ტსTenderscope
My categories only 15 + 3 orgs
Hiding everything outside your 15 watched categories and 3 followed organisations. Include everything else
HomeTenders › NAT250003480
NAT250003480 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება-საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ დასავლეთ საქართველოს ტერიტორიაზე არსებული სახანძრო-სამაშველო შენობების მცირე სარემონტო სამუშაოების შესყიდვა

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 18% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N227 fulfilled 4 amendments Contract PDF ↗
418,099 ₾ contract amount 418,099 ₾ (100%) actually paid 02.04.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
77,250.47 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 13.05.2025
35,690.18 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 27.05.2025
123,471.24 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q2 06.06.2025
86,739.08 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 22.07.2025
94,948.03 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q3 06.08.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250003480
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება-საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45200000-მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება475`112.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი19.02.2025 16:06
წინადადებების მიღება იწყება07.03.2025 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება12.03.2025 14:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი4`500.00 GEL
გარანტიის ოდენობა4`751 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (10)

NAT250003480_ოქმი N2.pdf.pdf ანა ყიფიანი 18.03.2025 16:00
NAT250003480_მიღებაჩაბარებაsigned_2-SIGNED.pdf.pdf რუბენ ლუტიძე 20.03.2025 12:49
NAT250003480_მოცულობები 2-signed.pdf.pdf რუბენ ლუტიძე 20.03.2025 12:49
NAT250003480_საგარანტიო ვადები-signed.pdf.pdf რუბენ ლუტიძე 20.03.2025 12:49
NAT250003480_ოქმი N3.pdf.pdf ანა ყიფიანი 26.03.2025 17:18
NAT250003480_FG.24 000155.2.pdf (01/04/2025 04:04) რუბენ ლუტიძე 01.04.2025 16:27
NAT250003480_FG25 000082.pdf.pdf რუბენ ლუტიძე 01.04.2025 16:57

