ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260010266
NAT260010266 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

ფოტოაპარატისა და ფოტოგრაფიული მოწყობილობების შესყიდვა

იუსტიციის სახლი 218 tenders 1.9 avg bidders 53 failed 999 CMR deals
58% strong

Can we win this?

58% — strong, held back by our line of business and helped by expected competition.

  • Our line of business 32% like our past bids — adjacent to what we sell, not core to it. Nearest of our bids: "კომპიუტერული მოწყობილობებისა და აქსესუარების სახელმწიფო შესყ".
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 45% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Buyer relationship we have bid 4× with this buyer and won 3.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Category fit 38600000: 0 wins from 1 bids.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260010266
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველიიუსტიციის სახლი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია38600000-ოპტიკური ხელსაწყოები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება32`819.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხილეთ სატენდერო პირობები
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი18.05.2026 10:33
წინადადებების მიღება იწყება27.05.2026 00:05
წინადადებების მიღება მთავრდება29.05.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი350.00 GEL
გარანტიის ოდენობა328 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 50 კალენდარული დღის განმავლობაში
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (11)

NAT260010266_დასკვნა 05.06.2026-signed.pdf.pdf ნანა ჯაშიაშვილი 05.06.2026 00:00
NAT260010266_ოქმი #2.pdf.pdf ნანა ჯაშიაშვილი 05.06.2026 17:53
NAT260010266_11.06.2026...-signed.pdf.pdf ნანა ჯაშიაშვილი 11.06.2026 00:00
NAT260010266_ოქმი #3.pdf.pdf ნანა ჯაშიაშვილი 11.06.2026 20:18
NAT260010266_ოქმი #4.pdf.pdf ნანა ჯაშიაშვილი 25.06.2026 17:04
NAT260010266_ოქმი #5.pdf.pdf ნანა ჯაშიაშვილი 30.06.2026 15:00
NAT260010266_ოქმი #6.pdf.pdf ნანა ჯაშიაშვილი 07.07.2026 18:21
NAT260010266_დასკვნა-signed (1).pdf.pdf ნანა ჯაშიაშვილი 07.07.2026 18:22
NAT260010266_ოქმი #7.pdf.pdf ნანა ჯაშიაშვილი 13.07.2026 17:01

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ვინველი 32,819 29,950
NAT260010266_! WV ფასების ცხრილი.pdf.pdf
შპს ემ კა ეს 32,450 32,450
NAT260010266_JUSTICE NAT260010266.pdf.pdf · NAT260010266_JUSTICE NAT260010266.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 18.05.2026 10:33 Announced
  • 27.05.2026 00:05 Bidding opens
  • 29.05.2026 11:37 First bid placed (2 bidders in total)
  • 29.05.2026 12:42 Last bid activity
  • 29.05.2026 13:00 Bidding closes
  • 05.06.2026 00:00 Buyer published: NAT260010266_დასკვნა 05.06.2026-signed.pdf
  • 05.06.2026 17:53 Buyer published: NAT260010266_ოქმი #2.pdf
