ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › SPA250000845
SPA250000845 SPA · რევერსული აუქციონი contract signed On procurement.gov.ge ↗

1) ახალდაკლული, დარბილებული,უძვლო საქონლის ხორცი. 2) ქათმის ფილე (გაყინული)

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 8% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.1 bidders, 50% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure SPA: 0 wins from 1 bids.
  • Category fit 15100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N82 running 2 amendments Contract PDF ↗
47,407 ₾ contract amount 47,407 ₾ (100%) actually paid 16.09.2025 – 31.01.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
6,829.41 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 17.10.2025
6,132.42 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 29.10.2025
8,077.08 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 14.11.2025
10,074.86 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 25.11.2025
3,773.98 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 16.12.2025
9,355.05 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 29.12.2025
3,163.85 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2025 Q4 31.12.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიSPA250000845
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიხონის ცენტრალური საბავშვო ბაღი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი(SPA)
შესყიდვის კატეგორია15100000-ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება74`490.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ ტექნიკური დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი08.08.2025 12:51
წინადადებების მიღება იწყება30.08.2025 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება01.09.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი300.00 GEL
გარანტიის ოდენობა745 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა2025 წლის 17 სექტემბრდან 2025 წლის 30 დეკემბრის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

SPA250000845_ინტ. კონფ (151)-signed-signed-signed-signed-signed.pdf.pdf ნინო ჯალაღანია 04.09.2025 14:49
SPA250000845_ოქმი #2 (151)-signed-signed-signed-signed-signed.pdf.pdf ნინო ჯალაღანია 04.09.2025 14:50
SPA250000845_ნიმუში-signed.pdf.pdf ნათელა ყურაშვილი 08.09.2025 21:09
SPA250000845_ოქმი #3 (151)-signed-signed-signed-signed-signed.pdf.pdf ნინო ჯალაღანია 10.09.2025 15:01