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
რუბენ ლუტიძე 380,090 380,090 won
NAT250003480_ხარჯთაღრიცხვა- დას. საქ სა,უშაო.xlsx.xlsx
ელდარი ჯოჯუა 418,808 418,808
NAT250003480_გამოცდილება - ელდარ ჯოჯუა - 03.02.2025-signed.pdf.pdf · NAT250003480_ხარჯთაღრიცხვა- დას. საქ.xlsx.xlsx
შპს ბესტჰაუსი 2024 435,000 435,000
NAT250003480_ხარჯთაღრიცხვა- დას. საქ.xlsx.xlsx · NAT250003480_ხარჯთაღრიცხვა- დას. საქ.pdf.pdf
შპს ტესს ჯგუფი 449,176 449,176
NAT250003480_ხარჯთაღრიცხვა- დას. საქ (4) (1).xlsx.xlsx · NAT250003480_მინდობილობა.pdf.pdf · NAT250003480_დანართი 3-signed.pdf.pdf · NAT250003480_დანართი 3.xlsx.xlsx · NAT250003480_ხარჯთაღრიცხვა- დას. საქ (4) (1) (1)-signed.pdf.pdf · NAT250003480_ანფარიშ ფაქტურები.pdf.pdf · NAT250003480_ხელშეკრულებები და მიღება ჩაბარებები.pdf.pdf · NAT250003480_ფორმა 2 ფოლკლ სახლი-signed-signed.pdf.pdf · NAT250003480_ფორმა N2 სკოლა.pdf.pdf · NAT250003480_ონი (გლოლა) ფორმა N 2-signed-signed.pdf.pdf · NAT250003480_ფორმა N2 ყოფილი სადგური.pdf.pdf
შპს მათე 2014 449,999 449,999
NAT250003480_sagangebo b-signed.pdf.pdf · NAT250003480_sagangebo b.xlsx.xlsx · NAT250003480_გარანტია მათე 2014-signed.pdf.pdf · NAT250003480_შ.პ.ს. მათე 2014 გამოცდილების შესახებ.pdf.pdf · NAT250003480_240010559 საჩხერე 88978,94.pdf.pdf · NAT250003480_240000223 გურჯ სპორტკ 40288,98.pdf.pdf · NAT250003480_230017782 ახმეტა 43494,57.pdf.pdf · NAT250003480_240021728 ლაგოდეხი 30849.pdf.pdf · NAT250003480_23009765 GURJ 107998.41.pdf.pdf
იმედი XXI 475,112 475,112
NAT250003480_ხარჯთაღრიცხვა.xlsx.xlsx · NAT250003480_ხარჯთაღრიცხვა=.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 19.02.2025 16:06 Announced
  • 07.03.2025 00:09 Bidding opens
  • 07.03.2025 19:15 First bid placed (6 bidders in total)
  • 12.03.2025 13:37 Last bid activity
  • 12.03.2025 14:30 Bidding closes
  • 18.03.2025 16:00 Buyer published: NAT250003480_ოქმი N2.pdf
  • 20.03.2025 12:49 Buyer published: NAT250003480_NAT230015165_ადმინისტრაციული-signed.pdf
  • 20.03.2025 12:49 Buyer published: NAT250003480_მიღებაჩაბარებაsigned_2-SIGNED.pdf
  • 20.03.2025 12:49 Buyer published: NAT250003480_მოცულობები 2-signed.pdf
  • 20.03.2025 12:49 Buyer published: NAT250003480_ფორმა#2-ხელმოწერილი.pdf-1_(1).pdf
  • 20.03.2025 12:49 Buyer published: NAT250003480_დანართი #2 გამოცდილება-signed.pdf
  • 20.03.2025 12:49 Buyer published: NAT250003480_საგარანტიო ვადები-signed.pdf
  • 26.03.2025 17:18 Buyer published: NAT250003480_ოქმი N3.pdf
  • 01.04.2025 16:27 Buyer published: NAT250003480_FG.24 000155.2.pdf (01/04/2025 04:04)
  • 01.04.2025 16:57 Buyer published: NAT250003480_FG25 000082.pdf
  • 02.04.2025 00:00 Contract signed: N227 — 418,099 ₾
  • 27.08.2026 04:20 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 22 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება-საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ დასავლეთ საქართველოს ტერიტორიაზე არსებული სახანძრო-სამაშველო შენობების მცირე სარემონტო სამუშაოების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 შესასრულებელი სამუშაოების ჩამონათვალი და მოცულობები განსაზღვრულია სატენდერო დოკუმენტაციის ხარჯთაღრიცხვაში. 1.2.2 შესყიდვის ღირებულებაში გათვალისწინებულ უნდა იქნეს სატრანსპორტო, მასალების და შრომითი დანახარჯები. 1.2.3 სამუშაოების წარმოების პროცესში ყველა გამოყენებული მასალა და მოწყობილობა უნდა იყოს მაღალი ხარისხის და ექსპლუატაციაში არ მყოფი. 1.2.4 სამუშაოების წარმოების პროცესში გამოსაყენებელი მასალებისა და მოწყობილობების ტიპი და ვიზუალურ-ტექნიკური მახასიათებლები (ხარისხი, ფაქტურა, ფერი და სხვა) თანხმდება შემსყიდველთან. 1.2.5 მიმწოდებელმა სამუშაოების განხორციელების განმავლობაში საქართველოს მოქმედი კანონმდებლობის და არსებული ნორმების შესაბამისად, უნდა მიიღოს აუცილებელი ზომები ტექნიკური უსაფრთხოების და გარემოს დაცვის უზრუნველსაყოფად. 1.2.6 მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს სამუშაო ადგილის ფარგლებში გარემოზე ეკოლოგიური ზემოქმედების, მუშაოებით გამოწვეული ხმაურის, ვიბრაციის და მტვრის გავლენის მინიმუმადე დაყვანა. ასევე საქართველოში ტექნიკური უსაფრთხოების და გარემოს დაცვასთან დაკავშირებით მოქმედი კანონების და ნორმების შესაბამისად ვალდებულია მიიღოს უსაფრთხოების აუცილებელი ზომები მშენებლობის ზონაში ხანძრის გაჩენის და აფეთქების თავიდან ასაცილებლად. 