  • 09.06.2026 13:39 Buyer published: NAT260010266_! WV NAT260010266 - დაზუსტებული ფასების ცხრილი და ტექნიკური პარამეტრები.pdf (10/06/2026 01:06)
  • 10.06.2026 13:46 Buyer published: NAT260010266_! WV NAT260010266 - დაზუსტებული ფასების ცხრილი და ტექნიკური პარამეტრები.pdf
  • 11.06.2026 00:00 Buyer published: NAT260010266_11.06.2026...-signed.pdf
  • 11.06.2026 20:18 Buyer published: NAT260010266_ოქმი #3.pdf
  • 25.06.2026 17:04 Buyer published: NAT260010266_ოქმი #4.pdf
  • 30.06.2026 15:00 Buyer published: NAT260010266_ოქმი #5.pdf
  • 07.07.2026 18:21 Buyer published: NAT260010266_ოქმი #6.pdf
  • 07.07.2026 18:22 Buyer published: NAT260010266_დასკვნა-signed (1).pdf
  • 13.07.2026 17:01 Buyer published: NAT260010266_ოქმი #7.pdf
  • 23.08.2026 22:18 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 16 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
ფოტოაპარატისა და ფოტოგრაფიული მოწყობილობების შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1. ფოტოაპარატი - 1 ცალი საკვანძო ტექნიკური მახასიათებლები (საერთო): • სენსორი: სრულფრემიანი (36 × 24 მმ) მაღალი გარჩევადობის ≥45 მეგაპიქსელიანი, უკან განათებული (BSI) ან სტეკური (stacked) CMOS ტიპის სენსორი. • პროცესორი: ორმაგი ან გაძლიერებული გამოსახულების დამუშავების სისტემა (მაგ. მაღალი წარმადობის სურათისა და ვიდეოს გამოთვლითი მოდული). • ავტომატური ფოკუსი: მოწინავე ფაზური ტიპის მრავალპუნქტიანი ავტომატური ფოკუსის სისტემა, თვალისა და საგნის ინტელექტური ამოცნობის ფუნქციით (Eye / Subject Tracking). ფოტო-შესრულება: • ეფექტური რეზოლუცია: მინ. ≈45 მეგაპიქსელი. • უწყვეტი სროლა: მექანიკური ≥12 fps, ელექტრონული ≥30 fps. • ISO დიაპაზონი: ნატურალური 100–51,200 (გაფართოებით მინ. 50–102,400 ან მეტი). ვიდეო შესაძლებლობები: • ვიდეოგადაღება: მინ. 8K გარჩევადობა ≥30p, RAW ან 10/12-bit ფორმატში. • 4K ვიდეო ≥120 fps, oversampling ან Super Sampling რეჟიმით. • მხარდაჭერა Log და HDR ფორმატების (Canon Log, S-Log, N-Log ან ეკვივალენტი). სტაბილიზაცია: • მექანიკური 5-ღერძიანი სტაბილიზაციის სისტემა (IBIS) კამერის შიგნით. • ობიექტივთან კომბინაციით საერთო სტაბილიზაციის ეფექტი ≥8 სტოპი. ხედვა და ეკრანი: • ელექტრონული ხედვაითი (EVF) მინ. 5.76M დოტი ან მეტი, ≥120 Hz განახლების სიხშირით. • მონიტორი: 3.2″ მრავალკუთხეებით მბრუნავი სენსორული ეკრანი, მინ. 2.1M დოტი. შენახვა და კავშირი: • ორმაგი მეხსიერების ბარათის სლოტი — CFexpress Type B + SD UHS-II ან ეკვივალენტი. • ინტერფეისები: USB 3.2 Gen2, HDMI (სრული ზომის Type-A ან ეკვივალენტი), Wi-Fi 6 ან ზემოთ, Bluetooth. კვება და ფიზიკური მახასიათებლები: • ბატარეის ტიპი: პროფესიული სერიის გრძელი ციკლის ლითიუმ-იონური, ≥300 კადრი ერთ დამუხტვაზე. • სამუშაო ტემპერატურა: 0–40°C; ტენიანობა ≤85%. მოყვებოდეს დამატებით 2 ცალი ელემენტი, იგივე ბრენდის, რაც ფოტოაპარატი. 