ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260005656
NAT260005656 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ლაბორატორიული ცენტრიფუგის სახელმწიფო შესყიდვა

გარემოს ეროვნული სააგენტო 189 tenders 1.8 avg bidders 42 failed 455 CMR deals
10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 12% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 43% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size under ₾10k: we have won 8 of 18 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 42900000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract NNT-042102 running 3 days remaining Contract PDF ↗
4,970 ₾ contract amount 4,970 ₾ (100%) actually paid 22.04.2026 – 31.08.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
4,970.00 ₾ სახელმწიფო ბიუჯეტი 2026 Q2 15.06.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260005656
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიგარემოს ეროვნული სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია42900000-სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება6`200.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაერთი ერთეული
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი20.03.2026 14:39
წინადადებების მიღება იწყება29.03.2026 00:06
წინადადებების მიღება მთავრდება31.03.2026 14:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი100.00 GEL
გარანტიის ოდენობა62 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 60 (სამოცი) კალენდარული დღის ვადაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT260005656_ფასების ცხრილი - დანართი N1 signed.pdf.pdf გიორგი ოზგებიშვილი 08.04.2026 13:36
NAT260005656_Scan - 2026-04-08 16_47_14.pdf.pdf გიორგი ოზგებიშვილი 08.04.2026 17:56
NAT260005656_ოქმი N3 - გამარჯვებულად გამოვლენა.pdf.pdf თორნიკე მაღლაკელიძე 15.04.2026 17:53

