ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250018252
NAT250018252 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის სასწავლო ცენტრში ჩასატარებული ღონისძიების/ტრენინგის მონაწილეებისთვის კვებითი მომსახურების შესყიდვა. კერძოდ ,,სხვადასხვა საკვები პროდუქტის(პური; შაქარი, საკმაზები...) შესყიდვა

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.2 bidders, 48% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 15800000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N10 running 156 days remaining Contract PDF ↗
74,856 ₾ contract amount 29,440 ₾ (39%) actually paid 01.01.2026 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
2,327.25 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q1 24.02.2026
2,104.25 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q1 25.03.2026
2,547.20 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 28.04.2026
6,733.95 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 01.06.2026
6,907.70 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 23.06.2026
8,820.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 31.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250018252
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია15800000-სხვადასხვა საკვები პროდუქტი
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება76`868.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. ტექნიკური დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი10.10.2025 20:59
წინადადებების მიღება იწყება18.10.2025 00:02
წინადადებების მიღება მთავრდება20.10.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა769 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან მაგრამ არაუადრეს 01.01.2026 დან 31.12.26 ჩათვლით.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT250018252_ოქმი N4.pdf.pdf თამარ შაორშაძე 07.11.2025 18:15

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
მალხაზი კეღოშვილი 72,400 67,400
NAT250018252_1.3 ფასების ცხრილ CPV-158 (სხვადასხვა საკვები -პროდუქტი)-signed.pdf.pdf
შპს სანი 90 74,856 74,856 won
NAT250018252_1.3 ფასების ცხრილ CPV-158 (სხვადასხვა საკვები -პროდუქტი) (1)-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 10.10.2025 20:59 Announced
  • 18.10.2025 00:02 Bidding opens
  • 18.10.2025 20:48 First bid placed (2 bidders in total)
  • 20.10.2025 12:30 Last bid activity
  • 20.10.2025 13:00 Bidding closes
  • 27.10.2025 18:56 Buyer published: NAT250018252_ოქმი N2 დისკვ კეღოშვილი PV-158 სხვად საკვები -პროდუქტი 2026 .pdf
  • 03.11.2025 18:31 Buyer published: NAT250018252_ოქმი N3 დაზუსტ სანი 90 CPV-158 სხვად საკვები -პროდ 2026 წ.pdf
  • 04.11.2025 07:25 Buyer published: NAT250018252_1.3 ფასების ცხრილ CPV-158 (სხვადასხვა საკვები -პროდუქტი) დაზუსტება-signed.pdf
  • 07.11.2025 18:15 Buyer published: NAT250018252_ოქმი N4.pdf
  • 13.11.2025 00:00 Contract signed: N10 — 74,856 ₾
  • 27.08.2026 06:17 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის სასწავლო ცენტრში ჩასატარებული ღონისძიების/ტრენინგის მონაწილეებისთვის კვებითი მომსახურების შესყიდვა. კერძოდ ,,სხვადასხვა საკვები პროდუქტის(პური; შაქარი, საკმაზები...) შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
80 დასახელების პროდუქტის შესყიდა. სისტემაში ზომის სიმცირის შეზღუდვის გამო, ტექნიკური დავალება იხილეთ მიმაგრებული ფაილის სახით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან მაგრამ არაუადრეს 01.01.2026 31.12. 2026-ის ჩათვლით. შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნიდან 2(ორი) კალენდარული დღის განმავლობაში (გამონაკლის შემთხვევაში გადაუდებელი აუცილებლობის შემთხვევაში მიწოდება უნდა განხორციელდეს მოთხოვნიდან 1 კალენდარულ დღეში)
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
• შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ადგილია: ტერიტორიული ორგანო ,,ყვარლის სასწავლო ცენტრი'' • მისამართი: ყვარელი, ილიას გორა.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია 1.3 ფასების ცხრილში მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანა და მწარმოებელი. 2.1.1.2 პრეტენდენტი ვალდებულია 1.3 ფასების ცხრილში წარმოშობის წყაროს და მწარმოებელი მითითებისას დასახელება მიუთითოს სრულად და ზუსტად.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
სურსათი უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს მათ შორის: 1 - სურსათის უვნებლობა, ეტიკეტირება, შეფუთვისა და ტრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. 2 - დაფასოებული უნდა იყოს ქარხნული წესით და სათანადოდ ეტიკეტირებული საქართველოს მთავრობის 2016 წლის პირველი ივლისის №301 დადგენილებით დამტკიცებული „მომხმარებლისათვის სურსათის შესახებ ინფორმაციის მიწოდების თაობაზე“ ტექნიკური რეგლამენტის შესაბამისად. 3 - სურსათი ორგანოლეპტიკური, მიკრობიოლოგიური, ქიმიური და სანიტარულ-ჰიგიენური მაჩვენებლებით უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოში მოქმედი სურსათის უვნებლობისა და სანიტარულ-ჰიგიენურ მოთხოვნებს. 4 - უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის 2001 წლის 16 აგვისტოს №301/ნ ბრძანებით დამტკიცებული „სასურსათო ნედლეულისა და კვების პროდუქტების ხარისხისა და უსაფრთხოების სანიტარული წესებითა და ნორმებით“ განსაზღვრულ სანიტარულ მოთხოვნებს, საკვები პროდუქციის დამუშავების ეტაპებზე და წარმოებაში პროდუქციის ახალი სახეობის ჩაშვების, მისი გადამუშავების, წარმოების, შენახვის, ტრანსპორტირების, შესყიდვის, ქვეყანაში შემოტანისა და რეალიზაციის დროს (შემდგომში – საკვები პროდუქციის მიმოქცევისას). 5 - უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 15 იანვრის №72 დადგენილებით დამტკიცებული ,,სურსათთან დაკავშირებული ტარის სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმების დამტკიცების წესის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტით განსაზღვრულ მოთხოვნებს სასურსათო პროდუქტის შესაფუთ მასალებსა და ნაკეთობებში ქიმიურ ნივთიერებათა საკონტროლო მაჩვენებლებისა და მიგრაციის დასაშვებ რაოდენობას, რომელიც ზიანს არ აყენებს სურსათს და უვნებელია ადამიანის ჯანმრთელობისათვის. 6 - უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 9 ნოემბრის №567 დადგენილებით დამტკიცებული „სურსათში ზოგიერთი დამაბინძურებლის (კონტამინანტის) მაქსიმალურად დასაშვები ზღვრის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტით განსაზღვრულ ნორმებს.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, მიმწოდებელი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის დასკვნით, ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/ აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი), რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვისჯამურღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 5 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი უნდა შეიცავდეს როგორც საქონლის ღირებულებას, ისე აღნიშნული საქონლის მიწოდებასთან დაკავშირებულ ყველა ხარჯსა და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ გადასახადებს. 7.2.2 ანგარიშსწორება მოხდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად მოწოდებული საქონლის მიღება–ჩაბარების აქტისა და თუ მიმწოდებელი დღგ-ს გადამხდელია, საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის, ხოლო თუ მიმწოდებელი არ არის დღგ-ს გადამხდელი, შემოსავლების სამსახურიდან შესაბამისი ცნობის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მოხდება ეტაპობრივად და/ან საბოლოოდ,თვეში არაუმეტეს 2 ჯერ, ფაქტიურად მოწოდებული საქონლის/მომსახურების, შესაბამისი დოკუმენტაციის: ანგარიშ–ფაქტურის (თუ მიმწოდებელი არ არის დღგ-ის გადამხდელი, დღგ-ეს არგადამხდელობის შესახებ შესაბამისი ცნობის წარმოდგენიდან).. და მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმება/წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში,
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მაია მაისურაძე, 599104875, mamaisuradze@tcj.gov.ge 2942248; ნაზი ყუბანეიშვილი, 599191370, nkubaneishvili@tcj.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნეს ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 3. ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ განიხილება. 4. სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული მიმწოდებლის ყველა ხარჯის (მ.შ კანონმდებლობით გათვალისწინებული გადასახადები) გათვალისწინებით. 5. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 6. სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის" მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად, სისტემის "კითხვა/პასუხის“ მოდულის მეშვეობით. 7. სატენდერო დოკუმენტაცია წარმოადგენს ხელშეკრულების განუყოფელ ნაწილს მიუხედავად იმისა დაერთვის იგი ხელშეკრულებას თუ არა.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250018251 10.10.2025 contract signed same division · 84% title match · same buyer · similar size

სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის…

საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი 15500000რძის პროდუქტები → შპს კატერინა 3 bidders 87,336 ₾
NAT250018249 10.10.2025 contract signed same division · 77% title match · same buyer · similar size

სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის…

საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი 15300000ხილი, ბოსტნეული და მონათესავე პროდუქტები → შპს სანი 90 3 bidders 66,945 ₾
NAT250018247 10.10.2025 no result same division · 77% title match · same buyer · similar size

სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის…

საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები 3 bidders 127,265 ₾
NAT250019639 05.11.2025 contract signed same division · 77% title match · same buyer · similar size

სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის…

საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები → ნიკოლოზ ხაჩატურიანი 4 bidders 127,265 ₾
NAT250018248 10.10.2025 contract signed same division · 75% title match · same buyer

სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის…

საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი 15200000მზა და დაკონსერვებული თევზი → შპს სანი 90 2 bidders 19,830 ₾
NAT260015712 30.07.2026 contract prep same category · similar size

ააიპ „ქალაქ ქუთაისის ბაგა-ბაღების გაერთიანების“ ფილიალებისათვის სხვადასხვა საკვები პროდ…

ქ.ქუთაისის ბაგა-ბაღების გაერთიანება 15800000სხვადასხვა საკვები პროდუქტი → შპს ნიკა 1 bidder 77,030 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

შპს სანი 90
შპს კატერინა
შპს თეისთი
ნიკოლოზ ხაჩატურიანი
შპს ჯეოინდუსტრი