ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT250023210
NAT250023210 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

ახალდაკლული,დარბილებული,ძვალგამოცლილი საქონლის ხორცი და ქათმის ფილე

5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 8% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 1.1 bidders, 50% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 15100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT250023210
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველისაგარეჯოს სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებათა გაერთიანება
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია15100000-ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება372`528.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა2026წლის20იანვრიდან 2026წლის 20დეკემბრამდე
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი12.12.2025 10:44
წინადადებების მიღება იწყება20.12.2025 00:01
წინადადებების მიღება მთავრდება23.12.2025 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`490.00 GEL
გარანტიის ოდენობა3`725 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა2026წლის20იანვრიდან 2026წლის 20დეკემბრამდე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (13)

NAT250023210_ინტერესთა კონფლიქტი-signed.pdf.pdf მზია ფანოზიშვილი 24.12.2025 15:47
NAT250023210_ოქმი#2--signed.pdf.pdf მზია ფანოზიშვილი 24.12.2025 16:00
NAT250023210_ოქმი#3----signed.pdf.pdf მზია ფანოზიშვილი 29.12.2025 11:56
NAT250023210_ინტერესთა კონფლიქტi--signed.pdf.pdf მზია ფანოზიშვილი 05.01.2026 16:30
NAT250023210_ოქმი#4---signed.pdf.pdf მზია ფანოზიშვილი 05.01.2026 16:30
NAT250023210_ოქმი#5---signed.pdf.pdf მზია ფანოზიშვილი 12.01.2026 13:03
NAT250023210_ოქმი#6--signed.pdf.pdf მზია ფანოზიშვილი 13.01.2026 16:24
NAT250023210_ოქმი#7--signed.pdf.pdf მზია ფანოზიშვილი 23.01.2026 15:17

