ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250010141
NAT250010141 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

კომპიუტერული ნაწილებისა და აქსესუარების შესყიდვა

ბორჯომის მუნიციპალიტეტი 189 tenders 1.9 avg bidders 41 failed 321 CMR deals
75% strong

Can we win this?

75% — strong, helped by expected competition and helped by our line of business.

  • Expected competition this category averages 1.6 bidders, 40% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Our line of business reads like our own bids (კომპიუტერული, აქსესუარების) — 60% match to our bidding history. Closest thing we have bid on: "კომპიუტერული მოწყობილობებისა და აქსესუარების სახელმწიფო შესყიდვა".
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 30200000: 10 wins from 27 bids.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N247 fulfilled Contract PDF ↗
4,879 ₾ contract amount 4,879 ₾ (100%) actually paid 25.06.2025 – 31.08.2025
PaymentSourceYear QuarterPaid on
531.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 21.07.2025
826.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 21.07.2025
3,522.30 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q3 21.07.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250010141
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიბორჯომის მუნიციპალიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია30200000-კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება6`245.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი04.06.2025 15:38
წინადადებების მიღება იწყება10.06.2025 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება12.06.2025 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი62.00 GEL
გარანტიის ოდენობა62 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 15 (თხუთმეტი) კალენდარული დღის ვადაში.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT250010141_ოქმი #2 250010141.pdf.pdf ეკა ლონდარიძე 13.06.2025 12:41
NAT250010141_010141 შპს ადელაინი - დასკვნა-signed.pdf.pdf ხათუნა ოშხარელი 17.06.2025 16:09
NAT250010141_ოქმი #3 250010141.pdf.pdf ეკატერინე სორდია 19.06.2025 16:20

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ადელაინი 4,135 4,135 won
NAT250010141_ბორჯომი აქსესუარი - დანართი 2-signed.pdf.pdf · NAT250010141_დანართი N1 - ფასები ბორჯომი აქსესუარები-signed.pdf.pdf
შპს ელესი 1 5,550 5,550
NAT250010141_დანართი N1 - ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT250010141_ტექნიკური მონაცემები - დანართი #2-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 04.06.2025 15:38 Announced
  • 10.06.2025 00:01 Bidding opens
  • 12.06.2025 11:30 First bid placed (2 bidders in total)
  • 12.06.2025 13:59 Last bid activity
  • 12.06.2025 14:00 Bidding closes
  • 13.06.2025 12:41 Buyer published: NAT250010141_ინტერესთა კონფლიქტი 250010141.pdf
  • 13.06.2025 12:41 Buyer published: NAT250010141_ოქმი #2 250010141.pdf
  • 17.06.2025 16:09 Buyer published: NAT250010141_010141 შპს ადელაინი - დასკვნა-signed.pdf
  • 19.06.2025 16:20 Buyer published: NAT250010141_ოქმი #3 250010141.pdf
  • 25.06.2025 00:00 Contract signed: N247 — 4,879 ₾
  • 27.08.2026 05:24 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
კომპიუტერული ნაწილებისა და აქსესუარების შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს კომპიუტერული აქსესუარებისა და ნაწილების მოწოდება. მისაწოდებელი საქონელი უნდა იყოს ახალი, ორიგინალი, ქარხნული შეფუთვით, ხარისხობრივად უნაკლო, საწარმოო დეფექტის გარეშე, ტრანსპორტირებისთვის უსაფრთხო შეფუთვით და უნდა აკმაყოფილებდეს დანართი #3-ში მითითებულ ტექნიკურ პარამეტრებს/მახასიათებლებს.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მოწოდება ხორციელდება ერთიანად ხელშეკრულების გაფორმებიდან 15 დღის ვადაში.,
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ერთიანად . მიწოდების ადგილი : ქ.ბორჯომი მესხეთის ქ. #5
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტის სატენდერო წინადადება უნდა შეიცავდეს მონაცემებს შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებლის დასახელებისა და მარკა/მოდელის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) შესახებ. აღნიშნული ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქვემოთ მოცემული ცხრილის (დანართი №2) სახით. შენიშვნა: 1) პრეტენდენტის მიერ, „წინადადების მიღება დასრულებულია ეტაპზე,“ მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებლისა და მარკის ან/და მოდელის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) მიუთითებლობა გამოიწვევს ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას; 2) შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის მარკა ან/და მოდელის არ არსებობის შემთხვევაში ცხრილის (დანართი №2) შესაბამის სვეტში, შესაბამის პოზიციაზე, პრეტენდენტმა უნდა მიუთითოს ინფორმაცია, რომ მისაწოდებელ შესყიდვის ობიექტს არ გააჩნია მარკა ან/და მოდელი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, მიმწოდებელი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა უნდა დასაბუთდეს სერთიფიცირებული აუდიტორის ან აკრედიტებული ექსპერტიზის დასკვნით (დასკვნასთან ერთად ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნეს დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტაცია). ექსპერტიზის ან/და აუდიტის დასკვნის წარმოდგენის შემთხვევაში უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობა
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით, ერთიანად მიღება-ჩაბარების აქტისა და საგადასახადო დოკუმენტაციის წარმოდგენის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ეკა ლონდარიძე, 599635066, londarizeeka@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში მონაწილე პირი უცხოეთის მოქალაქეა ან უცხოეთში რეგისტრირებული იურიდიული პირია, აუცილებელია წარმოდგენილ იქნას პირის ადმინისტრაციული ორგანოებიდან წარმოსადგენი სარეგისტრაციო/უფლებრივი მონაცემების ამსახველი დოკუმენტები. აღნიშნული დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით (ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული) და მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 3. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 4. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 5. სატენდერო წინადადების ფასი სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში მითითებული უნდა იქნას დღგ–ს გარეშე (იმის მიუხედავად არის თუ არა პრეტენდენტი დღგ–ს გადამხდელად რეგისტრირებული). თუ გამარჯვებული პრეტენდენტი ხელშეკრულების დადებისას იქნება რეგისტრირებული დღგ-ს გადამხდელად ხელშეკრულებაში დამატებით იქნება გათვალისწინებული დღგ–ს ოდენობა; 6. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 და 2.1.1 პუნქტებით გათვალისწინებული მონაცემები. 7. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 8 . სატენდერო დოკუმენტაციაში განსაზღვრულ შესასყიდ საქონელზე, სადაც მითითებული იქნება კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება „მსგავსი“ ან „ეკვივალენტური“.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250002767 11.02.2025 contract signed same category · 85% title match

კომპიუტერული მარაგ-ნაწილების და აქსესუარების შესყიდვა

საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო 30200000კომპიუტერული მოწყობილობები და აქსესუარები → შპს ჯეო-ტეჩი 3 bidders 14,835 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს მშენებელი 2012 10×
შპს სითირაიზი
შპს მაი თაუნ
ინდივიდუალური მეწარმე ლაშა კევლიშვილი
შპს დელტა კონსალტინგი