ტსTenderscope
My categories only 15 + 1 org
Hiding everything outside your 15 watched categories and 1 followed organisation. Include everything else
HomeTenders › NAT260012521
NAT260012521 NAT · აუქციონის გარეშე contract signed On procurement.gov.ge ↗

მარნეულის მუნიციპალიტეტში ,,მარნეული-სადახლო“-ს გზის მონაკვეთზე 25 ერთეული ვიდეოსამეთვალყურეო კამერების სექციური სიჩქარის კონტროლის საგზაო ნიშანის შესყიდვა თანმდევი მოწოდება მონტაჟის მომსახურებით

10% outside our line

Can we win this?

10% — outside our line: this does not look like something we sell.

  • Our line of business only 11% like anything in our 58 bids — most likely not something we sell.
  • Expected competition this category averages 1.4 bidders, 42% go single-bid. In 1–3 bidders we have won 10 of 17.
  • Deal size ₾10k–50k: we have won 8 of 15 bids in this range.
  • Procedure NAT: 18 wins from 48 bids.
  • Category fit 34900000: we have never bid in this category.
  • Buyer relationship we have never bid with this buyer.

Derived from our own 52 decided bids (18 won, 35% base rate) against market data for the category. Thin evidence is shrunk toward the base rate, so this is a prior, not a prediction — it says nothing about whether we can meet the specification.

Contract N109 running 125 days remaining Contract PDF ↗
8,142 ₾ contract amount no payments recorded yet 15.07.2026 – 31.12.2026

Main details — as published

განცხადების ნომერიNAT260012521
შესყიდვის სტატუსიხელშეკრულება დადებულია
შემსყიდველიმარნეულის მუნიციპალიტეტის თვითმმართველობის ორგანო
შესყიდვის ტიპიელექტრონული ტენდერი აუქციონის გარეშე(NAT)
შესყიდვის კატეგორია34900000-სხვადასხვა სატრანსპორტო მოწყობილობა და სათადარიგო ნაწილები
კლასიფიკატორის კოდები
შესყიდვის სავარაუდო ღირებულება10`593.00 GEL
შესყიდვის რაოდენობა ან მოცულობაიხ.სატენდერო დოკუმენტაცია
შესყიდვის გამოცხადების თარიღი18.06.2026 10:49
წინადადებების მიღება იწყება24.06.2026 00:09
წინადადებების მიღება მთავრდება26.06.2026 12:30
შეთავაზების ფასის კლების ბიჯი106.00 GEL
გარანტიის ოდენობა106 GEL
გარანტიის მოქმედების ვადა160 დღე
მოწოდების ვადახელშეკრულების გაფორმებიდან 30 კალენდარული დღე
წინადადება წარმოდგენილი უნდა იყოსდღგ-ს გარეშე
დამატებითი ინფორმაცია

Buyer documents & protocols (6)

NAT260012521_სერტიფიკატები.pdf.pdf კახა კახიძე 03.07.2026 12:58
NAT260012521_IMG_0003.pdf.pdf კახა კახიძე 03.07.2026 12:58
NAT260012521_IMG_0004.pdf.pdf კახა კახიძე 03.07.2026 12:59

Bidders — everyone, including who lost

CompanyFirst offer Final offerResult
შპს ტრაფიკი 6,900 6,900 won
NAT260012521_ტრაფიკ 12521-signed.pdf.pdf
შპს როუდ სეიფთი სისტემს 8,425 8,425
NAT260012521_ფასების ცხრილი მარნეული-signed.pdf.pdf · NAT260012521_ფასების ცხრილი მარნეული.xlsx.xlsx
შპს ზღუდარმშენი 8,575 8,575
NAT260012521_დანართი N1-ფასების ცხრილი-signed.pdf.pdf · NAT260012521_დანართი N1-ფასების ცხრილი.xlsx.xlsx

"Won" is derived — our inference from final offers; the portal does not publish it as a field.

