ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260009039
NAT260009039 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

კვებითი მომსახურების შესყიდვა

ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი 217 tenders 1.9 avg bidders 28 failed 2,019 CMR deals
8% outside our line

Can we win this?

8% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 55% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Buyer relationship we have bid 2× with this buyer and won 0.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 55500000: we have never bid in this category.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N2026-05 running 156 days remaining Contract PDF ↗
80,000 ₾ contract amount 26,857 ₾ (34%) actually paid 20.05.2026 – 31.01.2027
PaymentSourceYear QuarterPaid on
13,920.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q2 18.06.2026
3,002.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 14.07.2026
9,935.00 ₾ საკუთარი შემოსავლები 2026 Q3 10.08.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260009039
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT) პრეისკურანტით
შესყიდვის კატეგორია55500000-სასადილოებისა და საზოგადოებრივი კვების საწარმოების მომსახურება
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაშესყოდვის რაოდენობა და მოცულობა იხილეთ ტექნიკურ დავალებაში
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი01.05.2026 20:22
წინადადებების მიღება იწყება09.05.2026 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება11.05.2026 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1.50 GEL
გარანტიის ოდენობა800 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაეტაპობრივად, ხელშეკრულების გაფორმებიდან 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით, შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 2 კალენდარული დღისა
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია
პრეისკურანტის სავარაუდო ღირებულება363.00 GEL
შესყიდვის ობიექტის სახელშეკრულებო ღირებულება80`000.00 GEL

Buyer documents & protocols (2)

