ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260001997
NAT260001997 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

რაიონის ტერიტორიაზე სპორტული მოედნების მოწყობა-რეაბილიტაციის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო (სამუშაოების პროექტების, ესკიზური ნახაზების, ხარჯთაღრიცხვების ტექნიკური დავალებების შედგენა) დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურება

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 22% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.8 bidders, 30% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 71300000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N02.09.17 fulfilled Contract PDF ↗
19,800 ₾ contract amount 19,800 ₾ (100%) actually paid 06.03.2026 – 15.12.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
534.60 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 28.05.2026
19,265.40 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 28.05.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260001997
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიქ. თბილისის სამგორის რაიონის გამგეობა
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია71300000-საინჟინრო მომსახურებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება45`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი06.02.2026 17:00
წინადადებების მიღება იწყება17.02.2026 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება20.02.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი450.00 GEL
გარანტიის ოდენობა450 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან - 2026 წლის 15 სექტემბრის ჩათვლით
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT260001997_ოქმი N2 - NAT260001997-SIGNED.pdf.pdf დავით ნიკურაძე 23.02.2026 16:10
NAT260001997_ოქმი N3 NAT260001997-SIGNED.pdf.pdf დავით ნიკურაძე 27.02.2026 15:10

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს არტემარე 19,800 19,800 won
NAT260001997_გამოცდილება-signed.pdf.pdf · NAT260001997_დანართი №1 სპორტული მოედნების საპროექტო ხარჯთაღრიცხვა-signed.pdf.pdf · NAT260001997_დანართი №1 სპორტული მოედნების საპროექტო ხარჯთაღრიცხვა.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 06.02.2026 17:00 Announced
  • 17.02.2026 00:07 Bidding opens
  • 20.02.2026 11:37 First bid placed (1 bidders in total)
  • 20.02.2026 11:37 Last bid activity
  • 20.02.2026 12:00 Bidding closes
  • 23.02.2026 16:10 Buyer published: NAT260001997_ინტერესთა კონფლიქტის აშ - NAT260001997-SIGNED.pdf
  • 23.02.2026 16:10 Buyer published: NAT260001997_ოქმი N2 - NAT260001997-SIGNED.pdf
  • 24.02.2026 23:54 Buyer published: NAT260001997_კორექტირებული ანალოგიური გამოცდილება-სამგორი-signed.pdf
  • 27.02.2026 15:10 Buyer published: NAT260001997_ოქმი N3 NAT260001997-SIGNED.pdf
  • 06.03.2026 00:00 Contract signed: N02.09.17 — 19,800 ₾
  • 23.08.2026 21:37 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
რაიონის ტერიტორიაზე სპორტული მოედნების მოწყობა-რეაბილიტაციის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო (სამუშაოების პროექტების, ესკიზური ნახაზების, ხარჯთაღრიცხვების ტექნიკური დავალებების შედგენა) დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურება.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
გასაწევი მომსახურების ჩამონათვალი 1.2.1 ქ. თბილისში სამგორის რაიონის ტერიტორიაზე სპორტული მოედნების მოწყობა-რეაბილიტაციის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო (სამუშაოების პროექტების, ესკიზური ნახაზების, ხარჯთაღრიცხვების ტექნიკური დავალებების შედგენა) დოკუმენტაციის შედგენის მომსახურება. (სამშენებლო სამუშაოების სავარაუდო ღირებულება შეადგენს 1 000 000 ლარს). შენიშვნა: გასაწევი მომსახურების კონკრეტული მისამართები და მომსახურების გაწევის კონკრეტული ვადები შემსყიდველის მიერ წერილობით ეცნობება მიმწოდებელს. 