ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT230019486
NAT230019486 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ქ. თბილისის, ბათუმისა და ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტების ტერიტორიაზე მდებარე შპს „საქაერონავიგაციის“ საჰაერო მოძრაობის მართვის შენობების ტემპერატურისა და ფარდობითი ტენიანობის მონიტორინგის სისტემის (თანმდევი მომსახურებით) შესყიდვა

შპს საქაერონავიგაცია 113 tenders 1.5 avg bidders 18 failed 177 CMR deals
7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 52% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 38800000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract Nმომს fulfilled Contract PDF ↗
61,847 ₾ contract amount 61,847 ₾ (100%) actually paid 17.10.2023 – 31.01.2024
PaymentSourceYear QuarterPaid on
10,189.30 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2023 Q4 15.12.2023
10,189.30 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2023 Q4 15.12.2023
32,695.44 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2023 Q4 21.12.2023
8,773.30 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2023 Q4 21.12.2023

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT230019486
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს საქაერონავიგაცია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია38800000-საწარმოო პროცესებისა და დისტანციური მართვის მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება52`863.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. ტექნიკური დავალება
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი26.09.2023 15:29
წინადადებების მიღება იწყება07.10.2023 00:02
წინადადებების მიღება მთავრდება09.10.2023 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი450.00 GEL
გარანტიის ოდენობა529 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა2023 წლის 20 დეკემბრამდე.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

NAT230019486_ოქმი #2.docx1.pdf.pdf მაია ივანიშვილი 11.10.2023 16:33
NAT230019486_ინტერესთა კონფლიქტი.docx.pdf.pdf მაია ივანიშვილი 11.10.2023 16:35

