ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250006104
NAT250006104 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ქ. თბილისში, გლდანის რაიონის ტერიტორიაზე, ბინათმესაკუთრეთა ამხანაგობების საერთო საკუთრებაში არსებული საცხოვრებელი სახლების სადარბაზოების შესასვლელების გადახურვის აღდგენა-რეკონსტრუქციის და საერთო სარგებლობის კიბეების მოწყობის სამუშაოების შესყიდვა

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 14% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 45200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N05.01.08 მიმდინარე ხელშეკრულება - საგარანტიო პერიოდი 1 amendment Contract PDF ↗
360,186 ₾ contract amount 360,186 ₾ (100%) actually paid 02.05.2025 – 15.02.2029
PaymentSourceYear QuarterPaid on
8,570.65 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 02.07.2025
12,397.40 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 02.07.2025
4,429.69 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 02.07.2025
9,309.89 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 02.07.2025
13,027.08 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 02.07.2025
8,210.60 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 11.07.2025
26,343.53 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 11.07.2025
10,320.32 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 15.08.2025
13,244.95 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 15.08.2025
9,122.67 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 18.08.2025
67,230.21 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 04.09.2025
6,934.45 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 04.09.2025
6,678.54 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 04.09.2025
29,079.87 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 29.09.2025
4,657.24 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 02.10.2025
9,555.82 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 02.10.2025
17,623.59 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 02.10.2025
9,893.73 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 02.10.2025
6,985.95 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 02.10.2025
34,077.23 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 02.10.2025
11,303.26 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 02.10.2025
14,039.55 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 02.10.2025
18,145.01 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 13.11.2025
9,004.66 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 19.11.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250006104
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიქ. თბილისის გლდანის რაიონის გამგეობა
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია45200000-მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება450`233.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი25.03.2025 17:21
წინადადებების მიღება იწყება10.04.2025 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება15.04.2025 16:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი2`250.00 GEL
გარანტიის ოდენობა4`502 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაეტაპობრივად, შემსყიდველის წერილობითი დავალების შესაბამისად, ხელშეკრულების ძალაში შესვლიდან 2025 წლის 15 დეკემბრის ჩათვლით.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (10)

NAT250006104_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf.pdf ლევან ლომთათიძე 16.04.2025 17:39
NAT250006104_გამოცდილება - დანართი N2...pdf.pdf ირაკლი შეყილაძე 17.04.2025 18:22
NAT250006104_ხარჯთაღრიცხვა - დანართი N1.xlsx.xlsx ირაკლი შეყილაძე 22.04.2025 20:01
NAT250006104_ხარჯთაღრიცხვა - დანართი N1.pdf.pdf ირაკლი შეყილაძე 22.04.2025 20:01
NAT250006104_გარანტია.pdf.pdf ირაკლი შეყილაძე 30.04.2025 12:51