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
ინდივიდუალური მეწარმე ინა ინარიძე 357 357 won
NAT260009039_გასაწევი მომსახურები ფასების ცხრილი (პრეისკურანტი) 2-signed.pdf.pdf · NAT260009039_ტექნიკური დავალება -signed.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 01.05.2026 20:22 Announced
  • 09.05.2026 00:07 Bidding opens
  • 10.05.2026 21:27 First bid placed (1 bidders in total)
  • 10.05.2026 21:27 Last bid activity
  • 11.05.2026 12:30 Bidding closes
  • 13.05.2026 18:29 Buyer published: NAT260009039_ინტერესთა კონფლიქტი_NAT260009039-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 13.05.2026 18:29 Buyer published: NAT260009039_ოქმი 2 კვება NAT260009039-signed-signed-signed-signed-signed.pdf
  • 20.05.2026 00:00 Contract signed: N2026-05 — 80,000 ₾
  • 21.08.2026 15:55 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 15 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
კვებითი მომსახურების შესყიდვა
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
სსიპ ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტეფანწმინდის „სამეცნიერო კვლევითი ბაზის“ (მის: სტეფანწმინდის ქ.N 14) საჭიროებებისთვის კვების მომსახურების შესყიდვა. მომსახურების აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა 1. კერძების, ულუფების მასის და რაოდენობების შესახებ დეტალური ინფორმაცია იხილეთ დანართში - გასაწევი მომსახურები ფასების ცხრილი (პრეისკურანტი). 2. ერთი პერსონისთვის განკუთვნილია ერთი ერთეული საუზმე, სადილი, ვახშამი, ყავის შესვენება და ლანჩ-ბოქსი. ერთი დღე კვებით მომსახურება გულისხმობს არანაკლებ 10 (ათი) და არაუმეტეს 45 (ორმოცდახუთი) პერსონის მომსახურებას. 3. მითითებული ჩაი, ყავა და კერძები უნდა იყოს ცხელი, ხოლო სალათები და გამაგრილებელი სასმელები უნდა იყოს შესაბამის ტემპერატურაზე გაგრილებული. 4. თითოეული ულუფის მასა/მოცულობა, არ უნდა იყოს ნაკლები გასაწევი მომსახურები ფასების ცხრილი (პრეისკურანტი) მითითებული მონაცემებისა. 5. კვების მომსახურების მიწოდება ასევე მოიცავს დამხმარე პროდუქტებს, როგორებიცაა: მარილი, პილპილი, საწებელი და სხვა. 6. საკვების საგემოვნო თვისებები, კვებითი ღირებულება და ვიზუალური მხარე უნდა შეესაბამებოდეს ამ სფეროში არსებულ სტანდარტებსა და ნორმებს. 7. საკვები პროდუქტები/კერძები უნდა იყოს ახალი და საფრთხეს არ უნდა უქმნიდეს ადამიანის ჯანმრთელობას. 8. დაუშვებელია წინა დღეს მომზადებული, ვადაგასული და შესაბამისად გემოდაკარგული, საკვებად გამოუსადეგარი პროდუქტების/საკვების მიწოდება. 9. დაუშვებელია მიწოდებული, დარჩენილი საკვების მიმწოდებლის მიერ უკან წაღება, ან მისი თანამშრომლების მიერ მიწოდებული პროდუქტის მოხმარება. 10. მიმწოდებელი ვალდებულია დაალაგოს მიწოდების ადგილი. 11. მაგიდის სერვირება უნდა მოხდეს ,,ქეითერინგზე” მიღებული სტანდარტების შესაბამისად. საკვების მიწოდებასთან ერთად შემსყიდველი მიმწოდებელს უზრუნველყოს შესაბამისი ინვენტარით: ჭურჭლით, ხელსახოცებით, მაგიდის გადასაფარებლებით და სხვა.. დაუშვებელია გატეხილი, გაბზარული ჭურჭლის ან სხვა მიზეზით არასათანადო ვიზუალურ და ჰიგიენურ მდგომარეობაში მყოფი ჭურჭლის გამოყენება. 12. მიწოდება უნდა განხორციელდეს მიმწოდებლის მიერ, მისივე ხარჯებით (ტრანსპორტირება, შენობის შესაბამის სართულზე ატანა და სხვა), დღის მანძილზე თითოეულ ჯერზე (საუზმე, სადილი, ვახშამი, ყავის შესვენება, ლანჩბოქსი) ცალკ-ცალკე, რათა საკვების მომზადებიდან, მის მოხმარებამდე არ გავიდეს 2 საათზე მეტი დრო. 13. მიმწოდებლის თანამშრომლები უნდა იყვნენ მოწესრიგებული, უნდა ეცვათ შესაბამისი უნიფორმა და უნდა იყვნენ თავაზიანი და საჭიროების შემთხვევაში დაინტერესებულ პირებს მიაწოდონ ინფორმაცია საკვების ინგრედიენტების, კერძების სახეობების (ვეგეტერიანული, სამარხვო და ა.შ.) შესახებ. 14. მიმწოდებლის თანამშრომლებმა, დროულად უნდა აალაგონ და დაასუფთაონ გამოყენებული ჭურჭლი, გაიტანონ საკვების ნარჩენები, ხელსახოცები თუ სხვა ნივთები მომსახურების გაწევის ადგილიდან. 15. მიმწოდებელმა უნდა უზრუნველყოს სუფრის ალაგების შემდგომ ნარჩენების ჩალაგება და გატანა. 16. დაუშვებელია შეუძლოდ მყოფი (როგორიცაა ვირუსული ინფექცია, გაციება და სხვა) მიმტანისა თუ სხვა მომსახურების გამწევი პირის ყოფნა მიწოდების ადგილზე. 17. მომსახურება მიწოდებული უნდა იქნეს დროულად, დღის წესრიგით გათვალისწინებულ დროს, რომლის შესახებაც მიმწოდებელს ეცნობება წინასწარ (გადაეგზავნება დღის წესრიგი). ინფორმაციას კონკრეტული ღონისძიების ჩატარების თარიღების, მონაწილეთა რაოდენობის და მენიუების შესახებ შემსყიდველი 3 დღით ადრე აცნობებს მიმწოდებელს. 18. საკვები და ჭურჭელი მიწოდებლი უნდა იქნეს შესაბამისი კონტეინერებით და ამ სფეროში მიღებული სხვა ფორმით. დაუშვებელია პოლიეთილენის პარკებით, მუყაოს ყუთებითა და სხვა არასათანადო საშუალებებით მიწოდება. 19. მომსახურება ხორციელდება სამუშაო დღეებში, შაბათ-კვირას და უქმე დღეებში. 20. ყველა კერძი უნდა იყოს ახლად მომზადებული, მენიუს შესაბამისად. შესაბამისი ტემპერატურის, ლამაზად გაფორმებული/პრეზენტირებული და ყველა კერძის რაოდენობა უნდა შეესაბამებოდეს პერსონათა რაოდენობას. 21. ტრანსპორტირება, ღონისძიების ადგილამდე, უნდა განხორციელდეს ჰიგიენური ნორმების გათვალისწინებით შესაბამისი სატრანსპორტო საშუალებით. დაუშვებელია კერძების ტრანსპორტირება ისეთი საბარგულის მეშვეობით, სადაც განთავსებული იქნება სხვადასხვა ხელსაწყოები, საცხებ/საპოხი საშუალებები, საწვავი და ნებისმიერი სხვა რამ, რაც მიუღებელია საკვებთან ერთად ტრანსპორტირებისათვის.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ეტაპობრივად. ხელშეკრულების დადებიდან, შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად არაუგვიანეს 7 (შვიდი) კალენდარული დღის ვადაში 2026 წლის 31 დეკემბრის ჩათვლით.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
სსიპ ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტეფანწმინდის „სამეცნიერო კვლევითი ბაზა“ (მის: ქალაქი სტეფანწმინდა, სტეფანწმინდის ქუჩა N 14)
