ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260003730
NAT260003730 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ქალაქ ქუთაისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და მერიის სტრუქტურული ერთეულებისათვის აბრების და აბრების დასამაგრებელი დაფის სახელმწიფო შესყიდვა

ქალაქ ქუთაისის მერია 461 tenders 2.0 avg bidders 115 failed 242 CMR deals
41% fair

Can we win this?

41% — fair, held back by our line of business and helped by expected competition.

  • Our line of business 28% like our past bids — adjacent to what we sell, not core to it. Nearest of our bids: "სსიპ შემოსავლების სამსახურის სტრუქტურული ერთეულებისათვის 60 ".
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 34% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 44400000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N83 running 184 days remaining Contract PDF ↗
4,588 ₾ contract amount 310 ₾ (7%) actually paid 16.03.2026 – 28.02.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
95.60 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 29.04.2026
214.10 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q2 29.04.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260003730
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიქალაქ ქუთაისის მერია
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია44400000-სხვადასხვა ქარხნული წარმოების მასალა და მათთან დაკავშირებული საგნები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება5`800.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია.
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი25.02.2026 17:26
წინადადებების მიღება იწყება03.03.2026 00:02
წინადადებების მიღება მთავრდება05.03.2026 14:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი100.00 GEL
გარანტიის ოდენობა58 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (3)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ბიეიჩსი 4,588 4,588 won
NAT260003730_NAT260003730_-signed.pdf.pdf
შოთა ლაკლაკიშვილი 5,555 5,555
NAT260003730_ფასების ცხრილი იმ შოთა ლაკლაკიშვილი-signed.pdf.pdf
შპს რაპაკა 5,800 5,800
NAT260003730_ფასების ცხრილი_rapaka.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 25.02.2026 17:26 Announced
  • 03.03.2026 00:02 Bidding opens
  • 05.03.2026 10:51 First bid placed (3 bidders in total)
  • 05.03.2026 12:40 Last bid activity
  • 05.03.2026 14:00 Bidding closes
  • 06.03.2026 14:02 Buyer published: NAT260003730_ინტერესთა კონფლიქტი შეტყობინება პრეტენდენტისათვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის #2 ოქმის ''კომისიამ დაადგიანა'' ნაწილში.pdf
  • 09.03.2026 16:12 Buyer published: NAT260003730_შპს ბიეიჩსი ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასკვნა.pdf
  • 11.03.2026 17:32 Buyer published: NAT260003730_შეტყობინება პრეტენდენტისათვის მოცემულია სატენდერო კომისიის სხდომის #2 ოქმის ''კომისიამ დაადგიანა'' ნაწილში.pdf
  • 16.03.2026 00:00 Contract signed: N83 — 4,588 ₾
  • 23.08.2026 21:25 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 14 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ქალაქ ქუთაისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და მერიის სტრუქტურული ერთეულებისათვის აბრების და აბრების დასამაგრებელი დაფის სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. ,,მიმწოდებელმა" უნდა უზრუნველყოს ქალაქ ქუთაისის მუნიციპალიტეტის საკრებულოსა და მერიის სტრუქტურული ერთეულებისათვის აბრების და აბრების დასამაგრებელი დაფის მიწოდება ეტაპობრივად, მოთხოვნის მიღებიდან ორი სამუშაო დღეში. 2. აბრების დიზაინი და ტექსტი უნდა დამზადდეს შემსყიდველის მიერ მიწოდებული ესკიზის შესაბამისად. 3. მისაწოდებელი საქონელი უნდა იყოს ხარისხობრივად უნაკლო და უნდა აკმაყოფილებდეს ფასების ცხრილში მითითებულ ტექნიკურ პარამეტრებს/მახასიათებლებს. 4. მიწოდებული საქონლის წუნის აღმოჩენის შემთხვევაში „მიმწოდებელი“ ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით 2 სამუშაო დღის ვადაში უზრუნველყოს წუნდებული საქონლის ახლით შეცვლა. 5. მისაწოდებელი საქონლის დასახელება, რაოდენობა და მიწოდების კონკრეტული დღე განისაზღვრება შემსყიდველისგან ელექტრონული ფორმით წინასწარ მიცემული შეკვეთის საფუძველზე („მიმწოდებლს“ შეკვეთა გადაეგზავნება ელექტრონულ მისამართზე @mail), „შემსყიდველის“ მიერ ელექტრონული ფოსტით გაგზავნილი შეკვეთის გაგზავნის თარიღი ითვლება - შეკვეთის მიცემის თარიღად, ხოლო შეკვეთაში დაფიქსირებული მიწოდების თარიღი - მიწოდების თარიღად. 5. საქონლის მიწოდება უნდა განხორციელდეს სამუშაო საათებში, საქონლის დაგვიანებით მიწოდების შემთხვევაში მიმწოდებლის მიმართ გატარდება ხელშეკრულებით გათვალისწინებული ღონისძიებები (იხ. ხელშეკრულების პროექტი). 6. შესყიდვის ობიექტის დასახელება, ტექნიკური მახასიათებლები და რაოდენობა იხილეთ 1.3 პუნქტში მიმაგრებულ Excel-ის ფაილში.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
აბრების მიწოდება უნდა განხორციელდეს ეტაპობრივად, მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში, ხელშეკრულების დადებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრამდე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
„მიმწოდებელმა“ საქონლის მიწოდება უნდა განახორციელოს საკუთარი ხარჯებით შემდეგ მისამართზე: ქალაქ ქუთაისის მუნიციპალიტეტის მერია, შ. რუსთაველის გამზ. №3 (ქალაქ ქუთაისის მუნიციპალიტეტის მერიის ადმინისტრაციული სამსახურის მატერიალურ-ტექნიკური უზრუნველყოფის განყოფილება, მეორე სართული, ოთახი №227).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის დასკვნა. ექსპერტიზის დასკვნას თან უნდა ერთვოდეს სატენდერო ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა). 2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის/აუდიტორული/საშემფასებლო დასკვნით. 3. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს, როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ფასების ცხრილის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ფასების ცხრილში მითითებულ ერთეულებთან მიმართებაში.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება შესაძლებელია განხორციელდეს ეტაპობრივად, ფაქტობრივად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
10 (ათი) სამუშაო დღე.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ირაკლი ადეიშვილი, 599285289, kutaisi.procurement@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – „სისტემა“) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის“ შესაბამისად. 2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე. 3. 2019 წლის 1 იანვრიდან, შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით /კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა შესაძლებელია მხოლოდ PDF ფორმატის დოკუმენტებზე/ 4. სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია სატენდერო დოკუმენტაციაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. 5. პრედენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. სატენდერო წინადადებაში საერთო ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით. 7. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე): 7.1. თუ არ იქნება წარმოდგენილი ტექნიკური დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან ის წარმოდგენილი იქნება განუფასებლად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260016055 04.08.2026 contract signed same category · similar size

სამსახურის დასახელების მაჩვენებელი აბრები

თბილისის სატრანსპორტო კომპანია 44400000სხვადასხვა ქარხნული წარმოების მასალა და მათთან დაკავშირებული საგნები → შპს პრომოლაინი 1 bidder 5,000 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს მაიპისი 10×
შპს ჯეო როუდ ინვესტი
შპს მუნიციპალ სერვისი
ხომლი ენ
შპს სანი 2020