ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250017752
NAT250017752 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

ვიდეორგოლების გადაღების მომსახურება

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 13% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 2.6 bidders, 34% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 92100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250017752
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველიპერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახური
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია92100000-კინო- და ვიდეომომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება40`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობასატენდერო დოკუმენტაციის შესაბამისად
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი01.10.2025 16:16
წინადადებების მიღება იწყება08.10.2025 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება10.10.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი400.00 GEL
გარანტიის ოდენობა400 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმების დღიდან 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT250017752_ოქმი N2 - ვიდეორგოლები.pdf.pdf გვანცა სისოშვილი 16.10.2025 15:34

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს სთორილაინ ფროდაქშენი 28,000 28,000
NAT250017752_მიღება ჩაბარება_mziuri migeba-chabareba.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 01.10.2025 16:16 Announced
  • 08.10.2025 00:06 Bidding opens
  • 10.10.2025 11:53 First bid placed (1 bidders in total)
  • 10.10.2025 11:53 Last bid activity
  • 10.10.2025 12:00 Bidding closes
  • 16.10.2025 15:34 Buyer published: NAT250017752_ოქმი N2 - ვიდეორგოლები.pdf
  • 27.08.2026 06:21 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ვიდეორგოლების გადაღების მომსახურება
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურს არასრუწლოვანთა ცნობიერების ამაღლების მიზნით ესაჭიროება ინოვაციური, ვიზუალურად თანამედროვე, გრაფიკული ვიდეოსერიების დამზადება. ვიდეოებში ლაკონურად და საინტერესოდ უნდა იყოს გადმოცემული სხვადასხვა პერსონალური მონაცემების არაკანონიერი დამუშავების რისკები და რჩევები, რომლებიც ბავშვებს და ახალგაზრდებს საკუთარი უფლებების დასაცავად გამოადგებათ. შინაარსობრივი აღწერილობა - "დათა და ოჯახი" ანიმაციური სერიალის მთავარი გმირი იქნება ბიჭი - სახელად დათა (DATA) - პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სუპერგმირი, რომელიც ტექნოლოგიების ეპოქაში თავისი უნარებითა და ცოდნით ეხმარება ადამიანებს, განსაკუთრებით კი ბავშვებსა და მოზარდებს, რათა დაიცვან თავი საფრთხეებისგან. დათა არ არის უბრალო ანიმაციური ფიგურა - სამომავლოდ ის იქნება სამსახურის მასკოტი, რომელიც შემდგომ სხვა პროექტებშიც იქნება გამოყენებული. დათა უნდა იყოს არასტანდარტული, მეგობრული პერსონაჟი რობოტის ელემენტებით. მას უნდა ჰქონდეს სუპერგმირისთვის დამახასიათებელი დამხმარე ელემენტები და სუპერნივთები, რომლებიც პერსონალური მონაცემების დაცვას დაუკავშირდება. შემსრულებელმა კომპანიამ უნდა უზრუნველყოს პერსონაჟ დათას შექმნა ისეთ სტანდარტსა და ხარისხში, რომელიც შესაძლებელს გახდის მის ინტეგრირებას ვებგვერდზე, როგორც 3D მოდელის, ისე ვიდეოს ფორმატში. სცენარის მიხედვით, დათა დაუმეგობრდება ერთ ჩვეულებრივ ოჯახს და თითოეულ სერიაში ოჯახის წევრებთან ერთად გადალახავს კონკრეტულ რეალურ პრობლემას, როგორიცაა: სკოლებში პერსონალური ინფორმაციის არასათანადო გაზიარება; ინტერნეტში პერსონალური ინფორმაციის დაცვა; სამედიცინო ან სხვა დაწესებულებაში არსებული პრობლემები და სხვა. ტექნიკური აღწერილობა და შემოქმედებითი ელემენტები: სულ უნდა დამზადდეს 5 გრაფიკული ვიდეორგოლი; ვიდეოები დამზადებული უნდა იყოს 2D