ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250018971
NAT250018971 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ნათურები, სანათები და პროჟექტორები

შპს საქართველოს მელიორაცია 472 tenders 1.4 avg bidders 165 failed 287 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 43% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 31500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N1-473 running Contract PDF ↗
29,382 ₾ contract amount 29,382 ₾ (100%) actually paid 23.12.2025 – 28.02.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
29,382.00 ₾ პროგრამები სახელმწიფო ბიუჯეტიდან 2026 Q1 15.01.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250018971
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს საქართველოს მელიორაცია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია31500000-გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება37`156.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი24.10.2025 19:26
წინადადებების მიღება იწყება02.11.2025 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება04.11.2025 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი149.00 GEL
გარანტიის ოდენობა372 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 5 სამუშაო დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (8)

NAT250018971_NAT250018971- ოქმი N2.pdf.pdf ქეთევან იასაღაშვილი 11.11.2025 18:04
NAT250018971_NAT250018971-ოქმი N3.pdf.pdf თამარ ქარსაულიძე 19.11.2025 21:34
NAT250018971_ოქმი N4 - NAT250018971.pdf (26/11/2025 06:11) თამარ ქარსაულიძე 26.11.2025 18:13
NAT250018971_ოქმი N4 - NAT250018971.pdf.pdf თამარ ქარსაულიძე 26.11.2025 18:14
NAT250018971_დაზუსტებული დანართი N2-signed.pdf.pdf ირაკლი პარკაძე 01.12.2025 12:10

