ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260012182
NAT260012182 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

სხვადასხვა ვატიანი პროჟექტორების სახელმწიფო შესყიდვა

შ.პ.ს. ,,თბილსერვის ჯგუფი” 483 tenders 1.7 avg bidders 128 failed 0 CMR deals
5% outside our line

Can we win this?

5% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 16% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Deal size over ₾200k: we have won 0 of 6 bids in this range.
  • Expected competition this category averages 1.9 bidders, 43% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 31500000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N30-445 running 125 days remaining Contract PDF ↗
224,992 ₾ contract amount no payments recorded yet 29.07.2026 – 31.12.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260012182
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიშ.პ.ს. ,,თბილსერვის ჯგუფი”
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია31500000-გასანათებელი მოწყობილობები და ელექტრონათურები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება289`500.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.სატენდერო დოკუმანტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი12.06.2026 16:11
წინადადებების მიღება იწყება20.06.2026 00:07
წინადადებების მიღება მთავრდება23.06.2026 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი2`895.00 GEL
გარანტიის ოდენობა2`895 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადაიხ.სატენდერო დოკუმანტაცია
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გათვალისწინებით
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (23)

NAT260012182_ოქმი N3 დისკვალიფიკაცია.pdf.pdf თამუნა ამინაშვილი 02.07.2026 17:49
NAT260012182_სერტიფიკატები.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 13.07.2026 13:24
NAT260012182_დატა-შიტი 30ვტ.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 13.07.2026 14:45
NAT260012182_დატა-შიტი 50ვტ.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 13.07.2026 14:46
NAT260012182_დატა-შიტი 150 ვტ (TG148-150W).pdf.pdf სერგო ბლიაძე 13.07.2026 14:46
NAT260012182_დატა-შიტი 150 ვტ.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 13.07.2026 14:47
NAT260012182_დატა-შიტი 300 (HB-300W).pdf.pdf სერგო ბლიაძე 13.07.2026 14:47
NAT260012182_ce.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 13.07.2026 15:00
NAT260012182_შპს თორნიკე- წერილი.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 13.07.2026 15:05
NAT260012182_DATA SHEET-HB-150W.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 13.07.2026 15:07
NAT260012182_ce 3.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 13.07.2026 16:49
NAT260012182_ნიმუშის შესაბამისობაზე.pdf.pdf თამუნა ამინაშვილი 15.07.2026 16:21
NAT260012182_საბანკო გარანტია.pdf.pdf სერგო ბლიაძე 29.07.2026 11:21

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს "ჯეოლაით" 224,700 224,700
NAT260012182_დანართი N1 - ფასების ცხრილი (1).pdf.pdf · NAT260012182_დანართი N1 - ფასების ცხრილი (1).xlsx.xlsx · NAT260012182_დანართი N2 ტექნიკური მახასიათებლები.pdf.pdf · NAT260012182_დანართი N2 ტექნიკური მახასიათებლები.xlsx.xlsx
თორნიკე 289,500 225,000 won
NAT260012182_დანართი N2 ტექნიკური მახასიათებლები.pdf.pdf · NAT260012182_დანართი N1 - ფასების ცხრილი (1).pdf.pdf · NAT260012182_დანართი N1 - ფასების ცხრილი (1).xlsx.xlsx · NAT260012182_დანართი N2 ტექნიკური მახასიათებლები.xlsx.xlsx · NAT260012182_შპს თორნიკე- გარანტია.pdf.pdf