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ინდივიდუალური მეწარმე გიორგი აფრიამაშვილი 372,528 370,656
NAT250023210_დანართი1-- ტექნიკური დავალება(2)-signed.pdf.pdf · NAT250023210_დანართი2 --ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT250023210_დანართი 3-signed.pdf.pdf
შპს ქართული ხორც-პროდუქტების ფერმა 370,843 370,843
NAT250023210_ხარჯთაღრიცხვა_საგარეჯო 22-12.pdf.pdf · NAT250023210_დანართი_დანართი3(5)-signed.pdf.pdf · NAT250023210_ფასების ცხრილი_დანართი2 --ფასების ცხრილი (2)-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 12.12.2025 10:44 Announced
  • 20.12.2025 00:01 Bidding opens
  • 23.12.2025 10:39 First bid placed (2 bidders in total)
  • 23.12.2025 11:44 Last bid activity
  • 23.12.2025 13:00 Bidding closes
  • 24.12.2025 15:47 Buyer published: NAT250023210_ინტერესთა კონფლიქტი-signed.pdf
  • 24.12.2025 16:00 Buyer published: NAT250023210_ოქმი#2--signed.pdf
  • 29.12.2025 11:56 Buyer published: NAT250023210_ოქმი#3----signed.pdf
  • 05.01.2026 16:30 Buyer published: NAT250023210_ინტერესთა კონფლიქტi--signed.pdf
  • 05.01.2026 16:30 Buyer published: NAT250023210_ოქმი#4---signed.pdf
  • 09.01.2026 20:17 Buyer published: NAT250023210_დანართი_დანართი1-- ტექნიკური დავალება 0901-signed.pdf
  • 09.01.2026 20:17 Buyer published: NAT250023210_დანართი 2_დანართი საგარეჯო 2-signed.pdf
  • 09.01.2026 20:18 Buyer published: NAT250023210_დანართი 3_Waybill_List - 2025-12-29T143518.939-signed.pdf
  • 09.01.2026 20:18 Buyer published: NAT250023210_შესაბამისობის შეფასების აქტი._შპს ქართული ხორც-პროდუქტების ფერმა-აღიარება.pdf
  • 09.01.2026 21:55 Buyer published: NAT250023210_შპს ჩირინა აღიარების სერთიფიკატი_ბიზნესოპერატორი (ჩირინა) (1) (1) (2) (1)_260109_204339.pdf
  • 12.01.2026 13:03 Buyer published: NAT250023210_ოქმი#5---signed.pdf
  • 13.01.2026 16:24 Buyer published: NAT250023210_ოქმი#6--signed.pdf
  • 23.01.2026 15:17 Buyer published: NAT250023210_ოქმი#7--signed.pdf
  • 27.08.2026 06:50 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 23 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ახალდაკლული,დარბილებული,ძვალგამოცლილი საქონლის ხორცი და ქათმის ფილე.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. საქონლის ხორცი- 10296-კილოგრამი- (ახალი,გაუყინავი,უძვლო,დარბილებული,ვარდისფერი,სუნი პროდუქტისთვის დამახასიათებელი,უცხო სუნის გარეშე). უმაღლესი ხარისხის საქონლის ხორცი. უნდა იყოს ახალდაკლული და მომწიფებული. გაყინული და შემდეგ გამლღვარი ხორცის მიწოდება დაუშვებელია. ასევე ძარღვების,ანაჭრელების,ბადექონის ,ნეკნებშუა ქსოვილის და ხრტილების გარეშე.I კატეგორიის (ცილა არანაკლებ 19%, ცხიმი არანაკლებ 10% და არაუმეტეს 15. ხორცის ორგანოლეპტიკური მახასიათებლები (ფერი, სუნი, კონსისტენცია) უნდა იყოს: • ფერი ვარდისფერი, სუნი სასიამოვნო, კონსისტენცია და სხვა დამახასიათებელი ამ სახეობის ჯანსაღი, გაციებული, გაუყინავი ხორცისთვის; • ხორცის ზედაპირი მშრალი, სისხლჩაქცევების გარეშე, დრეკადი/ელასტიური, ახალი განაჭერის ზედაპირი ოდნავ ნამიანი (წებოვნების გარეშე) და ღია წითელი ფერიდან მუქ წითლამდე; • საქონლის ცხიმის (ქონის) ფერი-თეთრი, ჩალისფერი ან მოყვითალო (მაგრამ არა ყვითელი); საქონლის ხორცი დაფასოებული უნდა იყოს 0,5; 1 და 2 კგ-იანი შეფუთვით, უნდა მიეწოდოს დაკვლიდან 12-15 საათის განმავლობაში,შესაბამისი ეტიკეტირებით და მოთავსებული თავდახურულ კონტეინერში.თითოეულ მოწოდებულ პარტიას თან ახლდეს ცნობა ვეტ. ლაბორატორიიდან მისი ვარგისიანობის შესახებ (ფორმა#2) საქონლის ხორცის ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს სპეციალიზირებული მანქანა-რეფრეჟერატორებით(მაცივარი), სადაც დაცული იქნება ტრანსპორტირებისთვის აუცილებელი ტემპერატურული რეჟიმი და სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმები. ყველა სკოლამდელ დაწესებულებაში საქონლის ყოველ მიწოდებაზე წარმოდგენილი უნდა იქნას შესაბამისი ვეტერინული დასკვნა.(ფორმა2). ქათმის ფილე(ნედლი) - 4680კგ. ახალ დაკლული, გაციებული,გაუყინავი,ძვალგამოცლილი ორგანოლეპტიკურად ( სუნი-სასიამოვნო, კონსისტენცია ) დამაკმაყოფილებელი.პროდუქტის უვნებლობა, ხარისხი, ეტიკეტირება, შეფუთვა/ტარა და ტრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოში მოქმედი კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს და მოქმედ სტანდარტებს. , ცნობა შესაბამისი უფლებამოსილი სამსახურიდან მისი ვარგისიანობის შესახებ და ხარისხის დამადასტურებელი დოკუმენტი. ტრანსპორტირება სპეციალური ტემპერატურული რეჟიმის და ჰიგიენური პირობების დაცვით (მანქანა-რეფრეჟერატორით).