NAT260014375
10.07.2026
contract signed
same category · 54% title match · same buyer · similar size
ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის სამგორის რაიონში არსებული საჯარო სკოლებში შიდა სარემონტო და წყალ-კანალიზაციის სამუშაოების დეფექტური აქტებისა და ხარჯთაღრიცხვების შედგენის მომსახურება (ხარჯთაღრიცხვის ექსპერტიზის ღირებულების ჩათვლით)
7%
outside our line
Can we win this?
7% — outside our line: this does not look like something we sell.
- Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
- Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
- Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
- Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
- Category fit 71300000: we have never bid in this category.
- Buyer relationship we have never bid with this buyer.
Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.
Main details — as published
| განცხადების ნომერი | NAT260016749 |
|---|---|
| შესყიდვის სტატუსი | წინადადებების მიღება დაწყებულია |
| შემსყიდველი | ქ. თბილისის სამგორის რაიონის გამგეობა |
| შესყიდვის ტიპი | ელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) |
| შესყიდვის კატეგორია | 71300000-საინჟინრო მომსახურებები |
| კლასიფიკატორის კოდები | — |
| შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება | 60`000.00 GEL |
| შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა | იხ. სატენდერო დოკუმენტაცია |
| შესყიდვის გამოცხადების თარიღი | 11.08.2026 10:31 |
| წინადადებების მიღება იწყება | 22.08.2026 00:09 |
| წინადადებების მიღება მთავრდება | 24.08.2026 13:30 |
| შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი | 600.00 GEL |
| გარანტიის ოდენობა | 600 GEL |
| გარანტიის მოქმედების ვადა | 160 დღე |
| მოწოდების ვადა | ხელშეკრულების გაფორმებიდან არა უგვიანეს 2026 წლის 30 ნოემბრის ჩათვლით |
| წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოს | დღგ-ს გათვალისწინებით |
| დამატებითი ინფორმაცია | — |
Buyer documents & protocols (0)
No buyer documents recorded.
Bidders — everyone, including who lost
| Company | First offer | Final offer | Result |
|---|---|---|---|
| No bids recorded — nobody entered this tender. | |||
History
- 11.08.2026 10:31 Announced
- 22.08.2026 00:09 Bidding opens
- 23.08.2026 22:55 Current status: bids open
- 24.08.2026 13:30 Bidding closes
Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.
Tender documentation — all 14 sections
1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის სამგორის რაიონში არსებული საჯარო სკოლებში შიდა სარემონტო და წყალ-კანალიზაციის სამუშაოების დეფექტური აქტებისა და ხარჯთაღრიცხვების შედგენის მომსახურება (ხარჯთაღრიცხვის ექსპერტიზის ღირებულების ჩათვლით).
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. შესასრულებელი მომსახურება მოიცავს: • ობიექტ(ებ)ის ადგილზე დათვალიერებას, არსებული მდგომარეობის შესწავლას, სამუშაოთა მოცულობების ზუსტ აღწერას, უწყისის შედგენასა და საჭიროების შემთხვევაში სქემატური ნახაზების მომზადება; • დაზიანებული და შესაკეთებელი ელემენტების იდენტიფიცირებას; • შიდა სარემონტო სამუშაოების მოცულობების განსაზღვრას, მათ შორის: კედლების, იატაკების, ჭერების და ელექტრო გაყვანილობის სარემონტო სამუშაოები, კარ-ფანჯრების შეკეთება ან შეცვლა, მოსაპირკეთებელი და სამღებრო სამუშაოები და სხვა აუცილებელი სამშენებლო-სარემონტო სამუშაოები. • წყალმომარაგებისა და კანალიზაციის სისტემების დათვალიერებას, არსებული ხარვეზების გამოვლენასა და საჭირო სამუშაოების მოცულობების განსაზღვრას; • თითოეული ობიექტისთვის დეფექტური აქტების (მოცულობათა უწყისების), გამარტივებული და რესურსული ხარჯთაღრიცხვების შედგენას. • საჭიროების შემთხვევაში, ფოტო-ფიქსაციის განხორციელებას; 1.2.2. დეფექტური აქტები და ხარჯთაღრიცხვები მომზადებული უნდა იყოს საქართველოში მოქმედი სამშენებლო ნორმების და წესების დაცვით, ლოკალური ხარჯთაღრიცხვა შესრულებული გამარტივებული (თანდართული ნიმუშის შესაბამისად) და რესურსული მეთოდით, რომელიც უნდა იყოს ექსპერტიზაგავლილი. 