NAT260016089
04.08.2026
no result
same category · 100% title match · same buyer · similar size
ქარხნული წარმოების არაგაზირებული სასმელი წყალი - 10 ლიტრიან ბიდონებში
ა(ა)იპ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის ცენტრი
70 tenders
1.1 avg bidders
26 failed
274 CMR deals
10%
outside our line
Can we win this?
10% — outside our line: this does not look like something we sell.
- Our line of business only 13% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
- Expected competition this category averages 1.8 bidders, 35% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
- Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
- Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
- Category fit 41100000: we have never bid in this category.
- Buyer relationship we have never bid with this buyer.
Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.
Main details — as published
| განცხადების ნომერი | NAT260017694 |
|---|---|
| შესყიდვის სტატუსი | გამოცხადებულია |
| შემსყიდველი | ა(ა)იპ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის ცენტრი |
| შესყიდვის ტიპი | ელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) |
| შესყიდვის კატეგორია | 41100000-ბუნებრივი წყალი |
| კლასიფიკატორის კოდები | — |
| შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება | 25`800.00 GEL |
| შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა | იხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციაში |
| შესყიდვის გამოცხადების თარიღი | 21.08.2026 15:02 |
| წინადადებების მიღება იწყება | 29.08.2026 00:00 |
| წინადადებების მიღება მთავრდება | 31.08.2026 14:30 |
| შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი | 150.00 GEL |
| გარანტიის ოდენობა | 258 GEL |
| გარანტიის მოქმედების ვადა | 160 დღე |
| მოწოდების ვადა | ხელშეკრულების გაფორმებიდან 25 დეკემბრის ჩათვლით |
| წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოს | დღგ-ს გათვალისწინებით |
| დამატებითი ინფორმაცია | — |
Buyer documents & protocols (0)
No buyer documents recorded.
Bidders — everyone, including who lost
| Company | First offer | Final offer | Result |
|---|---|---|---|
| No bids recorded — nobody entered this tender. | |||
History
- 21.08.2026 15:02 Announced
- 21.08.2026 16:31 Current status: announced
- 29.08.2026 00:00 Bidding opens
- 31.08.2026 14:30 Bidding closes
Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.
Tender documentation — all 19 sections
1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ქარხნული წარმოების არაგაზირებული სასმელი წყალი - 10 ლიტრიან ბიდონებში.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს 4300 ცალი ქარხნული წარმოების არაგაზირებული სასმელი წყალი 10 ლიტრიანი ბიდონებით, ა.(ა).ი.პ. ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის ცენტრის ფილიალებისათვის 2026 წლის ბიუჯეტის სახსრებით, ქარხნული წარმოების არაგაზირებული სასმელი წყალის შესყიდვა და მიწოდება ცენტრის 41 ფილიალებში (საბავშვო ბაღები) შემსყიდველის მიერ გაკეთებული მოთხოვნის და ტექნიკური მახასიათებლების შესაბამისად, მიწოდება უნდა მოხდეს კვირაში ერთხელ ,,შემსყიდველი" - ს მოთხოვნის შესაბამისად საქონლის მოცემული რაოდენობა წარმოადგენს საორიენტაციო/სავარაუდო რაოდენობას, შემსყიდველი ორგანიზაციის მიერ საქონლის ფაქტობრივი ათვისება დამოკიდებული იქნება ბავშვთა ფაქტიურ გამოცხადებაზე, შესაბამისად მიმწოდებელს არ უნდა გააჩნდეს პრეტენზია სახელშეკრულებო რაოდენობის სრულად.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მოთხოვნიდან 2026 წლის 25 დეკემბრის ჩათვლით - საქონლის მიწოდება საბავშვო ბაღებში უნდა განხორციელდეს ერთი კვირის განმავლობაში ერთხელ, ხელშეკრულების გაფორმებიდან და შემსყიდველის მიერ წარმოდგენილი მოთხოვნის საფუძველზე. - მიწოდება უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მიერ წარმოდგენილი ცხრილის მიხედვით, ბაღებში შეტანით და დასაწყობებით. - არაგაზირებული ქარხნული წარმოების სასმელი წყალი უნდა იყვეს ქარხნული შეფუთვით 10 ლიტრის პლასმასის ბოთლში, ეტიკეტირებული ქართულ ენაზე. - საქონლის მიწოდებისას დაცული უნდა იქნეს საქონლის ტრანსპორტირებისა და შენახვისთვის საჭირო სანიტარულ ჰიგიენური პირობები.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდება ხორციელდება ,,მიმწოდებლის" მიერ ,,შემსყიდველის" მიერ ეტაპობრივად, მიწოდებული მოთხოვნის შესაბამისად, კვირაში ერთხელ (მოთხოვნის შესაბამისად) დილის 9.00სთ და 16.30 სთ. მდე . დისტრიბუციის ვადა 2 დღე ა(ა)იპ ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღზრდის ცენტრის ფილიალები, დაშორება ქ.