ფორმატში 3D ელემენტებით; მთავარი გმირი - დათა (DATA) - უნდა შეიქმნას სპეციალურად სამსახურისთვის, ხმითა და მახასიათებლებით. ასევე, უნდა შეიქმნას დამხმარე პერსონაჟები - ოჯახის 6 წევრი. თითოეული ვიდეოს ქრონომეტრაჟი - 3-6 წთ; გამოყენებული ვიზუალური და მუსიკალური მასალა უნდა იყოს ლიცენზირებული; ვიდეოს თან უნდა ახლდეს ინგლისურენოვანი ტიტრები. ქოფირაითინგი, სცენარის დამზადება და სამუშაო პროცესის ეტაპები: უნდა შეიქმნას 10 ეპიზოდის სცენარი, თუმცა მიმდინარე ეტაპზე (აღნიშნული ტენდერის ფარგლებში) უნდა დამზადდეს მხოლოდ პირველი 5 ვიდე. დანარჩენი გამოიყენება სამომავლოდ, შემდგომი ეტაპისთვის; Pre-production – სცენარის მომზადება, ვიზუალური სტილის შეთანხმება, Production – ანიმაციის შექმნა, გახმოვანება, გრაფიკული ელემენტების დამუშავება Post-production – მონტაჟი, ხმოვანი ეფექტები, სუბტიტრები, საბოლოო ვერსიის მიწოდება შუალედური შეთანხმებები – თითო ეტაპზე დამკვეთის მიერ ნამუშევრის დამტკიცება უნდა დამზადდეს ქუდი- თითოეული სერიის დასაწყისისთვის, უნიკალურად ამ პროექტისთვის შექმნილი მუსიკით. კამპანიის დაგეგმვა და სხვა ვიზუალური მასალები ვიდეოსერიების გარდა შემსრულებელმა უნდა გაწეროს კამპანიის გეგმა - ვიდეოების სოციალურ ქსელში გამოქვეყნება შესაბამისი ტექსტებით; შემსრულებელმა უნდა დაამზადოს სპეციალური ქარდები დათას და სხვა პერსონაჟების გამოყენებით, მათ შორის კომიქსები. არაუმეტეს 10 ქარდისა . ხარისხის მოთხოვნები საბოლოო ფაილის ფორმატი: MP4, Full HD (1920x1080) ან 4K შესაბამისი სპეციალისტების (ქოფირაითერი/სცენარისტი, ილუსტრატორი, გახმოვანების მსახიობი, მემონტაჟე) არსებობა გუნდში. საავტორო უფლებები საბოლოო პროდუქტის ინტელექტუალური საკუთრება სრულად ეკუთვნის დამკვეთს. შემსრულებელი ვალდებულია, არ გამოიყენოს მასალები მესამე პირებზე უფლების დარღვევით. მიწოდების პირობები: ვიდეოების მიწოდება უნდა მოხდეს ფიზიკურად ან ელექტრონულად (მაგ. Google Drive, WeTransfer) სამუშაო ფაილების გადმოცემა, იმგვარად, რომ მომავალში სამსახურმა შეძლოს მათი გამოყენება სერიების გაგრძელების მიზნით ან/და პერსონაჟების გამოყენება სხვადასხვა საინფორმაციო და საიმიჯო მასალებში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმების დღიდან 45 (ორმოცდახუთი) კალენდარული დღე
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიწოდება უნდა განხორციელდეს ელექტრონულად ან/და მისამართზე: ქ. თბილისი, ვაჩნაძის ქ. N7. შემსყიდველის ადმინისტრაციული შენობა.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
2.2.1.1 პრეტენდენტს 2020 წლის 1 იანვრიდან ტენდერის გამოცხადების თარიღამდე უნდა გააჩნდეს ანიმაციური ან/და გრაფიკული ვიდეორგოლების (მათ შორის, არანაკლებ ერთი ვიდეორგოლი უნდა იყოს 3D ფორმატის) გადაღების მომსახურების გაწევის გამოცდილება, რის დასადასტურებლადაც წარმოდგენილი უნდა იქნეს არანაკლებ 3 დასრულებული ვიდეო-რგოლი (სისტემაში ატვირთულ იქნეს ვებ-მისამართის ან/და სხვა სახის ხელმისაწვდომი ელექტრონული ფორმის სახით), ასევე, წარმოდგენილ იქნეს აღნიშნული ვიდეო-რგოლების დამზადების თაობაზე გაფორმებული შესაბამისი ხელშეკრულებები და მიღება-ჩაბარების აქტები ან/და სხვა მსგავსი შინაარსის დოკუმენტ(ებ)ი. 2.2.1.2 იმ შემთხვევაში, თუ მომსახურება გაწეულია კერძო სამართლის იურიდიული პირის ან ფიზიკური პირის დაკვეთით (არა სახელმწიფო შემსყიდველი ორგანიზაცია), პრეტენდენტმა ზემოაღნიშნული დოკუმენტებთან ერთად უნდა წარმოადგინოს ანგარიშსწორების დამადასტურებელი ფინანსური დოკუმენტაცია: დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურები, ხოლო აღნიშნულის არარსებობის შემთხვევაში, ამონაწერი საბანკო ანგარიშიდან ან/და ჩეკი ან/და ჩეკთან გათანაბრებული სხვა დოკუმენტი. 2.2.1.3 იმ შემთხვევაში, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის 2.2.1.1 პუნქტით მოთხოვნილი გამოცდილების დამადასტურებელი დოკუმენტაცია ატვირთულია შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში, პრეტენდენტს შეუძლია, გამოცდილების შესახებ ინფორმაცია წარმოადგინოს CMR, SPA, NAT ნომრების სახით და არ ატვირთოს ზემოაღნიშნული დოკუმენტაცია. თუ პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ 2.2.1 პუნქტში მითითებულ დოკუმენტაციასა და სისტემაში (CMR, SPA, NAT ნომრების შესაბამისად) ატვირთულ დოკუმენტებს შორის აღმოჩნდება უზუსტობა, უპირატესობის მინიჭების საკითხს გადაწყვტეს სატენდერო კომისია
