ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250022988
NAT250022988 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ქსოვილები და სამკერვალო ინვენტარი

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 10% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 2.2 bidders, 22% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 19200000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N02 running 156 days remaining Contract PDF ↗
1,190,890 ₾ contract amount 639,030 ₾ (54%) actually paid 09.02.2026 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
855.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q1 17.03.2026
576,052.42 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 29.05.2026
16,285.92 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 21.07.2026
17,447.27 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 04.08.2026
15,765.60 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 14.08.2026
12,623.76 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q3 26.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250022988
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისპეციალური პენიტენციური სამსახური
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია19200000-საფეიქრო ნაწარმი და დაკავშირებული ნივთები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება1`556`768.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი10.12.2025 16:32
წინადადებების მიღება იწყება07.01.2026 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება12.01.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი6`230.00 GEL
გარანტიის ოდენობა15`568 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (11)

NAT250022988_ოქმი N2-22988##.pdf.pdf თათია ყურაშვილი 14.01.2026 17:10
NAT250022988_ოქმი N3-22988##.pdf.pdf თათია ყურაშვილი 22.01.2026 17:21
NAT250022988_ოქმი N4-22988##.pdf.pdf თათია ყურაშვილი 03.02.2026 17:09

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს სევტექს 1,190,890 1,190,890 won
NAT250022988_ფასების ცხრილი_დანართი N1 - ფასების ცხრილი სევტექს-პენიტენციური.pdf.pdf
შპს ბასალე 1,518,828 1,317,491
NAT250022988_დანართი N1 - ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf
შპს ვერტექსი-61 1,350,000 1,350,000
NAT250022988_დანართი N1 - ფასების ცხრილი (3).xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 10.12.2025 16:32 Announced
  • 07.01.2026 00:07 Bidding opens
  • 12.01.2026 11:23 First bid placed (3 bidders in total)
  • 12.01.2026 12:44 Last bid activity
  • 12.01.2026 13:00 Bidding closes
  • 14.01.2026 17:10 Buyer published: NAT250022988_ოქმი N2-22988##.pdf
  • 20.01.2026 14:29 Buyer published: NAT250022988_ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტი_NAT250022988 შპს სევტექს საშემფასებლო დასკვნა.pdf
  • 22.01.2026 17:21 Buyer published: NAT250022988_ოქმი N3-22988##.pdf
  • 29.01.2026 15:18 Buyer published: NAT250022988_წერილი ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის თაობაზე_წერილი ექსპერტიზის დასკვნების წარდგენის თაობაზე (1).pdf
  • 29.01.2026 15:19 Buyer published: NAT250022988_ექსპერტიზის დასკვნა N1 სახ.ტენდერი NAT250022988.pdf
  • 29.01.2026 15:20 Buyer published: NAT250022988_ექსპერტიზის დასკვნა N2 სახ.ტენდერი NAT250022988.pdf
  • 29.01.2026 15:20 Buyer published: NAT250022988_ექსპერტიზის დასკვნა N3 სახ.ტენდერი N250022988.pdf
  • 29.01.2026 15:21 Buyer published: NAT250022988_ექსპერტიზის დასკვნა N4 სახ.ტენდერი NAT250022988.pdf
  • 29.01.2026 15:22 Buyer published: NAT250022988_ექსპერტიზის დასკვნა N5 სახ.ტენდერი NAT250022988.pdf
  • 03.02.2026 17:09 Buyer published: NAT250022988_ოქმი N4-22988##.pdf
  • 08.02.2026 19:54 Buyer published: NAT250022988_ხელშეკრულების შესრულების საბანკო გარანტია_საბანკო გარანტია.pdf
  • 09.02.2026 00:00 Contract signed: N02 — 1,190,890 ₾
  • 21.08.2026 15:10 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 22 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ქსოვილები და სამკერვალო ინვენტარი
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური პარამეტრები და რაოდენობა იხილეთ ატვირთულ ფაილში (დანართი N2 - ტექნიკური დავალება)
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს შემდეგნაირად : • დანართი N2-ის I, II, III, IV, V და VI პოზიციებით განსაზღვრული საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად მოთხოვნიდან 20 (ოცი) სამუშაო დღის განმავლობაში, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით. • დანართი N2-ის VII, VIII, IX და X პოზიციებით განსაზღვრული საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუმეტეს 20 (ოცი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება და დაცლა/დასაწყობება მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს საკუთარი ხარჯით, შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, პოლიციის ქ. N8 ან/და №5 პენიტენციური დაწესებულება - ქ. რუსთავის მუნიციპალიტეტი.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა ფასების ცხრილში (დანართი N1) უნდა მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყანა და მწარმოებელი ან/და ბრენდი. აღნიშნული ინფორმაციის მიუთითებლობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
წუნდებული საქონლის გამოცვლა უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუმეტეს 10 (ათი) სამუშაო დღეში.
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
1. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ნიმუშები სატენდერო პირობების 1.2. პუნქტით განსაზღვრული დანართი N2-ის თითოეულ პოზიციაზე. 2. შესყიდვის ობიექტის პირველი პოზიციიდან მე-6 პოზიციის ჩთვლით ნიმუშებს თან უნდა ახლდეს აკრედიტირებული ლაბორატორიის/საექსპერტო დაწესებულების მიერ გაცემული ორიგინალი (დედანი) ექსპერტიზის დასკვნა/დასკვნები, სადაც ასახული უნდა იყოს ინფორმაცია დანართი N2-ის I, II, III, IV და VI პოზიციებზე ქსოვილის შემადგენლობის (შემადგენლობის პროცენტული მაჩვენებლ(ებ)ის მითითებით) და გრამაჟის შესახებ, ხოლო დანართი N2-ის V პოზიციაზე შემადგენლობის შესახებ. დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი. შენიშვნა: ექსპერტიზის დასკვნის უცხო ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში, მას უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. 3. დასკვნას თან უნდა ახლდეს იმ მასალის/ქსოვილის ნიმუში, რომელზეც ჩატარებულ იქნა ექსპერტიზა (წარმოდგენილი უნდა იყოს ლაბორატორიის მიერ დალუქულ მდგომარეობაში). შენიშვნა: სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" მიერ გაცემული დასკვნის შემთხევაში, დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის წარმოდგენა არ მოითხოვება.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 10 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ქ. თბილისი, ზ. ანჯაფარიძის ქ. N18