ოზურგეთიდან: 1 #1 ფილიალი ოზურგეთი სიორიძის ქ#12 - ქ.ოზურგეტის ტერიტორია 2 #2 ფილიალი ოზურგეთი შევჩენკოს ქ#5 - ქ.ოზურგეტის ტერიტორია 3 #3 ფილიალი ოზურგეთი ჭავჭავაძის ქ#6 - ქ.ოზურგეტის ტერიტორია 4 #4 ფილიალი ოზურგეთი ნ.ნიკოლაძის ქ#55 - ქ.ოზურგეტის ტერიტორია 5 #6 ფილიალი ოზურგეთი სამთო ქიმიის ქ#8 - ქ.ოზურგეტის ტერიტორია 6 #7 ფილიალი ოზურგეთი მეცნიერების ქ#20 - ქ.ოზურგეტის ტერიტორია 7 #8 ფილიალი ოზურგეთი ჭავჭავაძის ქ#6 - ქ.ოზურგეტის ტერიტორია 8 #9 ფილიალი ოზურგეთი გ.ეპისკოპოსის ქ#12 - ქ.ოზურგეტის ტერიტორია 9 ასკანის საბავშვო ბაღი სოფ. ასკანა - დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 17კმ. 10 მზიანის საბავშვო ბაღი სოფ. მზიანი - დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 15კმ. 11 ბაილეთის საბავშვო ბაღი სოფ. ბაილეთი - დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 9კმ. 12 ბახვის საბავშვო ბაღი სოფ. ბახვი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 12კმ. 13 ბოხვაური საბავშვო ბაღი სოფ. ბოხვაური- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 3კმ. 14 დვაბზუს საბავშვო ბაღი სოფ. დვაბზუ- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 4კმ. 15 გ/დვაბზუს საბავშვო ბაღი სოფ. გ/დვაბზუ- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 5კმ. 16 გურიანთის საბავშვო ბაღი სოფ. გურიანთა- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 4კმ. 17 ვაკიჯვრის საბავშვო ბაღი სოფ. ვაკიჯვარი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 12კმ. 18 ნატანების საბავშვო ბაღი სოფ. ნატანები- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 19კმ. 19 ზ/ნატანების საბავშვო ბაღი სოფ. ზ/ნატანები- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 24კმ. 20 თხინვალის საბავშვო ბაღი სოფ. თხინვალი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 13კმ. 21 კონჭკათის საბავშვო ბაღი სოფ. კონჭკათი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 15კმ. 22 ლაითურის №1 საბავშვო ბაღი დ. ლაითური- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 11კმ. 23 ლაითურის №2 საბავშვო ბაღი დ. ლაითური- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 13კმ. 24 ლიხაურის საბავშვო ბაღი სოფ. ლიხაური- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 6.5კმ. 25 მაკვანეთის საბავშვო ბაღი სოფ. მაკვანეთი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 4კმ. 26 მელექედურის საბავშვო ბაღი სოფ. მელექედური- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 6კმ. 27 მერიის საბავშვო ბაღი სოფ. მერია- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 9.5კმ. 28 ნაღობილევის საბავშვო ბაღი სოფ. ნაღობილევი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 11კმ. 29 მთისპირის საბავშვო ბაღი სოფ. მთისპირი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 16.5კმ. 30 ნაგომრის საბავშვო ბაღი სოფ. ნაგომარი - დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 14კმ. 31 ნარუჯის საბავშვო ბაღი დ. ნარუჯა- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 7კმ. 32 ნასაკირალის საბავშვო ბაღი დ. ნასაკირალი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 9კმ. 33 ნასაკირალი 2 საბავშვო ბაღი დ.ნასაკირალი - დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 8 კმ. 34 სილაურის საბავშვო ბაღი სოფ. სილაური- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 10კმ. 35 სოფ. ოზურგეთის საბავშვო ბაღი სოფ. ოზურგეთი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 2კმ. 36 ურეკის საბავშვო ბაღი დ. ურეკი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 25კმ. 37 შემოქმედის საბავშვო ბაღი სოფ. შემოქმედი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 5კმ. 38 შრომის №2 საბავშვო ბაღი სოფ. შრომა- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 26კმ. 39 შრომის №1 საბავშვო ბაღი სოფ. შრომა- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 23კმ. 40 ცხემლისხიდის საბავშვო ბაღი სოფ. ცხემლისხიდი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 7კმ. 41 ძიმითის საბავშვო ბაღი სოფ. ძიმითი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 14კმ. 42 ჭანიეთის საბავშვო ბაღი სოფ. ჭანიეთი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 7კმ. 43 ჯუმათის საბავშვო ბაღი სოფ. ჯუმათი- დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 12კმ. 44 წვერმაღალას საბავშვი ბაღი სოფ. წვერმაღალა - დაშორება ქ.ოზურგეთიდან 23კმ.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში შემოთავაზებულ საქონელზე მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანა, მწარმოებელი. ასევე პრეტენდენტი ვალდებულია სისტემასში ატვირთოს მწარმოებლის ISO სერთიპიკატი (ISO 22000);