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს უნივერსალი 4,970 4,970 won
NAT260005656_ფასების ცხრილი - დანართი N1 signed..pdf.pdf
შპს ჯენერალ ტრეიდინგი 5,430 5,430
NAT260005656_ფასების ცხრილი ცენტრიფუგა - Sheet1-signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 20.03.2026 14:39 Announced
  • 29.03.2026 00:06 Bidding opens
  • 31.03.2026 11:29 First bid placed (2 bidders in total)
  • 31.03.2026 11:59 Last bid activity
  • 31.03.2026 14:30 Bidding closes
  • 03.04.2026 16:32 Buyer published: NAT260005656_ოქმი N2 - შეტყობინება პრეტენდენტს დაზუსტების მოთხოვნის თაობაზე.pdf
  • 08.04.2026 13:36 Buyer published: NAT260005656_ფასების ცხრილი - დანართი N1 signed.pdf
  • 08.04.2026 17:56 Buyer published: NAT260005656_Scan - 2026-04-08 16_47_14.pdf
  • 15.04.2026 17:53 Buyer published: NAT260005656_ოქმი N3 - გამარჯვებულად გამოვლენა.pdf
  • 22.04.2026 00:00 Contract signed: NNT-042102 — 4,970 ₾
  • 23.08.2026 21:46 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ლაბორატორიული ცენტრიფუგის სახელმწიფო შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
ძირითადი მახასიათებლები ტიპი: სამუშაო მაგიდაზე განთავსებადი ლაბორატორიული ცენტრიფუგა (Benchtop) როტორის აწყობა და დაშლა; ცენტრიფუგაციის პარამეტრების (სიჩქარე და დრო) მოსახერხებელი დაყენება და დაყენებული და რეალური მნიშვნელობების ერთდროული ჩვენება; უსაფრთხო მუშაობას ნებისმიერი სიჩქარით უზრუნველყოფდეს ლითონის დამცავი კამერა და კორპუსის საფარი; ციფრული დროის დაყენების ფუნქცია; როტორის დისბალანსის დიაგნოსტიკა (ავტომატური გაჩერება/გაფრთხილება. ავტომატური გაჩერება დისბალანსის დროს და საკეტი, რომელიც ინარჩუნებს თავსახურის დახურვას ცენტრიფუგის მუშაობისას; LCD ეკრანი როტორი: როტორის სიჩქარის დაყენება RPM-ში ან RCF-ში; აჩქარების მრავალჯერადი (ნელი, ნორმალური, სწრაფი) და შენელების (0, ნელი, ნორმალური, სწრაფი) რეჟიმი და იძულებითი დამუხრუჭების გამორთვისშესაძლებლობა; დაბალი ხმაურის დონე; მახასიათებლები ბრუნვის სისწრაფე: არა ნაკლებ 2000 r/min მაქსიმალური სიმძლავრე (Relative Centrifugal Force CRF) არანაკლებ 4220 x g სინჯარები: არანაკლები 32 x 15 მლ მეტალის კორპუსი ელექტრული კვება თავსებადი საქართველოში არსებულ სტანდარტთან. ინსტრუქციის ენა: ინგლისური უნდა მოყვებოდეს ყველა საჭირო კომპონენტი ინსტალაციასთვის და სრულად გასაშვებად. ასევე სათადარიგო დეტალები თუ ამის საჭიროება არის.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 60 (სამოცი) კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ადგილი: ქალაქი ბათუმი, ადლიის ქუჩა 102ა - სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტო.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. პრეტენდენტის მიერ მიწოდებულ საქონელზე სწორი ექსპლუატაციის პირობებში, მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების დღიდან უნდა ვრცელდებოდეს არანაკლებ 1 (ერთი) წლიანი გარანტია; 1.7.1.2. შესყიდვის ობიექტის საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში ხარვეზის ან/და დაზიანების შემთხვევაში, პრეტენდენტი ვალდებულია უზრუნველყოს შესყიდვის ობიექტის შეკეთება ან შეცვლა საკუთარი სახსრებით აღმოჩენიდან გონივრულ ვადაში (არაუმეტეს 45 კალენდარული დღისა, სირთულის მიხედვით).
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1. ფასების ცხრილის (დანართი №1) წარმოუდგენლობა, ან მასში შემოთავაზებული საქონლის მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებლის და მოდელის ან/და კატალოგის ნომრის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) მიუთითებლობა, ასევე განუფასებლად წარმოდგენილი ფასების ცხრილი, დაზუსტებას არ ექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, ასევე დაზუსტების ეტაპზე (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) პრეტენდენტის მიერ თავდაპირველად შემოთავაზებული მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებლის და მოდელის ან/და კატალოგის ნომრის (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) ცვლილება გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. გარდა იმ შემთხვევისა, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის ან/და კატალოგის ნომრის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის შესახებ წარდგენილი ინფორმაცია არასრულყოფილია ან შეიცავს უზუსტობებს, თუმცა პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების სახით წარდგენილი დოკუმენტ(ებ)ის/ინფორმაციის ერთობლიობით, მათი შეფასების, ანალიზისა და ურთიერთშეჯერების საფუძველზე შესაძლებელია შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის ან/და კატალოგის ნომრის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის იდენტიფიკაცია. 2.1.1.2. იმ შემთხვევაში, თუ წარმოებულ პროდუქციას არ გააჩნია მოდელი ან/და კატალოგის ნომერი, ფასების ცხრილის (დანართი №1) შესაბამის გრაფაში უნდა გაკეთდეს შესაბამისი ჩანაწერი, მაგალითად - "მოდელი არ გააჩნია" ან მსგავსი აღმნიშვნელი ჩანაწერი. წინააღმდეგ შემთხვევაში, პრეტენდენტი დაზუსტების გარეშე დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას წინამდებარე ელექტრონული ტენდერიდან.