ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260011760
NAT260011760 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

ერთეული ავტომობილი (მიკროფურგუნი)

7% outside our line

Can we win this?

7% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 9% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.3 bidders, 54% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾50k–200k: we have won 2 of 12 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 34100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N52 running 125 days remaining Contract PDF ↗
54,900 ₾ contract amount 54,900 ₾ (100%) actually paid 19.06.2026 – 31.12.2026
PaymentSourceYear QuarterPaid on
54,900.00 ₾ ადგილობრივი თვითმართველი ერთეულის ბიუჯეტი 2026 Q3 01.07.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260011760
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიწყალტუბოს მუნიციპალიტეტის სათნოების სახლი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია34100000-ავტოსატრანსპორტო საშუალებები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება72`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობა1 ცალი
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი05.06.2026 09:45
წინადადებების მიღება იწყება13.06.2026 00:03
წინადადებების მიღება მთავრდება15.06.2026 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი1`000.00 GEL
გარანტიის ოდენობა720 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადა2026 წლის 1 სექტემბრამდე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (1)

NAT260011760_ოქმი 2 მანქანა.pdf.pdf გიორგი ალიბეგაშვილი 15.06.2026 13:11

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს მეკრე 67,380 67,380 won
NAT260011760_IMG_0010.pdf.pdf · NAT260011760_Opel Combo Crash Test.pdf.pdf · NAT260011760_სერვისის ხელშეკრულება.pdf.pdf · NAT260011760_ტექ დავალება მიკროფურგუნი-signed.pdf.pdf · NAT260011760_ფასების ცხრილი მიკროფურგუნი-signed.pdf.pdf · NAT260011760_წერილი სატენდერო კომისიას-signed.pdf.pdf
შპს 'ჯი-თი მოტორს~ 70,980 70,980
NAT260011760_თეთრი სია.pdf.pdf · NAT260011760_ავტორიზებული სერვის ცენტრები - ნათარგმნი.pdf.pdf · NAT260011760_ავტორიზებული სერვის ცენტრები - ორიგინალი.pdf.pdf · NAT260011760_ფორდის გლობალური იმპორტიორი.pdf.pdf · NAT260011760_ფორდის გლობალური იმპორტიორობის ცნობა დამოწმებული.pdf.pdf · NAT260011760_ინფორმაცია საგარანტიო პირობების შესახებ.pdf.pdf · NAT260011760_ფასების ცხრილი მიკროფურგუნი.pdf.pdf · NAT260011760_ფოტოსურათები.pdf.pdf · NAT260011760_ტექ დავალება მიკროფურგუნი.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 05.06.2026 09:45 Announced
  • 13.06.2026 00:03 Bidding opens
  • 15.06.2026 11:24 First bid placed (2 bidders in total)
  • 15.06.2026 12:20 Last bid activity
  • 15.06.2026 12:30 Bidding closes
  • 15.06.2026 13:11 Buyer published: NAT260011760_ოქმი 2 მანქანა.pdf
  • 19.06.2026 00:00 Contract signed: N52 — 54,900 ₾
  • 21.08.2026 15:22 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
1 ერთეული ავტომობილი (მიკროფურგუნი)
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
