ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260012911
NAT260012911 NAT · აუქციონის გარეშე no result On procurement.gov.ge ↗

შესყიდვის ობიექტია მანუალური, როტაციული მიკროტომი

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 9% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.5 bidders, 45% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 33100000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260012911
შესყიდვის სტატუსიდასრულებულია უარყოფითი შედეგით
შემსყიდველიგიორგი აბრამიშვილის სახელობის საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სამხედრო ჰოსპიტალი
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია33100000-სამედიცინო მოწყობილობები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება27`000.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი24.06.2026 11:22
წინადადებების მიღება იწყება04.07.2026 00:04
წინადადებების მიღება მთავრდება06.07.2026 13:00
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი270.00 GEL
გარანტიის ოდენობა270 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ. სატენდერო დოკუმენტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (4)

NAT260012911_ოქმი 2.pdf.pdf ეკატერინე ბერძენიშვილი 07.07.2026 17:44
NAT260012911_LTMT-315M (2).pdf.pdf გიორგი გურაბანიძე 09.07.2026 16:32
NAT260012911_CE (2).pdf.pdf გიორგი გურაბანიძე 09.07.2026 16:32
NAT260012911_ოქმი 3.pdf.pdf ეკატერინე ბერძენიშვილი 13.07.2026 18:02

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს სქაიქრესთ თრეიდინგ 18,800 18,800
NAT260012911_ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT260012911_LTMT-315M.pdf.pdf · NAT260012911_CE.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 24.06.2026 11:22 Announced
  • 04.07.2026 00:04 Bidding opens
  • 06.07.2026 12:10 First bid placed (1 bidders in total)
  • 06.07.2026 12:10 Last bid activity
  • 06.07.2026 13:00 Bidding closes
  • 07.07.2026 17:44 Buyer published: NAT260012911_ოქმი 2.pdf
  • 09.07.2026 16:32 Buyer published: NAT260012911_LTMT-315M (2).pdf
  • 09.07.2026 16:32 Buyer published: NAT260012911_CE (2).pdf
  • 13.07.2026 18:02 Buyer published: NAT260012911_ოქმი 3.pdf
  • 23.08.2026 22:30 Current status: no result

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
შესყიდვის ობიექტია მანუალური, როტაციული მიკროტომი
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
მანუალური მიკროტომი როტაციული - 1 ცალი. მინიმალური ტექნიკური მახასიათებლები: მანუალური როტაციული მიკროტომი ნიმუშის ორიენტაციით და ნიმუშის დამჭერების სწრაფი შეცვლის სისტემით; აპარატს გააჩნია უხეში მიწოდების ბორბლის ბრუნვის მიმართულების არჩევის შესაძლებლობა; უკუქცევის ჩართვა/გამორთვის ფუნქციით; არანაკლებ ორი მექანიკური ტრიმინგის საფეხურით; ერთჯერადი პირებისთვის განკუთვნილი დანის დამჭერით და უნივერსალური კასეტის დამჭერით; სექციის სისქის დაყენების დიაპაზონი: 0.5 - 60 მკმ; ნიმუშის საერთო ჰორიზონტალური მიწოდება: არაუმეტეს 28 მმ; ნიმუშის ვერტიკალური სვლა: 60 მმ (±1მმ); ნიმუშის ორიენტაცია: XY - ±8°; ტრიმინგის სისქე: 10 მკმ, 20 მკმ, 30 მკმ, 40 მკმ.
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
საქონლის მიწოდების უნდა განხორციელდეს ხელშეკრულების გაფორმებიდან 70 დღის განმავლობაში
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
საქონლის მიწოდება, მონტაჟი უნდა განხორციელდეს ქ. გორში, ჭავჭავაძის 56
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
აპარატის საგარანტიო პერიოდი უნდა შეადგენდეს არანაკლებ 1 წელს მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
პრეტენდენტი ვალდებულია ფასების ცხრილში მიუთითოს შემოთავაზებული საქონლის მოდელი, წარმოშობის ქვეყნის და მწარმოებელი კომპანიის დასახელება. (აღნიშნულის წარმოუდგენლობის, ან რამდენიმე ქვეყნის და კომპანიის მითითების შემთხვევაში პრეტენდენტის სატენდერო წინადადება დაზუსტების გარეშე დისკვალიფიცირებული იქნება სატენდერო პროცედურებიდან).
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
1. წარმოდგენილი უნდა იქნეს FDA ან MDR ან 93/42/CEE დირექტივასთან შესაბამისობის დამადასტურებელი სერტიფიკატი ან FDA-ს მიერ გაცემული დოკუმენტი ძირითადი ექვივალენტურობის განსაზღვრის შესახებ . სერტიფიკატი გაცემული უნდა იყოს მასერტიფიცირებელი ორგანიზაციის მიერ. 2. პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული საქონლის ბროშურა ან კატალოგი , რითაც დადასტურდება შემოთავაზებული აპარატის შესაბამისობა ტექნიკური დავალებით დადგენილ მოთხოვნებთან.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება უნდა მოხდეს შესაბამის სფეროში საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრული უფლებამოსილების/აკრედიტაციის მქონე პირის მიერ გაცემული საექსპერტო ან/და აუდიტორული ან/და საშემფასებლო დასკვნით (პრეტენდენტის მიერ, დასკვნასთან ერთად, წარმოდგენილი უნდა იქნას დასკვნის გამცემი პირის შესაბამისი უფლებამოსილების/აკრედიტაციის დოკუმენტი).
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 2 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება მიღება-ჩაბარების აქტზე ხელმოწერისა და კანონმდებლობით დადგენილი დოკუმენტაციის გამოწერის შემდეგ.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
ანგარიშსწორება განხორციელდება ხელშეკრულების შესრულების დამადასტურებელი დოკუმენტის გაფორმებიდან არაუგვიანეს 10 სამუშაო დღეში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
ეკატერინე ბერძენიშვილი, 557086086, ekberi09@gmail.com gorimilhospital@procurement.gov.ge
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
1. მიმწოდებელი ვალდებულია გადასცეს შემსყიდველს უფლებრივად და ნივთობრივად უნაკლო და ახალი საქონელი. 2. იმ შემთხვევაში, თუ იკითხება კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, პატენტი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება „მსგავსი,“ ,,ანალოგი“ ან „ექვივალენტური“. 3. დოკუმენტის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში, მას უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თანგმანები ქართულ ენაზე. 4. სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული ყველა დოკუმენტი, რომელიც შექმნილია პრეტენდენტის მიერ უნდა იყოს დამოწმებული კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. 5. პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 6. აღნიშნულ ელექტრონულ ტენდერში მონაწილეობით პრეტენდენტი ადასტურებს, რომ სრულად ეთანხმება ამ კონკრეტული ელექტრონული ტენდერის სატენდერო განცხადებითა და სატენდერო დოკუმენტაციით დადგენილ პირობებს.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260014919 17.07.2026 contract signed same category · same buyer · similar size

შესყიდვის ობიექტია კონტრასტის შპრიცის კომპლექტი

გიორგი აბრამიშვილის სახელობის საქართვ… 33100000სამედიცინო მოწყობილობები → შპს ინტერმედსერვის ჯორჯია 3 bidders 31,500 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

პსპ ფარმა 25×
პი.ემ.ჯი 16×
ავერსი-ფარმა 13×
NOVAMED GEORGIA 11×
მოწინავე სამედიცინო ტექნოლოგიები და ს…