1.2.7 მიმწოდებელმა სამშენებლო-სარემონტო სამუშაოების დასრულების შემდეგ უნდა მოახდინოს შენობის და ტერიტორიის გენერალური დალაგება-დასუფთავება, შენობიდან სამშენებლო ნარჩენების გატანა, კედლებზე, ფანჯრებზე, კარებზე დარჩენილი ფითხის და საღებავის მოშორება. 1.2.8 მიმწოდებელი ვალდებულია სამუშაოები შეასრულოს საქართველოში მოქმედი სამშენებლო ნორმებით და წესებით, აგრეთვე პროექტით გათვალისწინებული უსაფრთხოების წესების დაცვით. აღნიშნულ ნორმათა დარღვევის შემთხვევაში, მიმწოდებელს ყოველ კონკრეტულ დარღვევაზე დაეკისრება შესაბამისი კანონმდებლობით გათვალისწინებული ჯარიმა. ჯარიმის გადახდა მიმწოდებელს არ ათავისუფლებს დარღვევის აღმოფხვრისაგან. 1.2.9 შემსყიდველის ქონებაზე მიყენებული ზიანის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით უზრუნველყოს აღნიშნული ზიანის აღმოფხვრა/ანაზღაურება.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1 ეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 2025 წლის 10 დეკემბრისა, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან არაუმეტეს 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღის ვადაში. 1.4.2 გადაუდებელი აუცილებლობის შემთხვევაში, როდესაც ხელი ეშლება სამსახურის გამართულ ფუნქციონირებას, შეტყობინების მიღებიდან არაუგვიანეს 24 საათისა მიმწოდებელი ვალდებულია დაიწყოს სამშენებლო-სარემონტო სამუშაოები. 1.4.3 მიმწოდებელს მოთხოვნა გაეგზავნება ელ. ფოსტაზე ან სატელეფონოდ.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
დასავლეთ საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად.
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
1.6.1 საგარანტიო ვადა განისაზღვრება შემდეგნაირად: - ბეტონის და ქვიშა-ცემენტის ხსნარზე უნდა ვრცელდებოდეს საგარანტიო ვადა მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 5 (ხუთი) წელი; - სახურავზე გამოყენებულ მასალებზე უნდა ვრცელდებოდეს საგარანტიო ვადა მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 3 (სამი) წელი; - სამღებრო სამუშაოებზე, სხვადასხვა დეტალებზე და ფასონურ ნაწილებზე, მეტალო-პლასტმასის კარ-ფანჯარაზე და მდფ კარებებზე, ლამინირებულ იატაკზე, კერამოგრანიტზე და კაფელ-მეტლახზე, ელექტრო მასალებზე ( სადენები, სანათები, წყლის ტომბო სხვა.) და რკინის მასალებზე უნდა ვრცელდებოდეს საგარანტიო ვადა მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 2 (ორი) წელი. 1.6.2 საგარანტიო ვადის განმავლობაში რაიმე წუნის (ნაკლოვანებები, დეფექტი) აღმოჩენის შემთხვევაში, თუ დადგინდება რომ აღნიშნული წუნი (ნაკლოვანებები, დეფექტი) გამოწვეულია უხარისხო ან/და არაჯეროვანი შესრულებით, მიმწოდებელი ვალდებულია აღმოფხვრას უხარისხოდ შესრულებული სამუშაოები საკუთარი ხარჯებით, შემსყიდველის მოთხოვნიდან (მიმწოდებელს მოთხოვნა გაეგზავნება ელ. ფოსტაზე ან სატელეფონოდ) არაუმეტეს 15 (თხუთმეტი) კალენდარული დღის ვადაში.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1 პრეტენდენტს 2022 წლის 01 იანვრიდან უნდა გააჩნდეს შენობ(ებ)ის სამშენებლო ან/და შენობ(ებ)ის სარემონტო სამუშაოების შესრულების გამოცდილება ჯამური ღირებულებით არანაკლებ 150 000 (ას ორმოცდაათი ათასი) ლარის ოდენობით, აღნიშნულის დასტურად, პრეტენდენტმა ელექტრონულ სისტემაში უნდა ატვირთოს სამუშაოების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტების ასლები (ხელშეკრულების ასლები ხარჯთაღრიცხვით, შესრულებული სამუშაოების მიღება-ჩაბარების აქტები ან/და ფორმა N2). 2.2.1.2 იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტი გამოცდილების სახით წარმოადგენს არასახელმწიფო შესყიდვის ხელშეკრულებებსა და მათი შესრულების დოკუმენტაციას, გარდა 2.2.1.1 ქვეპუნქტით მოთხოვნილი დოკუმენტაციისა, პრეტენდენტი ვალდებულია დამატებით წარმოადგინოს აღნიშნულ სამუშაოებზე დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურების ელექტრონული ვერსიები.
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
2.5.1.1 შემსრულებელმა მოთხოვნიდან 5 (ხუთი) კალენდარულ დღეში უნდა წარმოადგინოს და შემსყიდველთან შეათანხმოს შესასრულებელი სამუშაოების გეგმა-გრაფიკი. 2.5.1.2 შესასრულებელი სამუშაოების გეგმა-გრაფიკის ორჯერ ზედიზედ დარღვევისთვის შემსყიდველი იტოვებს უფლებას ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულება.
2.8.1 ქვეკონტრაქტორთან დაკავშირებული მოთხოვნები