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ინდივიდუალური მეწარმე ნათელა ყურაშვილი 74,490 74,490 won
SPA250000845_ფასების ცხრილი ხორცი-signed-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 08.08.2025 12:51 Announced
  • 30.08.2025 00:07 Bidding opens
  • 31.08.2025 17:42 First bid placed (1 bidders in total)
  • 31.08.2025 17:42 Last bid activity
  • 01.09.2025 13:00 Bidding closes
  • 04.09.2025 14:49 Buyer published: SPA250000845_ინტ. კონფ (151)-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 04.09.2025 14:50 Buyer published: SPA250000845_ოქმი #2 (151)-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 08.09.2025 21:09 Buyer published: SPA250000845_ნიმუში-signed.pdf
  • 10.09.2025 15:01 Buyer published: SPA250000845_ოქმი #3 (151)-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 16.09.2025 00:00 Contract signed: N82 — 47,407 ₾
  • 27.08.2026 05:51 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
1) ახალდაკლული, დარბილებული,უძვლო საქონლის ხორცი. 2) ქათმის ფილე (გაყინული)
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
საქონლის ხორცი - 1937 კგ - ახალი საქონლის ხორცი, უძვლო, დარბილებული, გაუყინავი, I კატეგორიის, ვარდისფერი,სუნი პროდუქტისთვის დამახასიათებელი, უცხო სუნის გარეშე. ხორცი უნდა იყოს ახალდაკლული და მომწიფებული. გაყინული და შემდეგ გამლღვალი ხორცის მიწოდება დაუშვებელია.მიკრობიოლოგიური,ფიზიკო-ქიმიური და სანიტარულ ჰიგიენური მაჩვენებლები უნდა შეესაბამებოდეს სურსათის უვნებლობისა და უსაფრთხოების მოთხოვნებს. სერთიფიცირებული სასაკლაოდან, შემოწმებული სსიპ სურსათის ეროვნული სააგენტოს მიერ და დამოწმებული მისივე ბეჭდით. გაერთიანებისათვის მოსაწოდებელი საქონლის ხორცი მათ მიერ დამუშავდეს(დარბილდება) სერთიფიცირებულ საწარმოში, შეიფუთოს პოლიეთილენის პაკეტებში და მისი შესაბამისობა დადგენილ სტანდარტებთან დადასტურდეს სსიპ სურსათის ეროვნული სააგენტოს მიერ პოლიეთილენის პაკეტზე ბეჭდის დასმით, პაკეტზევე მიეთითოს, პაკეტში მოთავსებული ხორცის წონა და გაერთიანების იმ ფილიალის ნომერი სადაც უნდა მოხდეს ხორცის მიწოდება საქონლის ხორცის ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს სპეციალიზირებული მანქანა-რეფრეჟერატორებით (მაცივარი) ან მაცივრიანი მანქანით,სადაც დაცული იქნება ტრანსპორტირებისათვის აუცილებელი ტემპერატურული რეჟიმი და სანიტარულ–ჰიგიენური ნორმები. ყველა ფილიალში, საქონლის ყოველ მიწოდებაზე წარმოდგენილი უნდა იქნას შესაბამისი ვეტერინარული დასკვნა. • ხორცის შენახვის ვადა უნდა იყოს სასაკლაოში გაციების დამთავრებიდან 48 საათი +2-+6 გრადუსი ცელსიუსით ტემპერატურული რეჟიმის პირობებში (ხორცის მიღებისას გასული უნდა იყოს ვადის არაუმეტეს 30% - 14 საათი); სურსათი უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს. საქონლის ხორცის ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს სპეციალიზირებული მანქანა-რეფრეჟერატორით მაცივარი) ან მაცივრიანი მანქანით, სადაც დაცული იქნება ტრანსპორტირებისათვის აუცილებელი ტემპერატურული რეჟიმი (+2- +6 გრადუსი ცელსიუსით) და სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმები. ქათმის ფილე - 910 კგ. - გაყინული, უმაღლესი ხარისხის პროდუქტი (ქათმის თეთრი ხორცი, გაცლილი კანისა და ძვლებისაგან) გენმოდიფიცირებისა და ჰორმონალური დანამატების გარეშე, გაყინული მშრალი წესით, ღრმა გაყინვით. არასასიამოვნო სუნის გარეშე. არ უნდა აღენიშნებოდეს დეფროსტაციის კვალი. 100 გრ პროდუქტზე ენერგეტიკული მახასიათებლები: ცილა არანაკლებ 10 გრ. არაუმეტეს 21 გრ, ცხიმი არანაკლებ 4 გრ. არაუმეტეს 18 გრ, ენერგეტიკული ღირებულება არანაკლებ 129 კ. კალ. არაუმეტეს 134 კ.კალ. ენერგეტიკული მახასიათებლები და ენერგეტიკული ღირებულება მითითებული უნდა იყოს შეფუთვაზე. შეფუთვა 0,5 კგ ან 1 კგ.