ქათმის ხორცის -ფილეს ყოველ მოწოდებულ პარტიაზე წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული შესაბამისი ვეტერინარული მოწმობა (ფორმა N2), რომელშიც მითითებული იქნება ქათმის დაკვლის დღე. 1. სურსათის უვნებლობა, ეტიკეტირება, შეფუთვისა და ტრანსპორტირების პირობები უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილ მოთხოვნებს, კერძოდ: 1.1. საქართველოს მთავრობის 2016 წლის 9 მარტის N118 დადგენილება „საქონლის ხორცისა და საქონლის ხორცის პროდუქტების ეტიკეტირების წესის დამტკიცების შესახებ''. 1.2.საქართველოს მთავრობის 2016 წლის 1 ივლისის №301 დადგენილება „მომხმარებლისათვის სურსათის შესახებ ინფორმაციის მიწოდების თაობაზე“. 1.3. საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 10 ნოემბრის N581 დადგენილება „სურსათის მიკრობიოლოგიური მაჩვენებლების შესახებ რეგლამენტის დამტკიცების თაობაზე''. 1.4.საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 9 ნოემბრის №567 დადგენილება „სურსათში ზოგიერთი დამაბინძურებლის (კონტამინანტი) მაქსიმალურად დასაშვები ზღვრის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტის დამტკიცების თაობაზე''. 1.5. საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს 2001 წლის 16 აგვისტოს N301/ნ ბრძანება ,,სასურსათო ნედლეულისა და უსაფრთხოების სანიტარული წესებისა და ნორმების დამგკიცების შესახებ''. 1.6.საქართველოს მთავრობის 2010 წლის 7 მარტის N90 დადგენილებთ დამტკიცებული ცხოველური წარმოშობის სურსათის ჰიგიენის სპეციალური წესით დადგენილ მოთხოვნებს ბიზნესოპერატორისათვის, რომელიც ეწევა ცხოველური წარმოშობის სურსათის წარმოებას, გადამუშავებასა და დისტრიბუციას. 1.7.უნდა აკმაყოფილებდეს საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 12 თებერვლის №55 დადგენილებით დამტკიცებული „ცხოველური წარმოშობის სურსათის სახელმწიფო კონტროლის განხორციელების სპეციალური წესით“ გათვალისწინებულ მოთხოვნებს. 1.8. საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 18 დეკემბრის #639 დადგენილება „ფარმაკოლოგიურად აქტიური ნივთიერებების, მათი კლასიფიკაციისა და ცხოველური წარმოშობის სურსათში ნარჩენების მაქსიმალური ზღვრის შესახებ“ ტექნიკური რეგლამენტის დამტკიცების თაობაზე''. 1.9. საქონლის ხორცის ყოველ მოწოდებაზე წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს მთავრობის 2015 წლის 7 ივლისის №325 დადგენილებით დამტკიცებული „საქართველოს ტერიტორიაზე ცხოველთა და ცხოველური პროდუქტების გადაზიდვისას გამოსაყენებელი ვეტერინარული მოწმობების ფორმებისა და მათი გაცემის წესის“ შესაბამისად გაცემული ვეტერინარული მოწმობა (ფორმა N2), რომელშიც მითითებული იქნება საქონლის დაკვლის დღე, საათი და მიმართულება(შემსყიდველი ორგანიზაციის დასახელება) მისაწოდებელი საქონლის რაოდენობები წარმოადგენს საორიენტაციო ციფრს, რომლის ფარგლებშიც და საჭიროების მიხედვით მოხდება გაერთიანების მიერ მიმწოდებლისათვის შეკვეთის წარდგენა. შესაბამისად, გაერთიანება ვალდებული არ არის სრულად ითვისოს ტენდერით გათვალისწინებული საქონლის რაოდენობა. საქონლის ხორცის ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს სპეციალიზირებული მანქანა-რეფრეჟერატორებით (მაცივარი), სადაც დაცული იქნება ტრანსპორტირებისათვის აუცილებელი ტემპერატურული რეჟიმი და სანიტარულ–ჰიგიენური ნორმები.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიწოდება უნდა განხორციელდეს ეტაპობრივად 2კვირაში ერთჯერ ელფოსტაზე გაგზავნილი შეკვეთის მიხედვით, 2026წლის 20იანვრიდან 2026 წლის 20 დეკემბრამდე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1.წერილობითი მოთხოვნა დასარიგებელი საქონლის რაოდენობაზე მიმწოდებელს გაეგზავნება ელექტრონულად, არაუგვიანეს დარიგების წინა 2-3 დღის 13:00 საათისა.მიმწოდებელს შეკვეთა გადაეგზავნება სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში მითითებულ ელექტრონულ მისამართზე). შემსყიდველის მიერ ელექტრონული ფოსტით შეკვეთის გაგზავნის თარიღი ითვლება შეკვეთის მიცემის თარიღად, ხოლო შეკვეთაში დაფიქსირებული მიწოდების თარიღი - მიწოდების თარიღად, საქონლის დაგვიანებით მიწოდების შემთხვევაში მიმწოდებლის მიმართ გატარდება ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ღონისძიებები. 1.5.2. საქონლის დარიგება გაერთიანების 30 სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულებებში მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ერთ კვირაში ერთჯერ, გაერთიანების მოთხოვნის შესაბამისად -სამუშაო დღეებში 09:00 სთ-დან 17:00 სთ-მდე.