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
მწარმოებლის ISO სერთიპიკატი (ISO 22000); აღნიშნული სერტიფიკატი ატვირთული უნდა იყოს სისტემაში ხარჯთაღიცხვასთან ერთად. შემოთავაზებული საქონელი უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 15 იანვრის N58 დადგენილებით დამტკიცებული „სასმელი წყლის ტექნიკური რეგლამენტით“ დადგენილ მოთხოვნებს.არსებული ნორმატიული დოკუმენტის ცვლილების ან/და ახალი ნორმატიული დოკუმენტების შემოღების შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია შესყიდვის ობიექტი და მასთან დაკავშირებული გარემოებები შეუსაბამოს შეცვლილ გარემოებებს.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემსყიდველ ორგანიზაციაში სატენდერო წინადადებაში მითითებული ტექნიკური მახასიათებლებისა და ხარისხის შესაბამისი შემოთავაზებული საქონლის ნიმუში.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ქ.ოზურგეთი 9 აპრილის ქ#6 (მეორე სართული)
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ყველაზე დაბალი წინადადების ფასის მქონე პრეტენდენტის მიერ ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად დაფიქსირებული წინადადების საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით ნაკლებია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, სატენდერო კომისია პრეტენდენტისგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარდგენას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს საექსპერტო, აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი).ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა დასაბუთებული უნდა იყოს ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის რეესტრში რეგისტრირებული პირის (აუდიტორის/აუდიტორული ფირმის) მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
გადახდა მოხდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად ,,შემსყიდველი" -ს მიერ მოთხოვნილი და ,,მომწოდებელი" -ს მიერ მოწოდებული საქონლის რაოდენობის შესაბამისად, შემსყიდველსა და მომწოდებელს შორის გაფორმებული მიღება ჩაბარების აქტის და სასაქონლო ზედნადების საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
გადახდა მოხდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად ,,შემსყიდველი" -ს მიერ მოთხოვნილი და ,,მომწოდებელი" -ს მიერ მოწოდებული საქონლის რაოდენობის შესაბამისად, შემსყიდველსა და მომწოდებელს შორის გაფორმებული მიღება ჩაბარების აქტის და სასაქონლო ზედნადების საფუძველზე - წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ანა გოგატაძე, 577601183, gogatadzeana@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი
The same thing, bought before
NAT250013153
22.07.2025
contract signed
same category · 100% title match · same buyer · similar size
ქარხნული წარმოების არაგაზირებული სასმელი წყალი - 10 ლიტრიან ბიდონებში
NAT250022755
09.12.2025
contract signed
same category · 100% title match · same buyer
ქარხნული წარმოების არაგაზირებული სასმელი წყალი - 10 ლიტრიან ბიდონებში
NAT250017013
17.09.2025
contract signed
same category · 81% title match · similar size
ქარხნული წარმოების სასმელი წყალი - 10 ლიტრიან ბიდონებში
NAT250024478
26.12.2025
contract signed
same category · 81% title match · similar size
ქარხნული წარმოების სასმელი წყალი - 10 ლიტრიან ბიდონებში
NAT250002430
06.02.2025
contract signed
same category · 81% title match
ქარხნული წარმოების სასმელი წყალი - 10 ლიტრიან ბიდონებში
Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.
Same buyer, same category — have they bought this before?
NAT260016089
04.08.2026
no result
ქარხნული წარმოების არაგაზირებული სასმელი წყალი - 10 ლიტრიან ბიდონებში
1 bidder
25,800 ₾
NAT250022755
09.12.2025
contract signed
ქარხნული წარმოების არაგაზირებული სასმელი წყალი - 10 ლიტრიან ბიდონებში
→ შპს ნინო 2017
1 bidder
56,000 ₾
NAT250013153
22.07.2025
contract signed
ქარხნული წარმოების არაგაზირებული სასმელი წყალი - 10 ლიტრიან ბიდონებში
→ შპს ნინო 2017
3 bidders
28,000 ₾
This buyer usually awards to
across all categories
| შპს ნება პლიუსი | 13× |
| შპს ნინო 2017 | 6× |
| შპს რიო | 2× |
| შპს გამა-გ | 2× |
| შპს კალა იმპორტი | 2× |