1.2.3. შემსყიდველი ვალდებულია აცნობოს მიმწოდებელს დოკუმენტაციაში რაიმე წუნის (ხარვეზის) აღმოჩენის შესახებ, ხოლო მიმწოდებელი ვალდებულია შენიშვნის გაცნობიდან არაუგვიანეს 5 სამუშაო დღის ვადაში საკუთარი ხარჯებით აღმოფხვრას საპროექტო დოკუმენტაციაში აღმოჩენილი წუნი; 1.2.4. მიმწოდებელმა დოკუმენტაცია უნდა წარმოადგინოს ელექტრონული ვერსიით (DWG და PDF ფორმატში) და ნაბეჭდი სახით (Sylfaen) სამ ეგზემპლარად; ხარჯთაღრიცხვა - „EXCEL” ფორმატში; 1.2.5. სამშენებლო სამუშაოების წარმოების დროს გათვალისწინებული უნდა იქნეს საავტორო ზედამხედველობა. 1.2.6. საავტორო ზედამხედველობის განხორციელების ვადა - ხელშეკრულების გაფორმებიდან სამშენებლო სამუშაოების დაწყებამდე და მიმდინარე სამუშაოების მთელ პერიოდში მიმწოდებელი ვალდებულია, შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, დაუყოვნებლივ მოახდინოს დოკუმენტაციის კორექტირება. 1.2.7. შესრულებული სამუშაო დათქმულ ვადაში მიღებულად ჩაითვლება სსიპ ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან სხვა აკრედიტებული დამოუკიდებელი საექსპერტო დაწესებულების/ინსპექტირების ორგანოს გაცემული ხარჯთაღრიცხვის დადებითი (შესრულებული სამუშაოს თაობაზე) ექსპერტიზის დასკვნის შემთხვევაში. ხარჯთაღრიცხვის ექსპერტიზის მომსახურების ხარჯებს სრულად უზრუნველყოფს მიმწოდებელი. საჭიროების შემთხვევაში: 1.2.8. აღმოჩენილი დეფექტების აღმოფხვრის მართლზომიერად განხორციელების მიზნით შემსყიდველთან ურთიერთობა, ინფორმაციის მოპოვება და მათთან მიზნობრივი კოორდინირება. შენიშვნა: * შესასრულებელი სამუშაოების ღირებულება სავარაუდოა და შემსყიდველი უფლებას იტოვებს სრულად არ აითვისოს დანართი N1-ით განსაზღვრული ოდენობა.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმების შემდგომ ეტაპობრივად, წერილობითი დავალებით განსაზღვრული ვადის მიხედვით, მაგრამ არაუგვიანეს 2026 წლის 30 ნოემბრისა. შენიშვნა: საავტორო ზედამხედველობის განხორციელების ვადა - ხელშეკრულების გაფორმებიდან სამშენებლო სამუშაოების დაწყებამდე და მიმდინარე სამუშაოების მთელ პერიოდში მიმწოდებელი ვალდებულია, შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში, დაუყოვნებლივ მოახდინოს დოკუმენტაციის კორექტირება.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. დოკუმენტაციის წარმოდგენა ელექტრონული ვერსიით (DWG და PDF ფორმატში) და ნაბეჭდი სახით (Sylfaen) სამ ეგზემპლარად; ხარჯთაღრიცხვა - „EXCEL” ფორმატში; 1.5.2. დოკუმენტაციის მიწოდების ადგილი: ქ. თბილისი, მოსკოვის გამზირი №14, სამგორის რაიონის გამგეობის ადმინისტრაციული შენობა.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1. პრეტენდენტს 2023 წლის 01 იანვრიდან უნდა გააჩნდეს არანაკლებ შესყიდვის სავარაუდო ღირებულების 150%-ის ოდენობით შენობ(ებ)ის სამშენებლო ან/და შენობ(ებ)ის სარემონტო სამუშაოების საპროექტო დოკუმენტაციის ან/და დეფექტური აქტების შედგენის მომსახურების გაწევის გამოცდილება. ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ წარმოდგენილი უნდა იქნეს დანართი N2-ის მსგავსად. 2.2.1.2. იმ შემთხვევაში, თუ დანართი N2-ში მითითებული მომსახურების შესყიდვა არ განხორციელებულა სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის გამოყენებით ან სისტემაში არ არის/არასრულყოფილად არის შესრულების შესახებ ინფორმაცია წარმოდგენილი, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მხარეთა მიერ ხელმოწერილი ხელშეკრულებები, ამ მომსახურების შესრულების დამადასტურებელი მიღება-ჩაბარების აქტები და შესაბამისი ანგარიშფაქტურები ან/და გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტი. დოკუმენტაცია უნდა აიტვირთოს სატენდერო წინადადებასთან ერთად.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
• 2019 წლის 1 იანვრიდან, შემსყიდველი ორგანიზაციები და შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. • სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, უცხოური საწარმოს/უცხოური საწარმოს ფილიალის/წარმომადგენლობის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული. • პრეტენდენტის მიერ ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული სატენდერო დოკუმენტაცია უნდა იყოს ხელმოწერილი და ბეჭედდასმული უფლებამოსილი პირის მიერ.