მიწოდება განხორციელდება ქვემოთ მითითებულ მისამართებზე. 1.5.3. მიმწოდებელი ვალდებულია მიწოდებისას გამოვლენილი ხარვეზების და ნაკლოვანებების გამოსწორება (წუნდებული საქონლის შეცვლა და სხვა) უზრუნველყოს საკუთარი ხარჯებით, სამუშაო საათებში, არაუგვიანეს მეორე დღის 13:00 საათისა. ახალი საბავშვო ბაღ(ებ(ის მშენებლობისა და გახსნის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია საქონლის მიწოდება განახორციელოს ახალ საბავშვო ბაღ(ებ)შიც. მისამართები: 1 ქ. საგარეჯოს #1 სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება ერეკლე მეორეს ქ#14 2 ქ. საგარეჯოს #2 სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება რუსთაველის ქ. #93 3 ქ. საგარეჯოს #3 სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება რუსთაველის #246 4 ქ. საგარეჯოს #4 სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება რობაქიძის ქ. #3 5 ქ. საგარეჯოს #5 სკოლამდელი არზრდის დაწესებულება კახეთისქ#80ა 6 სოფელ გიორგიწმინდის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფ.გიორგიწმინდა 7 სოფელ ნინოწმინდის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი ნინოწმინდა 8 სოფელ თოხლიაურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი თოხლიაური 9 სოფელ ვერხვიანის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი ვერხვიანი 10 სოფელ მანავის #1 სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი მანავი 11 სოფელ მანავის #2 სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი მანავი 12 სოფელ კაკაბეთის #1 სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი კაკაბეთი 13 სოფელ კაკაბეთის #2 სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი კაკაბეთი 14 სოფელ დიდი ჩაილურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფ დ/ჩაილური 15 სოფელ პატარა ჩაილურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფ პ/ჩაილური 16 სოფელ ბადიაურისსკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი ბადიაური 17 სოფელ ყანდაურის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი ყანდაურა 18 სოფელ მზისგულისსკოლამდელი სოფელი მზისგული აღზრდის დაწესებულება 19 სოფელ გომბორის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი გომბორი 20 სოფელ უჯარმის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი უჯარმა 21 სოფელ წყაროსთავის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი წყაროსთავი 22 სოფელ შიბლიანის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელ შიბლიანი 23 სოფელ ხაშმის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფელი ხაშმი 24 სოფელ პატარძეულის #1სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფ.პატარძეული 25 სოფელ პატარძეულის #2 სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფ. პატარძეული 26 სოფელ უდაბნოს სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფ.უდაბნო 27.საგარეჯოს#6 სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება საგარეჯო გაღმაუბანი 28 დუზაგრამის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფ.დუზაგრამა 29 კოჭბაანის სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება სოფ.კოჭბაანი. 30 იორმუღანლოს სკოლამდელი აღზრდის დაწესებულება.სოფ.იორმუღანლო.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის წყაროსთან და მწარმოებელთან დაკავშირებით ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იყოს დანართი №3-ის შესაბამისად. დამატებით გაცნობებთ, რომ თუ პრეტენდენტი არ მიუთითებს მწარმოებელ ქვეყანასა და მწარმოებლის დასახელებას დანართ N3-ში, პრეტენდენტი დაზუსტების გარეშე დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას. მწარმოებელი ქვეყნისა და მწარმოებლის შესახებ ინფორმაცია არ ექვემდებარება ცვლილებას და უნდა იყოს საბოლოო, წინააღმდეგ შემთხვევაში პრეტენდენტი ასევე დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას. ამასთან, თუ წარმოების ქვეყნისა და მწარმოებლის შესახებ წარდგენილი ინფორმაცია არასრულყოფილია ან შეიცავს უზუსტობებს, თუმცა პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების სახით წარდგენილი დოკუმენტ(ებ)ის/ინფორმაციის ერთობლიობით, მათი შეფასების, ანალიზისა და ურთიერთშეჯერების საფუძველზე შესაძლებელია შესყიდვის ობიექტის წარმოების ქვეყნისა და მწარმოებლის იდენტიფიკაცია, სატენდერო კომისია უფლებამოსილია მიმართოს პრეტენდენტს აღნიშნულის დაზუსტების მოთხოვნით.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
