ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260011295
NAT260011295 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ჭიშკრების და პანელური ლითონის ღობის შესყიდვა

შპს საქართველოს მელიორაცია 472 tenders 1.4 avg bidders 165 failed 287 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 18% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.7 bidders, 31% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 44200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N1-191 running 125 days remaining 1 amendment Contract PDF ↗
30,892 ₾ contract amount no payments recorded yet 24.06.2026 – 31.10.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260011295
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს საქართველოს მელიორაცია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია44200000-სტრუქტურული მასალები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება28`694.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო პირობები
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი29.05.2026 18:06
წინადადებების მიღება იწყება06.06.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება08.06.2026 15:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი115.00 GEL
გარანტიის ოდენობა287 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 45 კალენდარული დღე.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (6)

NAT260011295_ოქმი N2 - ღობე და ჭიშკარი.pdf.pdf თამარ ქვლივიძე 15.06.2026 20:53
NAT260011295_დანართი N2 (1)-signed.pdf (16/06/2026 06:06) სალიჰსელმან 16.06.2026 14:06
NAT260011295_დანართი N2 (1) !-signed.pdf (16/06/2026 06:06) სალიჰსელმან 16.06.2026 18:13
NAT260011295_დანართი N2 (1) !-signed.pdf (16/06/2026 06:06) სალიჰსელმან 16.06.2026 18:31
NAT260011295_დანართი N2 (1) !-signed.pdf.pdf სალიჰსელმან 16.06.2026 18:51
NAT260011295_ოქმი N3 - ღობე და ჭიშკარი.pdf.pdf თამარ ქვლივიძე 17.06.2026 13:30

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
"ფერმო ფენსი" 26,180 26,180 won
NAT260011295_დანართი N1. (1).xlsx.xlsx · NAT260011295_დანართი N1. (1)-signed.pdf.pdf · NAT260011295_დანართი N2 (1).xlsx.xlsx · NAT260011295_დანართი N2 (1)-signed.pdf.pdf · NAT260011295_მინდობილობა Yusuf Yarar.PDF.pdf
შპს ღობე 28,694 28,694
NAT260011295_დანართი N1..xlsx.xlsx · NAT260011295_დანართი N1.-signed.pdf.pdf · NAT260011295_დანართი N2-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 29.05.2026 18:06 Announced
  • 06.06.2026 00:00 Bidding opens
  • 08.06.2026 14:03 First bid placed (2 bidders in total)
  • 08.06.2026 14:53 Last bid activity
  • 08.06.2026 15:00 Bidding closes
  • 15.06.2026 20:53 Buyer published: NAT260011295_ოქმი N2 - ღობე და ჭიშკარი.pdf
  • 16.06.2026 14:06 Buyer published: NAT260011295_დანართი N2 (1)-signed.pdf (16/06/2026 06:06)
  • 16.06.2026 18:13 Buyer published: NAT260011295_დანართი N2 (1) !-signed.pdf (16/06/2026 06:06)
  • 16.06.2026 18:31 Buyer published: NAT260011295_დანართი N2 (1) !-signed.pdf (16/06/2026 06:06)
  • 16.06.2026 18:51 Buyer published: NAT260011295_დანართი N2 (1) !-signed.pdf
  • 17.06.2026 13:30 Buyer published: NAT260011295_ოქმი N3 - ღობე და ჭიშკარი.pdf
  • 24.06.2026 00:00 Contract signed: N1-191 — 30,892 ₾
  • 21.08.2026 15:41 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ჭიშკრების და პანელური ლითონის ღობის შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