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
აი-ეს-ეი სერვისი 52,413 52,413 won
NAT230019486_ფასების ცხრილი_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT230019486_შეთავაზება_შეთავაზება-signed.pdf.pdf · NAT230019486_მიწოდების ვადა_მიწოდების ვადა-signed.pdf.pdf · NAT230019486_გარანტია_გარანტია-signed.pdf.pdf · NAT230019486_MAF დოკუმენტი_MAF dokuments.pdf.pdf · NAT230019486_აპარატურის ტექნიკური მახასიათებლელბი_aranet საბაზო სადგური.PDF.pdf · NAT230019486_აპარატურის ტექნიკური მახასიათებლელბი_aranet- სენსორი.PDF.pdf · NAT230019486_აპარატურის ტექნიკური მახასიათებლელბი_Aranet_PRO_and_PRO_plus_base_station_UserGuide.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 26.09.2023 15:29 Announced
  • 07.10.2023 00:02 Bidding opens
  • 08.10.2023 16:25 First bid placed (1 bidders in total)
  • 08.10.2023 16:25 Last bid activity
  • 09.10.2023 12:00 Bidding closes
  • 11.10.2023 16:33 Buyer published: NAT230019486_ოქმი #2.docx1.pdf
  • 11.10.2023 16:35 Buyer published: NAT230019486_ინტერესთა კონფლიქტი.docx.pdf
  • 16.10.2023 17:12 Buyer published: NAT230019486_ფასების ცხრილი_ფასების ცხრილი.PDF
  • 17.10.2023 00:00 Contract signed: Nმომს — 61,847 ₾
  • 21.08.2026 15:32 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ქ. თბილისის, ბათუმისა და ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტების ტერიტორიაზე მდებარე შპს „საქაერონავიგაციის“ საჰაერო მოძრაობის მართვის შენობების ტემპერატურისა და ფარდობითი ტენიანობის მონიტორინგის სისტემის (თანმდევი მომსახურებით) შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ტექნიკური დავალება შესყიდვის ობიექტი: ქ. თბილისის, ბათუმის და ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტების ტერიტორიაზე მდებარე შპს „საქაერონავიგაციის“ საჰაერო მოძრაობის მართვის შენობების ტემპერატურისა და ფარდობითი ტენიანობის მონიტორინგის სისტემის შესყიდვა თანმდევი მონტაჟით. შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა: • 4 ცალი საბაზო სადგური, უკაბელო დეტექტორების მიერთების შესაძლებლობით. სადგურს უნდა გააჩნდეს შესაბამისი SMS და e-mail-ის გაგზავნის ფუნქცია. ასევე ადგილობრივად უნდა გამოსცემდეს ხმოვან სიგნალს (სირენა) იხ. ნახაზი. • ტემპერატურისა და ფარდობითი ტენიანობის კომბინირებული სენსორი: 1 სადგური - 76 ცალი (თბილისის სმმ შენობა) იხ. ნახაზი; 2 სადგური - 6 ცალი (თბილისის სმმ კოშკურა) იხ. ნახაზი; 3 სადგური - 6 ცალი (ქუთაისის სმმ კოშკურა) იხ. ნახაზი; 4 სადგური - 6 ცალი (ბათუმის სმმ კოშკურა) იხ. ნახაზი. ტექნიკური სპეციფიკაციები: მიმწოდებლის მიერ მოსაწოდებელი მოწყობილობები უნდა იყოს არანაკლებ განსაზღვრული ტექნიკური პარამეტრების მქონე: 1) საბაზო სადგური: 1. ჩაშენებული ვებ-სერვერი (Data storage და gateway); 2. მომუშავე ევროპულ EU868 სიხშირის დიაპაზონში 3. ინტერფეისი საშუალებას უნდა იძლეოდეს, გაანალიზოს და შეადაროს მონაცემები რეალურ დროში, დააყენოს ზღვრები სიგნალის გადასაცემად, ასევე შესაძლებელი უნდა იყოს ანგარიშის ექსპორტი. პროგრამული უზრუნველყოფა უნდა ინსტალირდებოდეს პერსონალურ კომპიუტერზე, სმარტფონზე, ტაბლეტზე ან ლეპტოპზე. სიგნალის გადაცემა უნდა მოხდეს SMS-ის და e-mail-ის გაგზავნით. 4. სისტემას უნდა გააჩნდეს მორიგის სამუშაო ადგილზე ხმოვანი სიგნალის გადაცემის საშუალება 5. საბაზო სადგური უნდა იყოს დაინსტალირებული პროგრამული უზრუნველყოფით და საჭირო უვადო ლიცენზიით. 6. მოწყობილობას უნდა ჰქონდეს: • მიმღების მგრძნობელობა: -127 dBm • სენსორის მონაცემთა ინდიკატორი; • Wi-Fi კავშირის ინდიკატორი; • LAN კავშირის ინდიკატორი; • კვება : PoE 802.3af • პორტი: 1x Ethernet პორტი • SIM ბარათის სლოტი • კავშირი: Ethernet, Wi-Fi 2.4 GHz, 4G LTE • დაცვის კლასი: IP67 • საოპერაციო ტემპერატურის დიაპაზონი: 0 °C -დან + 40 °C -მდე • მიერთების შესაძლებლობა: 100 სენსორამდე • მონაცემთა შესანახი ადგილობრივი სივრცე: 100 სენსორისთვის მინიმუმ 5 წლიანი გაზომვების მონაცემები; • მონაცემთა დაცვის მეთოდები : XXTEA, HTTPS, პაროლით დაცული მომხმარებლის ანგარიშები • მომხმარებლის ინტერფეისის ენა: ინგლისური • სერტიფიცირება: CE შენიშვნა: საბაზო სადგური უნდა იყოს თავსებადი პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებულ ტემპერატურისა და ფარდობითი ტენიანობის კომბინირებულ სენსორებთან. 2) ტემპერატურისა და ფარდობითი ტენიანობის კომბინირებული სენსორი • უკაბელო, მომუშავე ევროპულ EU868 სიხშირის დიაპაზონში; • საოპერაციო მანძილი: არანაკლებ 3 კმ.; • მონაცემთა დაცვა: დაშიფვრა; • ტემპერატურის დიაპაზონი: - 30 °C -დან + 45 °C -მდე; • ფარდობითი ტენიანობის დიაპაზონი: 0 დან 100 % -მდე ; • სიზუსტე: ± 0.3 °C ± 2 % ; • მონაცემთა გადაცემის ინტერვალი: 1 წუთიდან 5 წუთამდე; • გადამცემის სიმძლავრე: 14 dBm ; • დაცვის კლასი: IP42 ; • კვება: 2 AAA Lithium batteries (Li/FeS2) • ბატარეის მუშაობის ხანგრძლივობა: არანაკლებ 5 წელი ; • სერტიფიცირება: CE შენიშვნა : მომსახურებაში უნდა შედიოდეს ადგილობრივი ტექნიკური პერსონალის (თბილისში 6 თანამშრომელი, ქუთაისში- 5, ბათუმში - 3) ტრენინგი (ხანგრძლივობა არანაკლებ 5 საათი).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ვადა: 2023 წლის 20 დეკემბრამდე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიწოდების ადგილი: ქ. თბილისის, ქუთაისისა და ბათუმის საერთაშორისო აეროპორტების ტერიტორიაზე მდებარე შპს „საქაერონავიგაციის“ საჰაერო მოძრაობის მართვის შენობები.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
მიწოდებულ საქონელზე და თანმდევ მომსახურებაზე უნდა გავრცელდეს გარანტია არანაკლებ 2 წლის ვადით. საგარანტიო ვადა აითვლება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან. საგარანტიო ვადაში მიმწოდებელი ვალდებულია დაზიანებული საქონელი (რაც არ არის გამოწვეული შემსყიდველის ბრალეულობით) შეაკეთოს ან შეცვალოს ახლით მოთხოვნიდან 2 თვის ვადაში საკუთარი ხარჯით. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის საგარანტიო ვადების შესახებ.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
შემოთავაზებული საბაზო სადგურისა და სენსორების დასახელების, მწარმოებელი კომპანიის, წარმოშობის ქვეყნის, მოდელის თაობაზე ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს შევსებული „ფასების ცხრილის“ სახით.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნეს მწარმოებელი კომპანიის ოფიციალური ინგლისურენოვანი კატალოგი, ან მწარმოებელი კომპანიის ინგლისურენოვანი ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმული, რომელშიც მოცემული იქნება შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური აღწერილობა შემსყიდველის ტექნიკურ მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
სატენდერო წინადადებას ხელს უნდა აწერდეს (კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან შტამპით) პრეტენდენტის ხელმძღვანელი ან მის მიერ უფლებამოსილი პირი (ამ შემთხვევაში სისტემაში ატვირთული უნდა იქნეს უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი). სატენდერო წინადადების ფასი უნდა იყოს საბოლოო და მოიცავდეს მიმწოდებლის ყველა ხარჯს დაკავშირებულს ვალდებულებების სრულ შესრულებასთან და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ ყველა გადასახადს (გარდა დღგ). თუ პრეტენდენტი დღგ-ს გადამხდელია, კანონმდებლობით დადგენილი წესით დღგ გათვალისწინებული იქნება ხელშეკრულებაში. დასაშვებია ტექნიკური დოკუმენტაციის ინგლისურ ენაზე წარმოდგენა. ასეთ შემთხვევაში მას უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. თარგმანში აღმოჩენილი უზუსტობების შემთხვევაში, უპირატესობა მიენიჭება ინგლისურენოვან ვერსიას.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ, სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან მოითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა უნდა დასაბუთდეს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით პრეტენდენტის მიერ გაფორმებული საქონლის ნასყიდობის ხელშეკრულებით ან/და ანგარიშფაქტურით (ინვოისით), ან/და კომერციული წინადადებით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება საქონლის (თანმდევი მომსახურების) მიწოდების შემდგომ, შემსყიდველისათვის სასაქონლო ზედნადების, საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის წარდგენისა და მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
10 კალენდარული დღე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მაია ივანიშვილი, 599324370, m.ivanishvili@airnav.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT200017650 19.11.2020 contract signed same category · similar size

