ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT220003273
NAT220003273 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

საგამოცდო ლაბორატორიისთვის სხვადასხვა სახის ინერტული მასალების გამოსაცდელი დანადგარი

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 54% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 43400000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N08 მიმდინარე ხელშეკრულება - საგარანტიო პერიოდი Contract PDF ↗
42,952 ₾ contract amount 42,952 ₾ (100%) actually paid 15.03.2022 – 31.07.2022
PaymentSourceYear QuarterPaid on
42,952.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2022 Q2 20.06.2022

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT220003273
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველია(ა)იპ ,,თბილისის მუნიციპალური ლაბორატორია''
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია43400000-მინერალების დასამუშავებელი და სამსხმელო ფორმების მოდელირების მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება43`660.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი16.02.2022 17:08
წინადადებების მიღება იწყება22.02.2022 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება24.02.2022 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი437.00 GEL
გარანტიის ოდენობა437 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (8)

NAT220003273_ოქმი N2, ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf მიხეილი გიგაური 25.02.2022 16:58
NAT220003273_ოქმი N3, ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf მიხეილი გიგაური 28.02.2022 17:29
NAT220003273_განახლებული ფასები ცხრილი-signed.pdf.pdf ბორისი გასპარიანი 04.03.2022 16:24
NAT220003273_საგარანტიო ვადა - დანართი N2-signed.pdf.pdf ბორისი გასპარიანი 04.03.2022 16:25
NAT220003273_ტექნიკური - დანართი N3-signed.pdf (04/03/2022 07:03) ბორისი გასპარიანი 04.03.2022 16:25
NAT220003273_ტექნიკური - დანართი N3-signed.pdf.pdf ბორისი გასპარიანი 04.03.2022 19:22
NAT220003273_ოქმი N4, ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf მიხეილი გიგაური 09.03.2022 16:09

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ექსდი ჯგუფი 41,700 41,700
NAT220003273_დანართი 1.pdf.pdf · NAT220003273_დანართი 2.pdf.pdf · NAT220003273_დანართი 3.pdf.pdf
პროფიმპექსი 42,952 42,952 won
NAT220003273_დანართი! - ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT220003273_ტექნიკური - დანართი N3-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 16.02.2022 17:08 Announced
  • 22.02.2022 00:09 Bidding opens
  • 24.02.2022 10:57 First bid placed (2 bidders in total)
  • 24.02.2022 11:54 Last bid activity
  • 24.02.2022 12:00 Bidding closes
  • 25.02.2022 16:58 Buyer published: NAT220003273_ოქმი N2, ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 28.02.2022 17:29 Buyer published: NAT220003273_ოქმი N3, ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 04.03.2022 16:24 Buyer published: NAT220003273_განახლებული ფასები ცხრილი-signed.pdf
  • 04.03.2022 16:25 Buyer published: NAT220003273_საგარანტიო ვადა - დანართი N2-signed.pdf
  • 04.03.2022 16:25 Buyer published: NAT220003273_ტექნიკური - დანართი N3-signed.pdf (04/03/2022 07:03)
  • 04.03.2022 16:27 Buyer published: NAT220003273_დაზუსტებული ტექნიკური მონაცემები.PDF
  • 04.03.2022 19:22 Buyer published: NAT220003273_ტექნიკური - დანართი N3-signed.pdf
  • 09.03.2022 16:09 Buyer published: NAT220003273_ოქმი N4, ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 15.03.2022 00:00 Contract signed: N08 — 42,952 ₾
  • 21.08.2026 15:39 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
საგამოცდო ლაბორატორიისთვის სხვადასხვა სახის ინერტული მასალების გამოსაცდელი დანადგარი
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის ტექ. მონაცემები წარმოდგენილია მიმაგრებული ფაილის სახით. იხ. ,,ტექნიკური - დანართი N3''. შესყიდვის ობიექტი უნდა იყოს ახალი, ქარხნულ მდგომარეობაში და არ უნდა იყოს ექსპლუატაციაში ნამყოფი.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღე
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის ტრანსპორტირება, მიწოდება/დასაწყობება/გამართვა/ინსტალაცია/საცდელი ტესტირება უნდა განხორციელდეს საგამოცდო ლაბორატორიაში. მის: ქ. თბილისი, მრევლიშვილის ქ. N19 - საგამოცდო ლაბორატორიის შენობა
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. შესყიდვის ობიექტზე უნდა ვრცელდებოდეს არანაკლებ 1 (ერთი) წლიანი საგარანტიო ვადა. 1.7.1.2. საგარანტიო პერიოდში შესყიდვის ობიექტის მწყობრიდან გამოსვლის შემთხვევაში შემსყიდველის შეტყობინების სახით აცნობებს ამის შესახებ მიმწოდებელს, რის შემდეგაც მიმწოდებლის მხრიდან წუნდებული ნაწილის შეცვლა/შეკეთება უნდა განხორციელდეს არაუგვიანეს 15 დღის განმავლობაში; თუ ამ ხნის მანძილზე არ ხერხდება დანადგარის/ნაწილის შეკეთება, მიმწოდებელი ვალდებულია არაუგვიანეს 30 კალენდარული დღის განმავლობაში არსებული დანადგარი/ნაწილი ჩაანაცვლოს ახლით - სრულიად უსასყიდლოდ.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 ფასების ცხრილში მითითებული უნდა იქნას შესაბამის გრაფაში მწარმოებელი კომპანიის, მწარმოებელი ქვეყნის და მარკისა ან მოდელის დასახელება. ფასების ცხრილის (დანართი N1) წარმოუდგენლობა, ან მასში შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებელი კომპანიის, მარკის ან მოდელის მიუთითებლობა, ასევე განუფასებლად წარმოდგენილი ფასების ცხრილი, დაზუსტებას არ ექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1 შესყიდვის ობიექტი უნდა შეესაბამებოდეს და აკმაყოფილებდეს EN/ISO 3310-1; 3310-2 სტანდარტებს, რაზეც წარმოდგენილ უნდა იქნას დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი. უცხოენოვანი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის შემთხვევაში უნდა დაერთოს ქართულ ენაზე ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული დოკუმენტაცია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტმა ელ. სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს: 2.9.1 სატენდერო დოკუმენტაციის კითხვარის 1.3 პუნქტის – ფასების ცხრილი, დანართი N1–ის შესაბამისად, მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებელი ფირმისა და მარკა ან მოდელის მითითებით. 2.9.2 ინფორმაცია საგარანტიო ვადების შესახებ - დანართი N2 -სატენდერო დოკუმენტაციის კითხვარის 1.7.1 პუნქტის შესაბამისად; 2.9.3 შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის მწარმოებლის (ქარხნის) მიერ გაცემული ოფიციალური დოკუმენტი ან წარმოდგენილი უნდა იქნას მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის მისამართი შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის ქარხნული ტექნიკურ-მატერიალური მახასიათებლების შესახებ, საიდანაც უნდა დასტურდებოდეს სატენდერო დოკუმენტაციის კითხვარის 1.2 პუნქტში წარმოდგენილ ტექნიკურ მოთხოვნებთან (დანართი N3) შესაბამისობა. დოკუმენტი (ასეთის წარმოდგენის შემთხევაში) ხელმოწერილი უნდა იყოს შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი კომპანიის უფლებამოსილი პირის მიერ - უცხოენოვანი დოკუმენტის შემთხვევაში ქართულ ენაზე ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული; 2.9.4 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით მოთხოვნილი სტანდარტებთან შესაბამისობის დოკუმენტ(ებ)ი - უცხოენოვანი დოკუმენტის შემთხვევაში ქართულ ენაზე ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული - კითხვარის 2.7.1.1 პუნქტის შესაბამისად.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან მოითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტი ვალდებული იქნება წარმოადგინოს სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს მიერ გაცემული ექსპერტის შესაბამისი დასკვნა, ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/ აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნა (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი), რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება მიწოდებულ საქონელზე მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება–ჩაბარების აქტისა და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის წარმოდგენის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შედეგად მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება–ჩაბარების აქტის და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მიხეილი გიგაური, 577953310, m.gigauri@tmlaboratory.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები 10.1.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით/ხელმოწერით უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). 10.1.2 სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ხარჯის და გადასახადის გათვალისწინებით. 10.1.3 პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.4 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხო ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს სანოტარო წესით დამოწმებული ქართული თარგმანი. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.5 იმ შემთხვევაში თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი. ამასთან, ტექნიკურ დავალებაში მოცემული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტი. შენიშვნა: - სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი - დანართი N1 ამავე კითხვარის 2.1.1.1 პუნქტის გათვალისწინებით. - პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ., ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.). დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: • ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით; • გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

