ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250019639
NAT250019639 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის სასწავლო ცენტრში ჩასატარებული ღონისძიების/ტრენინგის მონაწილეებისთვის კვებითი მომსახურების შესყიდვა. კერძოდ ,,ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტების" შესყიდვა

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.1 bidders, 50% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 15100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N15-26-ს running 156 days remaining 2 amendments Contract PDF ↗
113,390 ₾ contract amount 62,054 ₾ (55%) actually paid 01.01.2026 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
5,843.07 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q1 05.03.2026
4,363.20 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 06.04.2026
6,132.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 14.05.2026
6,391.70 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 01.06.2026
7,042.10 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 18.06.2026
7,480.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 08.07.2026
7,549.40 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 21.07.2026
7,988.60 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 06.08.2026
9,264.20 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 24.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250019639
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისაქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია15100000-ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება127`265.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. ტექნიკური დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი05.11.2025 18:23
წინადადებების მიღება იწყება12.11.2025 00:03
წინადადებების მიღება მთავრდება14.11.2025 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`272.00 GEL
გარანტიის ოდენობა1`273 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან მაგრამ არაუადრეს 01.01.2026 დან 31.12.26 ჩათვლით.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
გიორგი დათუაშვილი 115,330 106,000
NAT250019639_1.3 ფასების ცხრილ CPV-151 (ხორცი და ხორცის პროდუქტები).xlsx (3).xlsx.xlsx
ნიკოლოზ ხაჩატურიანი 113,390 113,390 won
NAT250019639_1.3 ფასების ცხრილ CPV-151 (ხორცი და ხორცის პროდუქტები)-signed.pdf.pdf
შპს პდს ლოჯისტიკი 114,610 114,610
NAT250019639_1.3 ფასების ცხრილ CPV-151 (ხორცი და ხორცის პროდუქტები).xlsx.xlsx.xlsx
შპს სანი 90 115,760 115,760
NAT250019639_1.3 ფასების ცხრილ CPV-151 (ხორცი და ხორცის პროდუქტები)-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 05.11.2025 18:23 Announced
  • 12.11.2025 00:03 Bidding opens
  • 13.11.2025 11:57 First bid placed (4 bidders in total)
  • 14.11.2025 11:45 Last bid activity
  • 14.11.2025 12:00 Bidding closes
  • 19.11.2025 20:47 Buyer published: NAT250019639_ოქმი N2 დისკვ. დათიაშვილ CPV 151 ხორცი და ხორცის პროდ.pdf
  • 25.11.2025 18:31 Buyer published: NAT250019639_ოქმი N3 დაზუსტ ხაჩატურ CPV 151 ხორცი და ხორცის პროდ.pdf
  • 26.11.2025 12:43 Buyer published: NAT250019639_1.3 ფასების ცხრილ CPV-151 (ხორცი და ხორცის პროდუქტები).xlsx.xlsx
  • 27.11.2025 20:15 Buyer published: NAT250019639_ოქმი N4 ხელშეკრ ხაჩატურ CPV 151 ხორცი და ხორცის პროდ.pdf
  • 03.12.2025 00:00 Contract signed: N15-26-ს — 113,390 ₾
