ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250021544
NAT250021544 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ცეცხლმაქრების დამუხტვის მომსახურება

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 13% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.3 bidders, 70% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 50600000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N12 running 156 days remaining Contract PDF ↗
28,350 ₾ contract amount 20,276 ₾ (72%) actually paid 22.12.2025 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
20,275.92 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q1 20.03.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250021544
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისპეციალური პენიტენციური სამსახური
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია50600000-უსაფრთხოებისა და თავდაცვის მასალების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება35`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი27.11.2025 17:16
წინადადებების მიღება იწყება03.12.2025 00:04
წინადადებების მიღება მთავრდება05.12.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი350.00 GEL
გარანტიის ოდენობა350 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

NAT250021544_ოქმი N2-21544##.pdf.pdf თათია ყურაშვილი 09.12.2025 16:48
NAT250021544_სერთიფიკატი ISO -2026.pdf.pdf ზაზა სურგულაძე 10.12.2025 14:59
NAT250021544_ოქმი N3-21544##.pdf.pdf თათია ყურაშვილი 15.12.2025 17:48

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შ.პ.ს. აჭარის სახანძრო დაცვა 28,350 28,350 won
NAT250021544_დანართი N1- ფასების ცხრილი 1-signed.pdf.pdf · NAT250021544_კურსის სერთიფიკატი.pdf.pdf · NAT250021544_სერთიფიკატი ISO FIRE ADJARIAN -2026.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 27.11.2025 17:16 Announced
  • 03.12.2025 00:04 Bidding opens
  • 04.12.2025 12:41 First bid placed (1 bidders in total)
  • 04.12.2025 12:41 Last bid activity
  • 05.12.2025 13:00 Bidding closes
  • 09.12.2025 16:48 Buyer published: NAT250021544_ოქმი N2-21544##.pdf
  • 10.12.2025 14:59 Buyer published: NAT250021544_სერთიფიკატი ISO -2026.pdf
  • 15.12.2025 17:48 Buyer published: NAT250021544_ოქმი N3-21544##.pdf
  • 22.12.2025 00:00 Contract signed: N12 — 28,350 ₾
  • 21.08.2026 15:50 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ცეცხლმაქრების დამუხტვის მომსახურება
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
მომსახურების აღწერა, ტექნიკური პარამეტრები (ტექნიკური დავალება დანართი N2) იხილეთ ატვირთულ ფაილში. - ფხვნილოვანი ცეცხლმაქრი უნდა დაიმუხტოს A B C E კლასის შესაბამისი სახანძრო ფხვნილით, ცეცხლმაქრი უნდა დაიმუხტოს შესაბამისი ქაფის კონცენტრატით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ცეცხლმაქრების დამუხტვის მომსახურება უნდა განხორციელდეს ეტაპობრივად, 2026 წლის 1 იანვრიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით პერიოდში, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად (სატელეფონო ან/და ელ. ფოსტით მიღებული შეტყობინების მეშვეობით), არაუგვიანეს 8 (რვა) სამუშაო დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მომსახურების გაწევა მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს საკუთარი ხარჯებით (ტრანსპორტირების ჩათვლით) შემდეგ მისამართებზე: • №1 დაწესებულება - ოზურგეთის მუნიციპალიტეტი, დაბა ლაითური, 9 აპრილის ქუჩა N25 • №2 დაწესებულება - ქ. ქუთაისი, ვახტანგ ხარებავას ქუჩა N26 • №3 დაწესებულება - ქ. ბათუმი, თევდორე მღვდლის ქუჩა N27 • №5 დაწესებულება - ქ. რუსთავის მუნიციპალიტეტი • №6 დაწესებულება - ქ. რუსთავის მუნიციპალიტეტი • №8 დაწესებულება - ქ. თბილისი, ო. ხიზანიშვილის ქ. N141 • №8 დაწესებულება - თბილისი, აბუსერიძე-ტბელის ქ.№11 • №10 დაწესებულება - მცხეთის მუნიციპალიტეტი, სოფელი ქსანი, მე-10 ქუჩა N12 • №11 დაწესებულება - ქ. თბილისი, ზაჰესის დასახლება, ალექსანდრე მანაგაძის ქუჩა N38 • №12 დაწესებულება - ქ.რუსთავი, მშენებელთა ქ. N62 • №14 დაწესებულება - წყალტუბოს მუნიციპალიტეტი, სოფელი გეგუთი, მე-3 ქუჩა N27 • №15 დაწესებულება - მცხეთის მუნიციპალიტეტი, სოფელი ქსანი, მე-10 ქუჩა N12 • №16 დაწესებულება - ქ.რუსთავი, მშენებელთა ქ. N62 • №17 დაწესებულება - ქ.რუსთავი, მშენებელთა ქ. N94 • №18 დაწესებულება -ქ. თბილისი, ო. ხიზანიშვილის ქ. N141 • №18 დაწესებულება - მცხეთის მუნიციპალიტეტი, სოფელი ქსანი, მე-10 ქუჩა N12 • გარე დაცვისა და ინფორმაციულ-ტექნიკური უსაფრთხოების მთავარი სამმართველო - ქ.რუსთავი, მშენებელთა ქ.N60 • ესკორტირებისა და სპეციალური ღონისძიებების მთავარი სამმართველო/ქ.თბილისი გლდანი, ო.ხიზანიშვილის N260. • მომარაგების სამმართველო (ცენტრალური საწყობი) - პოლიციის ქუჩა N8. • სპეციალური პენიტენციური სამსახური - ქ.თბილისი ზ.ანჯაფარიძის ქ. N18.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
