ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260017368
NAT260017368 NAT · აუქციონის გარეშე announced On procurement.gov.ge ↗

წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლებში შპს ’’საგანმანათლებლო რესურსები"–ს ბალანსზე რიცხული ავტომობილის Mercedes Sprinter ტექნიკური მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 18% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 52% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 50100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260017368
შესყიდვის სტატუსიგამოცხადებულია
შემსყიდველიშპს ,,საგანმანათლებლო რესურსები''
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) პრეისკურანტით
შესყიდვის კატეგორია50100000-სატრანსპორტო საშუალებებისა და მათთან დაკავშირებული მოწყობილობების შეკეთება, ტექნიკური მომსახურება და მასთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი18.08.2026 17:07
წინადადებების მიღება იწყება25.08.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება27.08.2026 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი425.00 GEL
გარანტიის ოდენობა100 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ.სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია
პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულება46`497.72 GEL
შესყიდვის ობიექტის სახელშეკრულებო ღირებულება10`000.00 GEL

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 18.08.2026 17:07 Announced
  • 21.08.2026 16:34 Current status: announced
  • 25.08.2026 00:00 Bidding opens
  • 27.08.2026 14:00 Bidding closes

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
2026 წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლებში შპს ’’საგანმანათლებლო რესურსები"–ს ბალანსზე რიცხული ავტომობილის Mercedes Sprinter ტექნიკური მომსახურების სახელმწიფო შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 სატრანსპორტო (გთხოვთ იხილოთ სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტი ,,პრეისკურანტი'') საშუალებების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება (სათადარიგო ნაწილებისა და საცხებ-საპოხი საშუალებების გათვალისწინებით), რაც გულისხმობს, სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნების შესაბამისად, ავტოსატრანსპორტო საშუალებების დიაგნოსტიკურ და პროფილაქტიკურ მომსახურებას, ავტოსატრანსპორტო საშუალებების ოპერატიულ შეკეთებას, სათადარიგო ნაწილების შეკეთებას ან/და შეცვლას, საცხებ-საპოხი მასალების შეცვლას. 1.2.2 მიმწოდებელი ვალდებულია, უზრუნველყოს შემსყიდველისთვის მაღალხარისხიანი მომსახურების გაწევა. მიმწოდებელმა მომსახურების გაწევის პროცესში უნდა გამოიყენოს მხოლოდ მაღალი ხარისხის საცხებ-საპოხი მასალები, ხოლო ნაწილ(ებ)ის შეცვლის შემთხვევაში არსებული ნაწილ(ებ)ი უნდა შეცვალოს მაღალი ხარისხის ახალი ნაწილ(ებ)ით; 1.2.3 “მიმწოდებელი” უნდა ფლობდეს მოქმედ სერვის ცენტრს ქ. თბილისში, სადაც განახორციელებს მომსახურებას, მოახდენს სათადარიგო ნაწილების (მათ შორის ძრავისა და გადაცემათა კოლოფის) შეცვლას, ავტომობილების შეკეთებას ხელშეკრულების მიმდინარეობის პერიოდში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1 მომსახურების გაწევა უნდა განხორციელდეს პერიოდულად, შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნისამებრ, ხელშეკრულების გაფორმებიდან და მისი ძალაში შესვლიდან) - 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, პრეისკურანტისა და სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 1.4.2 ყოველ კონკრეტულ შემთხვევაში, შემსყიდველის