ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT220001679
NAT220001679 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

მცირემოცულობიანი შემასხურებელი აგრეგატი

სურსათის ეროვნული სააგენტო 247 tenders 2.8 avg bidders 29 failed 819 CMR deals
3% outside our line

Can we win this?

3% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 9% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Expected competition this category averages 3.1 bidders, 38% go single-bid. No decided bids of ours in that range yet.
  • Category fit 16400000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N139 fulfilled Contract PDF ↗
565,300 ₾ contract amount 565,300 ₾ (100%) actually paid 29.03.2022 – 10.08.2022
PaymentSourceYear QuarterPaid on
565,300.00 ₾ advance სახელმწიფო ბიუჯეტი 2022 Q2 04.04.2022

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT220001679
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისურსათის ეროვნული სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია16400000-შესაწამლი მანქანები სოფლის მეურნეობის ან მებაღჩეობისათვის
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება838`800.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა10 ერთეული
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი26.01.2022 18:20
წინადადებების მიღება იწყება23.02.2022 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება28.02.2022 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი8`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა8`388 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 100 დღის ვადაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (11)

NAT220001679_ოქმი №2.pdf.pdf ნატო თოთიაური 28.02.2022 17:54
NAT220001679_ოქმი №3.pdf.pdf ნატო თოთიაური 07.03.2022 14:24
NAT220001679_ოქმი №4.pdf.pdf ნატო თოთიაური 09.03.2022 16:23
NAT220001679_შპს ინტეგრა N104-2.pdf.pdf გიორგი ცინცაძე 13.03.2022 16:06
NAT220001679_DDT_Nr_2013_BO_512- AGRODEX+.pdf.pdf გიორგი ცინცაძე 13.03.2022 16:07
NAT220001679_Declaracion adquisicion cañones Tifone+.pdf.pdf გიორგი ცინცაძე 13.03.2022 16:07
NAT220001679_DDT_Nr_2021_BO_130+.pdf.pdf გიორგი ცინცაძე 13.03.2022 16:07
NAT220001679_Sdisinfesta22022316330+.pdf.pdf გიორგი ცინცაძე 13.03.2022 16:08
NAT220001679_ოქმი №5.pdf.pdf ნატო თოთიაური 15.03.2022 16:37
NAT220001679_NAPEN17572451220.pdf.pdf გიორგი ცინცაძე 16.03.2022 20:18
NAT220001679_ოქმი №6.pdf.pdf ნატო თოთიაური 18.03.2022 15:38