2. ლინზა #1 - 1 ცალი ფოტოაპარატთან თავსებადი და იგივე ბრენდი საკვანძო ტექნიკური მახასიათებლები — ზუმ ობიექტივი (Full-Frame კამერებისთვის) საერთო მონაცემები: • ტიპი: სტანდარტული ზუმ ობიექტივი პროფესიული კლასის კამერებისთვის, განკუთვნილი სრულფრემიანი სენსორებისთვის (36×24 მმ). • დიაფრაგმის დიაპაზონი: მაქსიმალური ღიაობა f/2.8 მთელ ზუმ დიაპაზონში. • ფოკუსური მანძილი: მაქსიმალური გაშლის კუთხე არაუმეტეს 24 მმ, მაქსიმალური ზუმი 105 - 120 მმ-მდე დიაპაზონში. • დამონტაჟების ტიპი: სრულიად კომპატიბელური თანამედროვე მირორლეს სისტემებთან (Canon RF, Nikon Z, Sony E ან ეკვივალენტი). ოპტიკური სისტემა: • ოპტიკური კონსტრუქცია: მინ. 16 ელემენტი 13 ჯგუფში ან მეტი, სპეციალური UD/ED/Aspherical ელემენტებით აბერაციების შესამცირებლად. • საფარები: მრავალფენიანი ნანო ან ფლუორინით დაფარული ზედაპირები გაძლიერებული კონტრასტისა და ანარეკლების თავიდან ასაცილებლად. • დიაფრაგმა: მრგვალი დიაფრაგმის კონსტრუქცია (9 ბლეიდი ან მეტი), გლუვი ბოკეს ეფექტისთვის. ფოკუსირება და სტაბილიზაცია: • ფოკუსის სისტემა: სიჩქარისა და სიზუსტის კომბინირებული ავტომატური ფოკუსირება, ორმაგი ან ბრწყინვალედ რეგულირებადი Nano / Linear / Dual Ultrasonic (USM) ან ეკვივალენტი ძრავით. • მინიმალური ფოკუსური მანძილი: დაახლოებით 0.45 მ ან ნაკლები. • ოპტიკური სტაბილიზაცია (IS/VR/OSS) — მინ. 5–stop ეფექტურობით; ფიზიკური და მექანიკური მახასიათებლები: • წონა: არაუმეტეს 1.4 კგ; • მექანიკური სტრუქტურა: პროფესიული მეტალ-პლასტიკური კონსტრუქცია, დაცული მტვრისა და ტენიანობისგან (weather-sealed). • ფილტრის დიამეტრი: დაახლოებით φ82 მმ. 3. ლინზა #2 - 1 ცალი ფოტოაპარატთან თავსებადი და იგივე ბრენდი საერთო მონაცემები: • ტიპი: მაღალი ხარისხის პრაიმ ობიექტივი სრულფრემიანი კამერებისთვის, განკუთვნილი პორტრეტის, სტუდიური და ხელოვნების ფოტოგრაფიისთვის. • ფოკუსური მანძილი: 85 მმ. • დიაფრაგმა: მაქსიმალურად გახსნილ მდგომარეობაში - f/1.2. მინიმალური ღია ღერძი დათქმული ბოკეს რბილი და ბუნებრივი ეფექტისთვის. • დამონტაჟების ტიპი: თავსებადი მირორლეს სისტემის კამერებთან (Canon RF, Nikon Z, Sony E ან ეკვივალენტი). ოპტიკური სისტემა: • ელემენტების რაოდენობა: მინ. 11 ელემენტი 8 ჯგუფში ან მეტი, მაღალი ხარისხის ED, aspherical ან სხვა სპეციალური ელემენტებით, აბერაციების შემცირებისთვის. • ზედაპირის საფარები: მრავალშრიანი ან ნანო/ფლუორინით დაფარული ზედაპირები, გაძლიერებული კონტრასტისა და ანარეკლების კონტროლისთვის. ფოკუსირება და სტაბილიზაცია: • ფოკუსის ტიპი: USM / Linear Motor / Stepper Motor ან ეკვივალენტი – მაღალი სიჩქარე და სიზუსტე პროფესიული AF და ვიდეო რეჟიმისთვის. • მინიმალური ფოკუსური მანძილი: დაახლოებით 0.85 მ ან ნაკლები. ფიზიკური მახასიათებლები: • წონა: ≈1.2 კგ, • კონსტრუქცია: პროფესიული მეტალ-პლასტიკური, მტვრისა და ტენიანობისგან დაცული (weather-sealed). • ფილტრის დიამეტრი: დაახლოებით φ82 მმ. 4. ლინზის გადამყვანი - 1 ცალი საერთო მონაცემები: ფოტოაპარატთან თავსებადი და იგივე ბრენდი • ტიპი: ლინზის მონტაჟის ადაპტერი სრულფრემიანი კამერებისთვის. • ფუნქცია: საშუალებას აძლევს სტანდარტული