მიმართვის შემდეგ მიმწოდებელმა ოპერატიულად, რიგგარეშედ უნდა ჩაატაროს ავტომანქანის დათვალიერება, სერვის ცენტრში შესვლიდან არაუგვიანეს 2 (ორი) საათის განმავლობაში, რის შემდეგაც მხარეები ადგენენ დეფექტურ აქტს, რომელშიც მითითებული უნდა იყოს გასაწევი მომსახურების დეტალური აღწერა, გამოსაყენებელი სათადარიგო ნაწილების, საცხებ-საპოხი მასალების რაოდენობა, ერთეულის და საერთო ღირებულება, მომსახურების გაწევის/საქონლის მოწოდების ვადები და სხვა მონაცემები. აღნიშნული დეფექტური აქტის ელექტრონული ვერსია მიმწოდებელმა დაუყოვნებლივ უნდა გაუგზავნოს შემსყიდველის უფლებამოსილ წარმომადგენელს შემდგომი შეთანხმებისთვის. 14.3"მიმწოდებელს" უნდა გააჩნდეს საწარმოო ფართი, ავტომანქანის ამწეები (არანაკლებ 2 ამწე), მომსახურება უნდა ხორციელდებოდეს ოპერატიულად, ყოველგვარი რიგის გარეშე (ურიგოდ), გონივრულ ვადაში, შესასრულებელი სამუშაოს სირთულიდან გამომდინარე, კერძოდ: ● ძრავის შეკეთების შემთხვევაში - არაუმეტეს 10 კალენდარული დღე. ● გადაცემათა კოლოფის შეკეთების შემთხვევაში - არაუმეტეს 10 კალენდარული დღე. ● სავალი ნაწილების შეკეთების შემთხვევაში - არაუმეტეს 1 სამუშაო დღე. "მიმწოდებლის" სერვის ცენტრი დაკომპლექტებული უნდა იყოს მაღალი კვალიფიკაცის მქონე სპეციალისტებით და აღჭურვილი თანამედროვე დანადგარებით/მოწყობილობებით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მომსახურება გაწეული უნდა იქნეს ქ. თბილისში, მიმწოდებლის სერვის–ცენტრ(ებ)ში
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. მიმწოდებლის" მიერ მომსახურება გაწეულ უნდა იქნას საჭირო ახალი, გამოუყენებელი ავტონაწილებით (მათ შორის ზეთები და საცხებ/საპოხი მასალები), ასევე, გაწეულ მომსახურებას და გამოყენებულ სათადარიგო ნაწილებს უნდა გააჩნდეს გარანტია არანაკლებ 6 თვე (გარდა სამუხრუჭე ხუნდებისა, რომლებსაც უნდა გააჩნდეს არანაკლებ 20000 კმ. გარბენის გარანტია). საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში აღმოჩენილ ნაკლოვანებებს, დამატებითი ანაზღაურების გარეშე, აღმოფხვრის „მიმწოდებელი". 1.7.1.2. ზეთებზე გარანტია განისაზღვრება კილომეტრაჟით - არანაკლებ 10000 კმ. 1.7.1.3 საგარანტიო ვადის განმავლობაში მიმწოდებელმა საკუთარი ხარჯებით უნდა აღმოფხვრას ექსპლუატაციის პროცესში გამოვლენილი ნებისმიერი ხარვეზი/წუნი (ტრანსპორტირების ჩათვლით), საჭიროების შემთხვევაში უზრუნველყოს წუნდებული შესყიდვის ობიექტის შეცვლა ახლით, ასეთი ნაკლის შესახებ შემსყიდველის მიერ მიმწოდებლისათვის შესაბამისი წერილობითი შეტყობინებიდან (მათ შორის ელექტრონული საკომუნიკაციო საშუალების გამოყენებით) სატენდერო დოკუმენტაციის 1.4. პუნქტით გათვალისწინებულ ვადებში. 1.7.1.4 ქარხნული წუნის შემთხვევაში ყველა ნაწილი ექვემდებარე შეცვლას. 1.7.1.5 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს საგარანტიო ვადებისა და პირობების შესახებ ინფორმაცია, რომელიც არ უნდა ეწინააღმდეგებოდეს 1.7.1 პუნქტის მოთხოვნებს.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1. პრეტენდენტს უნდა ჰქონდეს ანალოგიურ მომსახურების სფეროში გამოცდილება 2023 წლის 01 იანვრიდან მოცემულ ტენდერში წინადადებების მიღების დასრულების დღის ჩათვლით, ჯამურად არანაკლებ 20 000 ლარის ღირებულებით. აღნიშნული უნდა დადასტურდეს გაფორმებული ხელშეკრულებებითა და შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტებით. 2.2.1.2 იმ შემთხვევაში თუ პრეტენდენტის მიერ გაწეული მომსახურების შესყიდვა განხორციელებულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის გამოყენებით და შესყიდვისა და მომსახურების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტები ატვირთულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, საკმარისია SPA ან NAT ან CMR ნომრის შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა. შესაბამის SPA ან NAT ან CMR ნომრებს მინიჭებული უნდა ჰქონდეს სტატუსი ,,შესრულებული ხელშეკრულება";
