ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260004717
NAT260004717 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

1.1.1.შესყიდვის ობიექტია სამედიცინო სახარჯი მასალა: • 12,000 ცალი შრატის გამოსაყოფი ვაკუუმური სინჯარა • 12,000 ცალი სისხლის ასაღები ვაკუუმური სინჯარს სისხლის ასაღები ორმხრივი ნემსი 18 G

სურსათის ეროვნული სააგენტო 247 tenders 2.8 avg bidders 29 failed 819 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 10% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 45% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 33100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N256 fulfilled Contract PDF ↗
5,520 ₾ contract amount 5,520 ₾ (100%) actually paid 01.04.2026 – 31.07.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
5,520.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 17.06.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260004717
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველისურსათის ეროვნული სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია33100000-სამედიცინო მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება6`720.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი10.03.2026 16:12
წინადადებების მიღება იწყება16.03.2026 00:00
წინადადებების მიღება მთავრდება18.03.2026 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი67.00 GEL
გარანტიის ოდენობა67 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 60 კალენდარული დღის ვადაში.
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT260004717_ოქმი №2.pdf.pdf ემა მაჩხანელი 20.03.2026 17:24
NAT260004717_ოქმი №3.pdf.pdf სალომებანძელაძე 26.03.2026 17:27