მოცემულ ეტაპზე ქვეკონტრაქტორის შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა არ მოითხოვება, თუმცა შემსყიდველთან შეთანხმების გარეშე, პრეტენდენტს უფლება არ აქვს სარემონტო-სარეაბილიტაციო სამუშაოები ან მისი ნაწილი გადასცეს ქვეკონტრაქტორს.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1 სამუშაოების წარმოების პროცესში, სამუშაოს ახალი პოზიცი(ებ)ის წარმოქმნის შემთხვევაში, შემსყიდევლის მხრიდან ცვლილება (ახალი პოზიციის დამატება) განხორციელდება სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან სხვა აკრედიტებული პირის მიერ გაცემული დასკვნით (დასკვნის წარმოდგენის ვალდებულება ეკისრება მიმწოდებელს) ან მშენებლობის შემფასებელთა კავშირის „სამშენებლო რესურსების ფასებით“ განსაზღვრული ფასის ფარგლებში, ხოლო ანაზღაურება განხორციელდება ექსპერტიზის დასკვნის შესაბამისად, ფაქტობრივი დანახარჯების მიხედვით, მაგრამ არაუმეტეს ხარჯთაღრიცხვაში მოცემული ერთეულის ღირებულებებისა.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომელშიც ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს, 2017 წლის 26 სექტემბრის საქართველოს მთავრობის N439 დადგენილებით განსაზღვრული ტექნიკური რეგლამენტის - „სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდიკის“ მოთხოვნებთან დასკვნის შესაბამისობა. წარმოდგენილი დასკვნით უნდა დასტურდებოდეს პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ სატენდერო ხარჯთაღრიცხვაში (სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასის შესაბამისი ხარჯთაღრიცხვა (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით)) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით (თითოეულ ერთეულთან მიმართებით) და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ხარჯთაღრიცხვით განსაზღვრული სამუშაოების შესრულების შესაძლებლობა. ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს სატენდერო ხარჯთაღრიცხვა და რესურსული მეთოდით შედგენილი ხარჯთაღრიცხვა. 4.1.2 დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული პირობები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
ხელშეკრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადა მინიმუმ 90 (ოთხმოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს წინამდებარე ტენდერის საფუძველზე გაფორმებული ხელშეკრულების მოქმედების ვადას (ხელშეკრულების მოქმედების ვადა განისაზღვრება 2026 წლის 31 იანვარი).
6.4 გარანტიის პირობები
6.4.1. ტენდერში გამოყენებულ იქნება საბანკო ან სადაზღვეო კომპანიის მიერ გაცემული ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის უპირობო გამოუთხოვადი საბანკო გარანტია, ხელშეკრულების საერთო ღირებულების 5%–ის ოდენობით, რაც გულისხმობს, რომ გარანტი იღებს ვალდებულებას, ყოველგვარი უარყოფისა და გასაჩივრების უფლების გარეშე, წერილობითი მოთხოვნის წარდგენიდან მომდევნო 5 (ხუთი) სამუშაო დღის ვადაში, გადაუხადოს ბენეფიციარს თანხა თუ პრინციპალმა არ შეასრულა ბენეფიციართან გაფორმებული სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებები. 6.4.2. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად გამარჯვებული მიმწოდებლის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20 %-ით ან მეტით დაბალია შესაბამისი ტენდერის შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტს მოეთხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის წარმოდგენა ხელშეკრულების ღირებულების 10%-ის ჩათვლით. 6.4.3. თეთრ სიაში რეგისტრირებული მიმწოდებელი შემსყიდველ ორგანიზაციას წარუდგენს მოთხოვნილი ოდენობის ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის ნახევარს. 6.4.4.ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიების წარმოსადგენად და ხელშეკრულებების დასადებად პრეტენდენტს განესაზღვრება არაუმეტეს 5 სამუშაო დღის ვადა. 6.4.5. უპირობო, გამოუთხოვადი ხელშეკრულების შესრულების გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. 6,4,6. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიაში არ უნდა იყოს მითითებული, რომ გარანტია მცირდება შესრულების პროპორციულად.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