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1. პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული პროდუქციის ტექნიკური დოკუმენტაცია, რომლითაც დადასტურდება შემსყიდველის მიერ მოთხოვნილი პარამეტრების შესაბამისობა შემოთავაზებულ პროდუქციასთან (მაგ: data sheet) ან/და პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებაში უნდა მიუთითოს ელექტრონული მისამართი - მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმული ,,ლინკი”, რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს ექნება საშუალება მოიძიოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური პირობების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით; ან/და პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის მიერ ხელმოწერით დადასტურებული შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური დოკუმენტაცია, რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს საშუალება ექნება შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური პირობების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის. შენიშვნა: მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმულის ,,ლინკი”-ის წარმოდგენის შემთხვევაში თარგმანი სავალდებულო არ არის.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან მოითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა შესაძლებელია დასაბუთდეს სსიპ ,,ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს“ ან სხვა აკრედიტებული პირის ან დამოუკიდებელი სერთიფიცირებული აუდიტის დასკვნით (დასკვნას თან უნდა ახლდეს დასკვნის გამცემი ორგანოს (პირის) შესაბამისი უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი), რომელიც დაადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1. მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება მოხდება, ფაქტობრივად მიწოდებული საქონლის შესაბამისად მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება–ჩაბარების აქტის საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
7.3.1. მიმწოდებელთან ანგარიშსწორება მოხდება მიწოდებულ საქონელზე მხარეებს შორის გაფორმებული მიღება–ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 (ათი) სამუშაო დღის ვადაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თორნიკე მაღლაკელიძე, 595744747, Tornike.Maglakelidze@nea.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1. დავის შემთხვევაში უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 10.1.2. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია უნდა იქნას ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე, ვალდებულია სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 10.1.3. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება; 10.1.4. სატენდერო წინადადებაში საერთო და ერთეულის ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა ხარჯისა და გადასახადის გათვალისწინებით; 10.1.5. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარი; 10.1.6. ანგარიშსწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშსწორებით. 10.1.7. სატენდერო დოკუმენტაციაში შესყიდვის ობიექტის აღწერილობაში, სადაც მითითებული არის სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი ან/და კატალოგის ნომერი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში), იგულისხმება „მსგავსი“, „ეკვივალენტური“. ამასთან, სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული პარამეტრები არის შემსყიდველის მიერ დადგენილი მინიმალური მოთხოვნები, რომელსაც უნდა აკმაყოფილებდეს პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული სატენდერო წინადადება. 10.1.8. სახელმწიფო შესყიდვის დაფინანსების წყარო: 2026 წლის - სახელმწიფო მიზნობრივი ქვეპროგრამა „გარემოს დაბინძურების მონიტორინგი“. 10.1.9. პრეტენდენტის მიერ შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი ინფორმაცია/დოკუმენტაცია: ა) ფასების ცხრილი - დანართი №1; ბ) პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებასთან ერთად უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული პროდუქციის ტექნიკური დოკუმენტაცია, რომლითაც დადასტურდება შემსყიდველის მიერ მოთხოვნილი პარამეტრების შესაბამისობა შემოთავაზებულ პროდუქციასთან (მაგ: data sheet) ან/და პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადებაში უნდა მიუთითოს ელექტრონული მისამართი - მწარმოებლის ოფიციალური ვებ-გვერდის ბმული ,,ლინკი”, რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს ექნება საშუალება მოიძიოს ინფორმაცია შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური პირობების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით; ან/და პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის მიერ ხელმოწერით დადასტურებული შემოთავაზებული საქონლის ტექნიკური დოკუმენტაცია, რომლის მიხედვითაც შემსყიდველს საშუალება ექნება შემოთავაზებული საქონლის სატენდერო დოკუმენტაციის ტექნიკური პირობების მოთხოვნებთან შესაბამისობის დადგენის.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260012114 11.06.2026 contract signed same category · same buyer · similar size

სსიპ გარემოს ეროვნული სააგენტოს ქ. ბათუმის ატმოსფერული ჰაერის, წყლისა და ნიადაგის ანალი…

NAT260014325 10.07.2026 contract signed same category · 57% title match

ლაბორატორიული საშრობი ღუმელების სახელმწიფო შესყიდვა

ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლ… 42900000სხვადასხვა ზოგადი და სპეციალური დანიშნულების მანქანა-დანადგარები → მაი მობაილ 4 bidders 69,900 ₾
NAT260009545 08.05.2026 no result same category · 31% title match

მაღალი წნევით რეცხვის აპარატების სახელმწიფო შესყიდვა

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს პოსეიდონი 13×
მაი მობაილ 11×
შპს უნივერსალი
ორიენტ ლოჯიკ
მანტა სისტემსი