ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260016708
NAT260016708 NAT · აუქციონის გარეშე not held On procurement.gov.ge ↗

ლაბორატორიული მექანიკური ვარიაბელური (ცვლადი მოცულობის)ერთარხიანი მიკროპიპეტები; ლაბორატორიული მექანიკური ფიქსირებული ერთარხიანი მიკროპიპეტები (CPV 33190000 - სხვადასხვა სამედიცინო აპარატურა და პროდუქტები)

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 45% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 33100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260016708
შესყიდვის სტატუსიარ შედგა
შემსყიდველითბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია33100000-სამედიცინო მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება4`470.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი10.08.2026 17:15
წინადადებების მიღება იწყება19.08.2026 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება21.08.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი18.00 GEL
გარანტიის ოდენობა45 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 10.08.2026 17:15 Announced
  • 19.08.2026 00:07 Bidding opens
  • 21.08.2026 12:00 Bidding closes
  • 23.08.2026 22:55 Current status: not held

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 20 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ლაბორატორიული მექანიკური ვარიაბელური (ცვლადი მოცულობის)ერთარხიანი მიკროპიპეტები; ლაბორატორიული მექანიკური ფიქსირებული ერთარხიანი მიკროპიპეტები (CPV 33190000 - სხვადასხვა სამედიცინო აპარატურა და პროდუქტები)
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1 ლაბორატორიული მექანიკური ვარიაბელური (ცვლადი მოცულობის) ერთარხიანი მიკროპიპეტები "მოცულობა 100-1000 µl ბიჯი (Increment) არაუმეტეს: 1.0 µl უზუსტობა (Inaccuracy)არაუმეტეს: ±3.0% (100µl-ზე) ±1.0% (500µl-ზე) ±0.6% (1000µl-ზე) არასტაბილურობა (Imprecision) არაუმეტეს: 0.6% (100µl-ზე) 0.2% (500µl-ზე) 0.2% (1000µl-ზე) 4 ცალი 2 ლაბორატორიული მექანიკური ვარიაბელური (ცვლადი მოცულობის) ერთარხიანი მიკროპიპეტები "მოცულობა 20-200 µl ბიჯი (Increment) არაუმეტეს: 0.2 µl უზუსტობა (Inaccuracy)არაუმეტეს: ±2.5% (20µl-ზე) ±0.7% (100µl-ზე) ±0.6% (200µl-ზე) არასტაბილურობა (Imprecision) არაუმეტეს: 0.7% (20µl-ზე) 0.3% (100µl-ზე) 0.2% (200µl-ზე)" 4 ცალი 3 ლაბორატორიული მექანიკური ვარიაბელური (ცვლადი მოცულობის) ერთარხიანი მიკროპიპეტები "მოცულობა 10-100 µl ბიჯი (Increment) არაუმეტეს: 0.1 µl უზუსტობა (Inaccuracy)არაუმეტეს: ±3.0% (10µl-ზე) ±1.0% (50µl-ზე) ±0.8% (100µl-ზე) არასტაბილურობა (Imprecision) არაუმეტეს: 1.0% (10µl-ზე) 0.3% (50µl-ზე) 0.2% (100µl-ზე)" 3 ცალი 4 ლაბორატორიული მექანიკური ფიქსირებული ერთარხიანი მიკროპიპეტები "მოცულობა 100 µl უზუსტობა (Inaccuracy)არაუმეტეს: 0.50% არასტაბილურობა (Imprecision) არაუმეტეს: 0.30% " 3 ცალი 5 ლაბორატორიული მექანიკური ფიქსირებული ერთარხიანი მიკროპიპეტები "მოცულობა 50 µl უზუსტობა (Inaccuracy)არაუმეტეს: 0.50% არასტაბილურობა (Imprecision) არაუმეტეს: 0.30% " 3 ცალი სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 და 1.3. სადაც მითითებულია კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი, იგულისხმება ,,მსგავსი’’ ან ,,ეკვივალენტური
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდება, მიმწოდებლის მიერ, უნდა განხორციელდეს თსსუ პირველ საუნივერსიტეტო კლინიკაში (მისამართი: ქ. თბილისი, გუდამაყრის ქუჩა N 4).
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