წინამდებარე ელ. ტენდერში გამარჯვებულმა პრეტენდენტმა უნდა უზრუნველყოს შემსყიდველისთვის შემდეგი დასახელების, რაოდენობისა და მახასიათებლების საქონლის მოწოდება და მონტაჟი: 1.2.1. გასაგორებელი ჭიშკარი ავტომატური გამღები სისტემით მიტანით და მონტაჟით - 1 კომპლექტი - ზომით 200X400 სმ (ცდომილება ±2 სმ). - თანდართული ფოტონიმუშების შესაბამისად (ჭიშკრის მახასიათებლები უნდა შეესაბამებოდეს სურათით N1 და N1.1 წარმოდგენილ მონაცემებს). მიწოდების ადგილი: ქ. დმანისი, ი. ცურტაველის შეს. N7. 1.2.2. გასაგორებელი ჭიშკარი ავტომატური გამღები სისტემით მიტანით და მონტაჟით - 1 კომპლექტი - ზომით 200X400 სმ (ცდომილება ±2 სმ). - თანდართული ფოტონიმუშების შესაბამისად (ჭიშკრის მახასიათებლები უნდა შეესაბამებოდეს სურათით N1 და N1.1 წარმოდგენილ მონაცემებს). მიწოდების ადგილი: სიღნაღი, ქ. წნორი, შოთა რუსთაველის N8 1.2.3. კუტიკარი ჭიშკარი მექანიკური გამღები სისტემით მიტანით და მონტაჟით - 2 კომპლექტი - კუტიკარი საყრდენებით კომპლექტში - მექანიკური გაღების სისტემით ზომით 200 x 90 სმ (ცდომილება ±2 სმ) - საკეტი არანაკლებ 3 გასაღებით. მიწოდების ადგილი: ქ. დმანისი, ი. ცურტაველის შეს. N7 1.2.4. კუტიკარი ჭიშკარი მექანიკური გამღები სისტემით მიტანით და მონტაჟით - 1 კომპლექტი - კუტიკარი საყრდენებით კომპლექტში - მექანიკური გაღების სისტემით ზომით 200 x 90 სმ (ცდომილება ±2 სმ) - საკეტი არანაკლებ 3 გასაღებით. მიწოდების ადგილი: სიღნაღი, ქ. წნორი, შოთა რუსთაველის N8 1.2.5. პანელური ლითონის ღობე კომპლექტში მიტანით და მონტაჟით - 34 კომპლექტი კომპლექტში შედის: - თანდართული ფოტონიმუშის შესაბამისად (სურათის N2 გათვალისწინებით) პანელური ლითონის მავთულბადე 34 ცალი, ზომით 200*250 სმ (ცდომილება ±2 სმ) - პანელური ღობის მავთული უნდა იყოს მოთუთიებული და დაფარული პოლიესტერის ფენით - საყრდენი მილკვადრატი სიმაღლით - 200 სმ (ცდომილება ±2 სმ); ზომა 50*50 მმ - 34 ცალი - საყრდენის შესაბამისი ხუფები, ზომით 50*50 მმ - 34 ცალი - ანკერები: დიამეტრი 10 მმ , სიგრძით არანაკლებ 80 მმ - 136 ცალი (34*4) - შესაბამისი რაოდენობის სამაგრი ხამუთები და სამონტაჟო ელემენტები (მეტალის კლიფსი და მეტალის კლიფსის ქანჩი და სხვა) - პანელური ღობის კომპლექტში ფერი (ღობე, მილკვადრატი, სამაგრი კლიფსები) - ფერი RAL 6005. მიწოდების ადგილი: ქ. დმანისი, ი. ცურტაველის შეს. N7 1.2.6. პანელური ლითონის ღობე კომპლექტში მიტანით და მონტაჟით - 15 კომპლექტი კომპლექტში შედის - თანდართული ფოტონიმუშის შესაბამისად (სურათის N2 გათვალისწინებით) პანელური ლითონის მავთულბადე 15 ცალი, ზომით 200*250 სმ (ცდომილება ±2 სმ) - პანელური ღობის მავთული უნდა იყოს მოთუთიებული და დაფარული პოლიესტერის ფენით - საყრდენი მილკვადრატი სიმაღლით - 200 სმ (ცდომილება ±2 სმ); ზომა 50*50 მმ - 15 ცალი - საყრდენის შესაბამისი ხუფები, ზომით 50*50 მმ - 92 ცალი - ანკერები: დიამეტრი 10 მმ , სიგრძით ანარანაკლებ 80 მმ - 60 ცალი (15*4) - შესაბამისი რაოდენობის სამაგრი ხამუთები და სამონტაჟო ელემენტები (მეტალის კლიფსი და მეტალის კლიფსის ქანჩი და სხვა) - პანელური ღობის კომპლექტში ფერი (ღობე, მილკვადრატი, სამაგრი კლიფსები) - ფერი RAL 6005. მიწოდების ადგილი: სიღნაღი, ქ. წნორი, შოთა რუსთაველის N8 1.2.7. კუტიკარი ჭიშკარი მექანიკური გამღები სისტემით მიტანით და მონტაჟით - 1 კომპლექტი - კუტიკარი საყრდენებით კომპლექტში - მექანიკური გაღების სისტემით ზომით 200 x 90 სმ (ცდომილება ±2 სმ) - საკეტი არანაკლებ 3 გასაღებით. მიწოდების ადგილი: სიღნაღი, ქ. წნორი (საკ. კოდი: 56.04.50.054). 