-იანი ქარხნული წესით. ეტიკეტირება, შეფუთვა და ტრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. პროდუქტის ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს სპეციალიზირებული მანქანა-რეფრეჟატორით (მაცივარი) ან მაცივირანი მაქნქანით ,სადაც დაცული იქნება ტრანსპორტირებისთვის აუცილებელი ტემპერატურული რეჟიმი და სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმები. შემსყიდველს უფლება აქვს განახორციელოს კონტროლი ( აკრედიტირებული ლაბორატორიის შემოწმება, რომლის ხარჯებსაც აანაზღაურებს მიმწოდებელი) ხელშეკრულების შესრულების ნებისმიერ ეტაპზე, საქონლის მიღებისას, აგრეთვე მიღების შემდეგ.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1. „მიმწოდებელი“ ვალდებულია უზრუნველყოს ა(ა)იპ ხონის საბავშვო ბაგა-ბაღების გაერთიანების ფილიალებისათვის საქონლის ხორცისა და ქათმის ფილეს მიწოდება დანართი 1-ის შესაბამისად. 2.საქონლის ხორცის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ეტაპობრივად, 2025 წლის 22 სექტემბრიდან 2025 წლის 26 დეკემბრის ჩათვლით (კვირაში ორჯერ). 3. ქათმის ფილეს მიწოდება უნდა განხორციელდეს ეტაპობრივად, 2025 წლის 17 სექტემბრიდან 2025 წლის 26 დეკემბრის ჩათვლით (კვირაში ერთხელ).
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის ხორცის მიწოდება უნდა განხორციელდეს კვირაში ორჯერ, მისაწოდებელი საქონლის რაოდენობა და მიწოდების თარიღი განისაზღვრება შემსყიდველისაგან წინასწარ მიღებული შეკვეთის საფუძველზე. (შეკვეთა შეიძლება განხორციელდეს ელექტრონული ფოსტის მეშვეობით). მიწოდება უნდა განხორციელდეს ააიპ ხონის საბავშვო ბაგა–ბაღების გაერთიანების 20 ფილიალში . (ხორცის მიღებისას გასული უნდა იყოს ვადის არაუმეტეს 30% - 14 საათი); ქათმის ფილეს მიწოდება უნდა განხორციელდეს კვირაში ერთხელ, მისაწოდებელი საქონლის რაოდენობა და მიწოდების თარიღი განისაზღვრება შემსყიდველისაგან წინასწარ მიღებული შეკვეთის საფუძველზე. (შეკვეთა შეიძლება განხორციელდეს ელექტრონული ფოსტის მეშვეობით). მიწოდება უნდა განხორციელდეს ააიპ ხონის საბავშვო ბაგა–ბაღების გაერთიანების 20 ფილიალში . საბავშვო ბაგა-ბაღების დასახელება და მისამართები: 1 ქალაქის N1 საბავშვო ბაღი - შამათავას #10 2 ქალაქის N2 საბავშვო ბაღი - ი.აბაშიძის პირველი შეს. #11 3 ქალაქის N3 საბავშვო ბაღი -ჭანტურიას მე-3 შეს.#9 4 ივანდიდი ს/ბაღი -სოფ.ივანდიდი 5 ქუტირის ს/ბაღი -სოფ.ქუტირი 6 კუხის ს/ბაღი -სოფ.კუხი 7 გუბის ს/ბაღი -სოფ.გუბი 8 ახალშენის N1 ს/ბაღი -სოფ.ახალშენი 9 ახალშენის N2 ს/ბაღი -სოფ.ახალშენი 10 კონტუათის ს/ბაღი -სოფ.კონტუათი 11 საწულუკიძეოს ს/ბაღი -სოფ. საწულუკიძეო 12 ნახახულევის ს/ბაღი -სოფ.ნახახულევი 13 მათხოჯის ს/ბაღი -სოფ. მათხოჯი 14 გორდის ს/ბაღი -სოფ.გორდი 15 გ/ჯიხაიშის ს/ბაღი -სოფ. გოჩა-ჯიხაიში 16 ახალბედისეულის ს/ბაღი -სოფ. ახალბედისეული 17 ჩ/მეუნეობის ს/ბაღი -სოფ.ჩაის მეურნეობა 18 პ/ჯიხაიშის ს/ბაღი -სოფ. პატარა ჯიხაიში 19 დედალაურის ს/ბაღი -სოფ. დედალარი 20 ძეძილეთის ს/ბაღი -სოფ. ძეძილეთი
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
ფასების ცხრილში პრეტენდნტმა უნდა მიუთითოს საქონლის წარმოშობის ქვეყანა და მწარმოებელი კომპანია. ტექნიკურ დოკუმენტაციაში მწარმოებელი ქვეყნისა და მწარმოებელი კომპანიის არ მითითება გამოიწვევს პრედენდენტის დისკვალიფიკაციას
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. თითოეულ მოწოდებულ პარტიას თან უნდა ახლდეს ხარისხისა და შესაბამისობის სერთიფიკატი. (ცნობა 2 ეგზაპლარად, რომლშიც მითითებული იქნება საქონლის ხორცის რაოდენობა და საბავშვო ბაღის სახელწოდება. 1 ეგზეპლარი დარჩება გაერთიანებაში, მეორე კი კონკრეტულ საბავშვო ბაღში,რომლისთვისაც არის გათვალისწინებული საქონლის ხორცი, ასევე ფორმა #2)(დანართი #3-ში მითითებულ მისამართებზე) 2. შესყიდვის მოცემული რაოდენობა არის ზღვრული , რომელიც შეიძლება შემცირდეს ფაქტიურად ააიპ გაერთიანების ფილიალებში ბავშვთა გამოცხადების საფუძველზე. შემსყიდველი ორგანიზაცია იტოვებს უფლებას სრულად არ აითვისოს შესაყიდი პროდუქტის რაოდენობა. 3. საკვები პროდუქტები უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის 2001 წლის 16.08. №301/ნ ბრძანების „სასურსათო ნედლეულისა და კვების პროდუქტების ხარისხისა და უსაფრთხოების სანიტარული წესები და ნორმები“-ს მოთხოვნებს. (ასევე შემსყიდველის მოთხოვნებს). 