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
პრეტენდენს უნდა ქონდეს: 1. სამზარეულო სივრცე მოწყობილი საწარმოო სიმძლავრისთვის; 2. საკვების მოსამზადებელი დანადგარები, ღუმელები და სხვა; 3. ავტომობილი, რომელიც გამოიყენება საკვების გადასატანად და მასში ზედმიწევნით დაცულია ჰიგიენის ნორმები. პრეტენდენტმა შემსყიდველის წარმომადგენელს უნდა დაათვალიერებინოს კერძების მომზადების ადგილი (სამზარეულო) და საკვების გადასატანი ავტომობილი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული პრეისკურანტის საბოლოო ღირებულება წარმოდგენილი უნდა იქნას - გასაწევი მომსახურები ფასების ცხრილი (პრეისკურანტი) მიხედვით. პრეტენდენტის მიერ შემოთავაზებული ფასი, პრეიკურანტის არც ერთი პოზიციის მიხედვით, არ უნდა აღემატებოდეს პრეისკურანტში მითითებულ ზღვრულ ფასებს. აღნიშნული პირობის დაუცველობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. ფასის კლების შემთხვევაში, პრეტენდენტი ვალდებულია: საუზმის, სადილის, ვახშამის, ყავის შესვენების, ლანჩბოქსის, თითოეული მენიუს შემთხვევაში ფასის კლება განახორციელოს ზღვრული ერთეულის ფასიდან, მინიმუმ შესყიდვის სავარაუდო ღირებულებასა და პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებულ საბოლოო ფასს შორის არსებული პროცენტული სხვაობის მიხედვით პროპორციულად. მიმწოდებელმა სატენდერო დოკუმენტაციით გათვალსწინებული საკვების მომზადება უნდა განახორციელოს საქართველოში მოქმედი სანიტარულ-ჰიგიენური ნორმებისა და კანონმდებლობით გათვალისწინებული პირობებისა და წესების სრული დაცვით. იმ შემთხვევაში თუ დადასტურდება პირის/პირების ჯანმრთელობის გაუარესების ფაქტი კვების პროდუქტების მიღების შემდეგ, აღნიშნულზე სრული პასუხისმგებლობა ეკისრება მიმწოდებელს.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
თუ პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალი იქნება შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტი ვალდებულია დაასაბუთოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა აუდიტორული დასკვნით, რომელიც ადასტურებს პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ ფასად ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობას როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული წინადადების ფასთან (ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე შესყიდვის ობიექტის ერთეულის ფას(ებ)თან მიმართებით. დასკვნის გამცემი პირი რეგისტრირებული უნდა იყოს ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის ზედამხედველობის სამსახურის სახელმწიფო რეესტრში (www.saras.gov.ge), ასევე დაცული უნდა იქნას „ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის შესახებ“ საქართველოს კანონის 28-ე მუხლის მე-8 პუნქტის „გ“ ქვეპუნქტი. დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილი უნდა იქნას, დასკვნაზე ხელმომწერი შემფასებლის სერტიფიკატი, გაცემული აკრედიტებული შემფასებელთა სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად, რისთვისაც შემსყიდველსა და მიმწოდებელს შორის უნდა გაფორმდეს მიღება-ჩაბარების აქტი. მიღება-ჩაბარების აქტი გაფორმდება თვეში ერთხელ ან ორჯერ, შესაბამის პერიოდში ფაქტიურად შესრულებული მომსახურების მიხედვით. მიმწოდებელი ვალდებულია, მიაწოდოს შემსყიდველს შესაბამისი ფინანსური დოკუმენტაცია (საგადასახადო ანგარიშ-ფაქტურა, ან საგადახდო დოკუმენტი - თუ მიმწოდებელი დღგ-ს გადამხდელია).
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება, მომსახურების გაწევის შესახებ მხარეებს შორის მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თენგიზ კუპატაძე, 599095469, tengiz.kupatadze@iliauni.edu.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი სატენდერო წინადადების მთლიანი ღირებულება და ერთეულის ფასი უნდა შეიცავდეს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებულ ყველა გადასახადს და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებულ ყველა ხარჯს. სატენდერო წინადადების მთლიანი ღირებულების და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ეროვნულ ვალუტაში - ლარში; 2. ელექტრონულ ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია, მათ შორის შემსყიდველსა და პრეტენდენტს შორის გაცვლილი კორესპონდენცია წარმოდგენილი უნდა იქნას ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 3. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთულ ყველა ელექტრონულ დოკუმენტზე უნდა იქნას შესრულებული კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა უფლებამოსილი პირის მიერ, ან ეს დოკუმენტები დამოწმებული უნდა იქნას კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 პუნქტის საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით. იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 4. პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას, თუ მის მიერ, არ იქნება წარმოდგენილი ფასების ცხრილი (ხარჯთაღრიცხვა) ან წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს; 5. პტერენდენტმა ფასების ცხრილში (ხარჯთაღრიცხვა) აუცილებლად უნდა აღწეროს შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური პარამეტრები, ანუ მიუთითოს მინიმუმ ის ტექნიკური პარამეტრები, რაც მოთხოვნილია სატენდერო დოკუმენტაციაში. 6. სატენდერო დოკუმენტაციის შესახებ დამატებითი ინფორმაციისა და განმარტებების მოთხოვნის საშუალება და პროცედურა განისაზღვრება სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანებით დამტკიცებული "ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესის" მე-8 მუხლით დადგენილი წესის შესაბამისად; 7. ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდერო დოკუმენტაციის ყველა და სატენდერო განცხადების ყველა პირობას. 8. პრეტენდენტს არ აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული წინადადება;
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250009444 22.05.2025 contract signed same category · 51% title match · similar size

