NAT260011758
04.06.2026
contract signed
same category · 100% title match · same buyer
ასაწყობი შენობები (საცხოვრებელი ჯიხურები)
10%
outside our line
Can we win this?
10% — outside our line: this does not look like something we sell.
- Our line of business only 15% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
- Expected competition this category averages 1.7 bidders, 31% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
- Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
- Incumbent "ფერმო ფენსი" has won 2 of the last 4 awards from this buyer here.
- Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
- Category fit 44200000: we have never bid in this category.
- Buyer relationship we have never bid with this buyer.
Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.
Main details — as published
| განცხადების ნომერი | NAT250024113 |
|---|---|
| შესყიდვის სტატუსი | არ შედგა |
| შემსყიდველი | შპს საქართველოს მელიორაცია |
| შესყიდვის ტიპი | ელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) |
| შესყიდვის კატეგორია | 44200000-სტრუქტურული მასალები |
| კლასიფიკატორის კოდები | — |
| შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება | 24`372.00 GEL |
| შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა | 2 ცალი |
| შესყიდვის გამოცხადების თარიღი | 23.12.2025 18:46 |
| წინადადებების მიღება იწყება | 29.12.2025 00:04 |
| წინადადებების მიღება მთავრდება | 31.12.2025 14:00 |
| შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი | 98.00 GEL |
| გარანტიის ოდენობა | 244 GEL |
| გარანტიის მოქმედების ვადა | 160 დღე |
| მოწოდების ვადა | ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 30 კალენდარული დღის განმავლობაში. |
| წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოს | დღგ-ს გარეშე |
| დამატებითი ინფორმაცია | — |
Buyer documents & protocols (0)
No buyer documents recorded.
Bidders — everyone, including who lost
| Company | First offer | Final offer | Result |
|---|---|---|---|
| No bids recorded — nobody entered this tender. | |||
History
- 23.12.2025 18:46 Announced
- 29.12.2025 00:04 Bidding opens
- 31.12.2025 14:00 Bidding closes
- 27.08.2026 06:44 Current status: not held
Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.
Tender documentation — all 15 sections
1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ასაწყობი შენობები (საცხოვრებელი ჯიხურები).
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ასაწყობი შენობა (საცხოვრებელი ჯიხური) - 2 ცალი. 1. ტექნიკური დავალება 1.1 ზოგადი მახასიათებლები: - სიგრძე - 6.0 მეტრი (ცდომილება ±5 სმ); - სიგანე - 2.46 მეტრი (ცდომილება ±5 სმ); - სიმაღლე - წინა მხარე არანაკლებ 2.40 მეტრი უკანა მხარე არანაკლებ 2.30 მეტრი; - ჭერის დახრილობა და გადახრა - დახრილობა 0.10 მეტრი, წინა მხარეს გადახრა არანაკლებ 0.2 მ, უკანა მხარეს გადახრა არანაკლებ 0.1 მეტრი. სენდვიჩპანელის გვერდები, შემოსილია ლითონის ფურცლით, სისქით არანაკლებ 0.5 მმ (შემსყიდველთან შეთანხმებით); - იატაკის მასალა - იატაკის ფიცარი: სისქე 36±1 მმ (ე.წ. „შიპიანი“, ერთმანეთზე გადასაბმელი), მასალა ფიჭვი. დაფარული ხის სახიანი ლინოლეუმით. გარშემო პლინტუსით (პლასტმასის ან ხის); - კედლის მასალა - პოლიურეთანის სენდვიჩ პანელი; - კედლის სისქე - არანაკლებ 80 მმ; - ჭერის მასალა - პოლიურეთანის სენდვიჩპანელი; - ჭერის სისქე - არანაკლებ 80 მმ; - ძირის კონსტრუქცია - იატაკის პერიმეტრი 140 მმ-იანი შველერით; - იატაკის თბოიზოლაცია - ქვა ბამბა სისქით 50±2 მმ; - დამცავი (ძირი) - მოთუთიებული თუნუქი სისქით არანაკლებ 0.5 მმ; - იატაკის ბადე - არანაკლებ 80*40 მმ მილკვადრატი, ბიჯი 60 სმ; - შენობის კარკასი - არანაკლებ 100*6 მმ-იანი კუთხოვანით; - რკინის კონსტრუქცია - რკინის მასალა შეღებილია ლურჯი ფერით. 