4. შემსყიდველის წერილობითი მოთხოვნის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია წარმოადგინოს ააიპ გაერთიანების ფილიალში მიწოდებულ საკვები პროდუქტების ნიმუშზე „აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანოს-აკრედიტაციის ცენტრის“, აკრედიტირებული ლაბორატორის საგამოცდო ოქმი ან /და საქართველო ს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ლაბორატორიის მიერ გაცემული დასკვნა, რომლითაც დადასტურდება საკვები პროდუქტების ვარგისიანობა და შესაბამისობა ტექნიკურ დავალებაში მოცემულ ტექნიკურ და ხარისხობრივ მაჩვენებლებთან.ლაბორატორიის მომსახურეობის ხარჯებს მიმწოდებელი თავად იხდის. შემსყიდველმა მიმწოდებელს ლაბორატორიული კვლება ჩატარება შეიძლება მოსთხოვოს პროდუქტის მიწოდების ნებისმიერ ეტაპზე (ასევე უკვე მიღებული პროდუქტის შემთხვევაშიც). ლაბორატორიული კვლევის ხარჯებს იხდის მიმწოდებელი. 5 საკვები პროდუქციის ხარისხი უნდა შეესაბამებოდეს სანიტარულ-ჰიგიენურ ნორმატივებს; 6. საკვები პროდუქციის შენახვისა და ტრანსპორტირებისას დაცული უნდა იქნას სანიტარული წესებისა და ნორმების მოთხოვნა. 7. უხარისხო პროდუქტის მოწოდების შემთხვევაში, რაც დადასტურებულ იქნება შესაბამისი ლაბორატორიული დასკვნით, გაერთიანებას უფლება აქვს ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულება. 8. ტრანსპორტირების დაწყებამდე, ავტომობილს რომლითაც განხორციელდება საქონლის ხორცისა დაქათმის ფილეს მიწოდება, ჩაუტარდეს დეზინფექცია. ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს სპეციალიზირებული მანქანა-რეფრეჟერატორებით (მაცივარი)-(მაცივრიანი სატრანსპორტო საშუალება), სადაც დაცული იქნება ტრანსპორტირებისათვის აუცილებელი ტემპერატურული რეჟიმი და სანიტარულ–ჰიგიენური ნორმები. 9. ფასების ცხრილში ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს არაუმეტეს მეასედის სიზუსტით. იმ შემთხვევაში თუ ფასების ცხრილში დაფიქსირებულია მძიმის შემდეგ 2 (ორი) სიმბოლოზე მეტი, ერთეულის ფასად ჩაითვლება მხოლოდ მძიმის შემდეგ ორი სიმბოლო; 10. სატენდერო წინადადების ღირებულება წარმოდგენილი უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი ყველა გადასახადის, ტრანსპორტირების ხარჯის, მოსაკრებლის და სხვა ხარჯის გათვალისწინებით; ასევე დღგ–ს გათვალისწინებით (მიმწოდებელი თავად იხდის დღგს–, თუ ის დღგ–ს გადამხდელია) 11. ხარჯები, რომლებიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული, არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას; 12. სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში _ ლარში; 13. პროდუქციის ერთეულის ფასსა და საერთო ფასს შორის სხვაობის შემთხვევაში უპირატესობა ენიჭება პროდუქციის ერთეულის ფასს
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
ტენდერის შერჩევა-შეფასების ეტაპზე მოითხოვება ქათმის ფილეს ნიმუში.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ქ. ხონი, პ. კაკაბაძის #17
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
1) იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველმა ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან მოითხოვოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, ყოველი კონკრეტული შემთხვევიდან გამომდინარე უნდა დასაბუთდეს ექსპერტიზის ან აუდიტორის დასკვნით, რომელიც დაადასტურებს დაფიქსირებულ ფასად სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული სამუშაოების შესრულების შესაძლებლობას,ასევე შესაძლებელია დასაბუთდეს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით პრეტენდენტის მიერ გაფორმებული ხელშეკრულებით, სასაქონლო ზედნადებით (ინვოისით), მიღება-ჩაბარების აქტით. რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. 2) ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტის დადგენილ ვადაში წარუდგენლობა ან სატენდერო პირობებთან ან/და ტექნიკურ დოკუმენტაციასთან შეუსაბამობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თვმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ 32-ე მუხლის პირველი პუნქტის „დ“ ქვეპუნქტის საფუძველზე.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად მოწოდებული საქონლის შესაბამისად გაფორმებული მიღება ჩაბარების აქტის, სასაქონლო ზედნადების და დ.ღ.გ–ს ანგარიშფაქტურის (კანონით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე .
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან (შესყიდვის ობიექტის მიღება-ჩაბარებიდან) არაუმეტეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნინო ჯალაღანია, 593616047, jalaghania.nino@mail.ru
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
მხარეების მიერ ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შეუსრულებლობა გამოიწვევს პასუხისმგებლობას მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად. ფორს _ მაჟორული გარემოებების გარდა, მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულების პირობების შეუსრულებლობის ან დაგვიანებით შესრულების შემთხვევაში მიმწოდებელს ეკისრება პირგასამტეხლო სახელშეკრულებო ღირებულების 0.02% _ ის ოდენობით ყოველ ვადაგადაცილებულ დღეზე. იმ შემთხვევაში, თუ პირგასამტეხლოს ოდენობა მიაღწევს მთლიანი სახელშეკრულებო ღირებულების 2 %–ს, ,,შემსყიდველს" უფლება აქვს ცალმხრივად შეწყვიტოს ხელშეკრულება. საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევებსი, საჯარიმო სანქციების გადახდა არ ათავისუფლებს მიმწოდებელს ძირითადი ვალდებულებების შესრულებისაგან. ხელშეკრულების პირობების შეუსრულებლობის შემთხვევაში მიმწოდებელმა უნდა გადაიხადოს ხელშეკრულების საერთო ღირებულების 20 %. , ხოლო ხელშეკრულების პირობების ნაწილობრივ შესრულების შემთხვევაში პირგასამტეხლო შესასრულებელი-დარჩენილი ღირებულების არაუმეტეს 10 %. - პირგასამტეხლოს გადახდა არ ათავისუფლებს მხარეს ძირითადი ვალდებულებების შესრულებისაგან. - ხელშეკრულებაში ნებისმიერი ცვლილების, დამატების შეტანა შესაძლებელია მხოლოდ წერილობითი ფორმით, მხარეთა შეთანხმების საფუძველზე. - ხელშეკრულების პირობების, მათ შორის, ფასის შეცვლა დაუშვებელია, თუ ამ ცვლილებების შედეგად იზრდება ხელშეკრულების ჯამური ღირებულება ან უარესდება ხელშეკრულების პირობები შემსყიდველისთვის, გარდა საქართველოს სამოქალაქო კოდექსის 398-ე მუხლით გათვალისწინებული შემთხვევებისა. ხელშეკრულებების პირობების გადასინჯვა ხდება საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით. - საქართველოს სამოქალაქო კოდექსის 398-ე მუხლით გათვალისწინებული გარემოებების დადგომის შემთხვევაში ხელშეკრულების ჯამური ღირებულების გაზრდა დაუშვებელია ხელშეკრულების ღირებულების 10%-ზე მეტი ოდენობით. - ხელშეკრულების ერთ-ერთი მხარის მიერ ხელშეკრულების პირობების შეუსრულებლობის შემთხვევაში მეორე მხარე უფლებამოსილია ცალმხრივად მიიღოს გადაწყვეტილება ხელშეკრულების შეწყვეტის შესახებ. - მხარე ვალდებულია ხელშეკრულების შეწყვეტის განზრახვის შესახებ არანაკლებ 5 კალენდარული დღით ადრე წერილობით ან კომუნიკაციის ელექტრონული საშუალებების გამოყენებით შეატყობინოს მეორე მხარეს. - ხელშეკრულება ასევე შეიძლება შეწყდეს მხარეთა ინიციატივით, ურთიერთშეთანხმების საფუძველზე. - მხარეები თავისუფლდებიან ხელშეკრულებით განსაზღვრული ვალდებულებების შეუსრულებლობით გამოწვეული პასუხისმგებლობისაგან, თუ აღნიშნული გამოწვეულია დაუძლეველი ძალის ზეგავლენით. აღნიშნულის არსებობის შემთხვევაში, მხარე ვალდებულია აცნობოს მეორე მხარეს ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შეუძლებლობის შესახებ. - თუ ერთ-ერთი მხარე დაუძლეველი ძალის გამო ვერ ასრულებს ნაკისრ ვალდებულებებს, იგი ვალდებულია დაუყოვნებლივ, მაგრამ არაუგვიანეს მომდევნო კალენდარული დღისა აცნობოს მეორე მხარეს მათი დადგომის ან/და დასრულების შესახებ. წინააღმდეგ შემთხვევაში, შესაბამისი მხარე არ გათავისუფლდება ნაკისრი ვალდებულებებისაგან. - მხარეთა პასუხისმგებლობა და ვალდებულებები განახლდება დაუძლეველი ძალის მოქმედების დასრულებისთანავე.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260002424 11.02.2026 contract signed same category · 42% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ ხონის საბავშვო ბაგა-ბაღების გაერთიანების სტრუქტურულ ერთეულში შემავალი 20 საბავშვ…