DSLR/მირორლეს ობიექტივების გამოყენებას თანამედროვე კამერებთან, რომლებიც განსხვავებულ მონტაჟს იყენებენ. თავსებადობა: • DSLR / მირორლეს ობიექტივები (ფულფრემიანი ან APS-C) თანამედროვე კამერებთან. • ანალოგიური ფუნქციონალი შესაძლებელია Sony E, Nikon Z, Panasonic L-mount და სხვა ბრენდებისთვის. ფოკუსირება და ავტომატიკა: სრული ელექტრონული კომუნიკაცია ობიექტივსა და კამერას შორის: • Aperture კონტროლი, autofocus, image stabilization passthrough. • მხარდაჭერილია ობიექტივის autofocus სისტემები (USM, STM, Linear Motor ან ეკვივალენტი). • Metadata გადაცემა (Exif მონაცემები: ფოკუსის მანძილი, ღია ღერძი, სტაბილიზაცია). ფიზიკური და მექანიკური მახასიათებლები: • კონსტრუქცია: მაღალი გამძლეობის მეტალი და პლასტიკა, სტაბილური ჩასართავად კამერასა და ობიექტივს შორის. • წონა: დაახლოებით 110–150 გრამი, კომპაქტური დიზაინით. • დაცვა: მტვრისა და ტენიანობისგან დაცვა, საიმედო ფიქსაცია. • ოპტიკური ტიპი: Non-optical (ან ოპტიკური კორექცია, საჭიროების შემთხვევაში). 5. ფლეშ მონოლაიტი #1 - 1 ცალი ტექნიკური მახასიათებლები: • მაქსიმალური სიმძლავრე: მინ. 600–650 Ws ან ექვივალენტი, რეგულირებადი 1/256–დან 1/1-მდე. • ხელახალი დამუხტვის დრო: მინ. ≤1.5 წამი სრული სიმძლავრით, სწრაფი განმეორების შესაძლებლობა. • სინქრონიზაცია: High-Speed Sync (HSS), TTL ან ექვივალენტი, გაფართოებული სინქრონიზაციის მხარდაჭერა. • ელემენტის ტიპი: მაღალი კაპასიტეტიანი Li-ion ბატარეა, ≥300–400 სრული სროლა ერთ დამუხტვაზე. • კონტროლი: ელექტრონული დისპლეი / დისტანციური კონტროლი (კაბელი, რადიო კონტროლი ან Wi-Fi/Bluetooth, ეკვივალენტი). 6. Softbox / დიფუზორი - 2 ცალი ტექნიკური მახასიათებლები: • ტიპი: ოვალური განათების მოდული. • მასალა: მაღალი გადაცემის უნარი, რეფლექტორული შიგნეული, რბილი განათება და ბუნებრივი ჩრდილები. • მარტივი მონტაჟი და ადაპტაცია სხვადასხვა მონოლაიტებზე. • ზომა არანაკლებ 110სმ და არაუმეტეს 165სმ 7. სტენდი / სამაგრი (შტატივი) - 3 ცალი ტექნიკური მახასიათებლები: • ტიპი: C-Stand სტილი ან ეკვივალენტი, პროფესიული სამაგრი, გამძლე ალუმინის ან ფოლადის კონსტრუქცია. • მინ 3 საფეხურიანი • სიმაღლე: გაშლიმ მდგომარეობაში არანაკლებ 280სმ რეგულირებადი. • უსაფრთხოება: სტაბილური ბაზა, განკუთვნილია მძიმე მონოლაიტებისა და softbox-ის უსაფრთხო მხარდაჭერისთვის. 8. ფლეშ მონოლაიტი #2 - 2 ცალი • სიმძლავრე: მინ. 300–320 Ws ან ექვივალენტი, რეგულირებადი 1/256–დან 1/1-მდე. • ხელახალი დამუხტვის დრო: ≤1.5 წთ სრული სიმძლავრით, სწრაფი განმეორების მხარდაჭერით. • სინქრონიზაცია: High-Speed Sync (HSS), TTL ან ექვივალენტი, გაფართოებული სინქრონიზაცია. • ელემენტის ტიპი: მაღალი გამძლეობის Li-ion ბატარეა, ≥250–300 სრული სროლა ერთ დამუხტვაზე. • კონტროლი: ელექტრონული დისპლეი, დისტანციური კონტროლი (კაბელი, რადიო ან Bluetooth/Wi-Fi) • ტიპი: პორტატული, ბატარეით მომარაგებული მონოლაიტი/ფლეშ, განკუთვნილი გარე გადაღებისთვის, სეანსებისთვის და მოვლილი პროფესიული ფოტოგრაფიისთვის. • გამოყენება: სტუდიური გადაღება, პორტრეტი, კომერციული ან ბუნებაში ფოტოგრაფია. • თავსებადობა: ყველა ბრენდის TTL/HSS მხარდაჭერის მქონე კამერებთან ან ექვივალენტურ მონოლაიტებთან. • კონსტრუქცია: მაღალი გამძლეობის მეტალი და პლასტიკა, მტვრისა და წვიმისგან დაცული (weather-sealed). • წონა: ≤1.5 კგ (საკმარისად კომპაქტური პორტატული გადატანისთვის). • მონტაჟის შესაძლებლობები: Stands, clamps ან სხვა კომპაქტური სამაგრებით, მაღალი სტაბილურობით. 