ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260017155
NAT260017155 NAT · აუქციონის გარეშე announced On procurement.gov.ge ↗

დკ ტიპის ძრავის ღუზები

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 9% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 31% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 34600000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260017155
შესყიდვის სტატუსიგამოცხადებულია
შემსყიდველითბილისის სატრანსპორტო კომპანია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია34600000-რკინიგზისა და ტრამვაის ლოკომოტივები და მოძრავი შემადგენლობა და თანმდევი ნაწილები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება541`755.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი14.08.2026 17:24
წინადადებების მიღება იწყება09.09.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება14.09.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი10`835.00 GEL
გარანტიის ოდენობა5`418 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ.დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 14.08.2026 17:24 Announced
  • 21.08.2026 16:30 Current status: announced
  • 09.09.2026 00:00 Bidding opens
  • 14.09.2026 12:00 Bidding closes

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 20 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
დკ ტიპის ძრავის ღუზები
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ფაილი - ტექნიკური დავალება (დანართი №1); ფაილი - სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული ტექნიკური დავალება.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმების თარიღიდან არაუგვიანეს 120 (ას ოცი) კალენდარული დღე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდების ადგილია - დანართი №1-ის: 1. პირველ პოზიციაზე - 15 კომპლექტი - ქ.თბილისი, წყალსადენის ქუჩა N55, ხოლო 16 კომპლექტი - ქ.თბილისი, კახა ტორჩინავას ქუჩა N3 (ყოფილი ზესტაფონის ქუჩა 22ბ.; 2. მე-2 პოზიციაზე - ქ.თბილისი, წყალსადენის ქუჩა N55.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
ფაილი - საგარანტიო ვადა (დანართი №3).
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
ფაილი - ინფორმაცია შსყიდვის ობიექტის შესახებ (დანართი №4); აღნიშნული დანართის წარმოდგენის ვალდებულება პრეტენდენტს წარმოეშობა მხოლოდ ახალი საქონლის შემოთავაზების შემთხვევაში.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
იმ შემთხვევაში, თუ შემოთავაზებული საქონელი იქნება შეკეთებული (აღდგენილი) ან მეორადი, პრეტენდენტი ვალდებულია დააფიქსიროს აღნიშნული ინფორმაცია ტექნიკურ დავალებაში.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი) ან/და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით პრეტენდენტის მიერ გაფორმებული ხელშეკრულება ან/და ანგარიშფაქტურა ან/და ინვოისი, რომლებშიც უნდა დასტურდებოდეს ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში დაფიქსირებული ერთეულის ფასის და ჯამური ღირებულების ადეკვატურობა. ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნის წარმოდგენის შემთხვევაში უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
4.5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
9
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
გარანტიის მოქმედების ვადა 30 კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას (ხელშეკრულების მოქმედების ვადა 60 (სამოცი) კალენდარული დღით აღემატება საქონლის მიწოდების საბოლოო ვადას). ამასთან, საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადის ათვლა უნდა განხორციელდეს (დაიწყოს) ხელშეკრულების გაფორმების საბოლოო თარიღიდან.
6.4 გარანტიის პირობები
ტენდერში გამოყენებული იქნება საბანკო ან სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის უპირობო (გარანტიით გათვალისწინებული თანხა შემსყიდველმა უნდა მიიღოს ყოველგვარი დამატებითი განმარტებებისა და მტკიცებულებების წარდგენის გარეშე, პირველი მოთხოვნისთანავე) და გამოუთხოვადი საბანკო გარანტია. უპირობო, გამოუთხოვადი ხელშეკრულების შესრულების გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. წარმოდგენილ ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიაში არ უნდა იყოს მითითებული, რომ გარანტია მცირდება შესრულების პროპორციულად. უცხოური ბანკის მიერ გაცემული საბანკო გარანტია დამოწმებული უნდა იყოს საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული ბანკისგან.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად, მაგრამ არაუმეტეს ყოველ ჯერზე მიწოდებული საქონლის ღირებულების 90%-ისა. ამასთან, დარჩენილი 10%-ის ანაზღაურება განხორციელდება მხოლოდ იმ შემთხვევაში, თუ მიმწოდებელი სრულად მიაწოდებს შემსყიდველს ხელშეკრულებით გათვალისწინებულ საქონელს. წინააღმდეგ შემთხვევაში, მიმწოდებელს დაუკავდება მოწოდებული საქონლის ღირებულების 10 (ათი) პროცენტი ჯარიმის სახით. საბოლოო ანგარიშსწორება განხორციელდება ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულების სრულად შესრულების/ხელშეკრულების მოქმედების ვადის გასვლის გამო შეწყვეტის შემდეგ, ამავე ხელშეკრულებით დადგენილი პირობების შესაბამისად.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების წესით, ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის (წინამდებარე დოკუმენტაციის 7.2 პუნქტის შესაბამისად) და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადახდო დოკუმენტაციის ან შუალედური მიღება-ჩაბარების აქტის და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადახდო დოკუმენტაციის წარდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
სოფიო გოგოლაშვილი, 577905159, ttc@procurement.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250005521 18.03.2025 contract signed same category · 46% title match · same buyer · similar size

დკ ტიპის ძრავის მაკომპლექტებლები

თბილისის სატრანსპორტო კომპანია 34600000რკინიგზისა და ტრამვაის ლოკომოტივები და მოძრავი შემადგენლობა და თანმდევი ნაწილები → შპს ჯორჯიან თრეინი 1 bidder 360,345 ₾
NAT260000508 16.01.2026 contract signed same category · same buyer

ვაგონის ნაწილები

თბილისის სატრანსპორტო კომპანია 34600000რკინიგზისა და ტრამვაის ლოკომოტივები და მოძრავი შემადგენლობა და თანმდევი ნაწილები → შპს სმარტ ლოჯისტიკ ენდ სო… 1 bidder 2,191,500 ₾
NAT260006672 01.04.2026 contract signed same category · same buyer

მეტროს ვაგონის ურიკის ჩარჩოები

თბილისის სატრანსპორტო კომპანია 34600000რკინიგზისა და ტრამვაის ლოკომოტივები და მოძრავი შემადგენლობა და თანმდევი ნაწილები → შპს სკინესტ რეილ ჯორჯია 2 bidders 2,212,210 ₾
NAT250015076 19.08.2025 terminated same category · same buyer

მეტროს ვაგონის ურიკის ჩარჩოები. (2025-2026 წელი)

NAT250013834 01.08.2025 terminated same category · same buyer

მეტროს ვაგონის თვალწყვილი (გოგორწყვილი) 2025 – 2026 წლის სახსრებით

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს გამა-გ 10×
შპს სოლვითი
ნუგზარ ხაჩიძე
ინდივიდუალური მეწარმე ლუკა სანიკიძე
შპს ეგო