მიმწოდებელი ვალდებულია გაავრცელოს დამუხტული ცეცხლმაქრზე გარანტია დამუხტვიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წელი.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს უნდა გააჩნდეს ცეცხლმაქრების დამუხტვის მომსახურების გაწევის გამოცდილება 2023 ან/და 2024 ან/და 2025 წლების განმავლობაში (კონკრეტულ წელს მნიშვნელობა არ ენიჭება) 15 000.00 (თხუთმეტი ათასი ათასი) ლარზე. აღნიშნულის დასადასტურებლად მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ხელშეკრულებ(ები)ა და მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ი, რომლითაც დადასტურდება მიმწოდებლის მიერ ზემოაღნიშნული მომსახურების გაწევის ფაქტი. (იმ შემთხვევაში, თუ ხელშეკრულებ(ები)ა და მიღება-ჩაბარების აქტ(ებ)ი სრულად არის ატვირთული სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს ვებგვერდზე, ამასთან მითითებულია ინფორმაცია საბოლოო ანგარიშსწორების შესახებ (ფაქტობრივი გადახდები) საკმარისია შესაბამისი SPA/NAT/CMR მითითება).
2.4.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის პერსონალის გამოცდილების შესახებ
პრეტედენტს უნდა ჰყავდეს კვალიფიციური კადრ(ებ)ი, რომელ(ებ)საც გავლილი ექნ(ებ)ათ ქიმიურ ნივთიერებებთან მუშაობის ტრენინგი, რაზედაც სპეციალისტ(ებ)ი უნდა ფლობდეს სერთიფიკატს. შენიშვნა: პრეტენდენტმა ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს ზემოხსენებული ინფორმაცია და სერთიფიკატი. (დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე, რომელშიც, თარგმანის სისწორე ან/და მთარგმნელის ხელმოწერის ნამდვილობა დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიული წესით).
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
პრეტენდენტმა ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს მის სახელზე გაცემული ISO 9001:2015 (ან უფრო ახალი) მოქმედი სერტიფიკატი. შენიშვნა: დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე, რომელშიც, თარგმანის სისწორე ან/და მთარგმნელის ხელმოწერის ნამდვილობა დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიული წესით.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა უნდა დასაბუთდეს სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ წესის 28-ე მუხლის მე-5 პუნქტის მოთხოვნათა გათვალისწინებით, საშემფასებლო დასკვნით (ამასთან,ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის შესახებ საქართველოს კანონის 28-ე მუხლის მე-8 პუნქტის ,,გ“ ქვეპუნქტის შესაბამისად, საშემფასებლო მომსახურების გაწევის უფლება ეძლევა მხოლოდ იმ პირს, რომელშიც დასაქმებულია აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სერტიფიცირებული შემფასებელი. შეფასების განხორციელების და შეფასების ანგარიშზე/დასკვნაზე ხელის მოწერის უფლება ენიჭება აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სერტიფიცირებულ შემფასებელს) საშემფასებლო დასკვნასთან ერთად ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი)).
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტობრივად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის მიხედვით. მიღება–ჩაბარების აქტის ხელმოწერის, ინსპექტირების აქტის, სასაქონლო ზედნადების და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით დადგენილ შემთხვევებში) წარმოდგენის საფუძველზე, არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თათია ყურაშვილი, 595075289, tkurashvili@sps.gov.ge ტექნიკურ საკითხებთან დაკავშირებით დაუკავშირდით გიორგი ფალიანს 599 052 626
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე, რომელშიც, თარგმანის სისწორე ან/და მთარგმნელის ხელმოწერის ნამდვილობა დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიული წესით. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნეს ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. გარდა, სატენდერო დოკუმენტაციის კითხვარის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული დანართისა (ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა) რომელიც წარმოდგენილი იქნება Excel-ის ფორმატის სახით. 10.1.4 „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების თანახმად, პრეტენდენტის მიერ Excel-ის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს). 10.1.5 იმ შემთხვევაში, თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი/მომსახურება. 10.1.6 სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ხარჯის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.7 პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.8 მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველს უფლებრივად და ნივთობრივად უნაკლო და ახალი საქონელი. 10.1.9 სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მე-8 მუხლის შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT240024110 04.12.2024 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