1.2.2. ტექნიკური პირობები: - შემსყიდველის მიერ მითითებულ ობიექტებზე გასვლა, საჭირო ჩასატარებელი სამუშაოების მოცულობების დათვლა, შესაბამისი ნახაზების და ტექნიკური დავალების შედგენა და დამკვეთისთვის გადაცემა როგორც ბეჭდური ასევე ელექტრონული ფორმით; - აღმოჩენილი დეფექტების აღმოფხვრის მართლზომიერად განხოციელების მიზნით ადგილობრივ მოსახლეობასთან ურთიერთობა, ინფორმაციის მოპოვება და მათთან მიზნობრივი კოორდინირება; - საინფორმაციო მონაცემთა ბაზის წარმოება გამოვლენილი დეფექტების (ფოტომასალის დართვით) და ტექნიკური დავალების აღნუსხვის, დაარქივების მიზნით და შემდგომ ამ ბაზის დამკვეთისთვის გადაცემა. შენიშვნა: ხარჯთაღრიცხვა წარმოდგენილ უნდა იქნას დანართი N1–ის მიხედვით (ხარჯთაღრიცხვის წარმოუდგენლობა ან განუფასებლობა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას). მიმწოდებელი ვალდებულია საჭიროების შემთხვევაში შემსყიდველის მიერ გაცემული დავალების საფუძველზე უზრუნველყოს ერთდროულად არანაკლებ 3 ობიექტზე დეფექტური აქტების შედგენა, რომლებიც წარმოდგენილი უნდა იქნეს არაუგვიანეს 15 სამუშაო დღისა; პროექტის წარმოდგენის საჭიროების შემთხვევაში მიმწოდებელმა მოწოდებულ საპროექტო დოკუმენტაციას თან უნდა დაურთოს სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო“-ს ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული სპორტული მოედნის მოწყობისთვის საჭირო საპროექტო დოკუმენტაციის და ხარჯთაღრიცხვის საექსპერტო დასკვნა (აკრედიტებული პირის შემთხვევაში, დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს ზედამხედველობა სამუშაოების განხორციელების პროცესში, კონსულტაციების გაწევა და საჭიროების შემთხვევაში დეფექტური აქტების კორექტირება შემჭიდროებულ ვადებში შემსყიდველთან შეთანხმებით; 1.2.3. ტექნიკური დავალება: რაიონის ტერიტორიაზე სპორტული მოედნების მოწყობა/რეაბილიტაციის საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის მომზადება. სასურველია საპროექტო არეალში მოეწყოს შემდეგი ფუნქციური ზონები და სივრცეები: • სპორტული მოედანი (კალათბურთი, ფეხბურთი); • სპორტული მოედნის მოწყობა/რეაბილიტაცია; • საპროექტო სივრცე სრულად უნდა იყოს ადაპტირებული სპეციალური საჭიროების მქონე პირებისთვის; წარმოსადგენია სრული საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცია, რომლის საფუძველზეც შესაძლებელი იქნება სამშენებლო კომპანიის შესარჩევი ტენდერის ჩატარება და სამშენებლო სამონტაჟო სამუშაოების განხორციელება. საპროექტო დოკუმენტაცია უნდა მოიცავდეს (მაგრამ არ შემოიფარგლებოდეს): • განმარტებითი ბარათი; • ტოპო-გეოდეზიური სამუშაოები; • საპროექტო გადაწყვეტის 3D ვიზუალიცაზია; • გეგმა და მუშა ნახაზები; • სამუშაოთა ორგანიზაციის პროექტი; • სამუშაოთა მოცულობების უწყისები და კრებსითი უწყისი; • მშენებლობის სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის შედგენა საბაზრო ფასებით და სამშენებლო რესურსების ფასთა კრებულის მიხედვით, ასევე გამარტივებული ვერსია; • სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციაში გათვალისწინებული უნდა იქნას სამუშაოების /მომსახურების შესრულებისას წარმოქმნილი (ინერტული) ნარჩენების გატანა, ასევე საჭიროების შემთხვევაში ელ. ენერგიის აბონირების ღირებულება. • ფუნქციური განაწილება; • საჭიროებები თითოეული ზონისთვის; • სიტუაციური (მ1:2000) და გენერალური გეგმები (მ 1:1000); თითოეული სპორტული მოედნისთვის • 1:500 მასშტაბში; • არქიტექტურული სამუშაო ნახაზები (გეგმები, ჭრილები, ფასადები, განშლები, დეტალები, კვანძები (მ. 1:100, 1:50, 1:25); • არქიტექტურული ფორმების დეტალური ნახაზები; • ტერიტორიის განათებით უზრუნველყოფა; • ინფრასტრუქტურული ქსელის/საჭიროებების გამოყოფა (გამოკვეთა) • ელ. ქსელი, კანალიზაცია, წყალმომარაგება, სანიაღვრე, სადრენაჟე - სქემები, დეტალები, კვანძები, სპეციფიკაციები (მ. 1:200; 1:100, 1:50), შეთანხმებული უნდა იყოს შესაბამის პროვაიდერ კომპანიებთან. • განათების პროექტის ნაწილში მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს შ.პ.ს.“თბილსერვის ჯგუფთან“ შეთანხმებული პროექტი. • სახარჯთაღრიცხვო ნაწილის საერთო განმარტებითი ბარათი, რომელიც უნდა მოიცავდეს სამშენებლო ობიექტის სატიტულო სიას, გამოყენებული დოკუმენტების ჩამონათვალს და ინფორმაციას დანარიცხების გაანგარიშების წესის შესახებ; • ლოკალური ხარჯთაღრიცხვები შესრულებული გამარტივებული და რესურსული მეთოდით; მშენებლობის კრებსითი ხარჯთაღრიცხვა. • ელ. ქსელის პროექტის მოწყობის ნაწილში გათვალისწინებული უნდა იქნეს შ.პ.ს. “თბილსერვის ჯგუფი“-ს რეკომენდაციები (იხ. დანართი) • ტექნიკური და საპროექტო დოკუმენტაცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ნაბეჭდი (4 ეგზ.) და ელექტრონული ვერსიის სახით, ფონტით - „Sylfaen”, ხოლო ლათინური სიმბოლოები - „Calibri”-ით (პროექტი – „PDF” და „DWG”, ხარჯთაღრიცხვა – „EXCEL” ფორმატში); სხვა მოთხოვნები: • მიმწოდებელი ვალდებულია მშენებლობის დროს შემსრულებელს პერიოდულად გაუწიოს საავტორო ზედამხედველობა და საჭიროების შემთხვევაში დამატებითი ანაზღაურების გარეშე მოახდინოს პროექტის კორექტირება დამკვეთთან შეთანხმებით. • მიმწოდებელი ვალდებულია ტექნიკური დავალებით გაუთვალისწინებელი გარემოების აღმოჩენის შემთხვევაში, გაითვალისწინოს მისი შეტანა საპროექტო დოკუმენტაციაში დამატებითი ანაზღაურების გარეშე (დამკვეთთან შეთანხმებით); • საპროექტო მოცულობებისა და ხარჯთაღრიცხვის ექსპერტიზა, გაცემული სსიპ - ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს ან სხვა აკრედიტებული (A - ტიპი) პირის მიერ. (აკრედიტებული პირის შემთხვევაში, დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი).