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 12.06.2026 16:11 Announced
  • 20.06.2026 00:07 Bidding opens
  • 22.06.2026 17:46 First bid placed (2 bidders in total)
  • 23.06.2026 12:20 Last bid activity
  • 23.06.2026 12:30 Bidding closes
  • 25.06.2026 17:03 Buyer published: NAT260012182_ოქმი N2 ტექნიკური დოკუმენტაციის დაზუსტება.pdf
  • 02.07.2026 17:49 Buyer published: NAT260012182_ოქმი N3 დისკვალიფიკაცია.pdf
  • 08.07.2026 16:50 Buyer published: NAT260012182_ოქმი N4 ტექნიკური დოკუმენტაციის დაზუსტება.pdf
  • 09.07.2026 15:19 Buyer published: NAT260012182_დაზუსტებული ფასების ცხრილი - დანართი N1 - ფასების ცხრილი.pdf
  • 09.07.2026 15:19 Buyer published: NAT260012182_დანართი N1 - ფასების ცხრილი (1).xlsx
  • 13.07.2026 13:23 Buyer published: NAT260012182_საექსპერტო დასკვნა_NAT260012182-signed.pdf
  • 13.07.2026 13:24 Buyer published: NAT260012182_სერტიფიკატები.pdf
  • 13.07.2026 14:45 Buyer published: NAT260012182_დატა-შიტი 30ვტ.pdf
  • 13.07.2026 14:46 Buyer published: NAT260012182_დატა-შიტი 50ვტ.pdf
  • 13.07.2026 14:46 Buyer published: NAT260012182_დატა-შიტი 150 ვტ (TG148-150W).pdf
  • 13.07.2026 14:47 Buyer published: NAT260012182_დატა-შიტი 150 ვტ.pdf
  • 13.07.2026 14:47 Buyer published: NAT260012182_დატა-შიტი 300 (HB-300W).pdf
  • 13.07.2026 14:52 Buyer published: NAT260012182_მიმართული პროჟექტორის CE.pdf
  • 13.07.2026 14:55 Buyer published: NAT260012182_გამშლელი პროჟექტორის CE.pdf
  • 13.07.2026 15:00 Buyer published: NAT260012182_ce.pdf
  • 13.07.2026 15:05 Buyer published: NAT260012182_შპს თორნიკე- წერილი.pdf
  • 13.07.2026 15:07 Buyer published: NAT260012182_DATA SHEET-HB-150W.pdf
  • 13.07.2026 16:49 Buyer published: NAT260012182_ce 3.pdf
  • 15.07.2026 16:11 Buyer published: NAT260012182_ოქმი N5 დაბარება ხელშეკრულებაზე.pdf
  • 15.07.2026 16:21 Buyer published: NAT260012182_ნიმუშის შესაბამისობაზე.pdf
  • 28.07.2026 15:05 Buyer published: NAT260012182_საბანკო გარანტია.pdf (28/07/2026 03:07)
  • 28.07.2026 15:06 Buyer published: NAT260012182_საბანკო გარანტია.pdf (29/07/2026 11:07)
  • 29.07.2026 00:00 Contract signed: N30-445 — 224,992 ₾
  • 29.07.2026 11:21 Buyer published: NAT260012182_საბანკო გარანტია.pdf
  • 23.08.2026 22:34 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 24 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
სხვადასხვა ვატიანი პროჟექტორების სახელმწიფო შესყიდვა.
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
1.2.1 სხვადასხვა ვატიანი პროჟექტორების სახელმწიფო შესყიდვა; შენიშვნა: 1.2.2 შესყიდვის ობიექტის დასახელებები, რაოდენობებით, ზღვრული ერთეულის ფასებით იხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტში ატვირთული დანართი N1 - ფასების ცხრილი (Excel)-ი; 1.2.3 შესყიდვის სავარაუდო ღირებულების კლების შემთხვევაში, პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ დანართი N1 - ფასების ცხრილში, თითოეული პოზიციის ერთეული ფასის კლება უნდა განხორციელდეს სატენდერო დოკუმენტაციის დანართი N1 - ფასების ცხრილით განსაზღვრული ზღვრული ერთეულის ფასებიდან, არანაკლებ, სატენდერო განცხადებაში მოცემულ შესყიდვის სავარაუდო ღირებულებასა და პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებულ სატენდერო წინადადების საბოლოო ფასს შორის არსებული პროცენტული სხვაობით. 