ტრენინგ კურსის მონაწილე პირებისთვის კვებითი მომსახურების შესყიდვა

ფინანსთა სამინისტროს აკადემია 55500000სასადილოებისა და საზოგადოებრივი კვების საწარმოების მომსახურება → შპს ფრესკო შოპინგ ცენტრი 3 bidders 336 ₾
NAT250013227 23.07.2025 contract signed same category · 51% title match · similar size

ტრენინგ კურსის მონაწილე პირებისთვის კვებითი მომსახურების შესყიდვა

ფინანსთა სამინისტროს აკადემია 55500000სასადილოებისა და საზოგადოებრივი კვების საწარმოების მომსახურება → ინდივიდუალური მეწარმე გოგ… 3 bidders 303 ₾
NAT250017823 02.10.2025 contract signed same category · 51% title match · similar size

ტრენინგ კურსის მონაწილე პირებისთვის კვებითი მომსახურების შესყიდვა

ფინანსთა სამინისტროს აკადემია 55500000სასადილოებისა და საზოგადოებრივი კვების საწარმოების მომსახურება → ლოლიტა ბალარჯიშვილი 3 bidders 248 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

შპს გარდენლენდი 10×
შპს ჯეო-ტეჩი
ორიენტ ლოჯიკ
შპს ბი-ჯი-აი ედვაიზორი სერვისიზ ჯორჯია
მაი მობაილ