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
2.3.1.1 პრეტენდენტს, უნდა ფლობდეს მოქმედი სერვის ცენტრს ქ.თბილისში, სადაც განახორციელებს მომსახურებას, მოახდენს სათადარიგო ნაწილების (მათ შორის ძრავისა და გადაცემათა კოლოფის) შეცვლას, ავტომობილების შეკეთებას ხელშეკრულების მიმდინარეობის პერიოდში; 2.3.1.2 პრეტედენტის ტექნიკურმა შესაძლებლობებმა უნდა უზრუნველყონ ავტოსატრანსპორტო საშუალებების გამართული ფუნქციონირება. პრეტედენტის ტექნიკურ შესაძლებლობებში იგულისხმება - საწარმოო ფართი: ავტომანქანის ამწეები (არანაკლებ 2 ამწე), მომსახურება უნდა ხორციელდებოდეს ოპერატიულად, ყოველგვარი რიგის გარეშე (ურიგოდ), გონივრულ ვადაში, შესასრულებელი სამუშაოს სირთულიდან გამომდინარე: 2.3.1.3 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია ექსპლუატაციაში არსებული სერვისცენტრ(ებ)ის შესახებ შესაბამისი მისამართ(ებ)ისა და მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ ინფორმაციის მითითებით (რომელიც არ უნდა ეწინააღმდეგებოდეს 2.3.1 პუნქტის მოთხოვნებს).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება უნდა მოხდეს სსიპ ,,აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანო აკრედიტაციის ცენტრი’’-ს მიერ აკრედიტებული ორგანიზაციის (პირი) დასკვნის საფუძველზე (დასკვნასთან ერთად ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოდგენილი უნდა იყოს აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი), ან სსიპ ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს დასკვნით, ან აუდიტის დასკვნით (დასკვნას თან უნდა ახლდეს „ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად უფლებამოსილი ორგანოს მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული საქმიანობის განხორციელების უფლების დამადასტურებელი დოკუმენტი). 4.1.1.2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარისწორება განხორციელდება ეტაპობრივად მხარეთა შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტისა და საგადასახადო ანგარიშფაქტურის საფუძველზე
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტისა და საგადასახადო ანგარიშფქტურის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თათა კვანტალიანი, 598319595, tatkvantaliani@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 პრეტენდენტის მიერ პრეისკურანტის საერთო ფასის შემცირების/კლების შემთხვევაში, ფასთა კლება პროცენტულად და პროპორციულად უნდა აისახოს პრეისკურანტით განსაზღვრულ ყოველ კონკრეტულ პოზიციაზე (კლების პროცენტული ოდენობა გამოითვლება პრეისკურანტის ჯამურ სავარაუდო ღირებულებასა და პრეტენდენტის მიერ სისტემის შესაბამის ველში საბოლოოდ დაფიქსირებულ ფასს შორის არსებული სხვაობით). ამასთან, თუ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასიდან გამომდინარე გასაწევი მომსახურებების ერთეულის ღირებულებები წარმოდგება მრავალნიშნა ათწილადის სახით, პრეტენდენტი ვალდებულია აღნიშნული ღირებულებები შეამციროს და დაამრგვალოს მეასედებამდე, შესაბამისად შეამციროს პრეისკურანტის ჯამური ღირებულებაც. 10.1.2 შემოთავაზებული ფასები უნდა მოიცავდეს საქონლის მოწოდებასთან/მომსახურების გაწევასთან დაკავშირებულ ყველა ხარჯს და კანონმდებლობით გათვალისწინებულ გადასახადებს. ხარჯები, რომლებიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული, არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას. სატენდერო წინადადების ფასი სისტემაში მითითებული უნდა იქნეს დღგ-ს გათვალისწინებით. 