1. შესრულებულ სამუშაოზე საბოლოო ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტიურად შესრულებული სამუშაოების მოცულობის დამადასტურებელი დოკუმენტის (ფორმა N2) შესაბამისად, სსიპ ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან სხვა აკრედიტებული პირის (ორგანიზაციის) მიერ გაცემული დასკვნის საფუძველზე. მხარეთა შორის მიღება-ჩაბარების აქტის წარმოდგენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში. (დასკვნის წარმოდგენის ვალდებულება ეკისრება მიმწოდებელს). 2. ეტაპობრივად შესრულებული სამუშაოების ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად „მიმწოდებლის“ მხრიდან დადასტურებული სამუშაოს შესრულების აქტის (ფორმა N3) და შესაბამისი ანგარიშფაქტურის წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში. შემსყიდველი უფლებამოსილია ეტაპობრივად შესრულებული სამუშაოების ანგარიშსწორება განახორციელოს ხელშეკრულების მთლიანი ღირებულების არაუმეტეს 80%-ის ოდენობით. 3. 10 000 ლარამდე შესრულებულ სამუშაოებზე შსს სსდ - საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის საფინანსო უზრუნველყოფისა და ლოჯისტიკის დეპარტამენტის ექსპლუატაციის სამმართველოს შესაბამისი სამი თანამშრომლის მიერ ხელმოწერით დადასტურების შემთხვევაში პრეტენდენტის (შემდგომში მიმწოდებლის) მხრიდან დამატებით ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენა არ არის საჭირო.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება სატენდერო დოკუმენტაციის 7.2 პუნქტში მოცემული პირობების შესაბამისად არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ანა ყიფიანი, 591458507, anekipiani@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
- ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ მიიღება; - სატენდერო წინადადების წარდგენით, პრეტენდენტი ავტომატურად გამოხატავს თანხმობას სატენდერო დოკუმენტაციის პირობებით განსაზღვრულ მოთხოვნებზე; - პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ: ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.). დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: 1) ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; 2) გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით. ამასთან პრეტენდენტმა ხარჯთაღრიცხვა შესაძლებელია წარმოადგინოს Excel-ის დოკუმენტის ფორმატის სახით, „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების თანახმად, პრეტენდენტის მიერ Excel-ის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს). - რაც შეეხება სატენდერო პირობებით მოთხოვნილ სხვა დამატებით ინფორმაციას, მაგალითად: გეგმები და პროექტის ნახაზები, დასკვნები, MAF, უცხოური დოკუმენტების თარგმანი, ექსპერტიზის დასკვნები, აკრედიტაცია/ნებართვა, ხელშეკრულება, მიღება-ჩაბარების აქტები, დიპლომი/სიგელი/სერთიფიკატი, ტექპასპორტი, ფოტოსურათი, ესკიზი და სხვა, მათ დამატებით აღარ ესაჭიროება კვალიფიციური ხელმოწერა ან/და კვალიფიციური შტამპი, რადგან კანონმდებლობა არ მოითხოვს სისტემაში დოკუმენტის დამოწმებული ასლების ატვირთვას. - სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარში; - სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით; - სატენდერო წინადადება, ასევე ამ წინადადებასთან დაკავშირებული შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი მთელი კორესპონდენცია, დოკუმენტაცია ან/და ინფორმაცია, წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; - ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. - სატენდერო დოკუმენტაციაში, შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას, სადაც მითითებულია კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, იგულისხმება „მსგავსი“ ან/და „ეკვივალენტური“. ასეთ შემთხვევაში, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან/და ეკვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი/მომსახურება; - სატენდერო კომისიის გადაწყვეტილება ჩაითვლება პრეტენდენტისათვის გაგზავნილ შეტყობინებად, სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის შესაბამის მოდულში ატვირთვით. პრეტენდენტის მიერ შეტყობინება ოფიციალურად მიღებულად ჩაითვლება ოქმის სისტემაში ატვირთვის მომენტიდან. - ამხანაგობის მონაწილეებმა ტექნიკურ დოკუმენტაციაში მკაფიოდ უნდა განსაზღვრონ თითოეული მონაწილე კონკრეტულად რომელ ვალდებულებას შეასრულებს სახელმწიფო შესყიდვის ხელშეკრულების ფარგლებში, წინააღმდეგ შემთხვევაში ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 24-ე მუხლის მე-5 და მე-7 პუნქტების შესაბამისად ამავე ბრძანების 32-ე მუხლის პირველი პუნქტების ,,ბ“ ქვეპუნქტის საფუძველზე პრეტენდენტ ამხანაგობას მიეცემა დიკსვალიფიკაცია. ამასთან, ამხანაგობის შემთხვევაში სამუშაოების წარმოების უფლება მიეცემა მასში შემავალ კომპანიას მის მიერ განხორციელებული გამოცდილების ნაწილში. - სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები და ხელმომწერი პირების უფლებამოსილება დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული. - პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250003483 19.02.2025 contract signed same category · 95% title match · same buyer · similar size

შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება-საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ ა…

შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულე… 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს ბესტჰაუსი 2024 3 bidders 475,112 ₾
NAT250012745 16.07.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება-საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ დ…

შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულე… 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს ლოკო-ჯგუფი 3 bidders 300,000 ₾
NAT260011281 29.05.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer

შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება-საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ დ…

შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულე… 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → რუბენ ლუტიძე 3 bidders 927,268 ₾
NAT260011280 29.05.2026 contract signed same category · 95% title match · same buyer

შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება-საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ ა…

შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულე… 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს ურბან კონსტრაქშენი 1 bidder 927,268 ₾
NAT260005621 19.03.2026 contract signed same category · 31% title match · similar size

წლის განმავლობაში დასავლეთ საქართველოს რეგიონებში, (იმერეთი, რაჭა-ლეჩხუმი და ქვემო სვან…

საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → რუბენ ლუტიძე 2 bidders 657,089 ₾
NAT260017448 19.08.2026 announced same category · similar size

ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის ვაკის რაიონის ტერიტორიაზე გზების, ქუჩის, ქუჩის მონაკვეთე…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ინდივიდუალური მეწარმე ხათუნა გოგიტიძე
შპს ფორმილა კომპანი
შპს ტრანსპორტერი
შპს კომუნიკომი
თორნიკე მელაძე