  • 27.08.2026 06:37 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის სასწავლო ცენტრში ჩასატარებული ღონისძიების/ტრენინგის მონაწილეებისთვის კვებითი მომსახურების შესყიდვა. კერძოდ ,,ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტების" შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
24 დასახელების პროდუქტის შესყიდა: საქონლის ხორცი - ახალი, რბილი, გაუყინავი, ძვლის გარეშე, ფერი-ვარდისფერი, სუნი სასიამოვნო ახალი ხორცისთვის დამახასიათებელი. საქონლის მიწოდებისას დაცული უნდა იყოს სანიტარული ნორმები. საქონლის ენა - უნდა იყოს არასასიამოვნო სუნის გარეშე, არ უნდა აღენიშნებოდეს დაზიანება, უნდა იყოს სუფთა. ხბოს ხორცი - ახალი, გაუყინავი: ფერი - ვარდისფერი, სუნი სასიამოვნო, ახალი ხორცისთვის დამახასიათებელი.საქონლის მიწოდებისას დაცული უნდა იყოს სანიტარული ნორმები. ხბოს გულ-ღვიძლი - გაუყინავი, სუნი - სასიამოვნო, ფერი პროდქტისთვის დამახასიათებელი. საქონლის მიწოდებისას დაცული უნდა იყოს სანიტარული ნორმები. ღორის ხორცი ნედლი - ახალი, გაუყინავი, ფერი - ვარდისფერი, სუნი სასიამოვნო პროდუქტისთვის დამახასიათებელი. საქონლის მიწოდებისას დაცული უნდა იყოს სანიტარული ნორმები. ღორის გულ-ღვიძლი - გაუყინავი, სუნი - სასიამოვნო, ფერი პროდქტისთვის დამახასიათებელი. საქონლის მიწოდებისას დაცული უნდა იყოს სანიტარული ნორმები. შესაწვავი წიწილა - ვარია, ახალი, გაუყინავი, ნახევრად გამოშიგნული, ფერი - ვარდისფერი, სუნი - სასიამოვნო, დამაკმაყოფილებელი საქონლის მიწოდებისას დაცული უნდა იყოს სანიტარული ნორმები. წონა:0.6-1კგ-ის ფარგლებში. სოფლის დედალი ნედლი - ახალი, გაუყინავი, ნახევრად გამოშიგნული, ფერი და სუნი უნდა ჰქონდეს პროდუქტისთვის დამახასიათებელი, ტრანსპორტირებისას უნდა იყოს დაცული სანიტარული ნორმები და პირობები. წონა:1.5-2კგ-ის ფარგლებში. ქათმის ბარკალი - გაყინული. გამოსავლიანობა გალღობის შემდეგ არანაკლებ 87% (წყლის ფაზა არაუმეტეს 13%). შესაფუთ მასალაზე უნდა ეწეროს წარმოების და გამოყენების ვადა. ქათმის ფრთები - გაყინული. გამოსავლიანობა გალღობის შემდეგ არანაკლებ 87% (წყლის ფაზა არაუმეტეს 13%). შესაფუთ მასალაზე უნდა ეწეროს წარმოების და გამოყენების ვადა. ქათმის ფილე - გაყინული.გამოსავლიანობა გალღობის შემდეგ არანაკლებ 90% (წყლის ფაზა არაუმეტეს 10%). შესაფუთ მასალაზე უნდა ეწეროს წარმოების და გამოყენების ვადა. ქათმის გულ-ღვიძლი - ფრინველის (ქათმის) გაყინული. შესაფუთ მასალაზე უნდა ეწეროს წარმოების და გამოყენების ვადა. სალიამი ორიგინალი- ახალი, შემადგენლობაში უნდა შედიოდეს ძროხის და ღორის ხორცი, ფერი, სუნი და გემო სახეობისთვის დამახასიათებელი. გამოკვეთილი არომატით. არადამახსიათებელი სუნისა და გემოს გარეშე. არ უნდა შეიცავდეს - ხორცის შემცვლელ ინგრედიენტებს (სოიოს ტექსტურატს, იზოლატს), ადამიანის ორგანიზმისთვის საშიშ და აკრძალულ საკვებ დანამატებს (საღებავების, კონსერვანტებისა და ემულგატორების სახით). ფიზიკო-ქიმიური, მიკრობიოლოგიური და სანიტარულ ჰიგიენური მაჩვენებლების პარამეტრების მნიშვნელობა უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოში მოქმედ სურსათის უვნებლობისა და უსაფრთხოების ნორმებს. შესაფუთ მასალაზე უნდა ეწეროს წარმოების და გამოყენების ვადა. სალიამი პიკანტური - ახალი, შემადგენლობაში უნდა შედიოდეს ძროხის და ღორის ხორცი, ფერი, სუნი და გემო სახეობისთვის დამახასიათებელი. გამოკვეთილი არომატით. არადამახსიათებელი სუნისა და გემოს გარეშე. არ უნდა შეიცავდეს - ხორცის შემცვლელ ინგრედიენტებს (სოიოს ტექსტურატს, იზოლატს), ადამიანის ორგანიზმისთვის საშიშ და აკრძალულ საკვებ დანამატებს (საღებავების, კონსერვანტებისა და ემულგატორების სახით). ფიზიკო-ქიმიური, მიკრობიოლოგიური და სანიტარულ ჰიგიენური მაჩვენებლების პარამეტრების მნიშვნელობა უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოში მოქმედ სურსათის უვნებლობისა