ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250017280
NAT250017280 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სხვადასხვა სახის სამშენებლო მასალების შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.7 bidders, 35% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 44100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N881 running Contract PDF ↗
16,270 ₾ contract amount 16,270 ₾ (100%) actually paid 22.10.2025 – 31.12.2025
PaymentSourceYear QuarterPaid on
4,440.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 05.11.2025
11,830.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2025 Q4 13.11.2025

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250017280
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია44100000-სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება17`670.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი22.09.2025 12:12
წინადადებების მიღება იწყება30.09.2025 00:02
წინადადებების მიღება მთავრდება03.10.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი200.00 GEL
გარანტიის ოდენობა177 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT250017280_ოქმი N3.pdf.pdf თენგიზ ხანიაშვილი 15.10.2025 22:55

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ციტადელი 16,270 16,270 won
NAT250017280_ფასები_ფასების ცხრილი (დანართი N1)-signed.pdf.pdf
შპს ბაზა სთილი 16,940 16,940
NAT250017280_ფასების ცხრილი (დანართი N1)-signed.pdf.pdf
შპს ჩინი 17,456 17,456
NAT250017280_ფასების ცხრილი (დანართი N1) (2)-signed.pdf.pdf
შპს კალაგრაფ 17,470 17,470
NAT250017280_ფასების ცხრილი (დანართი N1) asatvirti sss2-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 22.09.2025 12:12 Announced
  • 30.09.2025 00:02 Bidding opens
  • 01.10.2025 12:10 First bid placed (4 bidders in total)
  • 03.10.2025 12:39 Last bid activity
  • 03.10.2025 13:00 Bidding closes
  • 07.10.2025 20:04 Buyer published: NAT250017280_შეტყობინება პრეტენდენტისათვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმის „კომისიამ დაადგინა“ ნაწილში. იხილეთ მიმაგრებული ოქმი“_ოქმი №2 - ინტერესთა კონფლიქტის ხელწერილით.pdf
  • 09.10.2025 11:16 Buyer published: NAT250017280_დანართი 1_დანართი_N1_-ფასების_ცხრილი(1)-signed.pdf (09/10/2025 11:10)
  • 09.10.2025 15:16 Buyer published: NAT250017280_დანართი 1_დანართი_N1_-ფასების_ცხრილი(1) (1)-signed.pdf
  • 15.10.2025 22:55 Buyer published: NAT250017280_ოქმი N3.pdf
  • 22.10.2025 00:00 Contract signed: N881 — 16,270 ₾
  • 27.08.2026 05:59 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სხვადასხვა სახის სამშენებლო მასალების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
საქონლის ტექნიკური პარამეტრები (ტექნიკური დავალება) იხილეთ ატვირთულ ფაილში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდების ვადა: ხელშეკრულების გაფორმებიდან 15 (თხუთმეტი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდების ადგილი: ქ. თბილისი, ქიზიყის ქუჩა №1.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1 ხელშეკრულების მოქმედების ნებისმიერ ეტაპზე და ასევე, მისი მოქმედების დასრულების შემდგომ, აღმოჩენილი ხარვეზის ან/და ნაკლის არსებობის შემთხვევაში, მიმწოდებელი ვალდებულია 5 (ხუთი) კალენდარული დღის ვადაში გამოასწოროს იგი ან შეცვალოს ახალი შესყიდვის ობიექტით, შემსყიდველის მხრიდან დამატებითი დანახარჯების გაწევის გარეშე. შენიშვნა: მოთხოვნა/შეტყობინება შესაძლებელია განხორციელდეს ელექტრონული ფოსტის ან/და ოფიციალური წერილის მეშვეობით.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში (დანართი N1) მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანა. 2.1.1.2 პრეტენდენტის მიერ 2.1.1.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაციის წარმოუდგენლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს მის დისკვალიფიკაციას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1 პრეტენდენტი ვალდებულია საქონლის ერთეულის ფას(ებ)ი დააფიქსიროს (დაამრგვალოს) მეასედის სიზუსტით.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან/და აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა. 4.1.1.2 დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება შემსყიდველის მიერ მოხდება ფაქტობრივად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის მიხედვით. მიღება–ჩაბარების აქტისა და შესაბამისი საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით დადგენილ შემთხვევაში) შსს შესაბამისი სამსახურის მიერ ეკონომიკურ დეპარტამენტში წარმოდგენის შემდეგ არაუგვიანეს 15 კალენდარული დღის ვადაში. თუ ანგარიშსწორების განხორციელების ვადის ბოლო დღე ემთხვევა არასამუშაო დღეს, მაშინ ანგარიშსწორება განხორციელდება მომდევნო სამუშაო დღეს.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნანა უგრეხელიძე, 577960360, ugrekhelidzenana@yahoo.com ტექნიკურ საკითხებთან დაკავშირებით დაუკავშირდით: გიორგი კაპანაძეს ტელ: 591 11-37-55.
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი წარმოდგენილი უნდა იქნას მოქმედი კანონმდებლობის შესაბამისად. 10.1.2. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.3. იმ შემთხვევაში თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი/მომსახურება. ამასთან, ტექნიკურ დავალებაში მოცემული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტი. 10.1.4. პრეტენდენტი ვალდებულია საქონლის ერთეულის ფას(ებ)ი დააფიქსიროს (დაამრგვალოს) მეასედის სიზუსტით. 10.1.5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.6. პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის. 10.1.7. პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვის განხორციელების ნებისმიერ ეტაპზე, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ან შემსყიდველისთვის გადაცემული პერსონალური ინფორმაცია, საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მიერ, „პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად, შესაძლებელია დამუშავდეს სახელმწიფო შესყიდვის მიზნებისთვის. 10.2 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 10.2.1 მისაწოდებელი საქონლის ფასების ცხრილი დანართი N1-ის მიხედვით, ტექნიკური მონაცემების და წარმოშობის ქვეყნის მითითებით (შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყნის შესახებ ინფორმაციის წარმოუდგენლობა, ასევე ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობა ან განუფასებლად წარმოდგენა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250015589 25.08.2025 terminated same category · 100% title match · same buyer · similar size

სხვადასხვა სახის სამშენებლო მასალების შესყიდვა

საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები 1 bidder 22,720 ₾
NAT250019535 04.11.2025 contract signed same category · 100% title match · same buyer

სხვადასხვა სახის სამშენებლო მასალების შესყიდვა

საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → შპს ჯი თაუერს ჯგუფი 2 bidders 4,970 ₾
NAT250023259 12.12.2025 contract signed same category · 73% title match · same buyer · similar size

სხვადასხვა დასახელების სამეუნეო და სამშენებლო მასალების შესყიდვა

საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → ირინე წერეთელი 9 bidders 20,828 ₾
NAT250008075 25.04.2025 contract signed same category · 100% title match · similar size

სხვადასხვა სახის სამშენებლო მასალების შესყიდვა

ქალაქ ფოთის მუნიციპალიტეტის სერვისები… 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → შპს ფოლადის სახლი 2 bidders 21,347 ₾
NAT250008061 25.04.2025 contract signed same category · 100% title match · similar size

სხვადასხვა სახის სამშენებლო მასალების შესყიდვა

ქალაქ ფოთის მუნიციპალიტეტის სერვისები… 44100000სამშენებლო მასალები და დამხმარე სამშენებლო მასალები → შპს ნევ ნოდი 3 bidders 23,214 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ჯი ეს სი 13×
შპს ემ კა ეს 13×
შპს გლობალ თრეიდ გრუპ 11×
შპს გამა-გ 11×
შპს ჩინი 10×