შესასყიდი საქონლის რაოდენობაა 1 ერთეული ქარხნული წარმოების მიკროფურგუნი 1.2.2 შემოთავაზებული ავტომობილი უნდა იყოს: ახალი, არაუადრეს 2024 წლის გამოშვების, მარცხენა საჭიანი, ექსპლუატაციაში არმყოფი, მიწოდებისას გარბენი არაუმეტეს 200. კმ, ნივთობრივად და უფლებრივად უნაკლო, განბაჟებული. პრეტენდენტი ვალდებულია დანართ N2 ში განაფასოს ავტომობილის და მისი გეგმიური ფლობის ღირებულება კომპონენტების მიხედვით (მანქანის და მანქანის სერვისის/ნაწილის ხარჯის ჯამი), რომელიც შემდგომში აისახება სახელმწიფო შესყიდვის შესახებ ხელშეკრულებებში. სატენდერო წინადადების განფასებისას, პრეტენდენტი ვალდებულია გაითვალისწინოს, როგორც ავტომობილის ღირებულება, ასევე 150 000 კმ-ზე ავტომობილის გეგმიური ფლობის ღირებულებაში შემავალი სხვა კომპონენტების ღირებულებაც.პრეტენდენტმა დანართი N2-ის შესაბამისად უნდა წარმოადგინოს განფასება ავტომობილის გეგმიური ფლობის ღირებულების კომპონენტების მიხედვით. რომლის შესყიდვაც განხორციელდება მთლიან ავტომობილზე საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში (5 წელი ან 150000 კილომეტრი (რომელიც ადრე შესრულდება). მიმწოდებელი ვალდებულია უსასყიდლოდ განახორციელოს დადგენილი ავტომობილის გეგმიური ფლობის ფარგლებში იმ კომპონენტების შეცვლა ან/და მომსახურება, რომელიც არ იქნება გათვალისწინებული დანართ N2-ით განსაზღვრულ გეგმიური ფლობის ღირებულებაში, თუმცა მწარმოებლის მიერ განსაზღვრულია საგარანტიო პერიოდში გეგმიური ფლობის კომპონენტ(ებ)ად. მიმწოდებელი ვალდებულია უზრუნველყოს ავტომობილის უკან გაწვევა იმ შემთხვევაში, თუ ავტომობილის მწარმოებელი ქარხანა საწარმოო დეფექტის აღმოჩენის შემთხვევაში განახორციელებს ავტომობილის უკან გაწვევის ღონისძიებებს, შესაბამისი ხარვეზების აღმოფხვრის მიზნით
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ავტომობილი მოწოდებული უნდა იყოს 90 დღეში. სასურველია უფრო ადრე.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
მიმწოდებელი ვალდებულია ავტომობილის მიწოდება განახორციელოს ქ. წყალტუბოს მასშტაბით, შემსყიდველი ორგანიზაციის მიერ განსაზღვრულ ადგილზე. ურთიერთშეთანხმებით შესაძლებელია განისაზღვროს მიწოდების ადგილად სხვა ქალაქ(ებ)ი. სატენდერო დოკუმენტაციის განსაზღვრულ ვადაში მიმწოდებელი ავტომობილის მიწოდებას უზრუნველყოფს საკუთარი ხარჯებით საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული ყველა სახის გადასახადის, მოსაკრებლის ჩათვლით, მათ შორის, განბაჟებისა და სახელმწიფო რეგისტრაციის (შემსყიდველზე გადაფორმებისა და სტანდარტული ფასის სახელმწიფო სანომრე ნიშნების ჩათვლით) ხარჯების ჩათვლით.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
გარანტია უნდა ვრცელდებოდეს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან 5 წელი ძირითად აგრეგატებზე (ძრავი, ხიდი, გადაცემათა კოლოფი), 3 წელი ან 150 000 კილომეტრი (რომელიც ადრე შესრულდება) მთლიან ავტომობილზე, გარდა სწრაფცვეთადი ნაწილებისა და მასალებისა (ანტიფრიზი, ფრეონი, საბურავები, ელექტრონათურები, ელექტრო მცველები, შუშის საწმენდი ჯაგრისები, გადაცემათა კოლოფის გადაბმულობის ქურო, გადაცემათა კოლოფის მომჭიმი საკისარი, გადაცემათა კოლოფის გადაბმულობის დისკი და საყრდენი დისკი). მთლიან ავტომობილზე საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში (5 წელი ან 150000 კილომეტრი (რომელიც ადრე შესრულდება)) გამოვლენილი ყველანაირი დეფექტი ან/და დაზიანება უნდა გამოსწორდეს ავტორიზებულ/ლიცენზირებულ სერვისცენტრში ან მწარმოებლის მიერ ლიცენზირებული პერსონალის მეშვეობით, შემსყიდველის წერილობითი მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 5 (ხუთი) კალენდარული დღის განმავლობაში (აღნიშნული ვადა, მხარეთა შეთანხმებით შესაძლებელია გაიზარდოს არაუმეტეს 30 (ოცდაათი) კალენდარულ დღემდე). მთლიან ავტომობილზე საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში (5 წელი ან 150000 კილომეტრი (რომელიც ადრე შესრულდება)), ავტომობილის მუშა პროცესში დაზიანებისას მიმწოდებელი ვალდებულია, საკუთარი ხარჯებით განახორციელოს ავტომობილის ტრანსპორტირება ავტორიზებულ/ლიცენზირებულ სერვისცენტრამდე, შემსყიდველის შეტყობინებიდან არაუგვიანეს 24 საათის განმავლობაში. მიმწოდებელს ავტომობილის ტრანსპორტირების