ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT260017469
NAT260017469 NAT · აუქციონის გარეშე announced On procurement.gov.ge ↗

პოლიეთილენის (PE-100) მილის ფიტინგები

შპს ,,ბათუმის წყალი" 286 tenders 2.0 avg bidders 74 failed 135 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 8% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.7 bidders, 35% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Buyer relationship we have bid 1× with this buyer and won 1.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 44100000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260017469
შესყიდვის სტატუსიგამოცხადებულია
შემსყიდველიშპს ,,ბათუმის წყალი"
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია44100000-სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება74`500.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი19.08.2026 16:00
წინადადებების მიღება იწყება25.08.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება27.08.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი745.00 GEL
გარანტიის ოდენობა745 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადასატენდერო დოკუმენტაციის 1.4 პუნქტის შესაბამისად
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (0)

No buyer documents recorded.

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
No bids recorded — nobody entered this tender.

History

  • 19.08.2026 16:00 Announced
  • 21.08.2026 16:32 Current status: announced
  • 25.08.2026 00:00 Bidding opens
  • 27.08.2026 13:00 Bidding closes

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 19 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
პოლიეთილენის (PE-100) მილის ფიტინგები
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო გადამყვანი ფიტინგის 40*32 -100 ცალი 2.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო გადამყვანი ფიტინგის 50*32 -50 ცალი 3.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო გადამყვანი ფიტინგის 110*75 -50 ცალი 4.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო გადამყვანი ფიტინგის 250*200 -5 ცალი 5.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო გადამყვანი ფიტინგის 250*225 -5 ცალი 6.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო გადამყვანი ფიტინგის 315*110 -5 ცალი 7.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო გადამყვანი ფიტინგის 355*200 -5 ცალი 8.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო მუხლი მილის 90 - 120 ცალი 9.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო მუხლი მილის 110 - 100 ცალი 10.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო სამკაპი მილის 50*50 -100 ცალი 11.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო სამკაპი მილის 63*63 -100 ცალი 12.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო უნაგირი 360 გრადუსის მობრუნებით 200/63 - 10 ცალი 13.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო უნაგირი 360 გრადუსის მობრუნებით 225/63 - 10 ცალი 14.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო ბრენჩი 125/110 - 5 ცალი 15.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო ბრენჩი 140/110 - 5 ცალი 16.SDR-11 PN-16 PE-100 ელექტრო ბრენჩი 250/110 - 10 ცალი *საქონელზე ქარხნულად უნდა იყოს დატანილი მწარმოებლის სახელწოდება ან/და სასაქონლო ნიშანი; *ელექტრო ფიტინგების საშუალებით შედუღებისას/შეწებებისას, შედუღების/შეწებვის არეალი სრულყოფილად უნდა იყოს შევსებული დნობის შედეგად; *ელექტრო შედუღების ფიტინგებს უნდა ახლდეს სპეციალიზირებული პოლიეთილენის მასალისათვის განკუთვნილი სპირტიანი სალფეთქები; *ელექტრო უნაგირები უნდა იყოს 360 გრადუსი მობრუნების; *საქონელი უნდა იყოს ცალ-ცალკე ინდივიდუალურად შეფუთული; *ელექტრო შედუღების ფიტინგების სპირალები ქარხნულად უნდა იყოს დაფარული და იზოლირებული;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიმწოდებელმა საქონლის მიწოდება უნდა უზრუნველყოს ეტაპობრივად, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღის განმავლობაში 2026 წლის 20 დეკემბრის ჩათვლით ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1. მიმწოდებელი იძლევა გარანტიას, რომ შესყიდვის ობიექტი იქნება ახალი, არ იქნება მეორადი ან აღდგენილი/გადამუშავებული, ნივთობრივად და უფლებრივად უნაკლო. 1.5.2. მიმწოდებელი საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოფს მიწოდებული საქონლის გადმოტვირთვას და შემსყიდველის მიერ მითითებულ ადგილზე დაწყობას. 1.5.3 საქონლის მიწოდების ადგილი - შპს ,,ბათუმის წყალის“ მეჯინისწყალის სასაწყობე მეურნეობა.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1. მიმწოდებელმა შემოთავაზებულ საქონელზე მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან უნდა გაავრცელოს 1 (ერთი) წლიანი გარანტია, სწორი ექსპლუატაციის პირობებში. 1.7.2. იმ შემთხვევაში თუ მიწოდებულ საქონელზე საგარანტიო პერიოდში შედუღებისას/შეწებებისას გამოვლენილი იქნება წუნი/ხარვეზი, მიმწოდებელი ვალდებულია შემსყიდველის შეტყობინების მიღებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღეში მოახდინოს რეაგირება და საკუთარი ხარჯებით (ტრანსპორტირების ჩათვლით) უზრუნველყოს დეფექტური საქონლის შეცვლა.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. პრეტენდენტმა აუცილებლად უნდა მიუთითოს ფასების ცხრილის შესაბამის ველში (დანართი №1) საქონლის წარმოშობის ქვეყანა და მწარმოებელი ან/და სასაქონლო ნიშანი. 2.1.1.2. პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 ქვეპუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
