ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260008007
NAT260008007 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

სსიპ - სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს მიერ საკანცელარიო ნივთების სახელმწიფო შესყიდვა

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 17% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 47% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Category fit 30100000: 0 wins from 2 bids.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260008007
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველისახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია30100000-საოფისე მანქანა-დანადგარები, აღჭურვილობა და საკანცელარიო ნივთები, კომპიუტერების, პრინტერებისა და ავეჯის გარდა
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება19`981.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაგთხოვთ, იხილოთ ტექნიკური დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი20.04.2026 19:59
წინადადებების მიღება იწყება28.04.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება30.04.2026 12:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი190.00 GEL
გარანტიის ოდენობა200 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაგთხოვთ, იხილოთ ტექნიკური დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (11)

NAT260008007_ფასების ცხრილი დაზუსტება (52)-signed.pdf.pdf ნატალია ლიპარტელიანი 08.05.2026 16:30
NAT260008007_ფასწარმოქმნა - დასკვნა.pdf.pdf ნატალია ლიპარტელიანი 11.05.2026 13:27
NAT260008007_ნიმუშის წერილი-signed.pdf.pdf ნატალია ლიპარტელიანი 13.05.2026 09:10
NAT260008007_260008007.pdf.pdf არჩილ სადუნიშვილი 21.05.2026 17:46
NAT260008007_ნიმუშის წარდგენა.pdf.pdf არჩილ სადუნიშვილი 25.05.2026 11:29