1.2.8. პანელური ლითონის ღობე კომპლექტში მიტანით და მონტაჟით - 19 კომპლექტი კომპლექტში შედის: - თანდართული ფოტონომუშის შესაბამისად (სურათის N2 გათვალისწინებით) პანელური ლითონის მავთულბადე 19 ცალი, ზომით 200*250 სმ (ცდომილება ±2 სმ) პანელური ღობის მავთული უნდა იყოს მოთუთიებული და დაფარული პოლიესტერის ფენით - საყრდენი მილკვადრატი სიმაღლით - 200 სმ (ცდომილება ±2 სმ); ზომა 50*50 მმ - შესაბამისი რაოდენობა - საყრდენის შესაბამისი ხუფები, ზომით 50*50 მმ - შესაბამისი რაოდენობა - ანკერები: დიამეტრი 10 მმ , სიგრძით ანარანაკლებ 80 მმ - შესაბამისი რაოდენობა - შესაბამისი რაოდენობის სამაგრი ხამუთები და სამონტაჟო ელემენტები (მეტალის კლიფსი და მეტალის კლიფსის ქანჩი და სხვა) - პანელური ღობის კომპლექტში ფერი (ღობე, მილკვადრატი, სამაგრი კლიფსები) - ფერი RAL 6005. მიწოდების ადგილი: სიღნაღი, ქ. წნორი (საკ. კოდი: 56.04.50.054). 1.2.9. გასაგორებელი ჭიშკარი ავტომატური გამღები სისტემით მიტანით და მონტაჟით - 1 კომპლექტი - ზომით 200X400 სმ (ცდომილება ±2 სმ). -თანდართული ფოტონიმუშების შესაბამისად (ჭიშკრის მახასიათებლები უნდა შეესაბამებოდეს სურათით N1 და N1.1 წარმოდგენილ მონაცემებს ). მიწოდების ადგილი: სიღნაღი, ქ. წნორი (საკ. კოდი: 56.04.50.054). დანართი N1 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს (ატვირთოს სისტემაში) Excel ფორმატში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 45 კალენდარული დღე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდების და მონტაჟის ადგილია: 1. ქ. დმანისი, ი. ცურტაველის შეს. N7 2. სიღნაღი, ქ. წნორი, შოთა რუსთაველის N8, 3. სიღნაღის, ქ.წნორი (საკ. კოდი: 56.04.50.054).
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. საქონლის საგარანტიო ვადა შეადგენს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წელს. საგარანტიო ვადის ათვლა დაიწყება საქონლის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების თარიღიდან. 1.7.1.2. „მიმწოდებლის" მიერ მოწოდებული საქონელი უნდა იყოს ახალი, საგარანტიო ვადის პერიოდში, სწორი მოხმარების პირობებში არ უნდა გახდეს უვარგისი ექსპლუატაციისათვის და აუცილებელია შეინარჩუნოს კარგი საექსპლუატაციო თვისებები. შესყიდვის ობიექტს ასევე არ უნდა გააჩნდეს ნივთობრივი ნაკლი. ქარხნული წუნის აღმოჩენის შემთხვევაში, წუნდებული საქონლის ჩანაცვლება უნდა მოხდეს დამატებითი ხარჯების გარეშე. 1.7.1.3 მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის საგარანტიო ვადის მოქმედების პერიოდში ხარვეზის, არაშემსყიდველის ბრალეულობით დაზიანების და დეფექტის მქონე საქონლის, მათ შორის საექსპლუატაციო თვისებების ვადაზე ადრე გაუარესების დაფიქსირების შემთხვევაში, შემსყიდველი უფლებამოსილია მოითხოვოს გამოვლენილი ნაკლის ან ხარვეზის გამოსწორება (თუ ეს შესაძლებელია) ან საქონლის შეცვლა ახლით. აღნიშნულის შესახებ „შემსყიდველი" ატყობინებს „მიმწოდებელს" წერილობით ან/და კომუნიკაციის ელექტრონული საშუალებებით (ელექტრონული ფოსტის მეშვეობით), მომწოდებლის ელექტრონულ სისტემაში მითითებულ რეკვიზიტებში მითითებულ ელ.ფოსტის მისამართზე. 1.7.1.4. შეტყობინების გაგზავნის მომდევნო დღიდან აითვლება წუნდებული საქონლის ხარვეზის გამოსწორების ან შეცვლის, შემსყიდველთან შეთანხმებული გონივრული ვადა, რომელიც არ უნდა იყოს 10 სამუშაო დღეზე მეტი. 1.7.1.5 ინფორმაცია საგარანტიო ვადის თაობაზე მიმწოდებელმა უნდა მიუთითოს დანართი N2-ის შესაბამის ველში. 1.7.1.6 თუ მიწოდებული საქონელი არ ექვემდებარება შეკეთებას, იგი უნდა შეიცვალოს ახლით.