1. პრეტენდენტი, რეგისტრირებული უნდა იყოს ეკონომიკურ საქმიანობათა რეესტრში, ან განაცხადი უნდა ჰქონდეს გაკეთებული, აღნიშნულ რეესტრში რეგისტრაციის ან/და რეგისტრაციის ვადის გაგრძელების მიზნით, საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით. სადაც, „გამოყენებული ეკონომიკური საქმიანობის სახეების ცნობარში"/საქმიანობის აღწერაში მითითებული იქნება შესყიდვის ობიექტის შესაბამისი საქმიანობის სახე/სახეები. აღნიშნული გადამოწმებული იქნება სატენდერო კომისიის მიერ საჯარო რეესტრის ეროვნული სააგენტოს ვებ-გვერდზე. 2. პროდუქტის მწარმოებელს/სასაკლაოს საქართველოს მთავრობის 2014 წლის 26 დეკემბრის №722 დადგენილებით დამტკიცებული„ბიზნესოპერატორის აღიარების წესის“ შესაბამისად საქართველოს სოფლის მეურნეობის სამინისტროს სახელმწიფო კონტროლს დაქვემდებარებული სსიპ სურსათის ეროვნული სააგენტოს (შემდგომში - სეს) მიერ, მინიჭებული უნდა ჰქონდეს აღიარება/პირობითი აღიარება, რაზედაც პრეტენდენტმა სატენდერო წინანდადებასთან ერთათად უნდა წარმოადგინოს აღიარების/პირობითი აღიარების დამადასტურებელი დოკუმენტი (გარდა საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი გამონაკლისებისა, რომლის შესახებაც პრეტენდენტმა უნდა წარმოადინოს ინფორმაცია/დოკუმენტი).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
პრეტენდენტმა უნდა უზრუნველყოს შესასყიდი საქონლის ნიმუშების წინასწარ ჩვენება შემსყიდველის მოთხოვნისამებრ, ტენდერისათვის „გამარჯვებული გამოვლენილია“ სტატუსის მინიჭებამდე.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
საგარეჯო,დავით აღმაშენებლის ქ#15.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%–ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობის ანუ ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას.ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთარეიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან),ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის დასკვნით ან/და საშემფასებლო დასკვნით (რომელიც ხელმოწერილია აკრედიტირებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ სერტიფიცირებული შემფასებელის მიერ. (წარმოდგენილი უნდა იქნას შესაბამისი სერტიფიკატი) ან/და გაფორმებული ხელშეკრულებით, ან/და ანგარიშფაქტურით(ინვოისით). 4.1.1.2. ექსპერტიზის დასკვნის წარმოუდგენლობა ან/და უარყოფითი დასკვნის წარმოდგენა გამოიწვევს შესაბამისი პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებაზე ვრცელდება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების მე-18 მუხლის მე-6, მე-7 პუნქტებისა და 28-ე მუხლის პირველი, მე-2, მე-3, მე-5, მე-6 და მე-7 პუნქტებით განსაზღვრული წესები.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
3 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
5 პროცენტი
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
ხელშეკრულების უზრუნველყოფის საბანკო გარანტიის მოქმედების ვადა 60 (სამოცი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს ხელშეკრულებით გათვალისწინებული მომსახურების გაწევის ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
1- წარმოდგენილი უნდა იყოს საბანკო ან სადაზღვეო კომპანიის მიერ გაცემული ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის უპირობო (გარანტიით გათვალისწინებული თანხა შემსყიდველმა უნდა მიიღოს ყოველგვარი დამატებითი განმარტებებისა და მტკიცებულებების წარდგენის გარეშე, პირველი მოთხოვნისთანავე) და გამოუთხოვადი გარანტია. 2- გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარი. 3- თეთრ სიაში რეგისტრირებული მიმწოდებელი შემსყიდველ ორგანიზაციას წარუდგენს მოთხოვნილი ოდენობის ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის ნახევარს. 4- პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიაში არ უნდა იყოს მითითებული, რომ გარანტია მცირდება შესრულების პროპორციულად.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ნაერთი მიღება-ჩაბარების აქტის და საგადასახადო ანგარიშფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორებისთვის განსაზღვრული დოკუმენტაციის გაფორმებიდან/წარმოდგენიდან 10 (ათი) სამუშაო დღე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
მზია ფანოზიშვილი, 599851154, sagarejoskolamdelebi@gmail.com ნაილი ალექსაშვილი 599851148
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250020938 21.11.2025 not held same category · 100% title match · same buyer · similar size