1.2 კარი და ფანჯრები: - 2 ფანჯარა და 1 შესასვლელი კარი განთავსებულია წინა მხარეს, წარმოდგენილი ფოტონიმუშის მსგავსად; - ფანჯარა - 2 ცალი; ორფრთიანი, ერთი მოძრავი ფრთით. თეთრი ფერის, ზომით: სიმაღლე 120±2 სმ, სიგანე 100±2 სმ. არმირება არანაკლებ 1 მმ, ერთი ფრთის გაღებით. მექანიზმი გაღება-გადმოკიდება. მინაპაკეტი გამჭირვალე (4+11+4) მმ; - კარი ლითონის - 1 ცალი კარი ფოლადის; ზომით 210*80 სმ (ცდომილება 2 სმ). ჩარჩოს მასალა ლითონის მილკვადრატი ზომით: 40*80*2 მმ; ე.წ. „შტაპიკი“ ლითონის მილკვადრატით 15*15*1.5 მმ. ჩარჩოს მილკვადრატის სიმაღლეა 2.4 მ (ჯიხურის ძირიდან ჭერამდე). ორმხრივად დაფარული ფოლადის ფურცლით სისქით არანაკლებ 1.8 მმ. პენოპლასტის თბოიზოლაციით, სისქით 40 მმ. გარე გაღებით. კარი შეღებილი ზეთოვანი საღებავით ორ პირად. ფერი შეთანხმებით. შესაბამისი საკეტით და არანაკლებ 3 გასაღებით. 1.3 ელექტრომომარაგება: - შიდა ელექტრო ქსელი - კაბელი 3*2.5 მმ, მშრალი (ხისტი); - ელ. გაყვანილობის იზოლაცია - ელექტროენერგიის კაბელი ჩასმულია ცეცხლმდგრად გოფრირებულ მილში და შესაბამას კაბელ-არხებში; - სანათი (შიდა) - გააჩნია 3 ერთეული სანათი LED, არანაკლებ 10w; - სანათი (გარე) - გარე კედელზე დამონტაჟებული ჰერმეტული, LED სანათი, არანაკლებ 30 w (პროჟექტორი); - ჩამრთველი - 1 ერთეული (გარე დაყენების) შესასვლელ კართან, ორ ჩამრთველიანი (შიდა და გარე განათებისთვის) 220 ვ, არანაკლებ 10 ა; - როზეტი - 3 ცალი 2-როზეტიანი (გარე დაყენების) 220 ვ, არანაკლებ 16 ა, დამიწების კონტაქტით (მონტაჟის ადგილი შემსყიდველთან შეთანხმებით); - დამიწება - დამიწების სადენი გამოყვანილია გარეთ, დამიწების კონტურზე მისაერთებლად. დამიწების კაბელი ავტომატის კარადიდან დამიწების კონტურამდე არის არანაკლებ 4 მმ (1 წვერა არანაკლებ 4 მმ.კვ, მშრალი, ხისტი, ერთ ძარღვიანი); - ცენტრალური გამანაწილებელი ყუთი - C63 ავტომატი, თავისი დახურული კოლოფით. საქონელი უნდა იყოს ახალი, ექსპლუატაციაში არ მყოფი. დანართი N1 (ფასების ცხრილი) პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს (ატვირთოს სისტემაში) Excel ფორმატში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 30 კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ადგილებია: ქ. გურჯაანი, დ. სარაჯიშვილის N 58 და ქ. წნორი, შოთა რუსთაველის N 8.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. საქონლის საგარანტიო ვადა შეადგენს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 2 (ორი) წელს. საგარანტიო ვადის ათვლა დაიწყება საქონლის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების თარიღიდან. 1.7.1.2. „მიმწოდებლის" მიერ საქონელი მოწოდებული უნდა იქნეს იმ გარანტიით, რომ შესყიდვის ობიექტი საგარანტიო ვადის პერიოდში, სწორი მოხმარების პირობებში არ გახდება უვარგისი ექსპლუატაციისათვის და შეინარჩუნებს კარგ საექსპლუატაციო თვისებებს. შესყიდვის ობიექტს არ უნდა გააჩნდეს ნივთობრივი ნაკლი. ქარხნული წუნის აღმოჩენის შემთხვევაში, წუნდებული საქონლის ჩანაცვლება უნდა მოხდეს დამატებითი ხარჯების გარეშე. 1.7.1.3 მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის საგარანტიო ვადის მოქმედების პერიოდში ხარვეზის, არაშემსყიდველის ბრალეულობით დაზიანების და დეფექტის მქონე საქონლის, მათ შორის საექსპლუატაციო თვისებების ვადაზე ადრე გაუარესების დაფიქსირების შემთხვევაში, შემსყიდველი უფლებამოსილია მოითხოვოს გამოვლენილი ნაკლის ან ხარვეზის გამოსწორება (თუ ეს შესაძლებელია) ან საქონლის შეცვლა ახლით. აღნიშნულის შესახებ „შემსყიდველი" ატყობინებს „მიმწოდებელს" წერილობით ან/და კომუნიკაციის ელექტრონული საშუალებებით (ელექტრონული ფოსტის მეშვეობით), მომწოდებლის ელექტრონულ სისტემაში მითითებულ რეკვიზიტებში მითითებულ ელ.ფოსტის მისამართზე. 1.7.1.4. შეტყობინების გაგზავნის მომდევნო დღიდან აითვლება წუნდებული საქონლის ხარვეზის გამოსწორების ან შეცვლის, შემსყიდველთან შეთანხმებული გონივრული ვადა, რომელიც არ უნდა იყოს 10 კალენდარულ დღეზე მეტი. 1.7.1.5 ინფორმაცია საგარანტიო ვადის თაობაზე მიმწოდებელმა უნდა მიუთითოს დანართი N2 -ის შესაბამის ველში.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტმა წინამდებარე ელექტრონული ტენდერის ფარგლებში, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში უნდა ატვირთოს შემდეგი დოკუმენტები: 1. შევსებული დანართი N1 excel ფორმატში (წინამდებარე სატენდერო პირობების 1.3 პუნქტი); 2. შევსებული დანართი N2 (წინამდებარე სატენდერო პირობების 2.9 პუნქტი).