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს აგროვ 512,000 512,000
NAT220001679_დანართი N2-signed.pdf.pdf · NAT220001679_ფასების ცხრილი. დანართი №1-signed.pdf.pdf · NAT220001679_მინდობილობა.pdf.pdf
ინტეგრა 565,300 565,300 won
NAT220001679_ინტეგრა. ფასების ცხრილი. დანართი №1-signed.pdf.pdf · NAT220001679_ინტეგრა. ტექნიკური დავალება დანართი #2-signed.pdf.pdf · NAT220001679_Sdisinfesta22022316330-signed.pdf.pdf · NAT220001679_Declaracion adquisicion cañones Tifone-signed.pdf.pdf · NAT220001679_DDT_Nr_2021_BO_130-signed.pdf.pdf · NAT220001679_DDT_Nr_2015_BO_551-OK-signed.pdf.pdf · NAT220001679_DDT_Nr_2013_BO_512- OK-signed.pdf.pdf · NAT220001679_DDT_Nr_2011_BO_552-OK-signed.pdf.pdf
შპს გაბ სოლუშენს 838,800 648,000
NAT220001679_ტექნიკური დავალება დანართი #2.pdf.pdf · NAT220001679_თანხმობა საგარანტიო პირობებზე.pdf.pdf · NAT220001679_MIST BLOWER-ის PDF ფაილის ნახვა მწარმოებლის WEB გვერდზე.pdf.pdf · NAT220001679_გამყიდველი კომპანიის ინფორმაცია მწარმოებლის ვებ გვერდზე.pdf.pdf · NAT220001679_სავაჭრო ნიშნის რეგისტრაცია.pdf.pdf · NAT220001679_ფასების ცხრილი. დანართი №1.pdf.pdf
შპს ასპ-გრუპი 699,949 699,949
NAT220001679_ფასების ცხრილი. დანართი №1.pdf.pdf · NAT220001679_ტექნიკური დავალება დანართი #2.pdf.pdf · NAT220001679_სატენდერო დოკუმენტაცია.pdf.pdf
შპს ალბა 759,000 759,000
NAT220001679_ფასების ცხრილი. დანართი №1-signed.pdf.pdf · NAT220001679_ტექნიკური დავალება დანართი #2-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 26.01.2022 18:20 Announced
  • 23.02.2022 00:01 Bidding opens
  • 25.02.2022 19:04 First bid placed (5 bidders in total)
  • 28.02.2022 11:53 Last bid activity
  • 28.02.2022 12:00 Bidding closes
  • 28.02.2022 17:54 Buyer published: NAT220001679_ოქმი №2.pdf
  • 07.03.2022 14:24 Buyer published: NAT220001679_ოქმი №3.pdf
  • 09.03.2022 16:23 Buyer published: NAT220001679_ოქმი №4.pdf
  • 13.03.2022 16:06 Buyer published: NAT220001679_შპს ინტეგრა N104-2.pdf
  • 13.03.2022 16:07 Buyer published: NAT220001679_DDT_Nr_2013_BO_512- AGRODEX+.pdf
  • 13.03.2022 16:07 Buyer published: NAT220001679_Declaracion adquisicion cañones Tifone+.pdf
  • 13.03.2022 16:07 Buyer published: NAT220001679_DDT_Nr_2021_BO_130+.pdf
  • 13.03.2022 16:08 Buyer published: NAT220001679_Sdisinfesta22022316330+.pdf
  • 15.03.2022 16:37 Buyer published: NAT220001679_ოქმი №5.pdf
  • 16.03.2022 20:18 Buyer published: NAT220001679_NAPEN17572451220.pdf
  • 18.03.2022 15:38 Buyer published: NAT220001679_ოქმი №6.pdf
  • 29.03.2022 00:00 Contract signed: N139 — 565,300 ₾
  • 21.08.2026 15:06 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 28 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
მცირემოცულობიანი შემასხურებელი აგრეგატი
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1. შესყიდვის ობიექტი უნდა იყოს ახალი, ქარხნული, უნაკლო, არ უნდა იყოს ნამყოფი ექსპლუატაციაში; 1.2.2. ტექნიკური მონაცემები უნდა შეესაბამებოდეს დანართი N2- ში მითითებულ ზღვრულ ნორმებს; 1.2.3. საქონლის მოწოდებისას, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებამდე, უნდა მოხდეს აგრეგატების სამუშაო მდგომარეობაში მოყვანა (აწყობა ტესტირება), რისთვისაც თითოეული აგრეგატის უზრუნველყოფა საწვავითა და საცხებ-საპოხი მასალებით, წარმოადგენს მიმწოდებლის ვალდებულებას.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 100 კალენდარული დღის ვადაში
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1.საქონლის მიწოდების ადგილია: ქ. სენაკი, რუსთაველის ქუჩა N2 1.5.2. საქონელი უნდა იყოს შეფუთული და მოყვებოდეს ინსტრუმენტების ნაკრები და პასპორტი; 1.5.3. მიმწოდებელი ვალდებულია: 1.5.3.1 საქონლის დაცლა/დასაწყობება; 1.5.3.2 აგრეგატის ავტოსატრნასპორტო საშუალებებზე მონტაჟი ; 1.5.3.3 აგრეგატის სამუშაო მდგომარეობაში მოყვანა, მწარმოებელი კომპანიის წარმომადგენელი სპეციალისტის მიერ.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. საქონლის საგარანტიო პერიოდი განისაზღვრება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 2024 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით,მიუხედავად იმისა შემსყიდველი იქნება შესყიდვის ობიექტის მესაკუთრე თუ მესამე პირი. 1.7.1.2. საგარანტიო მომსახურება უნდა გავრცელდეს მთლიან მანქანა-დანადგარზე. 