9. რეფლექტორი - 2 ცალი ტექნიკური მახასიათებლები: • ტიპი: სტანდარტული ფლეშ რეფლექტორი, ხელს უწყობს სინათლის კონცენტრაციას და კონტროლს. • დამატებითი ფუნქცია: ფილტრის დასაჭერი სისტემა, საშუალებას აძლევს განათების ტონალობის, ფერის ან ეფექტების რეგულირება. • თავსებადობა: ნებისმიერი პორტატული მონოლაიტი/ფლეშ ≥300 Ws–600 Ws, ტიპიური მეზობელი ზომის დამაგრების სისტემით (Bowens, Profoto ან ეკვივალენტი). ოპტიკური კონსტრუქცია: • გადააკეთებს სინათლის სხივს კონცენტრირებულ ან ფართო გავრცელებად, Soft/Hard light-ის მოთხოვნების მიხედვით. • აძლევს ეფექტურ კონტრასტს და ჩრდილების მორგებას. ფილტრის სისტემა: • საშუალებას აძლევს გადაღების დროს ფერადი ფილტრების ან გელის მონტაჟი. • სტაბილური და მარტივი მონტაჟი ფლეშ ჰედზე. კონსტრუქცია: • მაღალი ხარისხის მეტალი/პლასტიკური კომპოზიტი, მსუბუქი, მაგრამ გამძლე. • დამზადებულია პროფესიული სამუშაო პირობებისთვის, ტემპერატურისა და მექანიკური სტრესის მიმართ მდგრადი. • წონა: ≤0.5 კგ, პორტატული გადატანისთვის. 10. უკაბელო ფლეშ ტრიგერი - 1 ცალი • კავშირის ტიპი: 2.4GHz უკაბელო გადამცემი სისტემა • მაქსიმალური მოქმედების მანძილი: მინიმუმ 100 მ-მდე ღია სივრცეში • შეთავსებადობა: თავსებადი თანამედროვე ციფრულ კამერებთან, რომლებიც მხარდაჭერენ TTL ფლეშ სინქრონიზაციას (მათ შორის ფოკუსური სენსორის მქონე მოდელებთან) • დისპლეი: ფერადი ტაჩსქრინი მაღალი გარჩევადობით, მენიუს ინტუიციური მართვის ინტერფეისით • მუშაობის რეჟიმები: TTL, Manual, Multi (სტრობოსკოპული) • სინქრონიზაციის შესაძლებლობები: HSS (High-Speed Sync) • ენერგიის წყარო: ჩაშენებული ლითიუმ-იონური ბატარეა USB-C დამუხტვის შესაძლებლობით • საშუალო მუშაობის დრო: მინიმუმ 7 საათი უწყვეტ რეჟიმში • არხების რაოდენობა: მინიმუმ 32 არხი და 99 ჯგუფი განათების დამოუკიდებელი კონტროლისთვის • Firmware განახლება: შესაძლებელია USB-C პორტის მეშვეობით • დიზაინი: კომპაქტური, მსუბუქი, დაბალი პროფილით; განკუთვნილი კამერის ჰოთშუდან პირდაპირ დასამაგრებლად დამატებითი ფუნქციები: • ავტომატური და ხელით ექსპოზიციის კონტროლი • ფლეშის სიმძლავრის დისტანციური რეგულირება • AF ასისტენტური შუქის მხარდაჭერა • Bluetooth ან მობილური აპლიკაციის მეშვეობით მართვის შესაძლებლობა (საჭიროებისამებრ) თავსებადი უნდა იყოს შემოთავაზებულ კამერასთან და განათებასთან 11. რულონური ფონი - 1 კომპლექტი ტექნიკური მახასიათებლები: • ფერი: რუხი (ფერის ტონალობა უნდა შეთანხმდეს შემსყიდველთან). • კომპლექტი უნდა შედგებოდეს შესაბამისი შტატივებითა და სადგამით. • ფონის სიგანე არანაკლებ 1.8 მეტრისა და სიგრძე არანაკლებ 5 მეტრისა.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტ(ებ)ის მიწოდება უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 50 (ორმოცდაათი) კალენდარული დღის ვადაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება უნდა განხორციელდეს შემდეგ მისამართზე: ქ. თბილისი, ზვიად გამსახურდიას სანაპირო #1 (თბილისის იუსტიციის სახლი).