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
შესყიდვის თავისებურებიდან (მომსახურების სპეციფიკიდან) გამომდინარე, ვინაიდან აღნიშნული მომსახურება წარმოადგენს ინტელექტუალურ მომსახურებას, ხოლო ინტელექტუალური მომსახურების დანახარჯებს ძირითადად წარმოადგენს ადამიანური რესურსის შრომითი გასამრჯელო, მიმწოდებელს აქვს შესაძლებლობა აღნიშნული ინტელექტუალური მომსახურება განახორციელოს საბაზრო ღირებულებასთან შედარებით დაბალ ფასად. ზემოაღნიშნულიდან გამომდინარე, პრეტენდენტის მიერ სისტემაში შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებასთან 20%-ით ან მეტით დაბალი საბოლოო ფასის დაფიქსირების შემთხვევაში არ წარმოეშვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთების ვალდებულება.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში, 2026 წლის მიზნობრივი ბიუჯეტის სახსრებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მოხდება 2026 წლის ქ. თბილისის ბიუჯეტის სახსრებით, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გაიოზ გოშაძე, 577156511, gaiozi.goshadze@gmail.com ტექნიკურ საკითხებზე ვახტანგ ასათიანი 577453445
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის #12 ბრძანების შესაბამისად. 10.1.2 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.3 დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.4 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი ან/და ბეჭედდასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულობა). 10.1.5 სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 10.1.6 პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება. 10.1.7 სატენდერო დოკუმენტაციაში განსაზღვრულ შესასყიდ საქონელზე, სადაც მითითებული იქნება კონკრეტული ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება ,,მსგავსი“ ან ,,ეკვივალენტური“. 10.1.8 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი). ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 28-ე მუხლის განსაზღვრული წესები. 10.1.9 სამუშაოების წარმოების პროცესში, სამუშაოს ახალი პოზიცი(ებ)ის წარმოქმნის შემთხვევაში, შემსყიდევლის მხრიდან ანაზღაურება განხორციელდება სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან სხვა აკრედიტებული (A - ტიპი) პირის მიერ გაცემული დასკვნით განსაზღვრული ახალი პოზიციის ერთეულის ფასის ფარგლებში, ექსპერტიზის დასკვნით დადგენილი ფაქტობრივი დანახარჯების მიხედვით. ექსპერტიზის მომსახურების ღირებულებას აანაზრაურებს მიმწოდებებლი.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი
The same thing, bought before
NAT260008320
23.04.2026
contract signed
same category · 56% title match · same buyer
ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის სამგორის რაიონში არსებული საჯარო სკოლების შემოღობვის სამ…
ქ. თბილისის სამგორის რაიონის გამგეობა
71300000საინჟინრო მომსახურებები
→ ი/მ ვახტანგ ლონდარიძე
5 bidders
18,000 ₾
NAT260009104
04.05.2026
not held
same category · 41% title match · same buyer · similar size
ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის სამგორის რაიონში არსებული საჯარო სკოლების ქანობიანი და ბ…
NAT260012100
11.06.2026
no result
same category · 62% title match · similar size
ქ. თბილისში, ნაძალადევის რაიონის ტერიტორიაზე მოქმედი თვრამეტი საჯარო სკოლის სარემონტო, …
NAT260012834
23.06.2026
no result
same category · 62% title match · similar size
ქ. თბილისში, ნაძალადევის რაიონის ტერიტორიაზე მოქმედი თვრამეტი საჯარო სკოლის სარემონტო, …
NAT260014588
14.07.2026
contract signed
same category · 62% title match · similar size
ქ. თბილისში, ნაძალადევის რაიონის ტერიტორიაზე მოქმედი თვრამეტი საჯარო სკოლის სარემონტო, …
ქ. თბილისის ნაძალადევის რაიონის გამგე…
71300000საინჟინრო მომსახურებები
→ შპს მრავალკუთხედი
1 bidder
54,000 ₾
Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.
Same buyer, same category — have they bought this before?
NAT260015165
22.07.2026
contract signed
რაიონის ტერიტორიაზე გზების ორმოულის, ფრაგმენტული შეკეთების და შიდა ეზოების სარეაბილიტაც…
→ შპს ოთო
1 bidder
13,000 ₾
NAT260014792
16.07.2026
contract signed
ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის სამგორის რაიონის ტერიტორიაზე მიხეილ გრიგორაშვილის ქუჩა N…
→ ამხანაგობა "ტერა არქიტექტი"
3 bidders
55,000 ₾
NAT260014375
10.07.2026
contract signed
ქ. თბილისში, სამგორის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული საჯარო სკოლების შიდა სარემონტო და წყ…
→ შპს ვეგა
2 bidders
60,000 ₾
NAT260014329
10.07.2026
contract signed
სამგორის რაიონის ტერიტორიაზე ბინათმესაკუთრეთა ამხანაგობების საერთო საკუთრებაში არსებული…
→ მამუკა ქათამაძე
1 bidder
52,500 ₾
NAT260014024
07.07.2026
contract signed
სამგორის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული საჯარო სკოლების სპორტული მოედნების მოწყობა-რეაბილ…
→ შპს მრავალკუთხედი
1 bidder
70,000 ₾
This buyer usually awards to
across all categories
| შპს აკა | 17× |
| შპს ოთო | 11× |
| შპს ალგე ჯგუფი | 7× |
| შპს ლუანა | 7× |
| ინდივიდუალური მეწარმე ტარიელ არჩვაძე | 6× |