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ლედ ლაით 22,890 22,890
NAT250018971_დანართი 1_დანართი 1-signed.pdf.pdf · NAT250018971_დანართი 2_დანართი N2-signed.pdf.pdf
შპს საქართველოს სავაჭრო სამრეწველო გაერთიანება 24,900 24,900 won
NAT250018971_დანართი N1 - 2025-10-24T182843.327 (1).xlsx.xlsx · NAT250018971_დანართი N1 - 2025-10-24T182843.327 (1)-signed.pdf.pdf · NAT250018971_დანართი N2-signed.pdf.pdf
შპს Light Time 30,500 24,998
NAT250018971_დანართი N2.-signed.pdf.pdf · NAT250018971_დანართი N1 - 2025-10-24T182843.327.xlsx.xlsx · NAT250018971_დანართი N1 - 2025-10-24T182843.327-signed.pdf.pdf
შპს "ჯეოლაით" 25,087 25,087
NAT250018971_დანართი N1 - 2025-10-24T182843.327.pdf.pdf · NAT250018971_დანართი N1 - 2025-10-24T182843.327.xlsx.xlsx · NAT250018971_დანართი N2.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 24.10.2025 19:26 Announced
  • 02.11.2025 00:09 Bidding opens
  • 03.11.2025 15:33 First bid placed (4 bidders in total)
  • 04.11.2025 13:59 Last bid activity
  • 04.11.2025 14:00 Bidding closes
  • 11.11.2025 18:04 Buyer published: NAT250018971_NAT250018971- ოქმი N2.pdf
  • 19.11.2025 21:34 Buyer published: NAT250018971_NAT250018971-ოქმი N3.pdf
  • 26.11.2025 18:13 Buyer published: NAT250018971_ოქმი N4 - NAT250018971.pdf (26/11/2025 06:11)
  • 26.11.2025 18:14 Buyer published: NAT250018971_ოქმი N4 - NAT250018971.pdf
  • 01.12.2025 12:10 Buyer published: NAT250018971_დაზუსტებული დანართი N2-signed.pdf
  • 04.12.2025 18:16 Buyer published: NAT250018971_ოქმი N5 NAT250018971-ფასწარმოქმნის მოთხოვნა.pdf
  • 10.12.2025 03:39 Buyer published: NAT250018971_18971 შპს საქართველოს სავაჭრო სამრეწველო გაერთიანება - დასკვნა.pdf
  • 16.12.2025 15:26 Buyer published: NAT250018971_ოქმი N6 NAT250018971-ხელშეკრულებაზე მოწვევა.pdf
  • 23.12.2025 00:00 Contract signed: N1-473 — 29,382 ₾
  • 27.08.2026 06:12 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ნათურები, სანათები და პროჟექტორები
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. პროჯექტორი N1- 22 ცალი გარე განათების. არანაკლებ IP-65, არანაკლებ 50W, არაუმეტეს 65 W, ლედ დიოდური, ნათება: 4000-6500 k დიაპაზონში, ძაბვა 0,22 კვ; სამუშაო რესურსი: არანაკლებ 10000 სთ კედელზე სამაგრი კრონშტეინით; (საორიენტაციოდ იხილეთ ფოტო-ნიმუში N1) 2. პროჟექტორი N2- 117 ცალი გარე განათების, არანაკლებ IP-65, არანაკლებ 100W, არაუმეტეს 125 W, ლედ დიოდური, ნათება: 4000-6500 k დიაპაზონში, ძაბვა 0,22 კვ; სამუშაო რესურსი: არანაკლებ 10000 სთ კედელზე სამაგრი კრონშტეინით (საორიენტაციოდ იხილეთ ფოტო-ნიმუში N1) 3. პროჟექტორი N3- 67 ცალი გარე განათების, არანაკლებ IP-65, არანაკლებ 150W, არაუმეტეს 165 W, ლედ დიოდური, ნათება: 4000-6500 k დიაპაზონში, ძაბვა 0,22 კვ; სამუშაო რესურსი: არანაკლებ 10000 სთ; კედელზე სამაგრი კრონშტეინით (საორიენტაციოდ იხილეთ ფოტო-ნიმუში N1) 4. პროჟექტორი N4- 94 ცალი გარე განათების, არანაკლებ IP-65, არანაკლებ 200W, არაუმეტეს 230 W, ლედ დიოდური, ნათება: 4000-6500 k დიაპაზონში, ძაბვა 0,22 კვ; სამუშაო რესურსი: არანაკლებ 10000 სთ; კედელზე სამაგრი კრონშტეინით (საორიენტაციოდ იხილეთ ფოტო-ნიმუში N1) 5. პროჟექტორი N5- 25 ცალი გარე განათების, არანაკლებ IP-65, არანაკლებ 50W, არაუმეტეს 65 W, ლედ დიოდური, ნათება: 4000-6500 k დიაპაზონში, ძაბვა 0,22 კვ; სამუშაო რესურსი: არანაკლებ 10000 სთ; ბოძზე სამაგრი კრონშტეინით (საორიენტაციოდ იხილეთ ფოტო-ნიმუში N2, N3) 6. პროჟექტორი N6- 64 ცალი გარე განათების, არანაკლებ IP-65, არანაკლებ 100W, არაუმეტეს 125 W, ლედ დიოდური, ნათება: 4000-6500 k დიაპაზონში, ძაბვა 0,22 კვ; სამუშაო რესურსი: არანაკლებ 10000 სთ; ბოძზე სამაგრი კრონშტეინით (საორიენტაციოდ იხილეთ ფოტო-ნიმუში N2, N3) 7. პროჟექტორი N7- 30 ცალი გარე განათების, არანაკლებ IP-65, არანაკლებ 150W, არაუმეტეს 165 W, ლედ დიოდური, ნათება: 4000-6500 k დიაპაზონში, ძაბვა 0,22 კვ; სამუშაო რესურსი: არანაკლებ 10000 სთ; ბოძზე