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1. მიმწოდებელი იძლევა მიწოდებული შესყიდვის ობიექტის არსებულ სტანდარტებთან შესაბამისობის გარანტიას, რომ შესყიდვის ობიექტი იქნება ახალი, არა მეორადი, არ იქნება ქარხნულად აღდგენილი/გადამუშავებული. საქონელი შეფუთული უნდა იყოს მწარმოებლის მიერ ქარხნული წესით. 1.7.1.2. მიმწოდებლის მიერ მოწოდებულ შესყიდვის ობიექტ(ებ)ზე სრულფასოვანი ფუნქციონირების საგარანტიო ვადა განისაზღვრება შესყიდვის ობიექტის მიღება-ჩაბარების გაფორმებიდან არანაკლებ 1 (ერთი) წლის ვადით. 1.7.1.3. საგარანტიო პერიოდში ინსპექტირება ხორციელდება ხელშეკრულების შესრულების ნებისმიერ ეტაპზე, საქონლის მიღებისას, აგრეთვე მიღების შემდეგ, მათ შორის, ხელშეკრულების მოქმედების ვადის გასვლის შემდეგ, ხელშეკრულებიდან გამომდინარე ვალდებულებების არსებობის პერიოდში. 1.7.1.4. საქონლის მიღებისას ინსპექტირების პროცესში ქარხნული წუნი/ხარვეზის აღმოჩენის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია შეცვალოს საქონელი ახლით წუნი/ხარვეზის დაფიქსირებიდან 10 (ათი) კალენდარული დღის ვადაში. 1.7.1.5. საგარანტიო პერიოდში ექსპლუატაციის პროცესში, მექანიკური, უხარისხო ძაბვით და/ან არასწორი მოხმარებით გამოწვეული დაზიანების გარდა, წარმოქმნილი ხარვეზების არსებობის შემთვევაში, შემსყიდველი წერილობით ან/და ელექტრონული ფორმით აცნობებს მომსახურების გაწევის საჭიროების შესახებ „მიმწოდებელს“, რის შემდეგადაც მომწოდებელი ვალდებულია ჩაანაცვლოს წუნდებული საქონელი ახლით გონივრულ ვადაში, მაგრამ არაუმეტეს 10 (ათი) კალენდარული დღისა.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტი ვალდებულია წარმოადგინოს ინფორმაცია თითოეული შესყიდვის ობიექტის წარმოშობის ქვეყნის, მწარმოებლისა (მწარმოებელი კომპანია ან/და ბრენდი ან/და სავაჭრო ნიშანი) და მოდელის ან სერიული ნომერის ან part number-ის შესახებ. 2.1.1.2. წარმოშობის ქვეყნის, მწარმოებელისა და მოდელის ან სერიული ნომერის ან part number-ის შესახებ ინფორმაციის წარმოუდგენლობა გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას ყოველგვარი დაზუსტების გარეშე, გარდა იმ შემთხვევისა თუ სატენდერო დოკუმენტაციის მოთხოვნ(ებ)ის შესაბამისად, შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის შესახებ წარდგენილი ინფორმაცია არასრულყოფილია ან შეიცავს უზუსტობებს, თუმცა პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების სახით წარდგენილი დოკუმენტ(ებ)ის/ინფორმაციის ერთობლიობით, მათი შეფასების ანალიზისა და ურთიერთშეჯერების საფუძველზე შესაძლებელია შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის იდენტიფიკაცია. აუცილებელი მოთხოვნა: შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის მახასიათებლების