10.1.3 მიმწოდებლის მიერ პრეიკურანტის ცხრილში დაფიქსირებული ერთეულის ფასები არ უნდა აღემატებოდეს შემსყიდველის განფასების ცხრილში დაფიქსირებულ ზღვრულ ერთეულის ფასს. პრეისკურანტის დაზუსტების შეთხვევაში, დაუშვებელია რომელიმე პოზიციაზე თავდაპირველად წარმოდგენილი ერთეულის ფასის გაზრდილი ღირებულებით წარმოდგენა. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ დაზუსტებულ ფასების ცხრილში რომელიმე პოზიციის ერთეულის ფასების გაზრდა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას ყოველგვარი დაზუსტების პროცედურის გარეშე. 10.1.4 თუ ფასების ცხრილში მითითებულ რომელიმე პოზიციაზე პრეტენდენტი საქონელსა და მომსახურებას გვთავაზობს უფასოდ, ერთეულის ფასის შესაბამის გრაფაში უნდა ჩაიწეროს „0“; ამასთანავე, ფასების ცხრილში ნებისმიერ პოზიციაზე გრაფის შეუვსებლობა ჩაითვლება როგორც ჩანაწერი „0“ და არ ანაზღაურდება შემსყიდველის მიერ; 10.1.5 ხელშეკრულების დადების შემდეგ, პრეისკურანტში მომსახურების რომელიმე ერთეულის არარსებობისას აღნიშნული ერთეულის ფასი, მისი შესყიდვის აუცილებლობისას, დგინდება შემსყიდველი ორგანიზაციისა და მიმწოდებლის შეთანხმებით საბაზრო ფასის გათვალისწინებით. ასეთ შემთხვევაში პრეისკურანტში შესაბამისი მომსახურების ერთეულის არარსებობით გამოწვეული შესყიდვის ხვედრითი წილი არ შეიძლება აღემატებოდეს მიმწოდებლის მიერ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად დაფიქსირებული პრეისკურანტის საბოლოო ჯამური ღირებულების 10%-ს. 10.2. შესყიდვაში მონაწილე პირებმა (პრეტენდენტებმა) უნდა წარმოადგინონ შემდეგი ტექნიკური ინფორმაცია/დოკუმენტები: ა) პრეისკურანტი სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3, 10.1.1, 10.1.2, 10.1.3 და 10.1.4 პუნქტების მოთხოვნათა გათვალისწინებით. ბ) ინფორმაცია საგარანტიო ვადის შესახებ სატენდერო დოკუმენტაციის 1.7.1 მოთხოვნათა გათვალისწინებით; გ) ინფორმაცია პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1 პუნქტის მოთხოვნათა გათვალისწინებით; დ) ინფორმაცია პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ სატენდერო დოკუმენტაციის 2.3.1. პუნქტის მოთხოვნათა გათვალისწინებით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260014590 14.07.2026 not held same category · 100% title match · same buyer

წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლებში შპს ’’საგანმანათლებლო რესურსები"–ს ბა…

NAT260015288 24.07.2026 not held same category · 100% title match · same buyer

წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლებში შპს ’’საგანმანათლებლო რესურსები"–ს ბა…

NAT260016637 07.08.2026 not held same category · 100% title match · same buyer

წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლებში შპს ’’საგანმანათლებლო რესურსები"–ს ბა…

NAT260013606 02.07.2026 no result same category · 67% title match · same buyer

წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლებში შპს ’’საგანმანათლებლო რესურსები"–ს ბა…

NAT260015287 24.07.2026 contract signed same category · 67% title match · same buyer

წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლებში შპს ’’საგანმანათლებლო რესურსები"–ს ბა…

NAT250000815 17.01.2025 contract signed same category · 58% title match

წლის საკუთარი შემოსავლების დაფინანსების ფარგლებში შპს "რეგიონული ჯანდაცვის ცენტრი"-ს ბა…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს კომპანია GEOSM
პი.ემ.ჯი
შპს კლიმატ არეა 2023
ნოვი სტილი ჯორჯია
გამა