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
შესყიდვის თავისებურებიდან (მომსახურების სპეციფიკიდან) გამომდინარე, ვინაიდან შესყიდვის ობიექტი წარმოადგენს ინტელექტუალურ მომსახურებას, რომლის ძირითადი დანახარჯები მოიცავს ადამიანური რესურსის შრომით ანაზღაურებას, მიმწოდებელს აქვს შესაძლებლობა, აღნიშნული ინტელექტუალური მომსახურება განახორციელოს საბაზრო ღირებულებასთან შედარებით დაბალ ფასად. აქედან გამომდინარე, „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მე-18 მუხლის მე-5 პუნქტის შესაბამისად, ამ კონკრეტული შესყიდვის თავისებურების გათვალისწინებით, სატენდერო დოკუმენტაციაში არ იქნება გათვალისწინებული ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთების ვალდებულება.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში, შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესახებ გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის და შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ფაქტობრივად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის შესაბამისად, მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გვანცა სისოშვილი, 595331403, gsisoshvili@pdps.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული წესის შესაბამისად. 10.1.2 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 10.1.3 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.4 პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ ფასების ცხრილზე სავალდებულოა უფლებამოსილი პირის კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნეს მინდობილობა ან რწმუნებულება). ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობა ან განუფასებელი ფასების ცხრილის წარმოდგენა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდეტის დისკვალიფიკაციას. 10.1.5 სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. . ამასთან, აღნიშნულ ხელშეკრულებასთან ერთად გაფორმდება შეთანხმება უფლებამოსილ პირთან, რომელიც უზრუნველყოფს მონაცემთა დამუშავებისთვის პასუხისმგებელ პირსა და დამუშავებაზე უფლებამოსილ პირს შორის ურთიერთობის შესაბამისობას "პერსონალურ მონაცემთა დაცვის შესახებ" კანონთან. 10.1.6 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.7 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება, წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.8 სატენდერო დოკუმენტაციასთან დაკავშირებული განმარტებების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია სისტემის მოდულის - "კითხვა/პასუხის" მეშვეობით ან/და სატენდერო კომისიის აპარატში, ქ. თბილისი, ნ.ვაჩნაძის №7.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250010129 04.06.2025 contract signed same category · 51% title match · same buyer

ვიდეოგაკვეთილების გადაღების მომსახურების შესყიდვა

პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახური 92100000კინო- და ვიდეომომსახურებები → შპს სთორილაინ ფროდაქშენი 2 bidders 10,000 ₾
SPA260000377 22.04.2026 contract signed same category · 58% title match

სარეკლამო/საიმიჯო ვიდეორგოლების გადაღება/დამზადების მომსახურება

სოფლის განვითარების სააგენტო 92100000კინო- და ვიდეომომსახურებები → შპს სთორილაინ ფროდაქშენი 4 bidders 128,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

იუჯითი
შპს კომპანია GEOSM
შპს იზი გრუპი
შპს ჯი-თი ჯგუფი
შპს ტრიასი