სატენდერო დოკუმენტაციასთან შესაბამისობის დადგენის მიზნით, წარმოდგენილი მოდელის ან სერიული ნომერის ან part number-ის ან მაიდენტიფიცირებელი ნიშანის მიხედვით შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტ(ებ)ის მწარმოებლის ოფიციალური ინფორმაცია ტექნიკური პარამეტრების შესახებ სრულად უნდა იძებნებოდეს ინტერნეტ წყაროების საშუალებით ან/და პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს მწარმოებლის ოფიციალური ინფორმაცია ტექნიკური მახასიათებლების შესახებ (მწარმოებლის წერილი ან/და დასკანერებული ტექნიკური პასპორტი, ან/და data sheet ან/და ვებ-გვერდის მისამართი). დოკუმენტების უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
4.1.1.1. იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას; 4.1.1.2. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა, შესაძლებელია დასაბუთდეს სსიპ "ლევან სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს" ან/და შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნით, შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით (პრეტენდენტის მიერ დასკვნასთან ერთად, ასევე, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დამადასტურებელი დოკუმენტი); 4.1.1.3.ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ით ხელშეკრულებით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულების შესაძლებლობა უნდა დასტურდებოდეს, როგორც პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებულ წინადადების ფასთან (ხარჯთაღრიცხვის ჯამურ ღირებულებასთან), ასევე ხარჯთაღრიცხვის ერთეულებთან მიმართებით.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
7.2.1 ანგარიშსწორება განხორციელდება ერთიანად ან/და ეტაპობრივად, უნაღდო ანგარიშსწორებით, ეროვნულ ვალუტაში – ლარში. მხარეთა შორის გაფორმებული მიღება-ჩაბარების აქტის, მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე. 7.2.2 მიღება-ჩაბარების აქტი მხარეთა შორის გაფორმდება ფაქტობრივად მოწოდებული შესყიდვის ობიექტის შესაბამისად, შემსყიდველის მიერ განსაზღვრული ხელშეკრულების შესრულების კონტროლის განმახორციელებელი პირ(ებ)ის მიერ შედგენილი ინსპექტირების დასკვნის და მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი ანგარიშ-ფაქტურის (კანონმდებლობით გათვალისწინებულ შემთხვევაში) საფუძველზე.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ანგარიშსწორებისთვის აუცილებელი დოკუმენტების სრულყოფილად გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ნანა ჯაშიაშვილი, 577245566, najashiashvili@psh.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული დოკუმენტები და/ან ინფორმაცია (გარდა ფასების ცხრილისა) უნდა იქნეს ელექტრონულად ხელმოწერილი შესაბამისად უფლებამოსილი პირის მიერ ან დამოწმებული კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით, კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად, კერძოდ: პრეტენდენტი, „ელექტრონული დოკუმენტისა და ელექტრონული სანდო მომსახურების შესახებ“ საქართველოს კანონის მე-3 მუხლის მე-3 და