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ნიზა 360,187 360,187
NAT250006104_გლდანი დანართი N1.xlsx.xlsx · NAT250006104_გლდანი დანართი N1 და 2.PDF.pdf
შპს უნივერსალმშენი 360,187 360,187
NAT250006104_Gldani-Kibe-Xarjtagricxva.pdf.pdf · NAT250006104_Gldani-Kibe-Xarjtagricxva.xlsx.xlsx
შპს შე-ლი-1981 360,187 360,187 won
NAT250006104_ხარჯთაღრიცხვა - დანართი N1.xlsx.xlsx
მშვილდოსანი 369,189 369,189
NAT250006104_გლდანი-სადარბაზოები.xlsx.xlsx
შპს გეგუ 427,015 427,015
NAT250006104_ხარჯთაღრიცხვა - დანართი N1 6104-signed.pdf.pdf · NAT250006104_ხარჯთაღრიცხვა - დანართი N1 6104.xlsx.xlsx · NAT250006104_დანართი გამოცდილება-signed (saboloo) (1)-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 25.03.2025 17:21 Announced
  • 10.04.2025 00:09 Bidding opens
  • 10.04.2025 00:11 First bid placed (5 bidders in total)
  • 15.04.2025 14:46 Last bid activity
  • 15.04.2025 16:00 Bidding closes
  • 16.04.2025 17:39 Buyer published: NAT250006104_ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 16.04.2025 17:39 Buyer published: NAT250006104_შეტყობინება პრეტენდენტისთვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის "კომისიამ დაადგინა" ნაწილში. იხილეთ მიმაგრებული_ოქმი N2.pdf
  • 17.04.2025 18:22 Buyer published: NAT250006104_გამოცდილება - დანართი N2...pdf
  • 17.04.2025 18:22 Buyer published: NAT250006104_ხარჯთაღრიცხვა - დანართი N1.pdf (22/04/2025 08:04)
  • 17.04.2025 18:22 Buyer published: NAT250006104_ხარჯთაღრიცხვა - დანართი N1.xlsx (17/04/2025 06:04)
  • 17.04.2025 18:38 Buyer published: NAT250006104_ხარჯთაღრიცხვა - დანართი N1.xlsx (22/04/2025 08:04)
  • 22.04.2025 20:01 Buyer published: NAT250006104_ხარჯთაღრიცხვა - დანართი N1.xlsx
  • 22.04.2025 20:01 Buyer published: NAT250006104_ხარჯთაღრიცხვა - დანართი N1.pdf
  • 24.04.2025 16:05 Buyer published: NAT250006104_შეტყობინება პრეტენდენტისთვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის "კომისიამ დაადგინა" ნაწილში. იხილეთ მიმაგრებული_ოქმი N3.pdf
  • 30.04.2025 12:51 Buyer published: NAT250006104_გარანტია.pdf
  • 02.05.2025 00:00 Contract signed: N05.01.08 — 360,186 ₾
  • 27.08.2026 04:34 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 21 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ქ. თბილისში, გლდანის რაიონის ტერიტორიაზე, ბინათმესაკუთრეთა ამხანაგობების საერთო საკუთრებაში არსებული საცხოვრებელი სახლების სადარბაზოების შესასვლელების გადახურვის აღდგენა-რეკონსტრუქციის და საერთო სარგებლობის კიბეების მოწყობის სამუშაოების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 შესასრულებელი სამუშაოების ჩამონათვალი და რაოდენობა განსაზღვრულია სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N1-ში. 1.2.2 პრეტენდენტის მიერ ხარჯთაღრიცხვა ატვირთულ უნდა იქნას Excel-ის ფორმატის ფაილის სახით, დანართი N1–ის მიხედვით (ხარჯთაღრიცხვის წარმოუდგენლობა ან/და ხარჯთაღრიცხვის განსაფასებელი პოზიციების რაოდენობის 1%-ზე მეტის განუფასებლად წარმოდგენა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას). 1.2.3 ვაჭრობის შედეგად სატენდერო წინადადების ფასის კლების შემთხვევაში, პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში, თითოეული პოზიციის ერთეულის ფასის კლება უნდა განხორციელდეს ზღვრული ერთეულის ფასებიდან, არანაკლებ, შესყიდვის სავარაუდო ღირებულებასა და პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებულ საბოლოო ფასს შორის არსებული პროცენტული შემცირებით; 1.2.4 პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი ერთეულის ფასები არ უნდა აღემატებოდეს დანართი N1-ში მითითებული შესაბამისი ერთეულის ზღვრული ფასების ოდენობას. 1.2.5 მიმწოდებელს სამშენებლო ობიექტის კონკრეტული მისამართი, შესასრულებელი სამუშაოების დეფექტური აქტი, სქემატური ნახაზი (საჭიროების შემთხვევაში) და სამუშაოებისთვის განსაზღვრული ვადები გადაეცემა წერილობით; 1.2.6 სამუშაოს სპეციფიკიდან გამომდინარე, შემსყიდველი არ იღებს ვალდებულებას სამუშაოების შესრულების მოქმედების ვადაში ტექნიკური დავალებით გათვალისწინებული სამუშაოების მოცულობების სრულად დაკვეთის შესახებ; 1.2.7 თუკი სამუშაოების უსაფრთხო წარმოებისთვის საჭიროა შესაბამის სამსახურებთან შეთანხმებული უსაფრთხოების სქემით სამუშაოების წარმოება, მიმწოდებელი ვალდებულია. სრულად დაიცვას შეთანხმებული სქემით განსაზღვრული პერიმეტრი შესაბამისი მარეგულირებელი ნიშნებით; 1.2.8 მიმწოდებელი ვალდებულია, სამუშაო დაიწყოს წერილობითი დავალებით განსაზღვრული სამუშაოების დაწყების ვადაში; 1.2.9 მიმწოდებელი ვალდებულია, საჭიროების შემთხვევაში, უზრუნველყოს ერთდოულად 5(ხუთი) ობიექტზე მუშაობა; 1.2.10 სამუშაო სპეციფიკიდან გამომდინარე, მიმწოდებელი ვალდებულია, სრულად დაიცვას, კანონმდებლობით გათვალისწინებული შრომის უსაფრთხოების ნორმები; 1.2.11 მიმწოდებელმა სამშენებლო ობიექტზე თვალსაჩინო ადგილას უნდა განათავსოს მინიმუმ 1 ცალი საინფორმაციო დაფა (100-სმ/80-სმ) შემსყიდველის მიერ გადაცემული ესკიზის შესაბამისად; 1.2.12 სამუშაოების შესრულების პროცესში ყველა გამოყენებული მასალა უნდა იყოს მაღალი ხარისხის და შეესაბამებოდეს ამ სფეროში აღიარებულ სტანდარტებს; 