და უსაფრთხოების ნორმებს. შესაფუთ მასალაზე უნდა ეწეროს წარმოების და გამოყენების ვადა. სალიამი ჩორიზო - ახალი, შემადგენლობაში უნდა შედიოდეს ძროხის და ღორის ხორცი, ფერი, სუნი და გემო სახეობისთვის დამახასიათებელი. გამოკვეთილი არომატით. არადამახსიათებელი სუნისა და გემოს გარეშე. არ უნდა შეიცავდეს - ხორცის შემცვლელ ინგრედიენტებს (სოიოს ტექსტურატს, იზოლატს), ადამიანის ორგანიზმისთვის საშიშ და აკრძალულ საკვებ დანამატებს (საღებავების, კონსერვანტებისა და ემულგატორების სახით). ფიზიკო-ქიმიური, მიკრობიოლოგიური და სანიტარულ ჰიგიენური მაჩვენებლების პარამეტრების მნიშვნელობა უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოში მოქმედ სურსათის უვნებლობისა და უსაფრთხოების ნორმებს. შესაფუთ მასალაზე უნდა ეწეროს წარმოების და გამოყენების ვადა. სერველატი - შემადგენლობაში უნდა შედიოდეს ძროხის და ღორის ხორცი: ფერი, სუნი და გემო სახეობისთვის დამახასიათებელი, არ უნდა შეიცავდეს სოიოსა და სხვა მცენარეულ ცილებს. ტრანსპორტირებისას უნდა იყოს დაცული სანიტარული ნორმები და პირობები. შესაფუთ მასალაზე უნდა ეწეროს წარმოების და გამოყენების ვადა. პეპერონი - შემადგენლობაში უნდა შედიოდეს ძროხის და ღორის ხორცი, ახალი, ფერი, სუნი და გემო დამახასიათებელი გარკვეული ნიმუშისთვის, არადამახსიათებელი სუნისა და გემოს გარეშე. არ უნდა შეიცავდეს - ხორცის შემცვლელ ინგრედიენტებს (სოიოს ტექსტურატს, იზოლატს), ადამიანის ორგანიზმისთვის საშიშ და აკრძალულ საკვებ დანამატებს (საღებავების, კონსერვანტებისა და ემულგატორების სახით). ფიზიკო-ქიმიური, მიკრობიოლოგიური და სანიტარულ ჰიგიენური მაჩვენებლების პარამეტრების მნიშვნელობა უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოში მოქმედ სურსათის უვნებლობისა და უსაფრთხოების ნორმებს. შესაფუთ მასალაზე უნდა ეწეროს წარმოების და გამოყენების ვადა. სოსისი რძიანი - შემადგენლობაში უნდა შედიოდეს ძროხის და ღორის ხორცი, ფერი, სუნი და გემო სახეობისთვის დამახასიათებელი, გამოკვეთილი არომატით. არადამახსიათებელი სუნისა და გემოს გარეშე. არ უნდა შეიცავდეს ხორცის შემცვლელ ინგრედიენტებს (სოიოს ტექსტურატს, იზოლატს), ადამიანის ორგანიზმისთვის საშიშ და აკრძალულ საკვებ დანამატებს (საღებავების, კონსერვანტებისა და ემულგატორების სახით). ფიზიკო-ქიმიური, მიკრობიოლოგიური და სანიტარულ ჰიგიენური მაჩვენებლების პარამეტრების მნიშვნელობა უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოში მოქმედ სურსათის უვნებლობისა და უსაფრთხოების ნორმებს.შეფუთული უნდა იყოს ქარხნული წესით (ვაკუუმი), შესაბამისად ყუთზე და ასევე თითოეულ შეკვრაზე უნდა ჰქონდეს ვადიანობის ეტიკეტი. სოსისი ივერია - შემადგენლობაში უნდა შედიოდეს ძროხის და ღორის ხორცი, ფერი, სუნი და გემო სახეობისთვის დამახასიათებელი. გამოკვეთილი არომატით. არადამახსიათებელი სუნისა და გემოს გარეშე. არ უნდა შეიცავდეს - ხორცის შემცვლელ ინგრედიენტებს (სოიოს ტექსტურატს, იზოლატს), ადამიანის ორგანიზმისთვის საშიშ და აკრძალულ საკვებ დანამატებს (საღებავების, კონსერვანტებისა და ემულგატორების სახით). ფიზიკო-ქიმიური, მიკრობიოლოგიური და სანიტარულ ჰიგიენური მაჩვენებლების პარამეტრების მნიშვნელობა უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოში მოქმედ სურსათის უვნებლობისა და უსაფრთხოების ნორმებს. შეფუთული უნდა იყოს ქარხნული წესით (ვაკუუმი), შესაბამისად ყუთზე და ასევე თითოეულ შეკვრაზე უნდა ჰქონდეს ვადიანობის ეტიკეტი. სარდელი - შემადგენლობაში უნდა შედიოდეს ძროხის და ღორის ხორცი, ფერი, სუნი და გემო სახეობისთვის დამახასიათებელი, არ უნდა შეიცავდეს სოიოსა და სხვა მცენარეულ ცილებს. ტრანსპორტირებისას უნდა იყოს დაცული სანიტარული ნორმები და პირობები. შესაბამისად ყუთზე და ასევე თითოეულ შეკვრაზე უნდა ჰქონდეს