სამაგრი კრონშტეინით (საორიენტაციოდ იხილეთ ფოტო-ნიმუში N2, N3) 8. პროჟექტორი N8- 42 ცალი გარე განათების, არანაკლებ IP-65, არანაკლებ 200W, არაუმეტეს 230 W, ლედ დიოდური, ნათება: 4000-6500 k დიაპაზონში, ძაბვა 0,22 კვ; სამუშაო რესურსი: არანაკლებ 10000 სთ; ბოძზე სამაგრი კრონშტეინით (საორიენტაციოდ იხილეთ ფოტო-ნიმუში N2, N3) 9. ლედ ნათურა N1- 350 ცალი ცოკოლის ტიპი E 27, სიმძლავრე არანაკლებ 11 და არაუმეტეს 12 ვატი (ექვივალენტური 100 W). ძაბვა: 0.22 კვ; 4000-4500 K. სამუშაო რესურსი: არანაკლებ 15000 სთ სინათლის ნაკადი არანაკლებ 1000 lm 10. ლედ ნათურა N2- 35 ცალი ცოკოლის ტიპი E 27, სიმძლავრე არანაკლებ 27 და არაუმეტეს 35 ვატი. ძაბვა: 0.22 კვ; ნათების ტემპერატურა 4000 - 4500 K. სამუშაო რესურსი: არანაკლებ 15000 სთ; სინათლის ნაკადი არანაკლებ 1000 lm. 11. ლედ ნათურა N3- 7 ცალი ცოკოლის ტიპი E 27, სიმძლავრე არანაკლებ 50 და არაუმეტეს 60 ვატი. ძაბვა: 0.22 კვ; ნათების ტემპერატურა 4500 K. სამუშაო რესურსი: არანაკლებ 15000 სთ; სინათლის ნაკადი არანაკლებ 1000 lm 12. ლედ ნათურა N4- 5 ცალი ლედ-დიოდური, ცოკოლი E-40 სიმძლავრე: 100 W (ექვივალენტური 500 W) ფერი: 6400-7000 K; ძაბვა: 0.22 კვ; სამუშაო რესურსი: არანაკლებ 15000 სთ 13. სანათი N1- 15 ცალი დიოდური სანათი (ოთკუთხა) გარე მიყენების, ზომა: სიგრძე/სიგანე არანაკლებ 24 სმ - არაუმეტეს 32 სმ, სიმძლავრე არანაკლებ 24 - არაუმეტეს 38 W; ძაბვა: 0.22 კვ, 50-60 hz 14. სანათი N2- 51 ცალი ჭერის დიოდური სანათი (მრგვალი) გარე მიყენების - დიოდური სანათი (მრგვალი) გარე მიყენების, დიამეტრი: არანაკლებ 24 სმ - არაუმეტეს 32 სმ, სიმძლავრე არანაკლებ 24 - არაუმეტეს 38 W; ძაბვა: 0.22 კვ, 50-60 hz 15. სანათი N3- 53 ცალი ოთხკუთხედი ფორმის ზომა 60X60სმ (ზომის დასაშვები ცდომილება ±5 მმ), ძაბვა: 0,22 კვ, 50-60 hz სიმძლავრე: არანაკლებ 48 w (ვატი), ფერი: 6500 K ჩარჩოს ფერი: თეთრი ან ვერცხლისფერი (ფოტონიმუში N4) სატენდერო წინადადების ფასი და ფასების ცხრილი (დანართი N1) პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს (ატვირთოს სისტემაში) Excel ფორმატში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუმეტეს 5 სამუშაო დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ადგილია: ქ. თბილისი, რუსთავის გზატკეცილი N26.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. საქონლის საგარანტიო ვადა შეადგენს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 6 (ექვსი) თვეს. საგარანტიო მომსახურების ვადის ათვლა დაიწყება შესასყიდი საქონლის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან. 1.7.1.2. ,,მიმწოდებლის“ მიერ საქონელი მოწოდებული უნდა იქნეს იმ გარანტიით, რომ შესყიდვის ობიექტი საგარანტიო ვადის პერიოდში, სწორი მოხმარების პირობებში არ გახდება უვარგისი ექსპლუატაციისათვის და შეინარჩუნებს კარგ საექსპლუატაციო თვისებებს. შესყიდვის ობიექტს არ უნდა გააჩნდეს ნივთობრივი ნაკლი. ქარხნული წუნის აღმოჩენის შემთხვევაში, წუნდებული საქონლის ჩანაცვლება უნდა მოხდეს დამატებითი ხარჯების გარეშე. 1.7.1.3 მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის საგარანტიო ვადის მოქმედების პერიოდში ხარვეზის, არაშემსყიდველის ბრალეულობით დაზიანების და დეფექტის მქონე საქონლის, მათ შორის საექსპლუატაციო თვისებების ვადაზე ადრე გაუარესების დაფიქსირების შემთხვევაში, შემსყიდველი უფლებამოსილია მოითხოვოს გამოვლენილი ნაკლის ან ხარვეზის გამოსწორება (თუ ეს ესაძლებელია) ან საქონლის შეცვლა ახლით. აღნიშნულის შესახებ ,,შემსყიდველი“ ატყობინებს ,,მიმწოდებელს” წერილობით ან/და კომუნიკაციის ელექტრონული საშუალებებით (ელექტრონული ფოსტის მეშვეობით), მომწოდებლის ელექტრონულ სისტემაში მითითებულ რეკვიზიტებში მითითებულ ელ.ფოსტის მისამართზე. 1.7.1.4. შეტყობინების გაგზავნის მომდევნო დღიდან აითვლება წუნდებული საქონლის ხარვეზის გამოსწორების ან შეცვლის, შემსყიდველთან შეთანხმებული გონივრული ვადა, რომელიც არ უნდა იყოს 10 კალენდარულ დღეზე მეტი. 1.7.1.5 ინფორმაცია საგარანტიო ვადის თაობაზე მიმწოდებელმა უნდა მიუთითოს დანართი N2 -ის შესაბამის ველში.