოდებლის ხარჯით მისამართებზე შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 2 სამუშაო დღისა.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
ხარვეზის, დაზიანების ან/და ვარგისიანობის ვადის დარღვევის დაფიქსირების შემთხვევაში, შემსყიდველი უფლებამოსილია მოითხოვოს საქონლის შეცვლა ახლით, აღნიშნულის შესახებ შემსყიდველი ატყობინებს მიმწოდებელს წერილობით ან/და ელექტრონული ფოსტის მეშვეობით (მიმწოდებლის მიერ მითითებულ ელ. მისამართზე), შეტყობინების გაგზავნის მომდევნო დღიდან აითვლება წუნდებული საქონლის ახლით შეცვლის 2 (ორი) სამუშაო დღიანი ვადა.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა, მის მიერ წარმოდგენილ ფასების ცხრილში უნდა მიუთითოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის წარმოების ქვეყნის შესახებ. შენიშვნა: პრეტენდენტის მიერ, „წინადადების მიღება დასრულებულია“ ეტაპზე, საქონლის წარმოების ქვეყნის შესახებ ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტების მექანიზმის გამოყენების გარეშე გამოიწვევს სატენდერო პროცედურებიდან პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ასევე, პრეტენდენტის მიერ დაზუსტებული სატენდერო წინადადების წარმოდგენის შემდგომ შემოთავაზებული საქონლის წარმოშობის ქვეყნის ცვლილება გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. შენიშვნა დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკიკური დოკუმენტაცია, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნების შესაბამისად, არ იქნება წარმოდგენილი ან განუფასებლადაა წარმოდგენილი ხარჯთაღრიცხვა.
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
პროდუქტის მიწოდება მოხდება დანართი #2-ის მიხედვით შესაბამის მისამართებზე და მითითებულ დროს.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
თითოეულ მოწოდებულ პარტიას თან უნდა ახლდეს შესაბამისობის დეკლარაცია. მოწოდებული საქონლის ვარგისიანობის ვადა სურსათის უვნებლობა, ეტიკეტირება, შეფუთვისა და ტრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს შენიშვნა:სერთიფიკატი უნდა იყოს მოქმედი პრეტენდენტი და ასევე, მისაწოდებელი პროდუქტის მწარმოებელი რეგისტრირებული უნდა იყოს ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრში ან განაცხადი უნდა ჰქონდეს გაკეთებული აღნიშნულ რეესტრში რეგისტრაციის ან/და რეგისტრაციის ვადის გაგრძელების მიზნით, საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით, სადაც „გამოყენებული ეკონომიკური საქმიანობის სახეების ცნობარ“-ში/საქმიანობის აღწერაში მითითებული იქნება საკვებ პროდუქტებთან დაკავშირებული საქმიანობის სახე/სახეები. აღნიშნული გადამოწმებული იქნება სატენდერო კომისიის მიერ საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ვებ-გვერდზე.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1.-სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 2.9.2.ამ ტენდერით მოთხოვნილი საქონლის მოწოდება განხორციელდება შემსყიდველის საჭიროებისამებრ, მოთხოვნის მიხედვით. შესაბამისად, მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტიურად მოწოდებული საკვები პროდუქტების მიხედვით და ხელშეკრულებით გათვალისწინებული საქონლის მოწოდების ვადის ამოწურვის მომენტისათვის, ხელშეკრულებით დარჩენილი/ასათვისებელი თანხა (არსებობის შემთხვევაში) არ წარმოშობს რაიმე დამატებით ვალდებულებებს „მიმწოდებლის“ მიმართ.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის ან/და სერთიფიცირებული საშემფასებლო პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), ან/და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით პრეტენდენტის მიერ გაფორმებული ხელშეკრულება ან/და ანგარიშფაქტურა ან/და ინვოისი, რომლებშიც უნდა დასტურდებოდეს ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთული საბოლოო ფასების ცხრილში დაფიქსირებული ერთეულის ფასის და ჯამური ღირებულების ადეკვატურობა. ექსპერტის ან/და აუდიტის დასკვნის წარმოდგენის შემთხვევაში უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობა. 4.1.1.2 დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მულის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში. 2. დაფინანსების წყარო: ა(ა)იპ ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებების გაერთიანების 2026 წლის სახსრებიდან 3. ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, ფაქტიურადმიწოდებული საქონლის მიხედვით, მიმწოდებლის მიერ ანგარიშსწორებისთვის საჭირო დოკუმენტაციის ( მიღება-ჩაბარებისა და საგადასახადო ანგარიშფაქტურის (დღგ-ს გადამხდელის შემთხვევაში) ) წარმოდგენის შემდეგ. 4 ანგარიშსწორებისთვის საჭირო დოკუმენტაცია (გარდა ელექტრონული დოკუმენტაციისა) მიმწოდებელმა შემსყიდველს უნდა წაუდგინოს მისამართზე: zbagebi@gmail.com ანგარიშსწორებისათვის შემსყიდველსა და მიმწოდებელს შორის უნდა გაფორმდეს მიღება-ჩაბარების აქტი (მიღება-ჩაბარების აქტი გაფორმდება არაუმეტეს თვეში ორჯერ ამ პერიოდში ფაქტიურად მოწოდებული საქონლის მიხედვით). მიმწოდებელი ვალდებულია მიაწოდოს შემსყიდველს შესაბამისი ფინანსური დოკუმენტაცია (საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურა).
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მოხდება მიღება- ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10(ათი) სამუშაო დღის.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნანა მუმლაძე, 577062632, mumladzenana7@gmail.com ნანა მუმლაძე, 577062632, mumladzenana7@gmail.com ნანა მუმლაძე ტელ: 577062632 ელ.ფოსტა:zbagebi@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1..ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. 10.2.სატენდერო წინადადების საერთო და თითოეული ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარი. 10.3.განფასებაში თუ ერთეულის ფასები დაჯდება მრავალნიშნა ათწილადად, პრეტენდენტი ვალდებულია აღნიშნული ფასები შეამციროს და კლებადობით დაამრგვალოს მეასედამდე, საერთო და ერთეულის ფასთან მიმართ. 10.4.ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 10.5. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი სატენდერო წინადადება და სატენდერო დოკუმენტაცია „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების მოთხოვნათა შესაბამისად დამოწმებული უნდა იყოს უფლებამოსილი ან მისი ნდობით აღჭურვილი (სათანადო წესით დამოწმებული მინდობილობის საფუძველზე) პირის კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250023626 17.12.2025 contract signed same category · 92% title match · same buyer · similar size

შესყიდვაშესყიდვის ობიექტია გაყინული გაყინული თევზი

ზესტაფონის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი… 15200000მზა და დაკონსერვებული თევზი → შპს ნება პლიუსი 1 bidder 64,079 ₾
NAT260014246 09.07.2026 contract signed same category · 56% title match · similar size

შესყიდვის ობიექტია: გაყინული თევზი ორაგულისებრთა ოჯახიდან(ფილე) შესყიდვა

ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი … 15200000მზა და დაკონსერვებული თევზი → შპს ნუსა პლიუსი 1 bidder 54,000 ₾
NAT250022489 05.12.2025 contract signed same category · 50% title match · similar size

შესყიდვის ობიექტია ორაგულის/ორაგულისებრთა ოჯახის ფილე (გაყინული)

ა(ა)იპ დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის… 15200000მზა და დაკონსერვებული თევზი → შპს ციხისთავი 1 bidder 49,300 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ირინე ხარატიშვილი
შპს ნება პლიუსი
შპს ნება
შპს ანტიკა
შპს გამა-გ