1.2.4 შესყიდვის ობიექტის დეტალური ტექნიკური მახასიათებლები რაოდენობებით, იხილეთ სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტში ატვირთული დანართი N2; 1.2.5 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტში ატვირთული დანართი N1 - ფასების ცხრილი (Excel)-ის ფორმატის სახით; 1.2.6 პრეტენდენტი ვალდებულია, დანართი N1 - ფასების ცხრილიში (Excel) "პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული ბოლო შეთავაზება"-ის გრაფაში მიუთითოს შესყიდვის ობიექტის შემოთავაზებული ჯამური ღირებულება. რის შემდგომ ფორმულა ავტომატურად გადაანაწილებს შესყიდვის ობიექტის ყველა პოზიციაზე როგორც ერთეულის ფასს, ასევე ჯამურ ღირებულებას მე-8 და მე-9 სვეტებში. 1.2.7 დანართი N1- ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობის ან განუფასებლად წარმოდგენის შემთხვევაში, პრეტენდენტი ექვემდებარება დისკვალიფიკაციას. 1.2.8 პროჟექტორზე გრავირების მეთოდით დატანილი უნდა იყოს ინფორმაცია მათი წარმოების თარიღის, პროჟექტორის მარკა ან/და მოდელის და მწარმოებელის ან/და სავაჭრო ნიშნის შესახებ. 1.2.9 პროჟექტორში გამოყენებული ლედ დიოდის ტიპი უნდა იყოს 3030 ან 5050; 1.2.10 ლედ დიოდები პანელზე დაფარული უნდა იყოს შესაბამისი ლინზებით; 1.2.11 გამომავალი სადენი უნდა იყოს სპილენძის, სიგრძით არანაკლებ 50 სმ;
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება განხორციელდება ხელშეკრულების გაფორმებიდან არაუგვიანეს 60 (სამოცი) კალენდარული დღის განმაავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
შესყიდვის ობიექტის მიწოდება განხორციელდება - ქ. თბილისში, ა. თვალჭრელიძის პირველი შესახვევი N7 (N25);
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1.7.1.1 შესყიდვის ოებიქტის საგარანტიო ვადა განისაზღვრება მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 5 (ხუთი) წლის ვადით; 1.7.1.2 სწორი/მიზნობრივი ექსპლუატაციის შემთხვევაში, საგარანტიო ვადის განმავლობაში მიმწოდებელი ვალდებულია საკუთარი ხარჯებით (ტრანსპორტირების ჩათვლით) უზრუნველყოს წუნდებული (მწყობრიდან გამოსული) საქონლის შეკეთება, თუ მწყობრიდან გამოსული საქონელი არ ექვემდებარება შეკეთებას, მიმწოდებელი ვალდებულია შეცვალოს მწყობრიდან გამოსული საქონელი იგივე მარკა ან/და მოდელის საქონლით (ახალი) ან გაუმჯობესებული ტექნიკური პარამეტრების მქონე საქონლით (ახალი) გამოვლენიდან არაუგვიანეს 10 (ათი) კალენდარული დღის ვადაში, შემსყიდველსა და მიმწოდებელს შორის ურთიერთშეთანხმების საფუძველზე.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
2.1.1.1 პრეტენდენტმა ფასების ცხრილში უნდა მიუთითოს შემოთავაზებული ლედ პროჟექტორების: წარმოშობის ქვეყანა, მწარმოებელი ან/და სავაჭრო ნიშანი და მარკა ან/და მოდელი; შენიშვნა: 2.1.1.2 აღნიშნული ინფორმაციის წარმოუდგენლობის შემთხვევაში, პრეტენდენტი ექვემდებარება დისკვალიფიკაციას.
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
2.7.1.1 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებული პროჟექტორებისთვის ე.წ. "data sheet", რომელშიც უნდა იკითხებოდეს: სანათიდან გამომავალი სინათლის ნაკადის ეფექტურობა (ლმ/ვტ), ფერთა ტემპერატურა, გაბარიტული ზომები, სიმძლავრის ნიშნული, მუშაობის ტემპერატურა, დაცვის კლასი (IP/IK); 2.7.1.2 პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს შემოთავაზებულ ლედ (LED) პროჟექტორის ტიპზე/სერიაზე CE მარკირების მოქმედი დოკუმენტი.
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
3.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის შესახებ