1.2.13 მიმწოდებელმა სამუშაოების განხორციელებისას, საქართველოს მოქმედი კანონმდებლობის და არსებული ნორმების შესაბამისად, უნდა მიიღოს აუცილებელი ზომები ტექნიკური უსაფრთხოებისა და გარემოს დაცვის უზრუნველსაყოფად; 1.2.14 მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს სამუშაო ადგილის ფარგლებში გარემოზე ეკოლოგიური ზემოქმედების, მუშაობით გამოწვეული ხმაურის, ვიბრაციისა და მტვრის გავლენის მინიმუმადე დაყვანა; 1.2.15 მიმწოდებელი ვალდებულია, აღმოფხვრას სამუშაო ადგილის ფარგლებში მისი მიზეზით გამოწვეული დაზიანებები და აღადგინოს პირვანდელი მდგომარეობა; 1.2.16 მიმწოდებელი ვალდებულია, სამუშაოების შესრულებისას წარმოქმნილი ნარჩენები (ინერტული) განათავსოს მუნიციპალიტეტის მიერ სპეციალურად საამისოდ გამოყოფილ ადგილზე, თბილისის ტერიტორიაზე განთავსების შემთხვევაში - გლდანის რაიონი, თბილისის შემოვლითი საავტომობილო გზის მე-15 კმ; 1.2.17 სამუშაოთა მიმდინარეობაზე ტექნიკურ ზედამხედველობას განახორციელებს და შესრულებული სამუშაოს ხარჯთაღრიცხვას (ფორმა N2) დაადასტურებს ა(ა)იპ „თბილისის მუნიციპალური ლაბორატორია“. 1.2.18 ხარჯთაღრიცხვის ექსელის ფორმატის ფაილი ატვირთულია სატენდერო დოკუმენტაციასთან ერთად.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
სამუშაოს შესრულების ვადა: ეტაპობრივად, შემსყიდველის წერილობითი დავალების შესაბამისად, ხელშეკრულების ძალაში შესვლიდან 2025 წლის 15 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
სამუშაოს შესრულების ადგილი – ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის გლდანის რაიონის ტერიტორია.
1.6 შესასრულებელი სამუშაოს საგარანტიო ვადა
1.6.1 შესრულებული სამუშაოს ხარისხის საგარანტიო ვადად განისაზღვროს საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 3 (სამი) წელი. 1.6.2. სამუშაოების დასრულების შემდეგ საგარანტიო ვადის განმავლობაში რაიმე წუნის (ნაკლოვანებები, დეფექტი) აღმოჩენის შემთხვევაში, თუ დადგინდება რომ აღნიშნული წუნი (ნაკლოვანებები, დეფექტი) გამოწვეულია უხარისხო ან/და არაჯეროვანი შესრულებით. მიმწოდებელი ვალდებულია აღმოფხვრას უხარისხოდ შესრულებული სამუშაოები საკუთარი ხარჯებით. 1.6.3. სამუშაოს ხარისხის დაცვის უზრუნველსაყოფად მიწოდებული სამუშაოს ღირებულებიდან დაკავებული იქნება 2,5%, რომლის გადახდა მოხდება შესაბამისი ოდენობის სავალდებულო, უპირობო, გამოუთხოვადი საბანკო გარანტიის წარმოდგენის შემდგომ. აღნიშნული გარანტია წარმოდგენილ უნდა იქნას საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდგომ, საფინანსო წლის დასრულებამდე არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღისა, ხოლო თუ საფინანსო წლის დასრულებამდე დარჩენილია 10 (ათი) სამუშაო დღეზე ნაკლები, ზემოაღნიშნული გარანტია წარმოდგენილ უნდა იქნას საფინანსო წლის დასრულებამდე, საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, რომლის მოქმედების ვადა არანაკლებ 60 კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს სამუშაოების საგარანტიო ვადას. 1.6.4. მიმწოდებელს მისი წერილობითი მოთხოვნის საფუძველზე დაუბრუნდება აღნიშნული საბანკო გარანტია ხარვეზების აღმოფხვრის და საგარანტიო ვადის გასვლის შემდეგ. 1.6.5. თუ მიმწოდებელი არ ასრულებს სატენდერო დოკუმენტაციის 1.6.2 პუნქტის მოთხოვნებს მაშინ 1.6.3 პუნქტით განსაზღვრული გარანტია (ხელშეკრულების ღირებულების 2,5%) დაბრუნებას არ ექვემდებარება. 1.6.6. თუკი ხელშეკრულების საგარანტიო პერიოდის ვადის გასვლამდე გამოვლენილი ხარვეზების შედეგად შემსყიდველს მიადგა ზარალი აღნიშნული გარანტიით განსაზღვრულ ღირებულებაზე მეტი ოდნობით, მიმწოდებელი იღებს ვალდებულებას გადაუხადოს შემსყიდველს შესაბამისი ნარჩენი ღირებულება ან აღმოფხვრას წუნი საკუთარი ხარჯებით.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1. პრეტენდენტს 2022 წლის 01 იანვრიდან ჯამურად უნდა გააჩნდეს არანაკლებ შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულების 100%-ის ოდენობის შენობების სამშენებლო ან/და სარეკონსტრუქციო ან/და აღდგენა-შეკეთების, ან/და შენობების შიდა ინფრასტრუქტურის სარემონტო სამუშაოების შესრულების გამოცდილება. (წარმოდგენილ იქნას დამადასტურებელი დოკუმენტაცია – ხელშეკრულებ(ები)ა, ამ ხელშეკრულებ(ებ)ის შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი (1. მიღება-ჩაბარების აქტი, 2. ფორმა N2 ან მსგავსი სახის დოკუმენტ(ებ)ი, რომლითაც გარკვევით დადასტურდება პრეტენდენტის მიერ შესრულებული სამუშაო, 3. დადასტურებული ანგარიშ-ფაქტურა ან/და გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტი). 2.2.1.2 იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტის მიერ შესრულრბული ანალოგიური სამუშაოების შესყიდვ(ები)ა განხორციელებულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის გამოყენებით და სისტემაში სრულყოფილად არის ატვირთული შესრულების შესახებ ინფორმაცია/დოკუმენტაცია, პრეტენდენტს არ აქვს 2.2.1.1 პუნქტით მოთხოვნილი გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტების წარმოდგენის ვალდებულება. საკმარისია წარმოდგენილ იქნას ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ დანართი N2–ის შესაბამისად (სატენდერო განცხადების SPS/NAT/DAP/CMR . . . ნომრების მითითებით). შენიშვნა: სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებული გამოცდილების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები და ხელმომწერი პირების უფლებამოსილება დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯარო სამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული..