History

  • 18.06.2026 10:49 Announced
  • 24.06.2026 00:09 Bidding opens
  • 25.06.2026 17:39 First bid placed (3 bidders in total)
  • 26.06.2026 10:13 Last bid activity
  • 26.06.2026 12:30 Bidding closes
  • 30.06.2026 18:13 Buyer published: NAT260012521_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N2 + ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 03.07.2026 12:57 Buyer published: NAT260012521_საექსპერტო დასკვნა_NAT260012521-signed.pdf
  • 03.07.2026 12:58 Buyer published: NAT260012521_სერტიფიკატები.pdf
  • 03.07.2026 12:58 Buyer published: NAT260012521_IMG_0003.pdf
  • 03.07.2026 12:59 Buyer published: NAT260012521_IMG_0004.pdf
  • 08.07.2026 15:51 Buyer published: NAT260012521_სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი N3 + ინტერესთა კონფლიქტი.pdf
  • 15.07.2026 00:00 Contract signed: N109 — 8,142 ₾
  • 21.08.2026 15:25 Current status: contract signed

Built from every dated fact we hold; the portal's full status-change log is a planned scrape.

Tender documentation — all 17 sections

1.1 შესყიდვის ობიექტის დასახელება
მარნეულის მუნიციპალიტეტში ,,მარნეული-სადახლო“-ს გზის მონაკვეთზე 25 ერთეული ვიდეოსამეთვალყურეო კამერების სექციური სიჩქარის კონტროლის საგზაო ნიშანის შესყიდვა თანმდევი მოწოდება მონტაჟის მომსახურებით
1.2 საქონლის ტექნიკური პარამეტრები/მომსახურების/სამუშაოს აღწერა (ტექნიკური დავალება), შესყიდვის ობიექტის რაოდენობა/მოცულობა
საქონლის დასახელება, მახასიათებლები და რაოდენობა: დანართი N1 -ფასების ცხრილი ხარჯთაღრიცხვაში
1.3 ფასების ცხრილი/ხარჯთაღრიცხვა
1.4 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ვადა
ხელშეკრულების გაფორმებიდან 30 კალენდარული დღის განმავლობაში.
1.5 საქონლის მიწოდების/მომსახურების გაწევის/სამუშაოს შესრულების ფორმა და ადგილი
გამარჯვებულმა ორგანიზაციამ საქონლის მოწოდება თანმდევი მონტაჟის მომსახურებით უნდა განახორციელოს მარნეულის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციულ საზღვრებში ,,მარნეული-სადახლო“-ს გზა (შემსყიდველთან შეთანხმებით) საკუთარი ხარჯებით.
1.7.1 მოთხოვნა საგარანტიო ვადის შესახებ
1. შესყიდვის ობიექტის საექსპლუატაციო საგარანტიო ვადა განისაზღვრება საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტის გაფორმებიდან არანაკლებ 5 (ხუთი) წელი. 2.შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტი უნდა შეესაბამებოდეს ტექნიკური დავალებით განსაზღვრულ მოთხოვნებს და უნდა იყოს ახალი და უნაკლო. 3. საგარანტიო ვადის განმავლობაში, ექსპლუატაციის პროცესში რაიმე წუნის (ხარვეზი, დეფექტი) აღმოჩენის შემთხვევაში მიმწოდებელი ვალდებულია შეტყობინების მიღებიდან, შემსყიდველის მიერ განსაზღვრულ გონივრულ ვადაში, მაგრამ არაუმეტეს შეტყობინებიდან 10 სამუშაო დღისა, გამოასწოროს წარმოქმნილი ხარვეზი/დეფექტი საკუთარი ხარჯებით. (შეაკეთოს ან შეცვალოს დეფექტური საქონელი იგივე მოდელის საქონლით (ახალი). 4. საგარანტიო პირობების შეუსრულებლობის შემთხვევაში, შემსყიდველი უფლებამოსილია მიმწოდებელს დააკისროს პირგასამტეხლო საგარანტიო პირობების დარღვევაზე, ამავე პუნქტის მესამე ქვეპუნქტით განსაზღვრული ვადის გასვლიდან, ყოველ ვადაგადაცილებულ დღეზე - ხელშეკრულების ღირებულების 1 %-ის ოდენობით. 5. შესყიდვის ობიექტის დეფექტის/წუნის/ხარვეზის აღმოჩენის გამო საქონლის შეკეთების ან/და ახლით შეცვლისას ტრანსპორტირების საჭიროების შემთხვევაში ტრანსპორტირება უნდა უზრუნველყოს მიმწოდებელმა.