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა უნდა დასაბუთდეს სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ წესის 28-ე მუხლის მე-5 პუნქტის მოთხოვნათა გათვალისწინებით, საშემფასებლო დასკვნით (ამასთან,ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის შესახებ საქართველოს კანონის 28-ე მუხლის მე-8 პუნქტის ,,გ“ ქვეპუნქტის შესაბამისად, საშემფასებლო მომსახურების გაწევის უფლება ეძლევა მხოლოდ იმ პირს, რომელშიც დასაქმებულია აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სერტიფიცირებული შემფასებელი. შეფასების განხორციელების და შეფასების ანგარიშზე/დასკვნაზე ხელის მოწერის უფლება ენიჭება აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სერტიფიცირებულ შემფასებელს) საშემფასებლო დასკვნასთან ერთად ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი)).
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
2 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
4 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
ხელშეკრულების უზრუნველყოფის საბანკო/სადაზღვევო გარანტიის მოქმედების ვადა 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულების მოქმედების ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
ა) ხელშეკრულების უზრუნველყოფის უპირობო გამოუთხოვადი საბანკო/სადაზღვევო გარანტია, გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. ბ) მიმწოდებლის მიერ ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ვალდებულების დარღვევის (ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ვალდებულების შესრულებაზე უარის თქმა, ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ვადების დარღვევა, ვალდებულების უხარისხოდ, არაჯეროვნად, არასრულად შესრულება და სხვა) შემთხვევაში, შემსყიდველს უფლება აქვს მიმწოდებელს არ დაუბრუნოს საბანკო/სადაზღვევო გარანტიით გათვალისწინებული თანხა. შემსყიდველს უფლება აქვს ასევე მიმწოდებელს არ დაუბრუნოს საბანკო/სადაზღვევო გარანტიით გათვალისწინებული თანხა იმ შემთხვევაში თუ იგი უარს აცხადებს დაკისრებული პირგასამტეხლოს გადახდაზე (პირგასამტეხლოს პროპორციულად). გ) ხელშეკრულების უზრუნველყოფის უპირობო გამოუთხოვადი გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საბანკო ან სადაზღვევო დაწესებულებიდან (გარანტია წარმოდგენილი უნდა იყოს საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან/და სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახური“-ს მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან). დ) უცხოური ბანკებიდან საბანკო გარანტი(ებ)ის წარმოდგენის შემთხვევაში მათთან ერთად მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს ზემოაღნიშნული საბანკო გარანტი(ებ)ის საფუძველზე საქართველოში აკრედიტირებული საბანკო დაწესებულების ან/და სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახური“-ს მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიის მიერ გაცემული „კონტრ გარანტიები“ (მიმწოდებლის მიერ მოთხოვნილ ვალუტაში). საბანკო გარანტიები და მასთან დაკავშირებული დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე (დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი).
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტობრივად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის მიხედვით. მიღება–ჩაბარების აქტის ხელმოწერის, ინსპექტირების აქტის, სასაქონლო ზედნადების და საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით დადგენილ შემთხვევებში) წარმოდგენის საფუძველზე, არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თათია ყურაშვილი, 595075289, tkurashvili@justice.gov.ge ტექნიკურ საკითხებთან დაკავშირებით დაუკავშირდით დავით სხულუხიას - 577 56 30 04
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე, რომელშიც, თარგმანის სისწორე ან/და მთარგმნელის ხელმოწერის ნამდვილობა დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიული წესით. 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნეს ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. გარდა, სატენდერო დოკუმენტაციის კითხვარის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული დანართისა (ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა) რომელიც წარმოდგენილი იქნება Excel-ის ფორმატის სახით. 10.1.4 „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანების თანახმად, პრეტენდენტის მიერ Excel-ის ცხრილის სახით წარსადგენი დოკუმენტი არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს). 10.1.5 იმ შემთხვევაში, თუ სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური და ხარისხობრივი მაჩვენებლების აღწერისას გამოყენებული იქნება სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, პატენტი ან მწარმოებელი კომპანია, ასეთ შემთხვევაში აღნიშნული ტერმინები გამოყენებული არის „მსგავსისა“ და „ექვივალენტურის“ მნიშვნელობით და პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ტექნიკური დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მსგავსი ან ექვივალენტური მახასიათებლების მქონე საქონელი/მომსახურება. 10.1.6 სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ხარჯის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. 10.1.7 პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.8 მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველს უფლებრივად და ნივთობრივად უნაკლო და ახალი საქონელი. 10.1.9 სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული ,,ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ მე-8 მუხლის შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250012541 11.07.2025 contract signed same category

სამკერვალო წარმოების პროფესიული საგანმანათლებლო პროგრამის ფარგლებში ქსოვილის ნივთების შ…

სსიპ კასპის კოლეჯი 19200000საფეიქრო ნაწარმი და დაკავშირებული ნივთები → შპს ჰობი გრუპი 2 bidders 20,718 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ავერსი-ფარმა 24×
პსპ ფარმა 18×
შპს ბედი.ჯი
შპს ჯეობრეინ
შპს ეგო