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან - 2026 წლის 15 სექტემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
ქ. თბილისი, მოსკოვის გამზირი №14, სამგორის რაიონის გამგეობის ადმინასტრაციული შენობა.
2.2.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის გამოცდილების შესახებ
პრეტენდენტს 2023 წლის 01 იანვრიდან უნდა გააჩნდეს (სპორტული მოედნების ან/და დასასვენებელი ტერიტორიების, საპროექტო და სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაცის მომზადების) მომსახურების შესრულების, ჯამური ღირებულებით, მინიმუმ შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღორებულების 150%-ის ოდენობით. აღნიშნულთან დაკავშირებით სატენდერო წინადადებასთან ერთად ერთიანი ელექტრონული სისტემის მეშვეობით წარმოდგენილი უნდა იქნას ხელშეკრულებ(ები)ა და ამ ხელშეკრულების საფუძველზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტები, დადასტურებული საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურ(ები)ა (არსებობის შემთხვევაში) და გადახდის დამადასტურებელი დოკუმენტი, რომლითაც გარკვევით დადასტურდება პრეტენდენტის მიერ შესრულებული სამუშაო/მომსახურება. SPA/NAT/CMR... ნომრ(ებ)ი-ს მითითების შემთხვევაში შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ი-ს წარმოდგენა სავალდებულო არ არის.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1 მიმწოდებელმა მოწოდებულ საპროექტო სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციას თან უნდა დაურთოს სსიპ „ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიურო“-ს ან სხვა აკრედიტირებული პირის მიერ გაცემული სპორტული მოედნების (კალათბურთი, ფეხბურთი) მოწყობისთვის საჭირო საპროექტო დოკუმენტაციის და ხარჯთაღრიცხვის საექსპერტო დასკვნა (აკრედიტებული პირის შემთხვევაში, დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტის ასლი. 2.7.1.2 მიღება-ჩაბარების აქტი გაფორმდება მხოლოდ სრული საპროექტო-სახარჯთაღრიცხვო დოკუმენტაციის ექსპერტიზის დადებითი დასკვნის წარმოდგენის შემდეგ.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
• 2019 წლის 1 იანვრიდან, შემსყიდველი ორგანიზაციები და შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. • სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადასტურების მიზნით, უცხოური საწარმოს/უცხოური საწარმოს ფილიალის/წარმომადგენლობის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოგენილ, უცხო ქვეყანაში შედგენილ დოკუმენტზე ხელმოწერები დამოწმებული უნდა იყოს ნოტარიუსის ან შესაბამისი საჯაროსამართლებრივი უფლებამოსილების მქონე პირის მიერ, ხოლო ამ უკანასკნელის ხელმოწერა - ლეგალიზებული ან აპოსტილით დამოწმებული. • პრეტენდენტის მიერ ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული სატენდერო დოკუმენტაცია უნდა იყოს ხელმოწერილი და ბეჭედდასმული უფლებამოსილი პირის მიერ.
4.1.3 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის გაუთვალისწინებლობის დასაბუთება
• შესყიდვის თავისებურებიდან (მომსახურების სპეციფიკიდან) გამომდინარე, ვინაიდან აღნიშნული შესყიდვის ობიექტი წარმოადგენს ინტელექტუალურ მომსახურებას, ხოლო ინტელექტუალური მომსახურების დანახარჯებს ძირითადად წარმოადგენს ადამიანური რესურსის შრომითი გასამრჯელო, მიმწოდებელს აქვს შესაძლებლობა აღნიშნული ინტელექტუალური მომსახურება განახორციელოს საბაზრო ღირებულებასთან შედარებით დაბალ ფასად. ზემოთაღნიშნულიდან გამომდინარე, პრეტენდენტის მიერ სისტემაში შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებასთან 20%-ით ან მეტით დაბალი საბოლოო ფასის დაფიქსირების შემთხვევაში არ წარმოეშვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთების ვალდებულება.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება მოხდება ეტაპობრივად უნაღდო ანგარიშსწორებით ლარში, 2026 წლის ადგილობრივი ბიუჯეტის სახსრებით.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
დავით ნიკურაძე, 599405256, D.Nikuradze@tbilisi.gov.ge - გაიოზ გოშაძე, 577156511, gaiozi.goshadze@gmail.com - გიორგი გოგიჩაიშვილი, ტელეფონი 599 35 35 90, ელ. ფოსტა giorgi_gogichaishvili001@yahoo.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 1. მომსახურების ხარჯთაღრიცხვა დანართი N1–ის მიხედვით (მომსახურების ხარჯთაღრიცხვის წარმოუდგენლობა ან/და განუფასებლად წარმოდგენა დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას). 2. ინფორმაცია გამოცდილების შესახებ დანართი №2–ის შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260012846 23.06.2026 not held same category · 84% title match · same buyer · similar size