2.1.1 მოთხოვნა შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშანთან, პატენტთან, მოდელთან, წარმოშობის წყაროსთან ან/და მწარმოებელთან დაკავშირებით
ინფორმაცია საქონლის წარმოშობის ქვეყნის / მწარმოებელის/მოდელის შესახებ ასახული უნდა იყოს ატვირთულ ფასების ცხრილში (დანართი N1 – ფასების ცხრილი / ხარჯთაღრიცხვა). პრეტენდენტის მიერ, მწარმოებელი ქვეყანის, მწარმოებელის , მოდელის მიუთითებლობა არ ექვემდებარება დაზუსტებას და გამოიწვევს ტენდერში მონაწილე პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას, ხოლო დაზუსტებადია ზემოაღნიშნული ინფორმაცია, როცა : შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის შესახებ წარდგენილი ინფორმაცია არასრულყოფილია ან შეიცავს უზუსტობებს, თუმცა პრეტენდენტის მიერ სატენდერო წინადადების სახით წარდგენილი დოკუმენტ(ებ)ის/ინფორმაციის ერთობლიობით, მათი შეფასების, ანალიზისა და ურთიერთშეჯერების საფუძველზე შესაძლებელია შესყიდვის ობიექტის სასაქონლო ნიშნის, პატენტის, მოდელის, წარმოშობის წყაროს ან მწარმოებლის იდენტიფიკაცი
2.7.1 მოთხოვნა ლიცენზიასთან, აკრედიტაციასთან, სტანდარტებთან, ხარისხის შესაბამისობასთან და სხვ. დოკუმენტების შესახებ
დანართი N1-ფასების ცხრილის შემოთავაზებული შესყიდვის ობიექტის (საგზაო ნიშნის) ტექნიკური მახასიათებლების /პარამეტრების შესაბამისობის დადგენის მიზნით, პრეტენდენტმა უნდა წარმოადგინოს საერთაშორისო სტანდარტით გათვალისწინებული ხარისხის მოთხოვნებთან შესაბამისობის დამადასტურებელი სერტიფიკატი/დოკუმენტი, რომელიც გაცემული იქნება სერთიფიცირებული ორგანოს მიერ და დაადასტურებს მისაწოდებელი საქონლის შესაბამისობას სატენდერო დოკუმენტაციით და ტექნიკური დავალებით განსაზღვრულ სტანდარტებთან. (უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში, მათ უნდა დაერთოს საქართველოს კანონმდებლობით დადგენილი წესით შესრულებული თარგმანები ქართულ ენაზე, დამოწმებული ნოტარიუსის მიერ).
2.9 სხვა დამატებითი მოთხოვნები
4.1.1 მოთხოვნა ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის შესახებ
თუ ტენდერში, ელექტრონული ვაჭრობის შედეგად, ყველაზე დაბალი ფასის წინადადების მქონე პრეტენდენტის მიერ დაფიქსირებული საბოლოო ფასი 20%-ით ან მეტით ნაკლებია შესყიდვის სავარაუდო ღირებულებაზე, პრეტენდენტს, დადგენილ ვადაში, მოეთხოვება ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დასაბუთება. ფასწარმოქმნის ადეკვატურობა უნდა დასაბუთდეს შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებით პრეტენდენტის მიერ გაფორმებული ხელშეკრულებით ან/და ინვოისით ან/და საექსპერტო ან აუდიტორული დასკვნით (თანდართული შესაბამისი დამადასტურებელი დოკუმენტაციით), რომელიც დაადასტურებს დაფიქსირებულ ფასად სატენდერო დოკუმენტაციით განსაზღვრული შესყიდვის ობიექტის მიწოდების შესაძლებლობას.
4.1.2 ფასწარმოქმნის ადეკვატურობის დამადასტურებელი დოკუმენტ(ებ)ის წარმოდგენის ვადა
მოთხოვნიდან 3 სამუშაო დღის ვადაში
7.2 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების პირობები
• ანგარიშწორება მოხდება უნაღდო ანგარიშწორებით. • ანგარიშწორება განხორციელდება ეროვნულ ვალუტაში (ლარში)
7.3 ეტაპობრივი ან/და საბოლოო ანგარიშსწორების განხორციელების ვადები
• ანგარიშსწორება განხორციელდება ეტაპობრივად საქონლის/მომსახურების მიწოდების შესახებ „მიღება–ჩაბარების“ აქტ(ებ)ის საფუძველზე, აქტის გაფორმებიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში. • ხელშეკრულების ნებისმიერი პირობის დარღვევისათვის დაკისრებული პირგასამტეხლოს შემთხვევაში ანგარიშწორება შემსყიდველის მიერ განხორციელდება შემსრულებლის მიერ პირგასამტეხლოს შესაბამისი რაოდენობის თანხის გადახდის შემდეგ, გადახდიდან 10 სამუშაო დღის განმავლობაში.