ხონის ცენტრალური საბავშვო ბაღი 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები → ინდივიდუალური მეწარმე ნათ… 1 bidder 80,250 ₾
SPA250001416 30.12.2025 no result same category · 42% title match · same buyer · similar size

ა(ა)იპ ხონის საბავშვო ბაგა-ბაღების გაერთიანების სტრუქტურულ ერთეულში შემავალი 20 საბავშვ…

NAT250023804 19.12.2025 contract signed same category · 64% title match

საქონლის უძვლო ხორცი, ქათმის ფილე(გაყინული)

სენაკის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღ… 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები → ინდივიდუალური მეწარმე დავ… 1 bidder 137,899 ₾
NAT260015119 22.07.2026 contract signed same category · 50% title match · similar size

საქონლის ხორცი უძვლო, ქათმის ფილე

სენაკის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი აღ… 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები → ინდივიდუალური მეწარმე დავ… 1 bidder 98,350 ₾
NAT260015305 24.07.2026 contract signed same category · 57% title match

ახალდაკლული,დარბილებული,ძვალგამოცლილი საქონლის ხორცი და ქათმის ფილე(ნედლი)

საგარეჯოს სკოლამდელი აღზრდის დაწესებუ… 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები → შპს ბადა 4 bidders 179,829 ₾
NAT260012253 13.06.2026 contract signed same category · 48% title match · similar size

ქათმის ხორცი (ფილე) , გუფთა, სოსისი რძიანი,საქონლის ხორცი(უძვლო), ქათამი (გაყინული)

სენაკის მუნიციპალიტეტის მზრუნველობამო… 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები → ინდივიდუალური მეწარმე დავ… 1 bidder 50,238 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ი/მეწარმე ,,ნანი გოგოლაძე"
ინდივიდუალური მეწარმე ნათელა ყურაშვილი
გიორგი ქუთათელაძე
ინდივიდუალური მეწარმე დავითი ხუხია
შპს გურამა