ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260003365
NAT260003365 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

შ.პ.ს „რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფოს“ საჭიროებისთვის ნეიროქირურგიული სამედიცინო სახარჯი მასალები

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 11% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 45% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 33100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N109 running 156 days remaining Contract PDF ↗
53,402 ₾ contract amount no payments recorded yet 10.03.2026 – 31.01.2027

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260003365
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშპს რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია33100000-სამედიცინო მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება53`950.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი20.02.2026 18:29
წინადადებების მიღება იწყება28.02.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება02.03.2026 16:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი539.00 GEL
გარანტიის ოდენობა540 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაშესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვიდან არაუმეტეს 2(ორი) სამუშაო დღის ვადაში, 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT260003365_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი №2.pdf.pdf კონსტანტინე ჭურღულია 02.03.2026 17:43

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ახალი ხედვა 53,402 53,402 won
NAT260003365_CE certificate Aero Medikal Ltd..pdf.pdf · NAT260003365_ISO 13485 certificate Aero Medikal Ltd..pdf.pdf · NAT260003365_ფასების ცხრილი - ლოტი №1 შპს ახალი ხედვა..pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 20.02.2026 18:29 Announced
  • 28.02.2026 00:00 Bidding opens
  • 02.03.2026 10:38 First bid placed (1 bidders in total)
  • 02.03.2026 10:38 Last bid activity
  • 02.03.2026 16:00 Bidding closes
  • 02.03.2026 17:43 Buyer published: NAT260003365_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი №2.pdf
  • 10.03.2026 00:00 Contract signed: N109 — 53,402 ₾
  • 23.08.2026 21:27 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შ.პ.ს „რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფოს“ საჭიროებისთვის ნეიროქირურგიული სამედიცინო სახარჯი მასალები.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1 ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური ჭანჭიკის დიამეტრი 3.5 (10მმ-30მმ) 15 2 ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური ჭანჭიკის დიამეტრი 4.0 (10მმ-30მმ) 15 3 ტიტანის ღერო ტიტანის ღერო დიამეტრი 3.5 (სიგრძე 120-240) 10 4 ტიტანის ღეროს კონექტორი დიამეტრი 3.5x6.0 6 5 ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური დიამეტრი 4.5 (სიგრძე 30მმ-55მმ 40 6 ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური დიამეტრი 5.0 (სიგრძე 30მმ-55მმ) 100 7 ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური დიამეტრი 5.5 (სიგრძე 30მმ-55მმ) 100 8 ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური დიამეტრი 6.0 (სიგრძე 30მმ-55მმ) 30 9 ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური დიამეტრი 6.5 (სიგრძე 30მმ-55მმ) 12 10 ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური ტრანსპედიკულური ჭანჭიკი, პოლიაქსიალური დიამეტრი 7.0 (სიგრძე 30მმ-55მმ) 12 11 ქროსლინგი განივი ფიქსაცია 10 12 ტიტანის ღერო ტიტანის ღეროდიამეტრი 6.0 (სიგრძე 60-300) 25 13 ტიტანის ღეროს კონექტორი დიამეტრი 6.0x6.0 6. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1.2.1. შესყიდვის ობიექტის აღწერილობა და მოცულობები მოცემულია ხარჯთაღრიცხვაში (იხ. 1.3 პუნქტი; დანართი №1). 1.2.2. შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს შესაბამისი სეტების მეშვეობით. სეტში უნდა შედიოდეს როგორც სახარჯი მასალები, ასევე, სახარჯი მასალებისათვის აუცილებელი შესაბამისი თავსებადი ინსტრუმენტების სრული კომპლექტი; შენიშვნა: * მოწოდებული საქონლის საგარანტიო ვადის განმავლობაში, მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს შემსყიდველი უსასყიდლოდ სათანადო ინსტრუმენტებით. * მიმწოდებელმა უნდა წარმოადგინოს სრულყოფილი სეტი ტენდერში მითითებული ყველა ზომის გათვალისწინებით.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება (სეტების მიწოდება/დასაწყობება) შემსყიდველ ორგანიზაციაში უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან არაუმეტეს 2 სამუშაო დღის ვადაში, 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, ხოლო მოწოდებულ სეტში მოთავსებული იმ სახარჯი მასალების შევსება, რომელიც გაიხარჯება ეტაპობრივად, შემსყიდველის კონკრეტული საჭიროებიდან გამომდინარე (კლინიკაში დაგეგმილი ოპერაციების შესაბამისად), მიმწოდებლის მხრიდან უნდა განხორციელდეს დაუყოვნებლივ, არაუგვიანეს 2 კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდების ადგილია ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის რუხის ადმინისტრაციული ერთეული, შპს "რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო".
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
შესყიდვის ობიექტის საგარანტიო ვადა უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 12 (თორმეტი) თვეს, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან (ექსპლუატაციაში შესვლის მომენტიდან), რომლის განმავლობაში რაიმე ნაკლის/დეფექტის გამოვლენის შემთხვევაში, „მიმწოდებელი“ ვალდებულია მიწოდებული „საქონლის“ წუნდების შესახებ წერილობითი შეტყობინების მიღებიდან არაუმეტეს 2 სამუშაო დღეში განახორციელოს წუნდებული „საქონლის“ შეცვლა “შემსყიდველის” მხრიდან რაიმე დამატებითი დანახარჯის გაწევის გარეშე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა უნდა მიუთითოს საქონლის წარმოშობის ქვეყნის და მწარმოებლის შესახებ ინფორმაცია ფასების ცხრილის მოთხოვნების შესაბამისად.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
1. შესასყიდ ობიექტს ან/და მწარმოებელ კომპანიას წინამდებარე ტენდერით გათვალისწინებულ - შესყიდვის ობიექტზე ან/და შესყიდვის ობიექტის წარმოებაზე - უნდა გააჩნდეს ქვემოთ ჩამოთვლილიდან არანაკლებ ერთ-ერთი დოკუმენტი, რომელიც წარმოდგენილ უნდა იქნეს პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში: • CE (ან EC) მარკირების დამადასტურებელი დოკუმენტი ან CE (ან EC) ან MDR მარკირების დამადასტურებელი შესაბამისობის დოკუმენტი, • ან/და ხარისხის დამადასტურებელი FDA (ამერიკული) სერტიფიკატი, • ან/და საქონლის ხარისხის დამადასტურებელი ISO სერთიფიკატი. (იმ შემთხვევაში თუ დოკუმენტაცია არის უცხოურ ენაზე, მას თან უნდა ერთვოდეს ნოტარიალურად დამოწმებული თარგმანი).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
2.9.1. მისაწოდებელი „საქონლის“ ხარისხი უნდა შეესაბამებოდეს სატენდერო წინადადებით წარმოდგენილ ინფორმაციას, უნდა შეესაბამებოდეს ფასების ცხრილში მითითებულ მახასიათებლებს, ასევე გათვალისწინებული უნდა იყოს ყველა ისე გარემოება, რამაც შეიძლება ხარისხზე გავლენა მოახდინოს. 2.9.2. საქონლის ტრანსპორტირება უნდა განხორციელდეს სანიტარულ–ჰიგიენური ნორმებისა და პირობების დაცვით. 2.9.3. შემოთავაზებული სამედიცინო სახარჯი მასალები უნდა იყოს ახალი, ექსპლუატაციაში არმყოფი, ნივთობრივად და უფლებრივად უნაკლო. 2.9.4. საქონელის შეფუთვა არ უნდა იყოს დაზიანებული, ხოლო წარწერები საქონელსა ან/და ეტიკეტ(ებ)ზე უნდა იყოს კითხვადი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში).
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, მიმწოდებელი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, რომელიც შესაძლებელია დასაბუთდეს შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული დასკვნით ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ დასკვნასთან ერთად ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი) 4.1.1.2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის 20%-ით მეტი ფასის კლების შემთხვევაში, დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ფაქტიურად მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის მიხედვით, უნაღდო ანგარიშსწორებით, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის, მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი სასაქონლო ზედნადებისა ან/და ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიწოდებულ საქონელზე გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 30 (ოცდაათი) კალენდარული დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
დავით ხუნჯუა, 591445355, spa@rukhihospital.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა. 10.1.2. ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. 10.1.3. ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ განიხილება. 10.1.4. სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული მიმწოდებლის ყველა ხარჯის (მ.შ კანონმდებლობით გათვალისწინებული გადასახადები) გათვალისწინებით. 10.1.5. პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადების ფასი, (კანონმდებლობით გაითვალისწინებულ შემთხვევბში) უნდა მიუთითოს დღგ-ს გათვალისწინებით. 10.1.6. პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას, თუ მის მიერ არ იქნება წარმოდგენილი ფასების ცხრილი ან ფასების ცხრილი წარმოდგენილი იქნება განფასების გარეშე ან წარდგენილ ფასების ცხრილში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს. 10.1.7. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 10.1.8. სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის" მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250014173 06.08.2025 terminated same category · 91% title match · same buyer · similar size