1.7.1.3. მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში ტექნიკის საგარანტიო მომსახურება ქარხანა-მწარმოებლის სტანდარტების შესაბამისად. 1.7.1.4. გარანტიის პერიოდში გამოვლენილი ნებისმიერი საწარმოო დეფექტის აღმოფხვრა, შეკეთება ან ახლით შეცვლა უნდა განხორციელდეს მიმწოდებლის ხარჯებით.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის მოდელთან, წარმოშობის ქვეყანასთან და მწარმოებელ კომპანიასთანთან დაკავშირებით მითითებული უნდა იყოს ფასების ცხრილში; 2.1.1.2. ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური მახასიათებლების შესახებ, პრეტენდეტმა უნდა წარმოადგინოს მის მიერ შევსებული დანართი №2-ის შესაბამისად
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ქარხანა მწარმოებლის მიერ გაცემული ოფიციალური დოკუმენტი, სადაც დეტალურად იქნება გაწერილი ტექნიკური მონაცემები (დოკუმენტის ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი) ან მითითებული იქნას მწარმოებელი ქარხნის ოფიციალური ვებ-გვერდის ზუსტი ელექტრონული მისამართი (ლინკი) სადაც შესაძლებელი იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური სპეციფიკაციების გადამოწმება. 2.7.1.2. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული პროდუქციის ევროკავშირის ქვეყნების, დიდი ბრიტანეთის ან ამერიკის შეერთებული შტატების ბაზარზე რეალიზაციის დამადასტურებული დოკუმენტი (ხელშეკრულება/მიღება-ჩაბარების აქტი ან სხვა) და მიმღების მიერ გაცემული სარეკომენდაციო წერილი აგრეგატის წარმატებით გამოყენების შესახებ.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულებასთან მიმართებაში, საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში, ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადასტურების მიზნით, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი უფლებამოსილების მქონე დამოუკიდებელი ექსპერტის/აუდიტორის დასკვნა, რომელიც დაადასტურებს, რომ შემოთავაზებულ ფასად, პრეტენდენტს სრულად და შეუფერხებლად შეუძლია ტენდერით გათვალისწინებული ვალდებულებებისა და მოთხოვნების შესრულება.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
5.1.2 იურიდიული პირისთვის
იურიდიული პირისათვის-ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიულ პირთა რეესტრიდან, რომელიც ადასტურებს რომ პრეტენდენტის ქონებაზე არ არის რეგისტრირებული ყადაღა/აკრძალვა, საგადასახადო გირავნობა/იპოთეკა და პრეტენდენტი არ არის რეგისტრირებული მოვალეთა რეესტრში ;
5.1.3 ინდივიდუალური მეწარმისთვის
ინდივიდუალური მეწარმისათვის - ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიულ პირთა რეესტრიდან, რომელიც ადასტურებს რომ პრეტენდენტის ქონებაზე არ არის რეგისტრირებული ყადაღა/აკრძალვა, საგადასახადო გირავნობა/იპოთეკა და პრეტენდენტი არ არის რეგისტრირებული მოვალეთა რეესტრში
5.1.4 ფიზიკური პირისთვის
ფიზიკური პირისათვის – ცნობა ნასამართლობის შესახებ შესაბამისად უფლებამოსილი ორგანოდან, რომლითაც დასტურდება, რომ პირი არ არის ნასამართლევი საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის XXVI (დანაშაული სამეწარმეო ან სხვა ეკონომიკური საქმიანობის წინააღმდეგ) და XXXIX (სამოხელეო დანაშაული) თავებით გათვალისწინებული ქმედებისათვის;
5.1.5 ამხანაგობისთვის
ამხანაგობისათვის – ამონაწერი მეწარმეთა და არასამეწარმეო (არაკომერციული) იურიდიულ პირთა რეესტრიდან, რომელიც ადასტურებს რომ პრეტენდენტის ქონებაზე არ არის რეგისტრირებული ყადაღა/აკრძალვა, საგადასახადო გირავნობა/იპოთეკა და პრეტენდენტი არ არის რეგისტრირებული მოვალეთა რეესტრში;
5.1.6 არარეზიდენტი პირისთვის
არარეზიდენტმა პირმა უნდა წარმოადგინოს სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტით მოთხოვნებით გათვალისწინებული ინფორმაციის ექვივალენტური მონაცემები, რომლებიც სათანადო წესით იქნება ნათარგმნი, დამოწმებული ან ლეგალიზებული.
5.1.7 წარმომადგენლობისთვის/ფილიალისთვის
წარმომადგენლობამ /ფილიალმა, უნდა წარმოადგინოს სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტით მოთხოვნებით გათვალისწინებული ინფორმაციის ექვივალენტური მონაცემები, რომლებიც სათანადო წესით იქნება დამოწმებული ან ლეგალიზებული
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
წარმოდგენილი გარანტიის მოქმედების ვადა, სულმ ცირე 30 დღით უნდა აღემატებოდეს გამარჯვებულ პრეტენდენტთან გაფომრებული ხელშეკრულების მოქმედების ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