8.1 ხელშეკრულების პროექტი
9.1 სატენდერო კომისიის აპარატის საკონტაქტო წევრის ვინაობა და მონაცემები
შოთა ფუტკარაძე, 577165237, putkara913@gmail.com
10.1 დამატებითი ინფორმაცია/დოკუმენტები
• ფასების ცხრილის წარმოუდგენლობა ან განუფასებლად წარმოდგენა აგრეთვე წარდგენილ ხარჯთაღრიცხვაში თუ განუფასებელი პოზიცი(ებ)ის რაოდენობა აღემატება განსაფასებელი პოზიციების 5%-ს, დაზუსტებას არ დაექვემდებარება და გამოიწვევს პრეტენდენტის დისკვალიფიკაციას. • სატენდერო წინადადების ღირებულება უნდა მოიცავდეს ტენდერით გათვალისწინებული მომსახურების სრულყოფილად შესრულებასთან დაკავშირებულ ყველა ხარჯსა (დ.ღ.გ.–ს გარდა) და კანონმდებლობით გათვალისწინებულ გადასახადებს. ხარჯები, რომლებიც სატენდერო წინადადების ფასში არ იქნება გათვალისწინებული, არ დაექვემდებარება ანაზღაურებას. • პრეტენდენტი წინადადების ფასში არ ითვალისწინებს დღგ–ს, მიუხედავად იმისა, არის თუ არა იგი დღგ-ს გადამხდელი საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად. შერჩევა–შეფასება განხორციელდება წარმოდგენილი წინადადების ფასების მიხედვით. • შემსყიდველი ორგანიზაციის მიერ ხელშეკრულების ღირებულებაში გათვალისწინებული იქნება წინადადების ფასის დღგ-ს შესაბამისი ოდენობა, თუ ხელშეკრულების დადების მომენტისათვის პრეტენდენტი იქნება დღგ-ს გადამხდელი საქართველოს კანონმდებლობის შესაბამისად. • სახელმწიფო შესყიდვების ერთიან ელექტრონულ სისტემაში (შემდგომში–სისტემა) შესყიდვის პროცედურები ხორციელდება საქართველოს კანონის „სახელმწიფო შესყიდვების შესახებ“ და „ელექტრონული ტენდერის ჩატარების წესი“ სახელმწიფო შესყიდვების სააგენტოს თავმჯდომარის 2017 წლის 14 ივნისის N12 ბრძანების შესაბამისად. • დოკუმენტების ან/და ინფორმაციის უცხოურ ენაზე წარმოდგენის შემთხვევაში მათ უნდა დაერთოს ნოტარიულად დამოწმებული ქართული თარგმანი. • ტექნიკური დოკუმენტაციის განხილვისას უცხოენოვან დოკუმენტსა და მის ქართულ ენაზე შესრულებულ თარგმანს შორის, პრიორიტეტის მინიჭების საკითხს წყვეტს სატენდერო კომისია. • შემსყიდველ ორგანიზაციაში წარმოსადგენი ყველა დოკუმენტი ან/და ინფორმაცია ხელმოწერილი ან/და ბეჭედ დასმული (ბეჭდის არსებობის შემთხვევაში) უნდა იყოს უფლებამოსილი პირის მიერ (საჭიროების შემთხვევაში ატვირთული უნდა იქნეს მინდობილობა ან რწმუნებულობა). • სატენდერო წინადადების შესახებ ხელშეკრულების ფორმა და პირობები ატვირთულია სისტემაში, რომელიც ხელშეკრულების დადების მომენტისთვის დაზუსტდება სატენდერო წინადადების შესაბამისად. • სატენდერო წინადადების ფასი გამოსახული უნდა იყოს საქართველოს კანონმდებლობით და შესყიდვის ობიექტის მიწოდებასთან დაკავშირებული ყველა გადასახადის გათვალისწინებით. სატენდერო წინადადების საერთო და ერთეულის ფასის წარმოდგენა დასაშვებია მხოლოდ ლარში. • სატენდერო დოკუმენტაციასთან დაკავშირებით განმარტების მიღება პრეტენდენტს შეუძლია სისტემის მოდულის „კითხვა/პასუხის“ მეშვეობით. პრეტენდენტი ვალდებულია, მის მიერ შექმნილი, წინადადების სახით წარსადგენი დოკუმენტები (მაგ - ფასების ცხრილი, საგარანტიო პირობები და ა.შ...) დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით/კვალიფიციური შტამპით. აღნიშნულისთვის პრეტენდენტს აქვს ორი შესაძლო გზა: • ყველა PDF დოკუმენტი სათითაოდ დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით; • გააერთიანოს წარსადგენი დოკუმენტები ერთ PDF ფაილად, ხოლო თუ ერთი ფაილის ზომა აღემატება 20 მეგაბაიტს – რამდენიმე PDF ფაილად და ის/ისინი დაამოწმოს/დაადასტუროს კვალიფიციური ხელმოწერით ან/და კვალიფიციური შტამპით.
11.1 სატენდერო პირობების დამტკიცების შესახებ სატენდერო კომისიის სხდომის ოქმი