2.5.1 მოთხოვნა საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადებთან დაკავშირებით (გეგმა-გრაფიკი)
მიმწოდებელი ვალდებულია სამუშაო დაიწყოს წერილობითი დავალებით განსაზღვრულ ვადაში.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი), რომელშიც ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს, 2017 წლის 26 სექტემბრის საქართველოს მთავრობის N439 დადგენილებით განსაზღვრული ტექნიკური რეგლამენტის - „სამშენებლო სამუშაოების ხარჯთაღრიცხვის ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადგენის მეთოდიკის“ მოთხოვნებთან დასკვნის შესაბამისობა. წარმოდგენილი დასკვნით უნდა დასტურდებოდეს პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ სატენდერო ხარჯთაღრიცხვაში (სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასის შესაბამისი ხარჯთაღრიცხვა (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით (თითოეულ ერთეულთან მიმართებით) და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ხარჯთაღრიცხვით განსაზღვრული სამუშაოების შესრულების შესაძლებლობა. ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს სატენდერო ხარჯთაღრიცხვა და რესურსული მეთოდით შედგენილი ხარჯთაღრიცხვა. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული პირობები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 7 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
ხელშეკრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადა 60 კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულებით გათვალისწინებული სამუშაოების დასრულების ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
6.4.1 ტენდერში გამოყენებულ იქნება ხელშეკრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია, ხელშეკრულების საერთო ღირებულების 5%–ის ოდენობით, დანართი N3–ის მიხედვით 6.4.2 უპირობო, გამოუთხოვადი ხელშეკრულების შესრულების გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. 6.4.3 იმ შემთხვევაში თუ სახელშეკრულებო ღირებულება შეადეგენს 200000 ლარზე ნაკლებს, გამარჯვებულ პრეტენდენტს არ წარმოეშვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის წარმოდგენის ვალდებულება. ხელშეკრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტია, დანართი N3 ატვირთულია 10.1 პუნქტში.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში, ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის 2025 წლის ადგილობრივი ბიუჯეტის სახსრებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ეტაპობრივად, შესრულების დამადასტურებელი მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ლევან ლომთათიძე, 595544050, l.lomtatidze@tbilisi.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები უნდა აკმაყოფილებდეს ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ საქართველოს კანონის მოთხოვნებს (დანართი N1-ის Excel-ის ფორმატის ფაილის გარდა). საჭიროების ემთხვევაში წარმოდგენილ იქნას მინდობილობა. 10.1.4 სატენდერო დოკუმენტაციაში განსაზღვრულ შესასყიდ საქონელზე, სადაც მითითებული იქნება კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება „მსგავსი“ ან „ეკვივალენტური“. 10.1.5 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.6 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.7 სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები და ხელმომწერი პირების უფლებამოსილება დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული. 10.1.8 სამუშაოების წარმოების პროცესში, სამუშაოს ახალი პოზიცი(ებ)ის წარმოქმნის შემთხვევაში, შემსყიდევლის მხრიდან ანაზღაურება განხორციელდება სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან სხვა აკრედიტებული პირის მიერ გაცემული დასკვნით განსაზღვრული ახალი პოზიციის ერთეულის ფასის ფარგლებში, ექსპერტიზის დასკვნით დადგენილი ფაქტობრივი დანახარჯების მიხედვით. 10.1.9 სამუშაოების წარმოების პროცესში, სამუშაოს ახალი პოზიცი(ებ)ის ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის გლდანის რაიონის გამგეობის ინიცირების შემთხვევაში, ექსპერტიზის მომსახურების ღირებულებას აანაზღაურებს შემსყიდველი, „საჯარო სამართლის იურიდიული პირის - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს მომსახურების ტარიფების დამტკიცების შესახებ“ საქართველოს მთავრობის 2012 წლის 8 მაისის N171 დადგენილებით განსაზღვრული ტარიფების ფარგლებში. 10.2 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 1. ხარჯთაღრიცხვა დანართი N1–ის მიხედვით (ხარჯთაღრიცხვის წარმოუდგენლობა ან/და ხარჯთაღრიცხვის განსაფასებელი პოზიციების რაოდენობის 1%-ზე მეტის განუფასებლად წარმოდგენა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას). 2. ინფორმაცია/დოკუმენტაცია გამოცდილების შესახებ დანართი N2–ის და სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1 პუნქტის მოთხოვნების შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260007707 16.04.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ქ. თბილისში, გლდანის რაიონის ტერიტორიაზე, ბინათმესაკუთრეთა ამხანაგობების საერთო საკუთრე…