საქონლის მოწოდების დღიდან ვარგისიანობის ვადა არანაკლებ 1 (ერთი ) წელი.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტი ვალდებულია მიუთითოს ველებში: მწარმოებელი ქვეყანა, მწარმოებელი, მოდელი ან კატალოგის ნომერი არსებობის შემთხვევაში.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებელი კომპანიის ISO სერთიფიკატი. (ქართულად ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული) ტექნიკური მოთხოვნების დამადასტურებელი დოკუმენტების წარდგენა შესაძლებელია როგორც ქართულ, ისე უცხოურ ენებზე. დოკუმენტების უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენ ილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. მოწოდებული მიკროპიპეტები უნდა იყოს დაკალიბრებული ქარხნულად და უნდა მოყვებოდეს კალიბრაციის დამადასტურებელი დოკუმენტები. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმული ,,ლინკი” ან/და შემოთავაზებული საქონლის ბროშურა/კატალოგი (ქართულად ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული), რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს ექნება საშუალება მოიძიოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური დავალების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით;
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
შერჩევა-შეფასების ეტაპზე პრეტენდენტმა უნდა წარმოდგინოს შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად საქონლის ნიმუში 7 (შვიდი) სამუშაო დღეში.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 7 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
მისაწოდებელი საქონლის ნიმუში პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს თსსუ პირველ საუნივერსიტეტო კლინიკაში (მისამართი:ქ. თბილისი, გუდამაყრის ქუჩაN 4. 3 სართული ოთახი N315 (შესყიდვების სამსახური)) და შესაბამისი წერილი უნდა აიტვირთოს სისტემაში.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს: ან ანგარიშ-ფაქტურით, ან სასაქონლო ზედნადებით, ან ინვოისით და ხარჯთაღრიცხვით, ან ხელშეკრულებით ( შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტით) ან დასაბუთდეს საექსპერტო, აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება ,,შემსყიდველის“ მიერ მოხდება, შესყიდვის ობიექტის მიწოდების დამადასტურებელი დოკუმენტი(ებ)ის წარდგენისას, კერძოდ: 1. საქონლის მიწოდების შემთხვევაში, მიღება–ჩაბარების აქტის და ზედნადების წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 30 (ოცდაათი) სამუშაო დღის ვადაში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება, მიწოდებული საქონლის დამადასტურებელი დოკუმენტის წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 30 (ოცდაათი) სამუშაო დღის ვადაში. შემსყიდველი მხარე დამატებით განმარტავს (სატენდერო წინადადების 7.3. მუხლის მიზნებისთვის, რომ თსსუ პირველი საუნივერსიტეტო კლინიკის დაფინანსების წყაროს წარმოადგენს საკუთარი შემოსავლები, რომლის ძირითად წილს შეადგენს საყოველთაო ჯანმრთელობის დაცვის სახელმწიფო პროგრამიდან მიღებული თანხები.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
იმედა ცისკაძე, 595662727, tsmu@procurement.gov.ge 2-61-01-01(311)
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებელი კომპანიის ISO სერთიფიკატი. (ქართულად ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული) ტექნიკური მოთხოვნების დამადასტურებელი დოკუმენტების წარდგენა შესაძლებელია როგორც ქართულ, ისე უცხოურ ენებზე. დოკუმენტების უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენ ილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. მოწოდებული მიკროპიპეტები უნდა იყოს დაკალიბრებული ქარხნულად და უნდა მოყვებოდეს კალიბრაციის დამადასტურებელი დოკუმენტები. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმული ,,ლინკი” ან/და შემოთავაზებული საქონლის ბროშურა/კატალოგი (ქართულად ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული), რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს ექნება საშუალება მოიძიოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური დავალების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით;
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ენჯი მედიქალ 23×
ივერმედი 18×
შპს ვატექი 16×
შპს ,,გოლდმედი" 13×
მოწინავე სამედიცინო ტექნოლოგიები და ს… 12×