უპილოტო საფრენი აპარატების (კოპტერი) და მისი სათადაგო ნაწილების სახელმწიფო შესყიდვა

საზოგადოებრივი მაუწყებელი 38800000საწარმოო პროცესებისა და დისტანციური მართვის მოწყობილობები → შპს კოპტერ ტექ 1 bidder 49,182 ₾
NAT180014673 12.09.2018 contract signed same category

სსიპ "იუსტიცის სახლის" ფილიალებში არსებული ტელევიზორების დისტანციურად მართვადი ერთიანი …

NAT240024758 10.12.2024 contract signed same category

სასცენო განათების დისტანციური მართვის (პულტი) აპარატურის შესყიდვა თანმდევი მომსახურებით

ბათუმის სახელმწიფო მუსიკალური ცენტრი 38800000საწარმოო პროცესებისა და დისტანციური მართვის მოწყობილობები → შპს ინოვატორი 1 bidder 149,600 ₾
NAT190012970 02.07.2019 contract signed same category · similar size

უპილოტო საფრენი აპარატების (კოპტერი) და მისი სათადაგო ნაწილების სახელმწიფო შესყიდვა

საზოგადოებრივი მაუწყებელი 38800000საწარმოო პროცესებისა და დისტანციური მართვის მოწყობილობები → შპს მკს 2 bidders 32,598 ₾
SPA180006075 06.07.2018 contract signed same category · similar size

უპილოტო საფრენი აპარატის (კოპტერი) და მისი სათადაგო ნაწილების სახელმწიფო შესყიდვა

საზოგადოებრივი მაუწყებელი 38800000საწარმოო პროცესებისა და დისტანციური მართვის მოწყობილობები → შპს მკს 2 bidders 30,190 ₾
SPA240001655 28.11.2024 contract signed same category · similar size

შშმ პირების კიბეზე გადასაადგილებელი მოწყობილობების საწარმოო ხაზის შექმნა და საცდელი ნიმ…

საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი 38800000საწარმოო პროცესებისა და დისტანციური მართვის მოწყობილობები → შპს საინჟინრო ჯგუფი 11 1 bidder 32,600 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

"Bureau Veritas Certification Ukraine…
სს სადაზღვევო კომპანია უნისონი
მანტა სისტემსი
აი-ეს-ეი სერვისი
ბრიტანეთის საბჭო საქართველოში