NAT260006660 01.04.2026 contract signed same category · 56% title match · same buyer · similar size

ქ. თბილისში, გლდანის რაიონის ტერიტორიაზე ბინათმესაკუთრეთა ამხანაგობების საერთო საკუთრებ…

NAT250010787 16.06.2025 contract signed same category · 68% title match · same buyer

ქ. თბილისში, გლდანის რაიონის ტერიტორიაზე, ბინათმესაკუთრეთა ამხანაგობების საერთო საკუთრე…

ქ. თბილისის გლდანის რაიონის გამგეობა 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს სუპერმეტრი 8 bidders 180,037 ₾
NAT260016801 11.08.2026 announced same category · 68% title match · same buyer

ქ. თბილისში, გლდანის რაიონის ტერიტორიაზე, ბინათმესაკუთრეთა ამხანაგობების საერთო საკუთრე…

NAT260010357 18.05.2026 contract signed same category · 55% title match · same buyer · similar size

ქ. თბილისში, გლდანის რაიონის ტერიტორიაზე, ბინათმესაკუთრეთა ამხანაგობების საერთო საკუთრე…

ქ. თბილისის გლდანის რაიონის გამგეობა 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს ბერმუხა 2 bidders 331,850 ₾
NAT250010634 12.06.2025 contract signed same category · 56% title match · same buyer · similar size

ქ. თბილისში, გლდანის რაიონის ტერიტორიაზე ბინათმესაკუთრეთა ამხანაგობების საერთო საკუთრებ…

ქ. თბილისის გლდანის რაიონის გამგეობა 45200000მთლიანი ან ნაწილობრივი სამშენებლო სამუშაოები და სამოქალაქო მშენებლობის სამუშაოები → შპს ნიუ ჰაუსი 2 bidders 700,003 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს საპროექტო ჯგუფი
შპს ფინეზა
შპს ლუანა
შპს მწვანე გზა
შპს უნივერსალ