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ფორლაბ 5,520 5,520 won
NAT260004717_შესაბამისობის სერთ _შესაბამისობის დოკუმენტი DISERA. 2025 ნოტარიულად დადასტურებული.pdf.pdf · NAT260004717_ვიზუალური ნიმუშები_NAT260004717 ვიზუალური ნიმუშები სურსათის ეროვნული სააგაენტო.pdf.pdf · NAT260004717_შეთავაზება_NAT260004717 ფასების ცხრილი - სურსათის ეროვ სააგენტო 18.03.26-signed.pdf.pdf
ლატეკი 6,480 5,880
NAT260004717_ფასების ცხრილი (52).pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 10.03.2026 16:12 Announced
  • 16.03.2026 00:00 Bidding opens
  • 16.03.2026 15:06 First bid placed (2 bidders in total)
  • 17.03.2026 14:30 Last bid activity
  • 18.03.2026 12:30 Bidding closes
  • 20.03.2026 17:24 Buyer published: NAT260004717_ოქმი №2.pdf
  • 25.03.2026 10:48 Buyer published: NAT260004717_ნიმუშების ფოტო ელ ბეჭდით_NAT260004717 ვიზუალური ნიმუშები სურსათის ეროვნული სააგაენტო-signed.pdf
  • 25.03.2026 10:50 Buyer published: NAT260004717_წერილი მწარმოებლისგან ნოტარიულად დამოწმებული_ნოტარიულად დამ წერილი_forlab doc.pdf
  • 26.03.2026 17:27 Buyer published: NAT260004717_ოქმი №3.pdf
  • 01.04.2026 00:00 Contract signed: N256 — 5,520 ₾
  • 23.08.2026 21:53 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
1.1.1.შესყიდვის ობიექტია სამედიცინო სახარჯი მასალა: • 12,000 ცალი შრატის გამოსაყოფი ვაკუუმური სინჯარა • 12,000 ცალი სისხლის ასაღები ვაკუუმური სინჯარს სისხლის ასაღები ორმხრივი ნემსი 18 G.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შრატის გამოსაყოფი ვაკუუმური სინჯარა - 12 000 ცალი 1.2.1.1. სინჯარა უნდა იყოს სტერილური, გააჩნდეს ვაკუუმი და განკუთვნილი უნდა იყოს სისხლის ასაღები ორმხრივ ნემსთან და ვაკუუმური სინჯარის დამჭერთან კომპლექტში სისხლის ასაღებად და შრატის გამოსაყოფად - Clot Activator (ანტიკოაგულანტის გარეშე); 1.2.1.2. დამადასტურებელი დოკუმენტი, რომ ვაკუუმური სინჯარა განკუთვნილია სისხლის ასაღებად და შრატის გამოსაყოფად; 1.2.1.3. 9-10 მლ ტევადობის, პოლიეთილენის გამჭვირვალე კარკასით, სრულად ან ნაწილობრივ წითელი რეზინის საცობიანი თავსახურით (თავსახური არ უნდა შეიცავდეს იასამნის ფერს). 1.2.1.4. ეტიკეტით - რომელსაც უნდა გააჩნდეს შესაბამისი ადგილი ინფორმაციის დასატანად და მასზე დატანილი უნდა იყოს შემდეგი ინფორმაცია: ვარგისიანობის ვადა, დანიშნულება, ტევადობა; 1.2.1.5. ვაკუტაინერის ეტიკეტზე შესაძლებელი უნდა იყოს 10 ნიშნა ციფრის (ნიმუში ნომრის) დატანა გარკვევით, ისე რომ შესაძლებელი იყოს გარჩევადობა. 1.2.1.6. ვაკუუმური სინჯარები მოთავსებული უნდა იყოს სადგამ შტატივებში; 1.2.1.7. სინჯარის ვარგისიანობის ვადა მოწოდების მომენტისთვის უნდა იყოს არანაკლებ 18 თვე; 1.2.1.8. პირველად შეფუთვაში დაფასოება არ უნდა აღემატებოდეს 100 ცალს, სინჯარის პირველად და მეორად შეფუთვაზე ქართულ, რუსულ ან ინგლისურ ენაზე მითითებული უნდა იყოს შემდეგი სახის ინფორმაცია: ერთეულის რაოდენობა და მოცულობა, ვარგისიანობის ვადა, დანიშნულება; სისხლის ასაღები ვაკუუმური სინჯარის ორმხრივი ნემსი 18G – 12,000 ცალი 1.2.3.1. ორმხრივი ნემსი (18G) უნდა იყოს სტერილური და განკუთვნილი უნდა იყოს სისხლის ასაღებად. გააჩნდეს ხრახნი ვაკუუმური სინჯარის დამჭერში ჩასამაგრებლად; 1.2.3.2. ორმხრივი ნემსის ვაკუტაინერის მხარის წვერი დაფარული უნდა იყოს რეზინის საფარით, რომელიც მჭიდროდ იქნება მასზედ დამაგრებული; 1.2.17. ინდივიდუალურად შეფუთული იყოს პოლიეთილენის კონტეინერში, ხოლო მეორად შეფუთვაში დაფასოება არ უნდა აღემატებოდეს 100 ცალს; 1.2.18. ნემსის პირველად და მეორად შეფუთვაზე მითითებული უნდა იყოს შემდეგი სახის ინფორმაცია: ვარგისიანობის ვადა, ზომა (18 G); 1.2.19. ორმხრივი ნემსის ვარგისიანობის ვადა მოწოდების მომენტისთვის უნდა იყოს არანაკლებ 18 თვე;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 60 კალენდარული დღის ვადაში
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
1.5.1.საქონელი შემსყიდველს უნდა მიეწოდოს შემდეგ მისამართი - ქ. თბილისი, მარშალ გელოვანის №36ა, სსიპ-სურსათის ეროვნული სააგენტო; 1.5.2. საქონელი შემსყიდველს უნდა მიეწოდოს სამუშაო სათებში (09:00-18:00); 1.5.3. მომწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს საქონლის დაცლა-დასაწყობება შემსყიდველის მიერ მითითებულ საწყობში;
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
საქონლის ვარგისიანობის ვადა მოწოდების მომენტისთვის უნდა იყოს არანაკლებ 18 თვე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელ ქვეყანასთან და მწარმოებელ კომპანიასთან დაკავშირებით ასახული უნდა იყოს ფასების ცხრილში.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1. მწარმოებლის მიერ გაცემული შესაბამისი დოკუმენტი - ქართულად ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული, რომლითაც დადასტურდება შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური მახასიათებლების შესაბამისობა სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნებთან, ან მწარმოებელი კომპანიის ოფიციალურ ვებ-გვერდზე განთავსებული ინფორმაცია - ქართულად ნათარგმნი და ნოტარიულად დამოწმებული, რითაც შესაძლებელი იქნება შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური მახასიათებლების შესაბამისობის დადგენა სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრულ მოთხოვნებთან.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
წარმოდგენილ იქნას მოსაწოდებელი საქონლის ფოტომასალები. ფოტომასალებით შესაძლებელი უნდა იყოს საქონლის შესაბამისობის დადგენა ტექნიკური დავალებით განსაზღვრულ მოთხოვნებთან.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1 შესყიდვის სავარაუდო ღირებულებასთან მიმართებაში, საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში, ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დადასტურების მიზნით, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შესაბამისი უფლებამოსილების მქონე დამოუკიდებელი აუდიტორისა ან აუდიტორული კომპანიის მიერ გაცემული დასკვნა, რომელიც დაადასტურებს, რომ შემოთავაზებულ ფასად, პრეტენდენტს სრულად და შეუფერხებლად შეუძლია ტენდერით გათვალისწინებული ვალდებულებებისა და მოთხოვნების შესრულება; 4.1.1.2. ტენდერის მიზნებისთვის, შესაბამისი კვალიფიკაციის და უფლებამოსილების მქონე პირად შემსყიდველი განიხილავს - დამოუკიდებელ აუდიტორს ან აუდიტორულ კომპანიას, რომელიც რეგისტრირებულია ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის ოფიციალურ რეესტრში, ვებ გვერდზე: https://www.saras.gov.ge.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. ფაქტიურად მოწოდებულ საქონელზე, მხარეებს შორის გაფორმდება მღება-ჩაბარების აქტი შესაბამისი ღირებულების ასახვით, რაც წარმოადგენს ანგარიშსწორების საფუძველს; 7.2.2. მიღება-ჩაბარების აქტზე, შემსყიდველის მხრიდან ხელს აწერენ ხელშკრულების პირობების შესრულებაზე კონტროლის განმახორციელებელი პირები; 7.2.3. ანგარიშწორება განხორციელდება ეროვნულ ვალუტაში - ლარში; 7.2.4. ანგარიშწორების ფორმა იქნება უნაღდო, თანხა ჩაირიცხება მომწოდებლის მიერ ხელშეკრულებაში მითითებულ საბანკო რეკვიზიტებზე;,
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღე
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
სალომებანძელაძე, 577080719, salome.bandzeladze@nfa.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი; 10.1.2. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში პრეტენდენტის მიერ ატვირთული დოკუმენტები ან/და ინფორმაცია დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, საქართველოს კანონის - „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“- შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250014127 06.08.2025 contract signed same category · 97% title match · same buyer · similar size