3.1.1.1 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში დაფიქსირებული ყველაზე დაბალი ფასის მქონე პრეტენდენტი, ვალდებულია შემსყიდველის მოთხოვნის შესაბამისად, წარმოადგინოს ყველა პოზიციაზე შემოთავაზებული ლედ პროჟექტორის თითო ცალი ნიმუში; 3.1.1.2 შემსყიდველი პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილ ნიმუშს შეინახავს წარმოდგენის თარიღიდან 30 კალენდარული დღის განმავლობაში, ამ ვადის გასვლის შემდგომ შემსყიდველი არ იღებს პასუხისმგებლობას ნიმუშის დაბრუნების შესახებ.
3.1.2 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
3.1.3 შესყიდვის ობიექტის ნიმუშის ან/და ექსპერტიზის დასკვნის წარმოდგენის ადგილი
ქ. თბილისი, კახეთის გზატკეცილი N67.
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
იმ შემთხვევაში, თუ ტენდერში ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველი ორგანიზაცია პრეტენდენტისაგან ითხოვს ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთებას, რაზეც პრეტენდენტის მიერ წარმოდგენილი უნდა იქნას ექსპერტიზის ან აუდიტის მიერ გაცემული შესაბამისი დასკვნა (დასკვნასთან ერთად წარმოდგენილ უნდა იქნას დასკვნის გამცემის უფლებამოსილების დამადასტურებელი დოკუმენტი და დასკვნაზე ხელმომწერი ქონების შემფასებელი პირის (საქართველოს აკრედიტაციის ეროვნულ ორგანოს - აკრედიტაციის ცენტრის მიერ, საერთაშორისო სტანდარტის – ISO/IEC 17024 შესაბამისად აკრედიტირებული სერტიფიკაციის ორგანოს მიერ გაცემული) ქონების შემფასებლის მოქმედი სერტიფიკატ(ებ)ის ასლი), რომელშიც უნდა დასტურდებოდეს (ტექსტობრივად მკაფიოდ უნდა იკვეთებოდეს) ტენდერში პრეტენდენტის მიერ ატვირთულ საბოლოო ფასების ცხრილში (შესაბამისი ტენდერის უნიკალური ნომრის მითითებით) დაფიქსირებული ერთეულის ფასებით და აგრეთვე ჯამური ღირებულებით ამავე ფასების ცხრილით განსაზღვრული საქონლის მიწოდების შესაძლებლობა.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
6.1 მოითხოვება ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტია
5 პროცენტი
6.2 სავარაუდო ღირებულებასთან შედარებით საბოლოო ფასის 20%-ით ან მეტით კლების შემთხვევაში მოითხოვება გარანტია
10
6.3 გარანტიის მოქმედების ვადა
მიმწოდებლის მიერ წარმოდგენილი ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის გარანტიის მოქმედების ვადა, არანაკლებ 60 (სამოცი) კალენდარული დღით უნდა აღემატებოდეს შესყიდვის ობიექტის საბოლოო მიწოდების ვადას.
6.4 გარანტიის პირობები
ტენდერში გამოიყენება ხელშეკრულების შესრულების უპირობო და გამოუთხოვადი საბანკო ან/და სადაზღვევო გარანტია, ხელშეკრულების (დღგ-ს გათვალისწინებით) ღირებულების 5%–ის ოდენობით, (იმ შემთხვევაში თუ ტენდერში ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად გამარჯვებული პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით დაბალია შესაბამისი ტენდერის შესყიდვის ობიექტის სავარაუდო ღირებულებაზე, შემსყიდველ ორგანიზაციას უფლება აქვს გამარჯვებულ პრეტენდენტს მოსთხოვოს ხელშეკრულების შესრულების უზრუნველყოფის საბანკო ან/და სადაზღვევო გარანტია 10%-ის ოდენობით). ხელშეკრულების შესრულების საბანკო ან/და სადაზღვევო გარანტია პრეტენდენტს არ მოეთხოვება თუ ტენდერში ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად გამარჯვებული პრეტენდენტის მიერ სისტემაში დაფიქსირებული საბოლოო ფასი იქნება 200000.00 ლარზე ნაკლები. საბანკო ან/და სადაზღვევო გარანტიის მოქმედების ვადა არანაკლებ 60 დღით უნდა აღემატებოდეს შესყიდვის ობიექტის მიწოდების საბოლო ვადას. უპირობო, გამოუთხოვადი ხელშეკრულების შესრულების გარანტია წარმოდგენილი უნდა იქნას საქართველოს ეროვნული ბანკის მიერ ლიცენზირებული საბანკო დაწესებულებიდან ან სსიპ „საქართველოს დაზღვევის სახელმწიფო ზედამხედველობის სამსახურის" მიერ ლიცენზირებული სადაზღვევო კომპანიიდან, ეროვნულ ვალუტაში - ლარში.