შ.პ.ს „რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფოს“ ნეიროქირურგიული განყოფილების საჭიროებისთვის სამ…

შპს რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო 33100000სამედიცინო მოწყობილობები 1 bidder 58,368 ₾
NAT250015571 25.08.2025 terminated same category · 91% title match · same buyer · similar size

შ.პ.ს „რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფოს“ ნეიროქირურგიული განყოფილების საჭიროებისთვის სამ…

შპს რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო 33100000სამედიცინო მოწყობილობები 1 bidder 58,368 ₾
NAT250016718 11.09.2025 contract signed same category · 91% title match · same buyer · similar size

შ.პ.ს „რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფოს“ ნეიროქირურგიული განყოფილების საჭიროებისთვის სამ…

შპს რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს უნივერსალი 1 bidder 58,368 ₾
NAT260003363 20.02.2026 not held same category · 100% title match · same buyer

შ.პ.ს „რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფოს“ საჭიროებისთვის ნეიროქირურგიული სამედიცინო სახარ…

შპს რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო 33100000სამედიცინო მოწყობილობები 0 bidders 97,540 ₾
NAT260004962 12.03.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer

შ.პ.ს „რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფოს“ საჭიროებისთვის ნეიროქირურგიული სამედიცინო სახარ…

შპს რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს უნივერსალი 2 bidders 97,540 ₾
NAT260005732 20.03.2026 no result same category · 88% title match · same buyer · similar size

შ.პ.ს „რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფოს“ საჭიროებისთვის ანგიოქირურგიული სამედიცინო სახარ…

შპს რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო 33100000სამედიცინო მოწყობილობები 3 bidders 61,500 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

ავერსი-ფარმა 32×
პსპ ფარმა 19×
შპს ენჯი მედიქალ 18×
NOVAMED GEORGIA 15×
ვესტფარმ 11×