ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260002482
NAT260002482 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ბიოტუალეტებით მომსახურების მრავალწლიანი შესყიდვა

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 6% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.0 bidders, 36% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 70100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N136 running 490 days remaining Contract PDF ↗
52,170 ₾ contract amount 16,366 ₾ (31%) actually paid 09.03.2026 – 31.12.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
96.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 02.04.2026
336.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 02.07.2026
3,648.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 09.07.2026
506.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 18.08.2026
11,780.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 18.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260002482
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება-საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახური
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია70100000-კერძო საკუთრებაში მყოფ უძრავ ქონებასთან დაკავშირებული მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება52`170.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი12.02.2026 10:32
წინადადებების მიღება იწყება21.02.2026 00:08
წინადადებების მიღება მთავრდება23.02.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი500.00 GEL
გარანტიის ოდენობა522 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT260002482_ოქმი N2.pdf.pdf ანა ყიფიანი 27.02.2026 16:43

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ლაიმი 52,170 52,170 won
NAT260002482_ფასების ცხრილი_დანართი N1-ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 12.02.2026 10:32 Announced
  • 21.02.2026 00:08 Bidding opens
  • 22.02.2026 22:45 First bid placed (1 bidders in total)
  • 22.02.2026 22:45 Last bid activity
  • 23.02.2026 12:00 Bidding closes
  • 27.02.2026 16:43 Buyer published: NAT260002482_ოქმი N2.pdf
  • 09.03.2026 00:00 Contract signed: N136 — 52,170 ₾
  • 21.08.2026 16:02 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ბიოტუალეტებით მომსახურების მრავალწლიანი შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 ბიო-ტუალეტი ხელსაბანით, მომწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, მომწოდებლის განკარგვაში არსებული, ბიოტუალეტის დისლოკაციის ტერიტორიულ ერთეულზე ტრანსპორტირება, მოსწორებული ზედაპირის შერჩევა და დადგმა, ზედა და ქვედა რეზერვუარების წყლითა და სპეც. ხსნარებით დატუმბვა, ღონისძიების მსვლელობის პერიოდში სანიტარული ნორმების კონტროლი, საჭიროების შემთხვევაში ფეკალური მასებისგან დაცლა სპეც. ტექნიკის გამოყენებით და დემონტაჟი ღონისძიების დასრულების შემდეგ, ტრანსპორტირება, დეზინფექცია, მომსახურეობის პერიოდში ტუალეტის აქსესუარებით (საპონი, სველი ხელსახოცი, და ჰიგიენური ქაღალდი) უზრუნველყოფა და სისუფთავის დაცვა. 1.2.2 ფასების ცხრილით განსაზღვრული ბიოტუალეტების და დღეების რაოდენობები სავარაუდოა და მათი აუთვისებლობა შემსყიდველისთვის არ წარმოშობს გადახდის ვალდებულებას. 1.2.3 შემსყიდველი უფლებამოსილია შეწყვიტოს მიმდინარე ხელშეკრულება, თუ მიმწოდებელზე გაგზავნილ იქნა ორი ან მეტი გამაფრთხილებელი წერილი, სადაც დაფიქსირებული იქნება მათ მიერ მომსახურების არაჯეროვნად ან ვადაგადაცილებით გაწევის შემთხვევები.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
1.4.1 მომსახურების გაწევის ვადა: ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2027 წლის 31 მარტის ჩათვლით. მოთხოვნიდან 2 (ორი) კალენდარული დღის განმავლობაში. 1.4.2 მოთხოვნის გაგზავნა მოხდება სატელეფონო კომუნიკაციით ან ელ. ფოსტის საშუალებით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, დანართი N1-ით განსაზღვრულ რეგიონებში.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1 ხელშეკრულების მოქმედების ნებისმიერ ეტაპზე გამოვლენილი ხარვეზის ან/და ნაკლის არსებობის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია შეტყობინების მიღებიდან 1 (ერთი) კალენდარულ დღეში გამოასწოროს ნაკლი შემსყიდველის მხრიდან დამატებითი დანახარჯების გაწევის გარეშე. 1.7.1.2 აღნიშნული მოთხოვნა მიმწოდებელს გაეგზავნება სატელეფონო შეტყობინების ან ელ. ფოსტის საშუალებით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო პრეისკურანტში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე პრეისკურანტით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობა. 4.1.1.2 დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