ვადიანობის ეტიკეტი. შაშხი ღორის, დასაჭრელი - ღორის ხორცისგან დამზადებული, დაფასოებული ქარხნული წესით. ფერი, სუნი და გემო დამახასიათებელი გარკვეული ნიმუშისთვის. ეტიკეტზე მითითებული უნდა იყოს ვარგისიანობის ვადა. ინდაურის მორტადელა- ინდაურის ხორცისგან დამზადებული, დაფასოებული ქარხნული წესით. ფერი, სუნი და გემო პროდუქტისთვის დამახასიათებელი. ეტიკეტზე მითითებული უნდა იყოს ვარგისიანობის ვადა. ბეკონი დასაჭრელი - ღორის მკერდის ხორცი ტყავზე, დაფასოებული ქარხნული წესით. ფერი, სუნი და გემო დამახასიათებელი გარკვეული ნიმუშისთვის. ეტიკეტზე მითითებული უნდა იყოს ვარგისიანობის ვადა. რაჭული ლორი - ღორის ხორცისგან დამზადებული, ფერი, სუნი და გემო დამახასიათებელი პროდუქტისთვის. არ უნდა აღენიშნებოდეს თეთრი ლაქები, რაც გამოწვეულია სიძველით. არ უნდა იყოს ზედმეტად გამომშრალი და არც გამოსაშრობი. ტრანსპორტირებისას უნდა იყოს დაცული სანიტარული ნორმები და პირობები. შენიშვნა: პროდუქცია მოწოდებულ უნდა განხორციელდეს შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნიდან 2(ორი) კალენდარული დღის განმავლობაში (გამონაკლის შემთხვევაში გადაუდებელი აუცილებლობის შემთხვევაში მიწოდება უნდა განხორციელდეს მოთხოვნიდან 1 კალენდარულ დღეში) იმ შემთხვევაში თუ, რაიმე პროდუქტის რაიმე ნიშან-თვისება შეუსაბამო იქნება დოკუმენტაციაში მითითებულ მოთხოვნებთან, პროდუქტი უნდა ჩანაცვლდეს იმავე დღეს, არაუმეტეს 3 საათში. სურსათი უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს მათ შორის: 1 - სურსათის უვნებლობა, ეტიკეტირება, შეფუთვისა და ტრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. 2 - დაფასოებული უნდა იყოს ქარხნული წესით და სათანადოდ ეტიკეტირებული საქართველოს მთავრობის 2016 წლის პირველი ივლისის №301 დადგენილებით დამტკიცებული „მომხმარებლისათვის სურსათის შესახებ ინფორმაციის მიწოდების თაობაზე“ ტექნიკური რეგლამენტის შესაბამისად. 3 - სურსათი ორგანოლეპტიკური, მიკრობიოლოგიური, ქიმიური და სანიტარულ-ჰიგიენური მაჩვენებლებით უნდა შეესაბამებოდეს საქართველოში მოქმედი სურსათის უვნებლობისა და სანიტარულ-ჰიგიენურ მოთხოვნებს. 4 - უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის 2001 წლის 16 აგვისტოს №301/ნ ბრძანებით დამტკიცებული „სასურსათო ნედლეულისა და კვების პროდუქტების ხარისხისა და უსაფრთხოების სანიტარული წესებითა და ნორმებით“ განსაზღვრულ სანიტარულ მოთხოვნებს, საკვები პროდუქციის დამუშავების ეტაპებზე და წარმოებაში პროდუქციის ახალი სახეობის ჩაშვების, მისი გადამუშავების, წარმოების, შენახვის, ტრანსპორტირების, შესყიდვის, ქვეყანაში შემოტანისა და რეალიზაციის დროს (შემდგომში – საკვები პროდუქციის მიმოქცევისას). 5 - უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 15 იანვრის №72 დადგენილებით დამტკიცებული ,,სურსათთან დაკავშირებული ტარის სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმების დამტკიცების წესის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტით განსაზღვრულ მოთხოვნებს სასურსათო პროდუქტის შესაფუთ მასალებსა და ნაკეთობებში ქიმიურ ნივთიერებათა საკონტროლო მაჩვენებლებისა და მიგრაციის დასაშვებ რაოდენობას, რომელიც ზიანს არ აყენებს სურსათს და უვნებელია ადამიანის ჯანმრთელობისათვის. 6 - უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 9 ნოემბრის №567 დადგენილებით დამტკიცებული „სურსათში ზოგიერთი დამაბინძურებლის (კონტამინანტის) მაქსიმალურად დასაშვები ზღვრის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტით განსაზღვრულ ნორმებს.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს: ხელშეკრულების გაფორმებიდან მაგრამ არაუადრეს 01.01.2026 31.12. 2026-ის ჩათვლით. შემსყიდველი ორგანიზაციის მოთხოვნიდან 2(ორი) კალენდარული დღის განმავლობაში (გამონაკლის შემთხვევაში გადაუდებელი აუცილებლობის შემთხვევაში მიწოდება უნდა განხორციელდეს მოთხოვნიდან 1 კალენდარულ დღეში)