ახალდაკლული,დარბილებული,ძვალგამოცლილი საქონლის ხორცი და ქათმის ფილე

საგარეჯოს სკოლამდელი აღზრდის დაწესებუ… 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები 0 bidders 372,528 ₾
NAT260001950 06.02.2026 contract signed same category · 92% title match · same buyer

ახალდაკლული,დარბილებული,ძვალგამოცლილი საქონლის ხორცი და ქათმის ფილე(ნედლი)

საგარეჯოს სკოლამდელი აღზრდის დაწესებუ… 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები → შპს ფუდ სერვისი 2025 2 bidders 198,476 ₾
NAT260015305 24.07.2026 contract signed same category · 92% title match · same buyer

ახალდაკლული,დარბილებული,ძვალგამოცლილი საქონლის ხორცი და ქათმის ფილე(ნედლი)

საგარეჯოს სკოლამდელი აღზრდის დაწესებუ… 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები → შპს ბადა 4 bidders 179,829 ₾
NAT250022521 05.12.2025 contract signed same category · 70% title match

შესყიდვის ობიექტია: ახალდაკლული,დარბილებული,ძვალგამოცლილი საქონლის ხორცის შესყიდვა და ქ…

ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი … 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები → შპს თელავი 2 bidders 193,400 ₾
NAT260014244 09.07.2026 not held same category · 70% title match

შესყიდვის ობიექტია: ახალდაკლული,დარბილებული,ძვალგამოცლილი საქონლის ხორცის შესყიდვა და ქ…

ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი … 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები 0 bidders 126,500 ₾
NAT260015005 21.07.2026 contract signed same category · 70% title match

შესყიდვის ობიექტია: ახალდაკლული,დარბილებული,ძვალგამოცლილი საქონლის ხორცის შესყიდვა და ქ…

ლაგოდეხის მუნიციპალიტეტის სკოლამდელი … 15100000ცხოველური წარმოშობის პროდუქტები, ხორცი და ხორცის პროდუქტები → შპს თელავი 2 bidders 126,500 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს სახანძრო ტექნიკი
გიორგი კუპატაძე
გია დუჩიძე
ალექსი მამუკაშვილი
თემური რევაზიშვილი