სამგორის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული საჯარო სკოლების სპორტული მოედნების მოწყობა-რეაბილ…

ქ. თბილისის სამგორის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 70,000 ₾
NAT260014024 07.07.2026 contract signed same category · 84% title match · same buyer · similar size

სამგორის რაიონის ტერიტორიაზე არსებული საჯარო სკოლების სპორტული მოედნების მოწყობა-რეაბილ…

ქ. თბილისის სამგორის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს მრავალკუთხედი 1 bidder 70,000 ₾
NAT260012976 24.06.2026 contract signed same category · 58% title match · same buyer · similar size

სამგორის რაიონის ტერიტორიაზე თეთრიხევის დასახლებაში, ჩანტლაძის ქ. N30-ის მიმდებარედ (ს/…

ქ. თბილისის სამგორის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები → ნანა ახვლედიანი 5 bidders 65,000 ₾
NAT260015165 22.07.2026 contract signed same category · 58% title match · same buyer

რაიონის ტერიტორიაზე გზების ორმოულის, ფრაგმენტული შეკეთების და შიდა ეზოების სარეაბილიტაც…

ქ. თბილისის სამგორის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს ოთო 1 bidder 13,000 ₾
NAT250005712 20.03.2025 not held same category · 58% title match · same buyer

რაიონის ტერიტორიაზე გზების ორმოულის, ფრაგმენტული შეკეთების და შიდა ეზოების სარეაბილიტაც…

ქ. თბილისის სამგორის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები 0 bidders 11,800 ₾
NAT250005714 20.03.2025 contract signed same category · 58% title match · same buyer

რაიონის ტერიტორიაზე გზების ორმოულის, ფრაგმენტული შეკეთების და შიდა ეზოების სარეაბილიტაც…

ქ. თბილისის სამგორის რაიონის გამგეობა 71300000საინჟინრო მომსახურებები → შპს ოთო 1 bidder 11,800 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს აკა 17×
შპს ოთო 11×
შპს ალგე ჯგუფი
შპს ლუანა
ინდივიდუალური მეწარმე ტარიელ არჩვაძე