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
• შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ადგილია: ტერიტორიული ორგანო ,,ყვარლის სასწავლო ცენტრი'' • მისამართი: ყვარელი, ილიას გორა.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია 1.3 ფასების ცხრილში მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანა და მწარმოებელი. 2.1.1.2 პრეტენდენტი ვალდებულია 1.3 ფასების ცხრილში წარმოშობის წყაროს და მწარმოებელი მითითებისას დასახელება მიუთითოს სრულად და ზუსტად.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1 შემსყიდველის მოთხოვნის შემთხვევაში პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია მოსაწოდებელი საქონლის შემადგენლობის შესახებ (ეტიკეტის სურათი, მწარმოებლის წერილი და სხვა დამადასტურებელი დოკუმენტი) 2 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთია 1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა MS Excel-ის ფორმატის ფაილის სახით.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, მიმწოდებელი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის დასკვნით, ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/ აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი), რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვისჯამურღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 4 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი უნდა შეიცავდეს როგორც საქონლის ღირებულებას, ისე აღნიშნული საქონლის მიწოდებასთან დაკავშირებულ ყველა ხარჯსა და საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ გადასახადებს. 7.2.2 ანგარიშსწორება მოხდება ეტაპობრივად, ფაქტიურად მოწოდებული საქონლის მიღება–ჩაბარების აქტისა და თუ მიმწოდებელი დღგ-ს გადამხდელია, საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის, ხოლო თუ მიმწოდებელი არ არის დღგ-ს გადამხდელი, შემოსავლების სამსახურიდან შესაბამისი ცნობის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება მოხდება ეტაპობრივად და/ან საბოლოოდ,თვეში არაუმეტეს 2 ჯერ, ფაქტიურად მოწოდებული საქონლის/მომსახურების, შესაბამისი დოკუმენტაციის: ანგარიშ–ფაქტურის (თუ მიმწოდებელი არ არის დღგ-ის გადამხდელი, დღგ-ეს არგადამხდელობის შესახებ შესაბამისი ცნობის წარმოდგენიდან).. და მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმება/წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მაია მაისურაძე, 599104875, mamaisuradze@tcj.gov.ge 2942248;
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
• იმ შემთხვევაში, თუ პრეტენდენტს ერთიან ელექტრონულ სისტემაში მითითებული არ აქვს ხელმძღვანელის სახელი, გვარი და სრული საბანკო რეკვიზიტები, პრეტენდენტი ვალდებულია ელექტრონულად დააფიქსიროს მონაცემები ,,პროფილში" • წინამდებარე ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ავტომატურად ეთანხმება ტექნიკურ პირობებს. • ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. • სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი და/ან ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნქტის საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; • სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მე-8 მუხლის შესაბამისად • სატენდერო დოკუმენტაცია წარმოადგენს ხელშეკრულების განუყოფელ ნაწილს მიუხედავად იმისა დაერთვის იგი ხელშეკრულებას თუ არა.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250018247 10.10.2025 no result same category · 100% title match · same buyer · similar size

სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის…

საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები 3 bidders 127,265 ₾
NAT250018251 10.10.2025 contract signed same division · 83% title match · same buyer · similar size

სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის…

საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი 15500000რძის პროდუქტები → შპს კატერინა 3 bidders 87,336 ₾
NAT250018249 10.10.2025 contract signed same division · 80% title match · same buyer

სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის…

საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი 15300000ხილი, ბოსტნეული და მონათესავე პროდუქტები → შპს სანი 90 3 bidders 66,945 ₾
NAT250018252 10.10.2025 contract signed same division · 77% title match · same buyer · similar size

სსიპ საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრის საჭიროებისათვის: ტერიტორიული ორგანო ყვარლის…

საქართველოს იუსტიციის სასწავლო ცენტრი 15800000სხვადასხვა საკვები პროდუქტი → შპს სანი 90 2 bidders 76,868 ₾
NAT260000416 15.01.2026 contract signed same category · similar size

წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ცხოველური…

ა(ა)იპ სიღნაღის მუნიციპალიტეტის სკოლა… 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები → შპს ქართული ხორც-პროდუქტე… 1 bidder 130,270 ₾
NAT250024434 26.12.2025 not held same category · similar size

წინამდებარე სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს ცხოველური…

ა(ა)იპ სიღნაღის მუნიციპალიტეტის სკოლა… 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები 0 bidders 134,700 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს სანი 90
შპს კატერინა
შპს თეისთი
ნიკოლოზ ხაჩატურიანი
შპს ჯეოინდუსტრი