1.1.1.შესყიდვის ობიექტია სამედიცინო სახარჯი მასალა: • 15 000 ცალი შრატის გამოსაყოფი ვაკ…

სურსათის ეროვნული სააგენტო 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს ფორლაბ 1 bidder 8,250 ₾
NAT250005578 19.03.2025 contract signed same category · 94% title match · same buyer · similar size

1.1.1.შესყიდვის ობიექტია სამედიცინო სახარჯი მასალა: • 8000 ცალი შრატის გამოსაყოფი ვაკუუ…

სურსათის ეროვნული სააგენტო 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს ფორლაბ 3 bidders 10,400 ₾
NAT250001535 27.01.2025 contract signed same category · 34% title match · similar size

შესყიდვის ობიექტს წარმოადგენს შპს "რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო"-სთვის სამედიცინო ლაბ…

შპს რუხის რესპუბლიკური საავადმყოფო 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს მედინიუსი 4 bidders 8,050 ₾
NAT260001954 06.02.2026 contract signed same category · 31% title match · similar size

შესყიდვის ობიექტია სხვადასხვა სახის სამედიცინო სახარჯი მასალა და მოწყობილობები

შპს ფსიქიკური ჯანმრთელობის და ნარკომა… 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს ფირსთ მედი 1 bidder 6,315 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

"მეგავეტი"
შპს გაბ სოლუშენს
შპს გლობალტესტი
შპს Made To Make
"ეტალონი-2007"