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტმა სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N2-ის საშუალებით უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლის ან/და ბრენდის შესახებ. 2.1.1.2 მწარმოებლის ან/და ბრენდის შესახებ ინფორმაციის წარმოუდგენლობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას ყოველგვარი დაზუსტების გარეშე, გარდა იმ შემთხვევისა თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, წარდგენილი ინფორმაცია არასრულყოფილია ან შეიცავს უზუსტობებს, თუმცა პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების სახით წარდგენილი დოკუმენტ(ებ)ის/ინფორმაციის ერთობლიობით, მათი შეფასების ანალიზისა და ურთიერთშეჯერების საფუძველზე შესაძლებელია შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნისა ან მწარმოებლის იდენტიფიკაცია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტმა წინამდებარე ელექტრონული ტენდერის ფარგლებში, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში უნდა ატვირთოს შემდეგი დოკუმენტები: 1. შევსებული დანართი N1 excel ფორმატში (წინამდებარე სატენდერო პირობების 1.3 პუნქტი); 2. შევსებული დანართი N2 (წინამდებარე სატენდერო პირობების 2.9 პუნქტი).
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება უნდა მოხდეს: ექსპერტიზის დასკვნით ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/ აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი). 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტით უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკითხებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეული ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით წინამდებარე ტენდერით განსაზღვრული ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშწორების ფორმით ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. ანგარიშსწორების საფუძველია მხარეების უფლებამოსილი პირების მიერ გაფორმებული „მიღება–ჩაბარების“აქტი და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაცია.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება 10 სამუშაო დღის განმავლობაში, გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტისა და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის წარდგენის საფუძველზე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ქეთევან იასაღაშვილი, 599544507, iasaghashvilik@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
ყველგან, თუკი სადმე მითითებულია სასაქონლო ნიშანი, მოდელი ან მწარმოებელი იგულისხმება ,,მსგავსი“ ან ,,ექვივალენტური“. - სატენდერო წინადადება და მასთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დოკუმენტთან დაკავშირებული სადავო საკითხ(ებ)ის გადაწყვეტისას უცხოურენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. - 2019 წლის 1 იანვრიდან, შემსყიდველი ორგანიზაციები და შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ, მის მიერ შექმნილ, ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, გარდა საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შემთხვევებისა (იხილეთ სახელმძღვანელო ინსტრუქცია). - ელ.ტენდერის დღგ-ს გარეშე გამოცხადების შემთხვევაში, თუ ხელშეკრულების გაფორმების მომენტისთვის გამარჯვებული პრეტენდენტი იქნება დარეგისტრირებული დღგ-ს გადამხდელად, შესასყიდი საქონლის ღირებულებას (შემოთავაზებულ მთლიან თანხას) დაემატება დღგ (18 %).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260016664 10.08.2026 evaluation same category · 39% title match · similar size

ლედ.ნათურების, ქუჩის სანათების, პროჟექტორების, სადენების და სხვადასხვა აქსესუარების შეს…

NAT250003901 24.02.2025 contract signed same category · 38% title match · similar size

ნათურები, გარესანათები და სანათი მოწყობილობები

წალენჯიხის მუნიციპალიტეტის დასუფთავებ… 31500000გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები → შპს ზ.ს 3 bidders 56,400 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ჯეოექსპერტი 10×
შპს ნიუ თაიმი
შპს გიორგი 77
შპს ოპტიმალ გრუპ
შპს ინსპექტ-ა