ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260016913
NAT260016913 NAT · აუქციონის გარეშე bids open On procurement.gov.ge ↗

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის რესპუბლიკური ბიუჯეტით სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში გათვალისწინებულ სოფელ მინთაძეებში მოსაცდელის მშენებლობის სამუშაოების შესყიდვა

ხულოს მუნიციპალიტეტი 546 tenders 1.2 avg bidders 209 failed 72 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 22% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260016913
შესყიდვის სტატუსიწინადადებების მიღება დაწყებულია
შემსყიდველიხულოს მუნიციპალიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45200000-მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება7`195.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი12.08.2026 17:34
წინადადებების მიღება იწყება21.08.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება24.08.2026 14:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი70.00 GEL
გარანტიის ოდენობა72 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 30 (ოცდაათი) კალენდარულ დღეში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 12.08.2026 17:34 Announced
  • 21.08.2026 00:09 Bidding opens
  • 23.08.2026 22:54 Current status: bids open
  • 24.08.2026 14:30 Bidding closes

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის რესპუბლიკური ბიუჯეტით სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში გათვალისწინებულ სოფელ მინთაძეებში მოსაცდელის მშენებლობის სამუშაოების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
სამუშაოები სრულდება ხულოს მუნიციპალიტეტში, კერძოდ: სოფელ მინთაძეებში. იხილეთ მიმაგრებული ფაილები (შესასრულებელი სამუშაოების და გამოსაყენებელი მასალების პროექტი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 30 (ოცდაათი) კალენდარულ დღეში
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
სამუშაოები სრულდება ხულოს მუნიციპალიტეტში, კერძოდ: ხულოს მუნიციპალიტეტის სოფელ მინთაძეებში; - ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული მიმწოდებელი სამუშაოებს ასრულებს წინასწარ წარმოდგენილი კალენდარული გეგმა-გრაფიკის დანართი #2 შესაბამისად;
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
საგარანტიო პერიოდი და პირობები: ა) საგარანტიო პერიოდი შეადგენს 3 (სამი) წელს საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან; ბ) საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში ხარვეზის გამოვლენის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის მიერ დადგენილ ვადაში მოახდინოს გამოვლენილი ხარვეზის აღმოფხვა ისე, რომ შესრულებული სამუშაოები სრულ შესაბამისობაში იყოს ხელშეკრულებით გათვალისწინებულ პირობებთან.
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული მიმწოდებელი სამუშაოებს ასრულებს წინასწარ წარმოდგენილი კალენდარული გეგმა-გრაფიკის დანართი #2 შესაბამისად
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
-ხარჯთაღრიცხვა წარმოდგენილი უნდა იქნეს Excel-ის ფორმატის ცხრილის სახით, გარდა ხარჯთაღრიცხვისა პრეტენდენტის მხრიდან შედგენილი ყველა წარმოსადგენი დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იქნეს „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონით დადგენილი წესით. -ხარჯთაღრიცხვა წარმოდგენილი უნდა იქნას „დანართი 2“-ს შესაბამისად. პრეტენდენტი წინადადების ფასში არ ითვალისწინებს დღგ-ს, მიუხედავად იმისა, არის თუ არა იგი დღგ-ის გადამხდელი, შერჩევა-შეფასება ხორციელდება წარმოდგენილი წინადადების ფასების მიხედვით. თუ ხელშეკრულების დადების მომენტისთვის პრეტენდენტი არის დღგ-ის გადამხდელი საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად ხელშეკრულების ღირებულებაში გათვალისწინებული იქნება და დაემატება სატენდერო წინადადების ფასის შესაბამისი დღგ-ის ოდენობა.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
ა) თუ ელექტრონულ ტენდერში ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტებული პირის დასკვნა (აკრედიტებული პირის მიერ გაცემულ დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი). აღნიშნული დასაბუთების და/ან ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა გამოიწვევს ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ბ) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით. წარმოდგენილ ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს ხარჯთაღრიცხვა, რომლის საფუძველზეც მოხდა დასკვნის შედგენა. გ) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი შედგენილი და გაცემული უნდა იყოს საქართველოს მთავრობის 2017 წლის 26 სექტემბრის N439 დადგენილებით დამტკიცებული "სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდის" მოთხოვნების შესაბამისად.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება სამუშაოების დასრულების შემდგომ შემსყიდველსა და მიმწოდებელს შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების და საგადასახადო დოკუმენტაციის წარმოდგენის შემდეგ
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის (ფორმა 2), გადახდის სერთიფიკატის და საგადასახადო დოკუმენტაციის (ანგარიშ-ფაქტურა/ინვოისი) წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ლელა აბულაძე, 599351251, lelaabuladze5@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
პრეტენდენტმა ტექნიკური დოკუმენტაციის სახით უნდა წარმოადგინოს შემდეგი დოკუმენტები: ა) ხარჯთაღრიცხვა დანართი N1 შესაბამისად, Excel-ის ფორმატის ცხრილის სახით წარმოდგენა;; ბ) ინფორმაცია საგარანტიო პერიოდისა და პირობების შესახებ სატენდერო დოკუმენტაციის „1.6“ პუნქტის შესაბამისად. გ)სამუშაოების წარმოების კალენდარული-გეგმა გრაფიკი დანართი N2;
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250014647 12.08.2025 not held same category · 85% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2025 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით სოფლის მხარდაჭერის პროგრ…

NAT250015988 01.09.2025 not held same category · 85% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2025 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით სოფლის მხარდაჭერის პროგრ…

NAT250016890 15.09.2025 not held same category · 85% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2025 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით სოფლის მხარდაჭერის პროგრ…

NAT250015286 21.08.2025 contract signed same category · 81% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2025 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით სოფლის მხარდაჭერის პროგრ…

NAT250015283 21.08.2025 not held same category · 77% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2025 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით სოფლის მხარდაჭერის პროგრ…

NAT250017460 24.09.2025 not held same category · 77% title match · same buyer · similar size

აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის 2025 წლის რესპუბლიკური ბიუჯეტით სოფლის მხარდაჭერის პროგრ…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ედემი პალასი 18×
შპს ელ-მი 2022 16×
შპს რეზი + 2012 14×
შპს ევრო 222 11×
ლევან საგინაძე 10×