ხარჯები არ ეკისრება იმ შემთხვევაში, თუ ავტომობილის მუშა პროცესში დაზიანება გამოწვეულია ავტოსატრანსპორტო შემთხვევით. მთლიან ავტომობილზე საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში (5 წელი ან 150000 კილომეტრი (რომელიც ადრე შესრულდება)), მათ შორის ავტოსატრანსპორტო შემთხვევის (ავარია) დადგომის შემდეგ, მისი შეკეთება უნდა განხორციელდეს ავტორიზებულ/ლიცენზირებულ სერვისცენტრში და ამან არ უნდა გამოიწვიოს თავდაპირველი გარანტიის ცვლილება. საგარანტიო პირობებით განსაზღვრული მოთხოვნები, ძალაშია მთელი საგარანტიო ვადის განმავლობაში, მიუხედავად ავტომობილის შესყიდვის ხელშეკრულების მოქმედების ვადის ამოწურვისა. ამასთან, საგარანტიო პერიოდში ტექ-მომსახურების გაწევისას გამოყენებული სათადარიგო ნაწილები და საცხებ-საპოხი მასალები უნდა იყოს ახალი (ექსპლუატაციაში არმყოფი) და მწარმოებლის მიერ რეკომენდირებული. მთლიან ავტომობილზე საგარანტიო პერიოდის განმავლობაში (5 წელი ან 150000 კილომეტრი (რომელიც ადრე შესრულდება)) ავტომობილის გეგმიური ფლობის მომსახურების განხორციელება უნდა მოხდეს დანართი N2-ით წარმოდგენილ ცხრილში დაფიქსირებული ფასების შესაბამისად. მიმწოდებელმა გეგმიური ფლობის მომსახურების ჩატარება უნდა უზრუნველყოს შემსყიდველის მოთხოვნიდან არაუგვიანეს 2 (ორი) სამუშაო დღის განმავლობაში, ასევე გეგმიური ფლობის მომსახურების პერიოდში აღმოჩენილი ნაკლი ან დეფექტი გამოასწოროს არაუმეტეს 2 (ორი) სამუშაო დღის ვადაში.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტი ვალდებულია დანართი N2-ში მოცემულ შესაბამის გრაფაში მიუთითოს ინფორმაცია ავტომობილის მწარმოებელი ქვეყნის, მწარმოებლის, მარკისა და მოდელის შესახებ.
2.3.1 მოთხოვნა პრეტენდენტის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზის შესახებ
სასურველია პრეტენდენტს გააჩნდეს ლიცენზირებული სერვის ცენტრი ქუთაისში ან სხვა ახლომდებარე ქალაქში.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება უნდა მოხდეს სსიპ ,,აკრედიტაციის ერთიანი ეროვნული ორგანო აკრედიტაციის ცენტრი’’-ს (https://gac.gov.ge/ka) მიერ აკრედიტებული ორგანიზაციის (პირი) დასკვნის საფუძველზე (დასკვნასთან ერთად ერთიან ელექტრონულ სისტემაში წარმოდგენილი უნდა იყოს აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი), ან სსიპ ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს (http://expertiza.gov.ge/) დასკვნით, ან აუდიტის დასკვნით (დასკვნას თან უნდა ახლდეს „ბუღალტრული აღრიცხვის, ანგარიშგებისა და აუდიტის შესახებ“ საქართველოს კანონის შესაბამისად უფლებამოსილი ორგანოს (https://saras.gov.ge/) მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული საქმიანობის განხორციელების უფლების დამადასტურებელი დოკუმენტი). ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტით უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკითხებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეული ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით წინამდებარე ტენდერით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიღება ჩაბარების დოკუმენტის საფუძველზე
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
10 სამუშაო დღე
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
გიორგი ალიბეგაშვილი, 595085084, georgebegi@sapo.pt
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260015316 24.07.2026 contract signed same category · similar size

გორის მუნიციპალიტეტის მერიის მიერ 1 (ერთი) ერთეული სატვირთო ავტომობილის შესყიდვა ფლობის…

გორის მუნიციპალიტეტის მერია 34100000ავტოსატრანსპორტო საშუალებები → სენა მოტორსი 1 bidder 71,360 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ნიკა
ი/მეწარმე ,,ნანი გოგოლაძე"
ირაკლი კერესელიძე
შპს მეკრე
შპს ერი