ცეცხლმაქრების დამუხტვის მომსახურება

სპეციალური პენიტენციური სამსახური 50600000უსაფრთხოებისა და თავდაცვის მასალების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შ.პ.ს. აჭარის სახანძრო და… 1 bidder 25,000 ₾
NAT230022971 16.11.2023 contract signed same category · 100% title match · same buyer

ცეცხლმაქრების დამუხტვის მომსახურება

სპეციალური პენიტენციური სამსახური 50600000უსაფრთხოებისა და თავდაცვის მასალების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შ.პ.ს. აჭარის სახანძრო და… 1 bidder 9,490 ₾
NAT250012352 09.07.2025 contract signed same category · 74% title match

ცეცხლმაქრების დამუხტვის მომსახურება (CPV 50610000)

შპს "საქართველოს ფოსტა" 50600000უსაფრთხოებისა და თავდაცვის მასალების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შ.პ.ს. აჭარის სახანძრო და… 3 bidders 5,250 ₾
NAT240017946 04.09.2024 contract signed same category · 64% title match

ცეცხლმაქრების გადამუხტვის მომსახურების შესყიდვა

სსიპ გენერალ გიორგი კვინიტაძის სახელო… 50600000უსაფრთხოებისა და თავდაცვის მასალების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შ.პ.ს. აჭარის სახანძრო და… 1 bidder 2,463 ₾
NAT250016675 11.09.2025 contract signed same category · 64% title match

ცეცხლმაქრების გადამუხტვის მომსახურების შესყიდვა

სსიპ გენერალ გიორგი კვინიტაძის სახელო… 50600000უსაფრთხოებისა და თავდაცვის მასალების შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შ.პ.ს. აჭარის სახანძრო და… 3 bidders 2,758 ₾
NAT250005337 14.03.2025 contract signed same division · 100% title match

ცეცხლმაქრების დამუხტვის მომსახურება

თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერ… 50400000სამედიცინო და ზუსტი საზომი აპარატურის შეკეთება და ტექნიკური მომსახურება → შ.პ.ს. აჭარის სახანძრო და… 3 bidders 7,686 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

GEO250000603 10.12.2025 bids closed

GEO250000603

1 bidder 817,424 ₾
GEO250000546 18.11.2025 bids closed

GEO250000546

1 bidder 629,310 ₾

This buyer usually awards to

across all categories

ავერსი-ფარმა 24×
პსპ ფარმა 18×
შპს ბედი.ჯი
შპს ჯეობრეინ
შპს ეგო