მე-4 პუნქტების საფუძველზე ვალდებულია, სახელმწიფო შესყიდვებში ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთ ელექტრონულ დოკუმენტებზე შეასრულოს კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერა ან/და ეს დოკუმენტები დაამოწმოს კვალიფიციური ელექტრონული შტამპით (იხ. სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს რეკომენდაციები). იმ შემთხვევაში, თუ ხელისმომწერი პირი არ არის წარმომადგენლობითი უფლებამოსილებით აღჭურვილი, პრეტენდენტმა სისტემაში უნდა წარმოადგინოს ხელისმომწერი პირის ხელისმოწერისათვის გაცემული მინდობილობა; 10.1.2 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილი უნდა იქნეს ქართულ ენაზე. დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის (გარდა მწრმოებლის ოფიცალური ვებ-გვერდის მისამართისა, სადაც შესაძლებელია შესყიდვის ობიექტის ტექნიკური პარამეტრების იდენტიფიცირება) უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული თარგმანი ქართულ ენაზე. დავის შემთხვევაში, უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 10.1.3 ალტერნატიული სატენდერო წინადადება არ განიხილება; 10.1.4 სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს ეროვნულ ვალუტაში - ლარში. 10.1.5 პრეტენდენტი დაექვემდებარება დისკვალიფიკაციას, თუ მის მიერ არ იქნება წარმოდგენილი ფასების ცხრილი ან ფასების ცხრილი წარმოდგენილი იქნება განფასების გარეშე ან წარდგენილ ფასების ცხრილში განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს. 10.1.6 ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ეთანხმება სატენდრო დოკუმენტაციის ყველა იმ მოთხოვნას, რომელთა შესახებ ინფორმაციის წარმოდგენა ან/და სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთვა არ არის სავალდებულო. 10.1.7 პრეტენდენტმა სატენდერო წინადადების ფასში არ უნდა გაითვალისწინოს დღგ, მიუხედავად იმისა, არის თუ არა იგი დღგ-ის გადამხდელი საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად. შემსყიდველი ორგანიზაცია ვალდებულია ხელშეკრულების ღირებულებაში გაითვალისწინოს სატენდერო წინადადების ფასის შესაბამისი დღგ-ის ოდენობა, თუ ხელშეკრულების დადების მომენტისთვის პრეტენდენტი არის დღგ-ის გადამხდელი საქართველოს კანონმდებლობის მოთხოვნათა შესაბამისად.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT250019730 06.11.2025 contract signed same category · 72% title match · similar size

ფოტოაპარატების და სხვადასხვა სახის ფოტოგრაფიული მოწყობილობების შესყიდვა

საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო 38600000ოპტიკური ხელსაწყოები → შპს ემ კა ეს 1 bidder 32,100 ₾
NAT260002456 11.02.2026 contract signed same category · 67% title match · similar size

ფოტოაპარატის, ფოტოგრაფიული მოწყობილობებისა და მისი აქსესუარების სახელმწიფო შესყიდვა

შპს საქართველოს მყარი ნარჩენების მართ… 38600000ოპტიკური ხელსაწყოები → შპს ემ კა ეს 2 bidders 19,470 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ელ შოპი
შპს ანტარეს სერვისი
დიო
შპს SKY GROUP
ფავორიტი სტილი