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება უნდა მოხდეს: ექსპერტიზის დასკვნით ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/ აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი). 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტით უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკითხებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეული ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით წინამდებარე ტენდერით განსაზღვრული ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშწორების ფორმით ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. ანგარიშსწორების საფუძველია მხარეების უფლებამოსილი პირების მიერ გაფორმებული „მიღება–ჩაბარების“აქტი და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაცია.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება 10 სამუშაო დღის განმავლობაში, გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტისა და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის წარდგენის საფუძველზე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნათია დევნოზაშვილი, 597774455, Natia.Devnozashvili@ag.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. ყველგან, თუკი სადმე მითითებულია სასაქონლო ნიშანი, მოდელი ან მწარმოებელი იგულისხმება ,,მსგავსი“ ან ,,ექვივალენტური“. 10.1.2. სატენდერო წინადადება და მასთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დოკუმენტთან დაკავშირებული სადავო საკითხ(ებ)ის გადაწყვეტისას უცხოურენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3. 2019 წლის 1 იანვრიდან, შემსყიდველი ორგანიზაციები და შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ, მის მიერ შექმნილ, ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, გარდა საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შემთხვევებისა (იხილეთ სახელმძღვანელო ინსტრუქცია). 10.1.4. ელ.ტენდერის დღგ-ს გარეშე გამოცხადების შემთხვევაში, თუ ხელშეკრულების გაფორმების მომენტისთვის გამარჯვებული პრეტენდენტი იქნება დარეგისტრირებული დღგ-ს გადამხდელად, შესასყიდი საქონლის ღირებულებას (შემოთავაზებულ მთლიან თანხას) დაემატება დღგ (18 %).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი
The same thing, bought before
NAT260011295
29.05.2026
contract signed
same category · same buyer · similar size
ჭიშკრების და პანელური ლითონის ღობის შესყიდვა
NAT260002318
10.02.2026
contract signed
same category · same buyer · similar size
ჭიშკრების და პანელური ლითონის ღობის შესყიდვა
NAT260010074
14.05.2026
contract signed
same category · similar size
საგუშაგო ჯიხურების (თანმდევი მონტაჟით) სახელმწიფო შესყიდვა
საქართველოს იუსტიციის უმაღლეს საბჭოსთ…
44200000სტრუქტურული მასალები
→ შპს სიეიჩ ბილდინგ დეველოპ…
6 bidders
25,000 ₾
NAT250021762
28.11.2025
contract signed
same category · similar size
საოფისე ასაწყობი კონტეინერის შეძენა
NAT260010755
22.05.2026
not held
same category · similar size
რკინა-ბეტონის მასალისგან დამზადებული,გეოდეზიური პუნქტების მოსაწყობად, ყამირის რეპერების…
Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.
Same buyer, same category — have they bought this before?
NAT260011295
29.05.2026
contract signed
ჭიშკრების და პანელური ლითონის ღობის შესყიდვა
→ "ფერმო ფენსი"
2 bidders
28,694 ₾
NAT260009662
08.05.2026
not held
მეტალოპლასტმასის კარებისა და მეტალოპლასტმასის ფრამუგის შესყიდვა (თანმდევი მომსახურებით …
0 bidders
1,627 ₾
NAT260011758
04.06.2026
contract signed
ასაწყობი შენობები (საცხოვრებელი ჯიხურები)
→ შპს მშენებელი
2 bidders
45,762 ₾
NAT260002318
10.02.2026
contract signed
ჭიშკრების და პანელური ლითონის ღობის შესყიდვა
→ "ფერმო ფენსი"
2 bidders
18,381 ₾
NAT260000088
08.01.2026
contract signed
მომსახურების ცენტრებისთვის განკუთვნილი 3 ერთეული კოტეჯის (თანმდევი მონტაჟით) შესყიდვა
→ შპს სონოიო
2 bidders
112,500 ₾
This buyer usually awards to
across all categories
| შპს ჯეოექსპერტი | 10× |
| შპს ნიუ თაიმი | 8× |
| შპს გიორგი 77 | 7× |
| შპს ოპტიმალ გრუპ | 7× |
| შპს ინსპექტ-ა | 7× |