The same thing, bought before

NAT260014123 08.07.2026 contract signed same category · similar size

ყვარლის მუნიციპალიტეტის მერიის მიერ 2(ორი)ერთეული შლაგბაუმის შესყიდვა თანმდევი მონტაჟით

ყვარლის მუნიციპალიტეტი 34900000სხვადასხვა სატრანსპორტო მოწყობილობა და სათადარიგო ნაწილები → შპს ალგი ჯგუფი 1 bidder 7,325 ₾
NAT260013206 26.06.2026 not held same category · similar size

ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფლებში საგზაო ბარიერებისა და ბარიერების მოსაწყობად საჭირო მა…

თვითმმართველი ერთეული ბაღდათის მუნიცი… 34900000სხვადასხვა სატრანსპორტო მოწყობილობა და სათადარიგო ნაწილები 0 bidders 7,080 ₾
NAT260014883 17.07.2026 contract signed same category · similar size

ბაღდათის მუნიციპალიტეტის სოფლებში საგზაო ბარიერებისა და ბარიერების მოსაწყობად საჭირო მა…

თვითმმართველი ერთეული ბაღდათის მუნიცი… 34900000სხვადასხვა სატრანსპორტო მოწყობილობა და სათადარიგო ნაწილები → შპს თეუ ჯგუფი 1 bidder 7,080 ₾
NAT260017745 21.08.2026 announced same category · similar size

დავით აღმაშენებლის სახელობის ქუთაისის საერთაშორისო აეროპორტის ტერმინალში სწრაფი გასასვლ…

შპს "საქართველოს აეროპორტების გაერთია… 34900000სხვადასხვა სატრანსპორტო მოწყობილობა და სათადარიგო ნაწილები 0 bidders 9,000 ₾
NAT250021267 25.11.2025 not held same category · similar size

ქალაქ ქუთაისის გზებზე მოსაწყობათ საჭირო სხვადასხვა სახის საგზაო ნიშნების სახელმწიფო შეს…

NAT250022809 09.12.2025 contract signed same category · similar size

ქალაქ ქუთაისის გზებზე მოსაწყობათ საჭირო სხვადასხვა სახის საგზაო ნიშნების სახელმწიფო შეს…

ქუთგანათების სერვისი 34900000სხვადასხვა სატრანსპორტო მოწყობილობა და სათადარიგო ნაწილები → შპს როუდ სეიფთი სისტემს 2 bidders 10,530 ₾

Ranked by CPV category first, then by what the tender is called, what it costs and who is buying — one category holds laptops and printers alike, so the wording separates them.

This buyer usually awards to

across all categories

შპს ნომერი-ერთი
ქცია
შპს G.SERVICE
შპს გეოპროფი
შპს საპროექტო ჯგუფი