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ედესი ჯგუფი 12,115 12,115
NAT260008007_ფასების ცხრილი (52)-signed.pdf.pdf · NAT260008007_მინდობილობა.pdf.pdf
შპს კომპანია GEOSM 18,721 18,721
NAT260008007_260008007-301.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 20.04.2026 19:59 Announced
  • 28.04.2026 00:05 Bidding opens
  • 28.04.2026 20:46 First bid placed (2 bidders in total)
  • 30.04.2026 11:56 Last bid activity
  • 30.04.2026 12:00 Bidding closes
  • 07.05.2026 18:01 Buyer published: NAT260008007_N2 ოქმი (საკანცელარიო ნივთების სახელმწიფო შესყიდვა)-signed-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 08.05.2026 16:30 Buyer published: NAT260008007_ფასების ცხრილი დაზუსტება (52)-signed.pdf
  • 08.05.2026 16:45 Buyer published: NAT260008007_N3 ოქმი -ცვლილება-(საკანცელარიო ნივთების სახელმწიფო შესყიდვა)-signed-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 11.05.2026 13:27 Buyer published: NAT260008007_ფასწარმოქმნა - დასკვნა.pdf
  • 13.05.2026 09:10 Buyer published: NAT260008007_ნიმუშის წერილი-signed.pdf
  • 18.05.2026 16:56 Buyer published: NAT260008007_N4 ოქმი (საკანცელარიო ნივთების სახელმწიფო შესყიდვა)-signed-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 20.05.2026 14:06 Buyer published: NAT260008007_N5 ოქმი - საკანცელარიო ნივთები (CPV 301)--signed-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 21.05.2026 17:46 Buyer published: NAT260008007_260008007.pdf
  • 25.05.2026 11:29 Buyer published: NAT260008007_ნიმუშის წარდგენა.pdf
  • 25.05.2026 17:45 Buyer published: NAT260008007_წერილი ნიმუშის წარდგენის შესახებ-signed.pdf
  • 29.05.2026 17:29 Buyer published: NAT260008007_N6 ოქმი (საკანცელარიო ნივთების სახელმწიფო შესყიდვა)-signed-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 23.08.2026 22:02 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 18 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სსიპ - სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს მიერ საკანცელარიო ნივთების სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესყიდვის ობიექტის დასახელების, ტექნიკური დავალებისა და რაოდენობის შესახებ იხილეთ დანართი "ტექნიკური დავალება".
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
მიწოდება განხორციელდება ეტაპობრივად; შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ვადაა ხელშეკრულების დადებიდან 2026 წლის 30 ნოემბრის ჩათვლით, შემსყიდველის წერილობითი მოთხოვნის შესაბამისად, მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 5 სამუშაო დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდების ადგილი: ქ. თბილისი, აკ. წერეთლის გამზირი N67ა.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტმა, ფასების ცხრილის შესაბამის გრაფაში ჩაწერის გზით, უნდა წარმოადგინოს ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის მწარმოებელი კომპანიის და სავაჭრო ნიშანი/ ბრენდი/ მოდელი/მწარმოებლის მიერ მინიჭებული დასახელების ან ინფორმაცია ასეთის არარსებობის შესახებ. შენიშვნა: "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების 27-ე მუხლის მე-3 პუნქტის შესაბამისად, "დაზუსტებას არ ექვემდებარება ტექნიკური დოკუმენტაცია, თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, არ არის წარდგენილი ან მასში არ არის მითითებული ინფორმაცია შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის შესახებ, ასევე არ არის ან განუფასებლადაა წარდგენილი ხარჯთაღრიცხვა", გარდა ამავე მუხლის მე-3 პრიმა პუნქტით გათვალისწინებული შემთხვევისა.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
1. პრეტენდენტმა სისტემის მეშვეობით უნდა წარმოადგინოს წინამდებარე კითხვარის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი. 2. სატენდერო კომისიის მიერ პრეტენდენტი დისკვალიფიცირებული იქნება ტენდერიდან (დაზუსტების გარეშე), თუ არ იქნება წარმოდგენილი წინამდებარე კითხვარის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული ფასების ცხრილი. 3. დაუშვებელია პრეტენდენტის მიერ ტენდერში ქვეკონტრაქტორით მონაწილეობა.
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
პრეტენდენტი ვალდებულია, წარმოადგინოს შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის თითო-თითო ნიმუში ფასების ცხრილით გათვალისწინებულ შესყიდვის ობიექტის ყველა დასახელებაზე (ფასების ცხრილში მითითებული განზომილების ერთეულის გათვალისწინებით). შემსყიდველ ორგანიზაციას უფლება აქვს მის მიერ შერჩეული ნებისმიერი მეთოდით შეამოწმოს წარმოდგენილი ნიმუშის შესაბამისობა, სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალისწინებულ მოთხოვნებთან. შენიშვნა: ცხრილის იმ პოზიციის შემთხვევაში, სადაც სხვადასხვა ფერია მოთხოვნილი, საკმარისია ერთ-ერთი ფერის ნიმუშის წარმოდგენა.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ქ. თბილისი, ზვიად გამსახურდიას სანაპიროს ქ. N1.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
1. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს ექსპერტიზის დასკვნით, ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული, ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი). წარმოდგენილი ინფორმაცია და დოკუმენტ(ებ)ი უნდა ადასტურებდეს პრეტენდენტის მიერ ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას, როგორც დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებაში. 2. პრეტენდენტის მიერ ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთების მიზნით, პირველი პუნქტით განსაზღვრული დასკვნის წარმოდგენის შემთხვევაში, ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის შეფასება გაკეთებული უნდა იყოს შეფასების მომენტისთვის არსებული მდგომარეობის განხილვის შედეგად მიღებული მონაცემების გათვალისწინებით და არა სამომავლოდ განსახორციელებელ მანიპულაციაზე ან მომავალში ჩასატარებელ რაიმე ღონისძიებაზე ან მოვლენაზე დაყრდნობით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესახებ მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმების შემდგომ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესახებ მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან და საგადასახადო ანგარიშფაქტურის წარმოდგენიდან (დღგ-ს გადამხდელად რეგისტრაციის შემთხვევაში) არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
სოფიკო მჭედლიშვილი, 511564600, sda@procurement.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში, შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული მიმწოდებლის ყველა ხარჯის (მ.შ კანონმდებლობით გათვალისწინებული გადასახადები და გადასახდელები) გათვალისწინებით, დღგ-ს ჩათვლით; 10.1.2 როგორც თქვენთვის ცნობილია, 2019 წლის 1 იანვრიდან შემსყიდველი ორგანიზაციები და შესყიდვებში მონაწილეობის მსურველები/პრეტენდენტები/მიმწოდებლები ვალდებულები არიან, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ყველა ელექტრონულ დოკუმენტზე შეასრულონ კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმონ კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. აღნიშნული წესით შესრულებული დოკუმენტი იურიდიული ძალის მქონეა. დოკუმენტების ელექტრონულად დამოწმება შესაძლებელია შემდეგი ფორმით: 1) სატენდერო წინადადებისა თუ დაზუსტებული ინფორმაციის ელექტრონულად წარსადგენად შესაძლებელია თავფურცელის (წერილის სახით) უფლებამოსილი პირის მიერ ელექტრონულად ხელმოწერილი ან ორგანიზაციის ელექტრონული შტამპით დამოწმებული სახით მომზადება, რომელშიც მითითებული იქნება, რა მიზნით წარადგენთ დოკუმენტებსა თუ ინფორმაციას და აქვე ჩამოთვლით იმ დოკუმენტებსა თუ ინფორმაციას, რომლის წარმოდგენასაც გეგმავთ სატენდერო წინადადებისა თუ დაზუსტებული ინფორმაციის სახით. ასეთ შემთხვევაში წერილის დანართ(ებ)ი არ საჭიროებენ ელექტრონულად დამოწმებას. ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასეთი სახით წარმოდგენილი დოკუმენტაცია ჩაითვლება ელექტრონულად დამოწმებულად ან 2) სავალდებულოა პრეტენდენტის მიერ შექმნილი ნებისმიერი დოკუმენტის (მათ შორის: ფასების ცხრილი, გეგმა-გრაფიკი და სხვა) დამოწმება ელექტრონული ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. 10.1.3 სატენდერო წინადადება და თანმხლები დოკუმენტები შედგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანი ქართულ ენაზე; 10.1.4 ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ განიხილება; 10.1.5 ხელშეკრულების ფორმა და პირობები მოცემულია 8.1 პუნქტში, რომელიც დაზუსტდება "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ" სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული წესის 33-ე მუხლის პირველი პუნქტის შესაბამისად. 10.1.6 ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 10.1.7 სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის (მათ შორის ფასების ცხრილთან დაკავშირებით) საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის დამტკიცების შესახებ" სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის №12 ბრძანებით დამტკიცებული წესის მე-8 მუხლის შესაბამისად; 10.1.8 სატენდერო წინადადებასთან ერთად, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს საკუთარი ორგანიზაციის შესახებ ის ინფორმაცია (მათ შორის საბანკო), რომელიც არ არის შევსებული ელექტრონულ სისტემაში არსებულ მიმწოდებლის პროფილში. 10.1.9 სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შესრულებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იყოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. აღნიშნული წესისგან გათავისუფლებული არიან არარეზიდენტი პირები. შესაბამისად, მათ მიერ შექმნილი ნებისმიერი დოკუმენტი, ხელმოწერილი და ბეჭედდასმული (არსებობის შემთხვევაში) უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ და ატვირთული იქნას სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260005517 19.03.2026 no result same category · 100% title match · same buyer · similar size

სსიპ - სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს მიერ საკანცელარიო ნივთების სახელმწი…

NAT260011374 01.06.2026 contract signed same category · 100% title match · same buyer · similar size

სსიპ - სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს მიერ საკანცელარიო ნივთების სახელმწი…

NAT250005412 17.03.2025 no result same category · 85% title match · same buyer · similar size

სსიპ - სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს მიერ საკანცელარიო საქონლის სახელმწი…

NAT250008033 25.04.2025 contract signed same category · 85% title match · same buyer · similar size

სსიპ - სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს მიერ საკანცელარიო საქონლის სახელმწი…

NAT250012663 15.07.2025 contract signed same category · 50% title match · same buyer · similar size

სსიპ - სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს მიერ სამოქალაქო აქტების რეგისტრაციი…

NAT260017265 17.08.2026 announced same category · 41% title match · same buyer

სსიპ - სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს მიერ სამოქალაქო აქტების რეგისტრაციი…

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

იუჯითი
ქეჩერა
შპს კომპანია GEOSM
შპს ქინგ კობრა
საქართველოს სამეცნიერო-საგანმანათლებლ…