SPA240000712 27.05.2024 contract signed same category · similar size

1. ფილტრის დრენაჟის და ტურბულიზატორის საჩამომსხმელო ყალიბი 2. ფილტრის დრენაჟის, მომჭერი…

საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი 43400000მინერალების დასამუშავებელი და სამსხმელო ფორმების მოდელირების მოწყობილობები → ქომუნალ ტექნოლოჯი 1 bidder 43,000 ₾
NAT260004013 27.02.2026 no result same category · similar size

"ბეტონის ყინვამედეგობის გამოსაცდელი მაცივარი ,,სატესტირებო კლიმატური კამერა", ბეტონის ს…

NAT260005475 18.03.2026 contract signed same category · similar size

"ბეტონის ყინვამედეგობის გამოსაცდელი მაცივარი ,,სატესტირებო კლიმატური კამერა", ბეტონის ს…

საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი 43400000მინერალების დასამუშავებელი და სამსხმელო ფორმების მოდელირების მოწყობილობები → შპს ბეტექსი 1 bidder 35,163 ₾
NAT210014001 28.07.2021 contract signed same category · similar size

სამაგიდე ლაბორატორიული პლანეტარული წისქვილი საშუალო და მაღალი სიმკვრივის ნივთიერების სწ…

სსიპ ფერდინანდ თავაძის მეტალურგიისა დ… 43400000მინერალების დასამუშავებელი და სამსხმელო ფორმების მოდელირების მოწყობილობები → მაი მობაილ 3 bidders 73,000 ₾
SPA220001965 09.08.2022 contract signed same category

სამაგიდე ლაბორატორიული პლანეტარული წისქვილი საშუალო და ძალიან მაღალი სიმკვრივის ნივთიერ…

საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი 43400000მინერალების დასამუშავებელი და სამსხმელო ფორმების მოდელირების მოწყობილობები → მაი მობაილ 1 bidder 84,750 ₾
SPA230001955 26.09.2023 contract signed same category

მინერალების დასამუშავებელი მოწყობილობების შესყიდვა

საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი 43400000მინერალების დასამუშავებელი და სამსხმელო ფორმების მოდელირების მოწყობილობები → პროფიმპექსი 1 bidder 24,500 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

პროფიმპექსი
შპს გლობალტექნიქსი
შპს კია საქართველო
ჰიუნდაი ავტო საქართველო
შპს სონოიო