6.4.1. შემყიდველს უნდა წერედგინოს საქართველოში რეგისტრიებული და შესაბამისი უფლებამოსილების მქონე საფინანსო დაწესებულების საბანკო გარანტია. 6.4.2. უცხოური ბანკიდან ან/და სადაზღვევო კომპანიიდან გარანტიის წარმოდგენის შემთხვევაში მასთან ერთად მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ზემოაღნიშნული გარანტიის საფუძველზე საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის'' მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან გაცემული „კონტრგარანტია“ (ლარში). საბანკო გარანტია და მასთან დაკავშირებული დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე (დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი)
7.1.1 წინასწარ გადასახდელი თანხის ოდენობა და პირობები
7.1.1.1. შესყიდვა ითვალისწინებს წინასწარ საავანსო ანგარიშსწორებას სახელშეკრულებო ღირებულების 100% ფარგლებში. 7.1.1.2.საავანსო ანგარიშწორების მოთხოვნის შემთხვევაში, მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს წინასწარ მოთხოვნილი საავანსო თანხის ოდენობის საბანკო დაწესებულების საბანკო გარანტია, რომლის მოქმედების ვადა ერთი თვით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას.; 7.1.1.3. საავანსო საბანკო გარანტია გაცემული უნდა იყოს საქართველოში სათანადოდ რეგისტრირებული და შესაბამისი უფლებამოსილენოს მქონე საბანკო დაწესებულების მიერ; 7.1.1.4. უცხოური ბანკიდან საავანსო საბანკო გარანტიის წარმოდგენის შემთხვევაში მასთან ერთად მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ზემოაღნიშნული გარანტიის საფუძველზე საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან გაცემული „კონტრგარანტია“ (ლარში). საბანკო გარანტია და მასთან დაკავშირებული დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე (დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი)
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. მიწოდებულ საქონელზე, მხარეეებს შორის ფორმდება შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტი ფაქტიურად მიწოდებული საქონლის ღირებულების ასახვით; 7.2.2. ანგარიშსწორება მიმწოდებელთან განხორციელდება მხარეთა მიერ, შესაბამისი მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში 7.2.3. ანგარიშწორება განხორციელდება ეროვნულ ვალუტაში - ლარში 7.2.4. თანხის ავანსად მიღების შემთვევაში, ანგაროშწორება მიმწოდებელთან მოხდება სრული გამოქვითვის პრინციპით (ავანსად მიღებული თანხა გამოიქვითება პირველივე მიღება-ჩაბარების აქტის მიხედვით, შესმყიდველის მიერ გადასახდელი თანხიდან). 7.2.5. ანგარიშწორების ფრომა იქნება უნაღდო ანგარიშსწორება, თანხა ჩაირიცხება მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულებაში მითითებულ საბანკო რეკვიზიტებზე
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღე. 7.3.2. საავანსო ანგარიშწორების მოთხოვნის შემთხვევაში საბანკო გარანტიის წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თორნიკე ბანცაძე, 591509291, tornike.bantsadze@nfa.gov.ge ნატო თოთიაური, 591503827, Nato.Totiauri@nfa.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სატენდერო წინადადების ფასში პრეტენდენტმა უნდა გაითვალისწინოს, ტექნიკური დავალების შესაბამისად, შემსყიდველისათვის საქონლის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯი (მათ შორის ტრანსპორტირება და დაცლა/დასაწყობება, ასევე აგრეგატის ტესტირებისათვის საჭირო საწვავი და საცხებ საპოხი მასალების ღირებულება) და ყველა შესაბამისი გადასახადი; 10.1.2. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი; 10.1.3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, პრეტენდენტის მიერ ატვირთული დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, საქართველოს კანონის - „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“- შესაბამისად;
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT240017777 03.09.2024 contract signed same category · same buyer · similar size

ერთეული თერმული ნისლით დამუშავების (შესაწამლი) მანქანა-დანადგარი

სურსათის ეროვნული სააგენტო 16400000შესაწამლი მანქანები სოფლის მეურნეობის ან მებაღჩეობისათვის → ჯი-თი გრუპ 1 bidder 1,485,000 ₾
NAT240024814 11.12.2024 contract signed same category · same buyer

ერთეული თერმული ნისლით დამუშავების (შესაწამლი) მანქანა-დანადგარი

სურსათის ეროვნული სააგენტო 16400000შესაწამლი მანქანები სოფლის მეურნეობის ან მებაღჩეობისათვის → ჯი-თი გრუპ 1 bidder 1,514,564 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

"მეგავეტი"
შპს გაბ სოლუშენს
შპს გლობალტესტი
შპს Made To Make
"ეტალონი-2007"