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
ანგარიშსწორება განხორციელდება უნაღდო ანგარიშსწორების ფორმით ეროვნულ ვალუტაში, მიღება - ჩაბარების აქტის შესაბამისად.
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
შესყიდვის ობიექტის ღირებულება ანაზღაურდება, მიღება-ჩაბარების (შესრულების) აქტის გაფორმებისა და ანგარიშ-ფაქტურის (საქართველოს კანონმდებლობით განსაზღვრულ შემთხვევაში) გამოწერის თარიღიდან (რომელიც უფრო გვიან დადგება) არაუგვიანეს 10 (ათი) სამუშაო დღისა.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
თამუნა ამინაშვილი, 593785414, t.aminashvili@tbsg.ge ; ტექნიკურ საკითხებთან დაკავშირებით საკონტაქტო პირი - ლუკა იმნაიშვილი, ტელ - 579 01 00 69; ნიმუშის წარმოდგენის ეტაპზე საკონტაქტო პირი: ილია დავლაძე, ტელ.596 013 399 ან/და გიორგი ჯიჯელავა, ტელ. 591 749 749
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
10.1.1 ტენდერთან დაკავშირებული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია წარმოდგენილ უნდა იქნეს ორიგინალის სახით (ასლის შემთხვევაში ნოტარიულად დამოწმებული ასლი) ქართულ ენაზე. დოკუმენტების უცხოურ ენაზე წარდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი; 10.1.2 ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია; 10.1.3 სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში – სისტემა) ატვირთული ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთულ უნდა იქნას მინდობილობა ან რწმუნებულება). პრეტენდენტის მიერ სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ატვირთული სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3. პუნქტით გათვალისწინებული დანართ(ებ)ი შესაძლებელია წარმოდგენილ იქნეს MS Excel-ის ფორმატის ფაილის სახით, რაც არ საჭიროებს ხელმოწერას ან/და ბეჭედს (მათ შორის, ელექტრონულ ხელმოწერას ან/და ელექტრონულ შტამპს), ხოლო პრეტენდენტის მიერ ტენდერის ფარგლებში შედგენილ დოკუმენტაციაზე სავალდებულოა კვალიფიციური ელექტრონული ხელმოწერის შესრულება ან კვალიფიციური ელექტრონული შტამპის დასმა. 10.1.4 სატენდერო დოკუმენტაციაში განსაზღვრულ შესასყიდ საქონელზე, სადაც მითითებული იქნება კონკრეტული სასაქონლო ნიშანი, მოდელი, წარმოშობის წყარო ან მწარმოებელი (ასეთის არსებობის შემთხვევაში) იგულისხმება „მსგავსი“ ან „ექვივალენტური“; 10.1.5 სატენდერო წინადადებაში ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით გათვალისწინებული და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში; 10.1.6 პრეტენდენტს არა აქვს უფლება წარმოადგინოს ალტერნატიული სატენდერო წინადადება. 10.1.7 პრეტენდენტის მიერ ერთიან ელექტრონულ სისტემაში ასატვირთი მონაცემები: 10.1.7.1 სატენდერო დოკუმენტაციის 1.2 პუნქტით გათვალისწინებული დანართი N2. 10.1.7.2 სატენდერო დოკუმენტაციის 1.3 პუნქტით გათვალისწინებული დანართი N1 - ფასების ცხრილი (MS Excel)-ის ფორმატის სახით. 10.1.7.3 სატენდერო დოკუმენტაციის 1.7.1 პუნქტით გათვალისწინებული ინფორმაცია. 10.1.7.4 სატენდერო დოკუმენტაციის 2.7.1 პუნქტით გათვალისწინებული დოკუმენტაცია.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

Same buyer, same category — have they bought this before?

This buyer usually awards to

across all categories

თეგეტა მოტორსი 16×
ჯი-თი გრუპ 13×
თორნიკე 10×
შპს Light Time
შპს გარდენა სერვისი