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა წინამდებარე სატენდერო პირობების 2.9 პუნქტში ატვირთული დანართის N2 (ტექნიკური პირობები და საგარანტიო ვადა) საშუალებით უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებლის ან/და ბრენდის შესახებ. მწარმოებლის ან/და ბრენდის შესახებ ინფორმაციის წარმოუდგენლობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას ყოველგვარი დაზუსტების გარეშე, გარდა იმ შემთხვევისა თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, წარდგენილი ინფორმაცია არასრულყოფილია ან შეიცავს უზუსტობებს, თუმცა პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების სახით წარდგენილი დოკუმენტ(ებ)ის/ინფორმაციის ერთობლიობით, მათი შეფასების ანალიზისა და ურთიერთშეჯერების საფუძველზე შესაძლებელია შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის იდენტიფიკაცია.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტმა წინამდებარე ელექტრონული ტენდერის ფარგლებში, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში უნდა ატვირთოს შემდეგი დოკუმენტები: 1. შევსებული დანართი N1 excel ფორმატში (წინამდებარე სატენდერო პირობების 1.3 პუნქტი); 2. შევსებული დანართი N2 (წინამდებარე სატენდერო პირობების 2.9 პუნქტი).
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება უნდა მოხდეს: ექსპერტიზის დასკვნით ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/ აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი). 4.1.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტით უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკითხებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეული ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით წინამდებარე ტენდერით განსაზღვრული ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშწორების ფორმით ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. ანგარიშსწორების საფუძველია მხარეების უფლებამოსილი პირების მიერ გაფორმებული „მიღება–ჩაბარების“აქტი და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაცია.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება 10 სამუშაო დღის განმავლობაში, გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტისა და საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესაბამისი საგადასახადო დოკუმენტაციის წარდგენის საფუძველზე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თამარ ქვლივიძე, 593137313, Tamar.Kvlividze@ag.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. ყველგან, თუკი სადმე მითითებულია სასაქონლო ნიშანი, მოდელი ან მწარმოებელი იგულისხმება ,,მსგავსი“ ან ,,ექვივალენტური“. 10.1.2. სატენდერო წინადადება და მასთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. დოკუმენტთან დაკავშირებული სადავო საკითხ(ებ)ის გადაწყვეტისას უცხოურენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3. 2019 წლის 1 იანვრიდან, შემსყიდველი ორგანიზაციები და შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ, მის მიერ შექმნილ, ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, გარდა საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შემთხვევებისა (იხილეთ სახელმძღვანელო ინსტრუქცია). 10.1.4. ელ.ტენდერის დღგ-ს გარეშე გამოცხადების შემთხვევაში, თუ ხელშეკრულების გაფორმების მომენტისთვის გამარჯვებული პრეტენდენტი იქნება დარეგისტრირებული დღგ-ს გადამხდელად, შესასყიდი საქონლის ღირებულებას (შემოთავაზებულ მთლიან თანხას) დაემატება დღგ (18 %).
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ჯეოექსპერტი 10×
შპს ნიუ თაიმი
შპს გიორგი 77
შპს ოპტიმალ გრუპ
შპს ინსპექტ-ა