3.1.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებული ყველა ერთეული საქონლის ნიმუში შესყიდვის ობიექტის ნიმუშების მითითებულ ვადაში წარმოუდგენლობა ან მისი შეუსაბამობა სატენდერო განცხადების ან/და სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან, ან სისტემის მეშვეობით პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ ტექნიკურ დოკუმენტაციასთან, გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ" სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების 32-ე მუხლის პირველი პუნქტის "დ" ქვეპუნქტის საფუძველზე.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ნიმუშის წარმოდგენის ადგილია: ქ. ბათუმი, რ. თაბუკაშვილის ქ. №19, შპს ,,ბათუმის წყალის” ადმინისტრაციული შენობა, მე-2 სართული, შესყიდვების განყოფილება. სამუშაო საათები ორშაბათიდან პარასკევის ჩათვლით 09:00-დან 18:00 საათამდე.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა შემსყიდველი ორგანიზაციის წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე, უნდა წარმოადგინოს (სისტემაში ატვირთოს) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი. 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს: სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამის სფეროში უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი. დოკუმენტში გარკვევით უნდა იკითხებოდეს თუ რომელ სფეროშია აკრედიტირებული დასკვნის გამცემი პირი) ან/და სხვა იმ პირის მიერ, რომელშიც დასაქმებულია აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ შესაბამის სფეროში სერტიფიცირებული შემფასებელი. სხვა პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და საშემფასებლო დასკვნა განხორციელებული უნდა იყოს და შეფასების ანგარიშზე/დასკვნაზე ხელი მოწერილი უნდა ჰქონდეს აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სერტიფიცირებულ შემფასებელს; პრეტენდენტის მიერ შეფასების ანგარიშთან/დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ შემფასებელზე გაცემული სერტიფიკატის ასლი (სერთიფიკატის გამცემი შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანო აუცილებლად უნდა იყოს აკრედიტებული სსიპ ,,აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანო-აკრედიტაციის ცენტრი’’-ს მიერ). აღნიშნული დოკუმენტების წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. 4.1.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით უნდა დასტურდებოდეს სატენდერო პირობებით განსაზღვრული ვალდებულების შესრულების შესაძლებლობა როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული სატენდერო წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის (განფასების) ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილის (განფასების) ერთეულ ღირებულებასთან მიმართებით. 4.1.1.4 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დაუსაბუთებლობა მითითებულ ვადაში ან ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტების შეუსაბამობა სატენდერო პირობებთან ან/და სატენდერო წინადადებასთან, გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ’’ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის #12 ბრძანების 32-ე მუხლის 1-ლი პუნქტის ,,დ’’ ქვეპუნქტის საფუძველზე.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1.მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება იწარმოებს ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად, უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, ეროვნულ ვალუტაში, მიღება–ჩაბარების აქტის, სასაქონლო ზედნადების და შესაბამისი ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე; 7.2.2. თუ ხელშეკრულებით განსაზღვრული შესრულებული მოცულობების ღირებულებამ არ შეადგინა აღნიშნული ხელშეკრულებით გათვალისწინებული მთლიანი თანხა, ასეთ შემთხვევაში შემსყიდველი გადაუხდის მიმწოდებელს ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოს მოცულობების ღირებულებას. აღნიშნულიდან გამომდინარე მიმწოდებელს პრეტენზია არ უნდა გააჩნდეს შეუსრულებელი მოცულობების ანაზღაურებაზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიმწოდებლის მიერ ანგარიშსწორებისათვის საჭირო დოკუმენტაციის წარდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში, მიმწოდებლის მიერ მითითებული რეკვიზიტების მიხედვით.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ინგა კახელიშვილი, 593748728, inga_ka@yahoo.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი წარმოდგენილი უნდა იყოს საქონლის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ გადასახადების გათვალისწინებით. 2. სატენდერო დოკუმენტაციის იმ ნაწილში (ტექნიკური პირობები, ხარჯთაღრიცხვა, დანართი და სხვა), სადაც მითითებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი, იგულისხმება "მსგავსი" ან "ეკვივალენტური". 3. პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების ან მისი შემადგენელი დოკუმენტის წარდგენა შესაძლებელია როგორც ქართულ, ასევე უცხო ენებზე. დოკუმენტის უცხო ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მას უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დოკუმენტთან დაკავშირებული სადავო საკითხ(ებ)ის გადაწყვეტისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250008882 13.05.2025 contract signed same category · 36% title match · same buyer · similar size

სასმელი წყალის პოლიეთილენის(PE) მილების შესყიდვა

შპს ,,ბათუმის წყალი" 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → შპს ჯეოფაიფ ჩემიკალ 4 bidders 68,900 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს " ბიოლენდი "
შპს FLORA
ნოვა
შპს სეა
შპს ერა ჯორჯია 2023