- ანგარიშსწორება განხორციელდება შემსყიდველის მხრიდან ეროვნულ ვალუტაში. - ანგარიშსწორება შემსყიდველის მიერ განხორციელდება ფაქტიურად გაწეულ მომსახურებაზე მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად, ანაზღაურებისათვის სათანადო დოკუმენტაციის (შესაბამისი სასაქონლო ზედნადებისა ან/და კანონით გათვალისწინებულ შემთხვევაში საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის გამოწერის) წარმოდგენის შემდეგ, ორი საბიუჯეტო წლის განმავლობაში: - 2026 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტით ანაზღაურებულ იქნება არაუმეტეს 40 480 ლარის ფარგლებში; - 2027 წლის სახელმწიფო ბიუჯეტით ანაზღაურებულ იქნება არაუმეტეს 11 690 ლარის ფარგლებში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება შემსყიდველის მიერ განხორციელდება ფაქტიურად გაწეულ მომსახურებაზე მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებისა და საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად, ანაზღაურებისათვის სათანადო დოკუმენტაციის (შესაბამისი სასაქონლო ზედნადებისა ან/და კანონით გათვალისწინებულ შემთხვევაში საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის გამოწერის) წარმოდგენის შემდეგ არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ანა ყიფიანი, 591458507, anekipiani@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ მიიღება; 10.1.2 სატენდერო წინადადების წარდგენით, პრეტენდენტი ავტომატურად გამოხატავს თანხმობას სატენდერო დოკუმენტაციის პირობებით განსაზღვრულ მოთხოვნებზე; 10.1.3 პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ., ფასების ცხრილი, ინფორმაცია საკუთარი გამოცდილების შესახებ, საგარანტიო პირობები და ა.შ.). დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: 1) ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; 2) გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით. ამასთან პრეტენდენტმა ხარჯთაღრიცხვა შესაძლებელია წარმოადგინოს Excel-ის დოკუმენტის ფორმატის სახით, „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების თანახმად, პრეტენდენტის მიერ Excel-ის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს). 10.1.4 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები უნდა იყოს ვალიდური და ავთენტური. აღნიშნული დოკუმენტები უნდა იყოს ხელმოწერილი უფლებამოსილი პირის მიერ. თუ დოკუმენტებზე ხელმოწერა შესრულებულია მინდობილი პირის მიერ, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად გაცემული შესაბამისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი (მინდობილობა). 10.1.5 რაც შეეხება სატენდერო პირობებით მოთხოვნილ სხვა დამატებით ინფორმაციას, მაგალითად: გეგმები და პროექტის ნახაზები, დასკვნები, MAF, უცხოური დოკუმენტების თარგმანი, ექსპერტიზის დასკვნები, აკრედიტაცია/ნებართვა, ხელშეკრულება, მიღება-ჩაბარების აქტები, დიპლომი/სიგელი/სერთიფიკატი, ტექ პასპორტი, ფოტოსურათი, ესკიზი და სხვა, მათ დამატებით აღარ ესაჭიროება კვალიფიციური ხელმოწერა ან/და კვალიფიციური შტამპი, რადგან კანონმდებლობა არ მოითხოვს სისტემაში დოკუმენტის დამოწმებული ასლების ატვირთვას. 10.1.6 სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარში; 10.1.7 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით; 10.1.8 სატენდერო წინადადება, ასევე ამ წინადადებასთან დაკავშირებული შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი მთელი კორესპონდენცია, დოკუმენტაცია ან/და ინფორმაცია, წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 10.1.9 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.10 სატენდერო დოკუმენტაციაში, შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას, სადაც მითითებულია კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, იგულისხმება „მსგავსი“ ან/და „ეკვივალენტური“. ასეთ შემთხვევაში, პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან/და ეკვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი/მომსახურება; 10.1.11 სატენდერო კომისიის გადაწყვეტილება ჩაითვლება პრეტენდენტისათვის გაგზავნილ შეტყობინებად, სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის სახელმწიფო შესყიდვების ერთიანი ელექტრონული სისტემის შესაბამის მოდულში ატვირთვით. პრეტენდენტის მიერ შეტყობინება ოფიციალურად მიღებულად ჩაითვლება ოქმის სისტემაში ატვირთვის მომენტიდან. 10.1.12 ამხანაგობის მონაწილეებმა ტექნიკურ დოკუმენტაციაში მკაფიოდ უნდა განსაზღვრონ თითოეული მონაწილე კონკრეტულად რომელ ვალდებულებას შეასრულებს სახელმწიფო შესყიდვის ხელშეკრულების ფარგლებში, წინააღმდეგ შემთხვევაში ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 24-ე მუხლის მე-5 და მე-7 პუნქტების შესაბამისად ამავე ბრძანების 32-ე მუხლის პირველი პუნქტების ,,ბ“ ქვეპუნქტის საფუძველზე პრეტენდენტ ამხანაგობას მიეცემა დიკსვალიფიკაცია. ამასთან, ამხანაგობის შემთხვევაში სამუშაოების წარმოების უფლება მიეცემა მასში შემავალ კომპანიას მის მიერ განხორციელებული გამოცდილების ნაწილში. 10.1.13 სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები და ხელმომწერი პირების უფლებამოსილება დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული. 10.1.14 პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულება -საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT240020889 28.10.2024 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ბიოტუალეტებით მომსახურების მრავალწლიანი შესყიდვა

შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულე… 70100000კერძო საკუთრებაში მყოფ უძრავ ქონებასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს ლაიმი 1 bidder 48,050 ₾
NAT240011731 14.06.2024 contract signed same category · 74% title match · same buyer

ბიოტუალეტებით მომსახურების შესყიდვა

შსს სახელმწიფო საქვეუწყებო დაწესებულე… 70100000კერძო საკუთრებაში მყოფ უძრავ ქონებასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს ლაიმი 1 bidder 20,250 ₾
NAT240017769 03.09.2024 contract signed same category · similar size

წლის 22 სექტემბერს დაგეგმილი ღონისძიების "ბოლნისქალაქობა -2024" უზრუნველსაყოფად, საკონც…

ბოლნისის მუნიციპალიტეტის კულტურის ცენ… 70100000კერძო საკუთრებაში მყოფ უძრავ ქონებასთან დაკავშირებული მომსახურებები → ინდივიდუალური მეწარმე ანა… 2 bidders 49,745 ₾
NAT230022771 14.11.2023 contract signed same category · similar size

ქალაქ რუსთავში დაგეგმილი ნაძვის ხის ანთების ღონისძიების უზრუნველსაყოფად,მუსიკალური ინსტ…

"ქალაქ რუსთავის სახელოვნებო, სპორტისა… 70100000კერძო საკუთრებაში მყოფ უძრავ ქონებასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს მლი გრუპი 3 bidders 46,270 ₾
NAT230019010 18.09.2023 contract signed same category · similar size

ქალაქ რუსთავში დაგეგმილი რუსთავქალაქობის ღონისძიების უზრუნველსაყოფად, საკონცერტო სცენის…

"ქალაქ რუსთავის სახელოვნებო, სპორტისა… 70100000კერძო საკუთრებაში მყოფ უძრავ ქონებასთან დაკავშირებული მომსახურებები → შპს ჯეოვოისი 1 bidder 57,920 ₾
NAT260007672 16.04.2026 contract signed same category · similar size

კასპის მუნიციპალიტეტში 2026 წელში დაგეგმილი 4 (ოთხი) ღონისძიების: პირველი ღონისძიება და…

კულტურისა და სახელოვნებო სკოლების დაწ… 70100000კერძო საკუთრებაში მყოფ უძრავ ქონებასთან დაკავშირებული მომსახურებები → ინდივიდუალური მეწარმე გიო… 4 bidders 58,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ინდივიდუალური მეწარმე ხათუნა გოგიტიძე
შპს ფორმილა კომპანი
შპს ტრანსპორტერი
შპს კომუნიკომი
თორნიკე მელაძე